Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (883. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
31.308
Cevap
907
Favori
3.049.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 881882883884885
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1,28 dip görünüyor. Daha düşmez sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erhanmat E kullanıcısına yanıt
    Bence de daha fazla dusmez dusse de secime 15 gun kaldi kredi de yetismeyebilir. Ziraat bankasi kredi vermemek icin elinden geleni yapiyor. Gelirinizin cok saglam olmasi lazim. Surekli bi sorun cikarma pesindeler. Daireyi kaca aldin diye soruyorlar. Kredi disindaki kalan parayi nasil odeyeceksin diye sacma bi sekilde sorguya cekiyorlar. Cogu satista gercek deger gosterilmedigi icin de satici kredi disindaki paranin resmi olarak takip edilmesini istemiyor. Anlayacaginiz secim ustu yalandan verilmis 1,28 krediyi almak hic kolay degil. Neyse ki zar zor halletim. Bu hafta satisi alacagim.

Daire almayi dusunen arkadaslara tavsiyem. Eviniz yoksa kesinlikle ev alin. Baslarda faiz tatli gelir fakat faizi yaratan enflasyondur. İnsaat maliyetlerindeki %30-40 lik maliyet farki yakin zamanda fiyatlara yansiyacaktir. Suan faizde kalmak da tercihtir fakat arz/talep/faiz yönelimlerini takip edip treni kacirmamakta fayda var. İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kugul_boy

Bence de daha fazla dusmez dusse de secime 15 gun kaldi kredi de yetismeyebilir. Ziraat bankasi kredi vermemek icin elinden geleni yapiyor. Gelirinizin cok saglam olmasi lazim. Surekli bi sorun cikarma pesindeler. Daireyi kaca aldin diye soruyorlar. Kredi disindaki kalan parayi nasil odeyeceksin diye sacma bi sekilde sorguya cekiyorlar. Cogu satista gercek deger gosterilmedigi icin de satici kredi disindaki paranin resmi olarak takip edilmesini istemiyor. Anlayacaginiz secim ustu yalandan verilmis 1,28 krediyi almak hic kolay degil. Neyse ki zar zor halletim. Bu hafta satisi alacagim.

Daire almayi dusunen arkadaslara tavsiyem. Eviniz yoksa kesinlikle ev alin. Baslarda faiz tatli gelir fakat faizi yaratan enflasyondur. İnsaat maliyetlerindeki %30-40 lik maliyet farki yakin zamanda fiyatlara yansiyacaktir. Suan faizde kalmak da tercihtir fakat arz/talep/faiz yönelimlerini takip edip treni kacirmamakta fayda var. İyi forumlar.
    ziraat teki amaç daireyi kaça aldın demesinin nedeni sizin vergi kaçııryor mu diye sorması :)

son zamanlarda maliye raiç bedeli düşük gösterenlerin tepesine çökmüş durumda özellikle bazı müetahhitlerin
    benim bina 2018 de bitti yaklaşık 8 kişi maliyeye şuan ceza ödüyor evin bedelini satışını düşük göstermişler

maliye artık bankalar ile ortak çalısıyor o sebebple kaça aldın diye soruyor :)

kredi den düşük miktarda ev satışı göstermeyin emlakçılara asla güvenmeyin
    zira maliye çevredeki konut piyasasına hakim dikkat edin iyi araştırın bu toplara girecekseniz

• quote:

Orijinalden alıntı: XII

Millet dış ses olarak bana da akıl verebilir misiniz?İstanbulda kadıköyde kiradayız.şuan 1650 tl.Ve ortalama evler civarda 350-400 bin arasında.eşim hamile ve banka çalışanı ortalama 2.500-3000 arası maaşı mevcut.Bende kendi yerime sahibim ama işler her zaman günlük güneşlik değil. yıl geneli ortalama aylık 4 civarı elime geçiyordur.250 civarı faiz yediğim bir birikmişi var.Çevrede de ev alma baskısı oluşuyor sürekli olarak.sizce nasıl hareket etmeliyim.en önemli faktör eşimin de benim de işim garanti değil.(onun özel sektör benim de kendi işim sonuçta) Bazen çıkabilecek maksimum kredi tutarı ile geri ödemesine bakmadan çekip elimde kalanın faizi ve kazanç ile girişmek gerekiyor.bazen ise birikimimden en üst rakam rakamı verip keriz gibi faiz yüküne girmek istemiyorum.yada hiç bulaşma faiz zaten en kötü hayatını belli oranda idare eder diyorum.kısaca kafamda deli sorular.Siz ne dersiniz bu işe?(dipnot: 6 ay sonra da ailemize yeni bir üye katılacak inş.Onun sorumlulukları da cabası olacak )
    abicim sen uzak dur hatta net mesajım şuan konut alacak son kişi sen ol

ee eve bir de bebe gelcek çok çoook daha zorlanıcaksın

kadıköy gibi yerde 1650 tl bir şey değil ilerde sadece ev sahibin fazla zam yapmaması için baskı kur yeter :)

• Ziraat 1.28 için 1 hafta uğraştım. Minumum 170 değeri olan eve 120 değer geldi 96 kredi teklif ettiler. Kalanı için ihtiyaç kredisine başvurdum 1.28 boşa çıktı.
  • XII kullanıcısına yanıt
    Çok bilinmeyenli denklem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dün Halkbanka 1.28 orandan 10 yıl vadeli 140.000 TL konut kredisi için başvurdum. Adamlar resmen seni 10 yıl bankaya bağlıyorlar arkadaş.

10 yıllık hayat sigortası+ deprem sigortası+ konut sigortası+ kredi tahsis ücreti+ ipotek tahsis ücreti+ ekspertiz+ halkbank acil vs derken 4.000 TL masraf çıkardılar
    Bunun üstüne kredi kartı açma, esnek hesap açma, 3 tane faturayı otomatik ödeme, bireysel emeklilik sigortasını da mecbur yapacakmışım.

Ben sonradan bireysel emekliliği iptal etmek istiyorum arkadaşlar, kredide herhangi sıkıntı yaşar mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zagor000 -- 16 Mart 2019; 16:2:26 >
  • zagor000 Z kullanıcısına yanıt
    Krediyi çek, işini hallet.
    Sonra besi de otomatik talimatları da iptal edebilirsiniz.
    Otomatik talimatları halkmobil uygulamadan, besi de müşteri hizmetlerini arayarak iptal ettirin.

• XII kullanıcısına yanıt
    Sana vereceğimiz tek akıl düzenli gelirin yoksa krediye başvurma.
    Yoksa evinin bankaya kaptırısın.

• halil_41 H kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Seçime kaldı 2 hafta Vakıfkatılım ve ziraatkatılım niye yapmadı hala indirim anlamış degilim. Bu Katılım bankaları indirim yaparmıki acaba. Kac gün kalaya kadar bekleyelim, basvuu yaptiktan sonra kaç günde neticeleniyor islemler acaba bilgi sahibi olan varmi bu konuda

• m45maco kullanıcısına yanıt
    Kredi başvuru ve onay ya da red aynı gün.
    Exper 2-3 gün içinde geliyor.
    Pazartesiden cumaya işiniz biter.
    Seçim haftasına kadar bekleyebilirsiniz.
    Seçim öncesi azalma ihtimali artma ihtimalinden daha fazla.
    Ytd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil_41 -- 16 Mart 2019; 18:48:51 >
  • Sevecenemre kullanıcısına yanıt
    O maaşla ailenizi geçindiriyorsanız bile çok iyiki ev alırsanız yaşayan bir ölü gibi yaşarsınız kalan parayla zorlamaya gerek yok.

• 1,48 halk bankasından kredi çekmiştim şimdi 1.28e düşmüş. yapılandırma yapmak istiyorum fakat banka yapmıyor.

napsak bilemedim
  • Arkadaşlar merhaba
    2 yıl önce uygun orandan kredi çekmiştim

Kredi çekmenin yıl dönümünde mart ayında sigorta kesiliyordu

Şimdi bir de 194 TL ziraat özel konut sigorta poliçesi kesmişler.

İçinde bir sürü teminatlar var.
    Bu Dask mı?

Zorunlu mu? Bilgisi olan var mı?

Teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ziraat bankasindan kullandigim kredi
    100.000 60 ay 1,28 oran 2397tl taksit
    Ekspertiz ucreti:830
    Kredi tahsis ucreti:500
    İpotek ucreti:130
    Konut sigortasi:145
    Dask:142
    Hayat sigortasi: 1000
    Hayat sigortasini yillik odeyecegim. Her yil kalan borca gore yenileniyor.
    Konut sigortasi da muhtemelen yenilenir.
    Dask konusunda emin degilim.
    Tapu harci satis bedelinin yuzde 3’ü arti doner sermaye olarak hesaplaniyor.
    100.000 lik satis icin 3000+320 doner sermaye toplam 3320 lira odedim.

Kombi, kornis, aspirator, ankastre falan filan masraf bitmiyor arkadaslar :) ama ev sahibi olmak huzur veriyor.
    Allah herkese nasip etsin.
    Kredilerin daha da düşmesi dilegiyle...

• Arkadaşlar tek konut kredi paketinde 2 farklı kisiden ev alinirmi. Mesela bir ev 100bin, 2.ev 250bin kredi cikiyorsa. Ben 350bin lik tek kredi cekebilirmiyim? Varmi bilgisi olan acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: m45maco

Arkadaşlar tek konut kredi paketinde 2 farklı kisiden ev alinirmi. Mesela bir ev 100bin, 2.ev 250bin kredi cikiyorsa. Ben 350bin lik tek kredi cekebilirmiyim? Varmi bilgisi olan acaba
    iki ayrı taşınmaz farklı binalarda olacağından mecburen ayrı ipotek tesis edilecek. O şekilde kredi kullandırımı yapılmaz. Sadece aynı binadan ev alıyorsanız expertiz ücreti daha az ödenir. Ama yine iki ayrı ipotek tesis edilir.
  • delvirina kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler

• kugul_boy K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun...Bnde dün kullandim 85 bin konut kredisi 7 senelik aylik 1657 Halk bankasından dosta masrafi 2700 tuttu yanlız bişe soracam bnm tapu 5 bin tuttu seninki az tutmuş bide senelik zorunlu dask bide hayat sigortası 250 lira gibi bir rakkam dedi her yıl zorunlu dedi

• 
Sayfa: önceki 881882883884885
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.