Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (882. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (4 Mobil) - 7 Masaüstü4 Mobil
5 sn
31.311
Cevap
907
Favori
3.049.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 880881882883884
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sevecenemre

Kamu calisaniyim genel merkeze maas gelir belgemi gonderdi onay verdi ben haric herkes sacma buluyor cektigim para kadarda faiz odeyecegim kalan parada gecinmeye yetmez diyorlar

Alıntıları Göster
    Gayrimenkulden zarar etmezsiniz.Zorlanabilirsiniz ama zarar etmezsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil_41

2400 ₺'ya ancak geçinebilecekken sen 1600 ünü krediye vermeye çalışıyorsun.
    Yetmez kardeşim yetmez.
    1 yıla kalmaz icralık olursun.
    Ev kabusun olur,pişmanlık yaşarsın.
    Vallaha bugun abimde ayni cumleleri kurdu sundan emin ol bir sene sonra evini elinden alirlar rezil kepaze olursun dedi coluk cocugun ac kalir dedi babamda herkes ayni seyi diyor benim bahanemde kiraya verdigim para bosa gidiyor zaten 10 sene kirada otursam o para zaten gidecek diyorum kafayi yiyecem secimden sonrada faizler cikacak ev fiyatlari yukselecek diyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevecenemre kullanıcısına yanıt
    Gelirin 4-5 bin olsa kiraya boşa para veriyorum doğru bir mantık olabilir ama senin kazancına göre eve girmek kirada oturmaktan daha mantıksız olur.

Evli ve çocuğun da varsa sakın bu hatayı yapma.
    Sana söyleyeyim ev düzenin,huzurun bozulur.
    İlk aydan sıkıntıya girmeye başlarsın.
    Kararı yine sen vereceksin,iyi düşün doğru karar ver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil_41 -- 13 Mart 2019; 22:46:59 >
  • quote:

Gelirin 4-5 bin olsa kiraya boşa para veriyorum doğru bir mantık olabilir ama senin kazancına göre eve girmek kirada oturmaktan daha mantıksız olur.

Evli ve çocuğun da varsa sakın bu hatayı yapma.
    Sana söyleyeyim ev düzenin,huzurun bozulur.
    İlk aydan sıkıntıya girmeye başlarsın.
    Kararı yine sen vereceksin,iyi düşün doğru karar ver.
    Evet evliyim bir cocugum var bu sene okula baslayacak okul masraflarida olacak tabi bana vakit ayirip cevap verdiginiz icin tesekkur ederim cok sagolun insallah hayirli bir karar veririm

5k gelirim var 115.000 çekiyorum her gece doğru mu yapıyorum acaba diye düşünüyorum.

Okyanusu yüzerek geçmeyi planlıyorsun. Çocuğun da var Allah bağışlasın dediğin miktarla geçinilmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam sen kafayı mı yedin ya kendini yakma boşuna

• 100 bin konut kredisinde masraflar hayat sigortası vs ne kadar geçer elimize tahmını kesintiler çıkınca

• -darkpassenger- kullanıcısına yanıt
    Ortalama 2-3 bin arası kesinti olur.
    97 küsür elinize geçer.

• quote:

Lutfen bana bir akil verin uzun zamandir ev almak icin cabaliyorum neredeyse her dakika krediler dustumu diye durmadan internetten takip ediyorum sorum su 2400 lira maasim var elimde 30 bin pesinat var 120 bin kredi cekecegim aylik odemesi 1960 tabi bu maasla taksitleri odeyemem ama birde su odeme plani var artan odemeli o sekilde de 1600 lira taksit odeyecegim her sene taksit 100 lira artacak toplamda 120 krediye 130 bin faiz odeyecegim yani 250 bin geri odemesi var acaba 1600 taksit verince geriye bana 800 para kaliyor bu parayla gecinebilirmiyim annem babam herkes mantiksiz buluyor gecinemezsin diyor fikirlerinize ihtiyacim var cok kararsiz kaldim korkuyorum zor duruma duserim diye simdiden tesekkur ederin
    11 bin gelirim var 4 bin lira odemeli girip girmemek arasinda kararsizim ki birak kirayi 3. evim olucak ve hocam siz tum huzurunuzu bozmak istiyorsaniz buyrun girin...

• arkadaslar sizlere guvenerek fikrinizi almak istiyorum. ben ankarada ikamet ediyorum ve bir yakinimin oturdugu apartmanda 25-30 yillik bir binada 3+1 yaklasik 120 metrekare fiyati 145 bin tl. kocaeli derince de merkezi konumda yatirimlik bir daire dusunuyorum.. sizce binanin eski olmasi deprem bolgesi olmasi vs acisindan nasil degerlendirirsiniz? uzun vadede yatirimda nasil.bir yol izlenmesi gerekir yada? bir diger sorum halkbankta ilk taksiti 3 ay ertelemeli konut kredisi orani yine 1.28 mi oluyor ceken arkadaslar var mi?

• teacheroffclass kullanıcısına yanıt
    Ben de kocaeli da oturuyorum.
    Derinceye siteler yapılıyor.
    Almak istediğiniz bina 25-30 yıllık ise
    Yatırım olarak size bir faydası olmaz.
    Halkbankası 3 ay ertelemeli oranı 1.28 ama ilk taksiti 3 aylık faizi birden alıyorlar.
    Diyelim ki ilk taksit 2 bin lira ,bunun 1500ü faiz ise 3 ay sonra ilk taksit ödemeniz 4.500 lira oluyor.
    Diğer taksitler yine 2 bin olarak devam eder.
    (Ertelemenin pek bir esprisi yok aslında)

• quote:

Ben de kocaeli da oturuyorum.
    Derinceye siteler yapılıyor.
    Almak istediğiniz bina 25-30 yıllık ise
    Yatırım olarak size bir faydası olmaz.
    Halkbankası 3 ay ertelemeli oranı 1.28 ama ilk taksiti 3 aylık faizi birden alıyorlar.
    Diyelim ki ilk taksit 2 bin lira ,bunun 1500ü faiz ise 3 ay sonra ilk taksit ödemeniz 4.500 lira oluyor.
    Diğer taksitler yine 2 bin olarak devam eder.
    (Ertelemenin pek bir esprisi yok aslında)
    Tesekkur ederim hocam oncelikle cevabiniz icin...o sekilde dusunmemin sebebi agustosa kadar devam eden bir kredimin olmasindan oturu idi..Siz neresinde ikamet ediyorsunuz hocam? Bana onerebilceginiz site var mi? Cinarkent sizce nasildir? ayrica onceki mesajimda da belirttigim gibi ilk etapta kiraya vericek olmamdan ötürü kiraci bulmada problem yasar miyim?

• teacheroffclass kullanıcısına yanıt
    Çınarlıkent konutları çok popüler.
    Alırsanız kiracı bulmakta zorlanmazsınız.
    Ben kandirada oturuyorum.

o gelirle sakın o krediye girme dostum batarsın iflas edersin uzun yıllar karı koca sosyal hayatınız olmaz hayatınız sıkıcı ve berbat olur uzak dur kendini frenle.

gelirinin artmasını sabırla bekle

eşiniz çalışıyor mu eğer ev olayına gircekseniz karı koca girin eşiniz mutlaka sigortalı geliri olmalı banka size o şartlarda kredi verebilir ama her bankada vermez değişebilir

ama bir işe girişicekseniz bunu karı-koca olarak yapınız
  • Millet dış ses olarak bana da akıl verebilir misiniz?İstanbulda kadıköyde kiradayız.şuan 1650 tl.Ve ortalama evler civarda 350-400 bin arasında.eşim hamile ve banka çalışanı ortalama 2.500-3000 arası maaşı mevcut.Bende kendi yerime sahibim ama işler her zaman günlük güneşlik değil. yıl geneli ortalama aylık 4 civarı elime geçiyordur.250 civarı faiz yediğim bir birikmişi var.Çevrede de ev alma baskısı oluşuyor sürekli olarak.sizce nasıl hareket etmeliyim.en önemli faktör eşimin de benim de işim garanti değil.(onun özel sektör benim de kendi işim sonuçta) Bazen çıkabilecek maksimum kredi tutarı ile geri ödemesine bakmadan çekip elimde kalanın faizi ve kazanç ile girişmek gerekiyor.bazen ise birikimimden en üst rakam rakamı verip keriz gibi faiz yüküne girmek istemiyorum.yada hiç bulaşma faiz zaten en kötü hayatını belli oranda idare eder diyorum.kısaca kafamda deli sorular.Siz ne dersiniz bu işe?(dipnot: 6 ay sonra da ailemize yeni bir üye katılacak inş.Onun sorumlulukları da cabası olacak )

• quote:

Vallaha bugun abimde ayni cumleleri kurdu sundan emin ol bir sene sonra evini elinden alirlar rezil kepaze olursun dedi coluk cocugun ac kalir dedi babamda herkes ayni seyi diyor benim bahanemde kiraya verdigim para bosa gidiyor zaten 10 sene kirada otursam o para zaten gidecek diyorum kafayi yiyecem secimden sonrada faizler cikacak ev fiyatlari yukselecek diyorlar

Alıntıları Göster
    Abi faizin yükseldiği ortamda ev fiyatlari yükselmez sen merak etme. Sosyal konuta basvurabilirsin eğer bulundugun ilde varsa.

• XII kullanıcısına yanıt
    Abi sende faize dokunmadan geçinebiliyorsan faizini biriktirmeye bak derim. Bu dönemde eve girmek mantıklı gelmiyor bana. Senede 50 bine yaklasık faız gelirin olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: marto1

o gelirle sakın o krediye girme dostum batarsın iflas edersin uzun yıllar karı koca sosyal hayatınız olmaz hayatınız sıkıcı ve berbat olur uzak dur kendini frenle.

gelirinin artmasını sabırla bekle

eşiniz çalışıyor mu eğer ev olayına gircekseniz karı koca girin eşiniz mutlaka sigortalı geliri olmalı banka size o şartlarda kredi verebilir ama her bankada vermez değişebilir

ama bir işe girişicekseniz bunu karı-koca olarak yapınız
    Haklisin kardes geri donusude yok bu isin dile kolay on sene kredi odemek var esim calismiyor bir maasla da krediye girmek buyuk risk olsa gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: teacheroffclass

11 bin gelirim var 4 bin lira odemeli girip girmemek arasinda kararsizim ki birak kirayi 3. evim olucak ve hocam siz tum huzurunuzu bozmak istiyorsaniz buyrun girin...

Alıntıları Göster
    Dogru diyorsun bendeki ev hirsi gozumu burumus durumda bazen kendimi riske atacak duruma geliyorum fikirlerin icin tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

5k gelirim var 115.000 çekiyorum her gece doğru mu yapıyorum acaba diye düşünüyorum.

Okyanusu yüzerek geçmeyi planlıyorsun. Çocuğun da var Allah bağışlasın dediğin miktarla geçinilmez.
    Tesekkur ederim allah hepiminiz cocugunu bagislasin ev hayali bazen gerceklerimin onune geciyor sacmaliyor olabilirim buda elimde degil neyse saglik olsun diyelim

• 
Sayfa: önceki 880881882883884
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.