Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (1215. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: aylmz07 , mekatronikçi Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir - 10 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
31.300
Cevap
907
Favori
3.048.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12131214121512161217
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ing'den konut kredisi başvurusu yapan var mı? faizler genel anlamda düşerse kesin olarak yapılandırma yapılıyor mu? nasıl oluyor bilgisi olan var mı?

• Arkadaşlar merhaba bu bankalardan iade mevzusunu okudum da yakında bende konut kredisi çekeceğim hangi kalemleri geri iade alabildiniz bende uyanık davranayım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ganymede35 -- 19 Aralık 2020; 19:51:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: potansiyel suçlu

ing'den konut kredisi başvurusu yapan var mı? faizler genel anlamda düşerse kesin olarak yapılandırma yapılıyor mu? nasıl oluyor bilgisi olan var mı?

Ben düşünüyorum ama gidip konuşmadım. Yapılandırma yaparlar sanırım neden yapmasınlar...

• üst yazılarda uzun uzun yazdım ben konuştum yapıyor ing.

meslea oran 0,99 olunca 0,99 değil mesela 1,10 fln teklif ediyorlar işte

• devlet bankası sadece devlet izin verince yapıyor, o yüzden özel banka daha iyi

• potansiyel suçlu P kullanıcısına yanıt

üst yazılarda uzun uzun yazdım ben konuştum yapıyor ing.

meslea oran 0,99 olunca 0,99 değil mesela 1,10 fln teklif ediyorlar işte

• yapılandırmayı bu kadar dert etmeyın, en kotu ıhtıml baska bankadan yaparsınız. aynı bankadan yapmak zornda degılsınız. bıraz daha pahalı olur hepsı bu

• ing şubesi bulunduğum ilde olmadığı için yapılmıyor.

• potansiyel suçlu P kullanıcısına yanıt

Ing subesi bulunduğunuz yerde olması gerekmez ki,

Ben mesela İstanbul'dayım

Daire Giresun Tireboluda ve Tireboluda İng şubesi yok

İstanbul'dan krediye başvurup Tireboludaki daireyi satın alabiliyorum

İllaki Şube olması gerekmiyor ilçede.

Farklı il ilçeden fln başvurabiliyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ClockerTr28

Ing subesi bulunduğunuz yerde olması gerekmez ki,

Ben mesela İstanbul'dayım

Daire Giresun Tireboluda ve Tireboluda İng şubesi yok

İstanbul'dan krediye başvurup Tireboludaki daireyi satın alabiliyorum

İllaki Şube olması gerekmiyor ilçede.

Farklı il ilçeden fln başvurabiliyorsun

siz şubeye gidip yapmışsınız fakat benim başvuru yapacağım şube bulunduğum ilde/ilçede yok. mesela ing bank şubesi olan bir ilde olsam alacağım ev nerede olursa olsun farketmez başvurabiliyorum o şekilde sıkıntı olmuyor.

• ClockerTr28 C kullanıcısına yanıt
    İnsanları yanlış yönlendiriyorsun arkadaş.
    1-Taksitli kredilerde hicbir banka faiz oranının ileride düşürebileceği sözünü veremez. Devlet izin vermediği için değil banka politikası olduğu için. Diyelim ki söz verdi değişken faizli sözleşme yapar, ( örn. enflasyona endeksli krediler) yükselirse de yansitir. Kamu bankaları bynu 1 kez yaptı. 0.99 üzeri olanları tamamen kamu yararı için hepsini 0.99 a çekti. Hatta 2018 ağustos döviz şokundan sonra yıllık %30 faiz oranı ile kullandırılan taksitli ticari kredi faiz oranlarını bile firmalar talep dahi etmeden makul seviyelere çekti. İstese yapmazdı çünkü hepsi de sabit faizli sözleşmeye tabii idi. Zaten bu karardan sonra sözleşmeler değişken ve sabit faizli konut finansman sözleşmesi olarak yenilendi.
    2- hayat sigortasını devlete şikayet edince geri alırsınız demişsin. Tam bir komedi :) Banka sana krediyi veriyorsa krediyle bağlantılı hayat sigortasını istediği fiyattan kendi tarifesiyle yapar. Kasko veya trafik sigortası yaptırdığını düşün. Biri 3000 TL biri 5000 TL.
    5000 TL olanı yaptır sonra devlete şikayet et bakalım devlet sana ne diyecek :)

• Ekleme: 2012 ve 2013 yıllarında piyasa koşulları uygun olduğu için bankalar konut refinansmanı yarisina girdiler. Gel benden kullan o borcunu kapatalim biz verelim şeklinde. Ama bunun olduğu yillarda müthiş bir güven ortamı vardı.
  • Zaba kullanıcısına yanıt

nasıl oluyor bu dediğin

• Zaba kullanıcısına yanıt

Ne alakası var , devlet izin vermediği halde Özel bankada en az onlarca kişi şanslarına faiz oranı düştüğünde yapılandırma yaptıran arkadaşlarım var.

Ee hayat sigortasınıda iade alabiliyorsun hatta DonanımHaber de konusu bile var,

Ben bile aldım yani

Dask ve konutu alamiyorsun banka sıkıntı çıkarıyor fakat hayatı alabiliyorsunuz.

Valla abicim bana şu dendi şuan 1.34 den çekersin

Sonra 2 sene sonra 0.90 a düştü diyelim banka sana 0.90dan değilde 1.10 gibisinden yakın bi rakama teklif sunar dendi,

Ki yaptıran arkadaşlarımda hep bu şekilde yaptırmış.

• Devlet bankaları devlet izin vermediği sürece faiz yapılandırması yapamaz fakat ozel bankalar oranlar dolaylı düştüğünde yapabilir.

• ICBC banktan kullanan var mi ev kredisi. en uygun onlardan gozukuyor 1.35 ile kredi kullanma sitelerinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar faiz toplantısında 200 puanlık artış gerçekleşti

Yani şuan 1.50 lik oranlar 1.70 e kadar çıkabilir

Bilginin olsun

• Bu oranların bir üst sınırı yok heralde. Her ay artıyor. Gelen vuruyor giden vuruyor. Tam anlamıyla battık da dile getiren yok.
  • 1.19 dan aldigim icin uzuluyordum. Simdiki oranlari gorunce sasiriyorum.

Ama elbet dusecek bu oranlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bazen13

1.19 dan aldigim icin uzuluyordum. Simdiki oranlari gorunce sasiriyorum.

Ama elbet dusecek bu oranlar.

Bu oranlar seneye düşer.

• 
Sayfa: önceki 12131214121512161217
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.