Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız (4133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
100.697
Cevap
615
Favori
4.051.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 41314132413341344135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 6/10

İzlenebilir bir film fakat konu çok basit geldi bana kısaca ortada çok ahım şahım bir based on a true story olayı yoktu...
  • Oldboy

6 / 10

Oyunculuk, aşırı gerçekçilik ve filmdeki anlamlı sözler gibi nedenlerden 6 yı basıyorum akıcılık ve film izleme zevkini hiç bulamadım nedense.

• 9/10

• 8/10
    Tavsiye

• Before the Rain (1994)
    İlk bölümü mantıksız buldum. Filmin geneli de epey yavandı. Balkanlardaki savaşa ilişkin çok daha iyi ama yeterince takdir görmemiş filmler var. Hele ki böyle olayları dramatize edip izleyiciyi avlama filmleri bana çok itici geliyor. Senaryo gerçekten basitti. Böylesi yüzeysel barış iletilerine ayılıp bayılamayacağım. Bir de biz böyle savaş karşıtı olduğunu düşündüğümüz filmleri çok severiz ama gerçekte ne de barış yanlısıyızdır, değil mi.
    Bir de filmde zaman hatası mı var, yoksa bana mı öyle geldi. Bana öyle geldiğini düşünmüyorum gerçi.
    İlk bölümün, senaryo bütününde, son bölüme denk geldiğini biliyorum ama ikinci bölümde, ilk bölümde ölen kızın fotoğraflarını görüyoruz. Ve fotoğrafçı adam henüz yaşıyor, Makedonya'ya da yeni gitmiş ya da gitmek üzere. Kadın onu reddediyor, onunla gelmek istemediğini söylüyor. Üçüncü bölümde adama, fotoğraftaki kişi gösterilerek bu senin karın mı diye sorulduğunda, o bir takside öldü cevabını veriyor. Yani o taksideki son görüşmelerine gönderme yapıyor. Ama 2. bölümde kadının o fotoğrafta gördüğü ölü kızın hikayesi aslında bu 3. bölümde anlatılmaya başlanıyor. "Time never dies. The circle is not round." cümlesini de kabul edemeyeceğim. Senaryoyu kurtarmak için araya sokuşturmuşlar.

6/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meursault. -- 27 Ağustos 2014; 15:48:49 >

• 9,5/10

İtalya yakın tarihini ele alan mükemmel bir film. Aslında mini dizi desek daha doğru olur. Yaklaşık 6 buçuk saatlik bir film. Aklımda kalan birçok sahnesi var. Oyunculuklar özellikle enfesti. Bir filmde anlatılan ile birlikte atmosferinde ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış oldum. Ülkemiz ile İtalya'nın arasındaki benzerlik malumunuz, o yüzden izlerken birçok ortak nokta gözlenebilir. Süresinden korkmayın çünkü oldukça akıcı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Pacino

Bu kadar ovulen bir filmden bekledigimi bulamadim. Film kliseler ve "klasik turk filmi" sahneleriyle dolu, Sener Sen disindaki oyunculuklar da kotu. Niye bu kadar abarttilar anlamadim.

7/10

10 numara filmdir.Oyunculuklarından çok hissettirdiği duygular başyapıt olması için yeterlidir.Türk sinemasına yeni bir ivme kazandıran filmdir ayrıca...
  • Türk sineması ve Amerikan sineması için ayrı ayrı söylüyorum, 80'li ve 90'lı yıllarda çıkan filmlere, "Klişelerle dolu." demeyi bırakın artık. Evet, belki bunlardan da önce çıkan filmler var fakat çoğu teknik bu yıllarda oturdu. Yani o dönemlerden sonra çıkan filmleri izleyip, o dönemde çıkan filme klişe demek büyük ayıp oluyor. Dönemine göre yorum yapın.

• 10/7.8

10/9.7
  • Hayatın gerçeklerini, zorluğunu, acılarını hepsini bu filmde bulabilirsiniz. Ancak bu kadar sade ve akıcı bir dille anlatılabilirdi.
    İtalyan sineması kalitesini yıllar önce göstermiş. Bizim ise yeni haberimiz oluyor. 9 / 10

• Killer Elite 6.5/10
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yılmaz Güney

9,5/10

İtalya yakın tarihini ele alan mükemmel bir film. Aslında mini dizi desek daha doğru olur. Yaklaşık 6 buçuk saatlik bir film. Aklımda kalan birçok sahnesi var. Oyunculuklar özellikle enfesti. Bir filmde anlatılan ile birlikte atmosferinde ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış oldum. Ülkemiz ile İtalya'nın arasındaki benzerlik malumunuz, o yüzden izlerken birçok ortak nokta gözlenebilir. Süresinden korkmayın çünkü oldukça akıcı.

Bu filmi izlemeyi dusunuyordum ama suresinden dolayi hep erteledim. O kadar uzun olmasina ragmen pek bos sahnesi yok, sonuna kadar surukluyor ve kaliteli bir film diyorsan yakin zamanda iki uc parcaya bolup izleyeyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 10/7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the phantom of the opera -- 27 Ağustos 2014; 18:28:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayForFun

Türk sineması ve Amerikan sineması için ayrı ayrı söylüyorum, 80'li ve 90'lı yıllarda çıkan filmlere, "Klişelerle dolu." demeyi bırakın artık. Evet, belki bunlardan da önce çıkan filmler var fakat çoğu teknik bu yıllarda oturdu. Yani o dönemlerden sonra çıkan filmleri izleyip, o dönemde çıkan filme klişe demek büyük ayıp oluyor. Dönemine göre yorum yapın.

Merak etme gayet zamanina gore degerlendirdim. Masumiyet ve Kac Para Kac filmleride o yillarda cekildi ve dogal olarak o filmlerle karsilastirdim 2013te cikan filmlerle degil. Izledinmi bilmiyorum ama onlarin yaninda gayette klise bir film. 80li 90li yillar sinema icin o kadar erken yillar degil. Ve ben filme kotu de demedim ama kesinlikle abartildigi kadar olmayan bir film.

Ayrica amerika sinemasindan kastin hollywoodsa hic savunma simdi onu bana, kliselerin babasi hollywooddur zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pacino -- 27 Ağustos 2014; 18:34:17 >

• 8/10
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Pacino

quote:

Orijinalden alıntı: Yılmaz Güney

9,5/10

Bu filmi izlemeyi dusunuyordum ama suresinden dolayi hep erteledim. O kadar uzun olmasina ragmen pek bos sahnesi yok, sonuna kadar surukluyor ve kaliteli bir film diyorsan yakin zamanda iki uc parcaya bolup izleyeyim

İzle hocam bence oldukça dolu bir film. Toplumsal değişimi çok güzel yansıtmışlar.

• Mr.Pacino kullanıcısına yanıt
    Sozum size degildi. Sadece yazmak aklıma geldiginde siz de Eskiya hakkinda yapmissiniz yorum onu da yeni gördüm. Soylediginiz uc filmi de izledim, bence ucunun de yeri farklıdır bende. Ek olarak 80li ve 90li yillar icin kurdugum cumleye dikkat ederseniz cogu turun daha dogrusu konunun o yillarda zirve yaptigini veya turediginj gorebilirsiniz. Hollywood laf yapmissiniz ama 94 senesinde zirve yillarindan birini yasadigini herkes bilir. Yani se7en filmini izleyip klise demek buyuk saygisizlik olur.

• Antoine Roquentin kullanıcısına yanıt
    hocam izlemediysen oslo 31 august filmini de izle. benzer yapıları var
  • PlayForFun kullanıcısına yanıt
    Yazdigim yorumdan sonra gorunce dogal olarak ustume alindim. Hollywood olayina gelecek olursak, hicbir seyi genelleyemeyiz zaten, tabiiki cok guzel filmleride var ama genel olarak klise filmlerle dolu bir sinemasi var hollywoodun. Yoksa bir Apocalypse Now bir Gotfather ı kotulemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pacino -- 27 Ağustos 2014; 21:43:11 >
  • 
Sayfa: önceki 41314132413341344135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.