Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
9.321
Cevap
86
Favori
337.146
Tıklama
Giriş
    792 Mesaj
    Stefan Zweig - Macellan
    Zweig'in kaleminden bir Macellan biyografisi. Yazar, edip olunca yorumlar, teşbihler vs. kitabı daha zevkli kılmış. Denizcilikle ilgili bilgiler de var. İlginiz varsa okuyun derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muhafız. -- 31 Ocak 2019; 5:17:23 >
    |
    |
    Arkadaşlar en son bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine erhan kolbaşı’nın novus adlı kitabını aldım. Kitapta dünya dışı varlıklar tarafından kaçırıldığını belirten insanlarla yapılan görüşmeler var. İnsanlar bu kaçırılma anını hatırlamıyorlar ama hipnoz yöntemi ile o anları, dünya dışı varlıklarla olan temaslarını, orada neler yaşadıklarını anlatıyorlar. Bu insanların pek çoğunun özelliği çok yüksek sezgisel yetenekere sahip olmaları (yaşanabilecek kötü olayları bir gün önceden rüyalarında görmeleri vs..) ve bu yeteneklerin dünya dışı varlıklar tarafından kendilerine verilmiş olması.

Kitabın yarısına geldim ve sıkıldım. Kişiler farklı olsa da anlatılanlar birbiribe benzemeye başladı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    2 Not
    |
    |
    Sineklerin Tanrisi:
    Kitabi yarida bırakmak zorunda kaldım. Tam olarak konu bütünlüğü yok diye düşünüyorum çünkü yarısına kadar okuduğum halde olayı birleştiremedim geldiğim yere kadar. Açık konuşmak gerekirse içerik bana göre değildi.
    Anlatılmak istenen mesajı güzel olsa dahi ben nedense sevemedim ve fazla zorlamadan bıraktım.

Zweig yine yapmış yapacağını güzel bir ebedi eser olmuş. Tabiki konuyu hisseder gibi oldum. Aşk ın gerçek kelime anlamını yansıtmış desem pekte haksız sayılmam bence.

|
    |
  • Binbaşı
    1751 Mesaj

kitaptaki cümle yapıları nasıl?ne zaman çeviri okusam hiç "bizden" gelmediği için bırakıyorum.
    |
    |
    -Uzumaki Naruto- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

AMD Ryzen 5 2600 Gigabyte AB35M-D3V Kingstone 8 GB DDR4 HX424C15FB2/8
    Araştır-Dene-Kaydet-Sergile
    Amatör Youtube Kanalım
  • Yarbay
    6870 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

kitaptaki cümle yapıları nasıl?ne zaman çeviri okusam hiç "bizden" gelmediği için bırakıyorum.
    Anladığım kadarıyla cümlelerin anlaşılabilirliklerini kastediyorsaniz anlaşılmayan cümle yok diyebilirim. Dil akıcı,konuyu yansıtması cidden çok etkileyici. Beklentilerinizi karşılayacaktır. Almak isterseniz çeviri bakımından Is Bankasi Yayınları almanızı tavsiye ederim.

Bu arada bizden gelmediği için okumamazlik etmeyin bence yabancı eserleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ken Rock -- 5 Şubat 2019; 18:43:52 >
    |
    |
    Beklediğim gibi dili ağır değildi,gayet akiciydi.Konusu güzeldi. Ama böyle bir kitap için kısa olmuş gibi geldi bana nedense

|
    |
    Sherlock hikayeleri'nin bu romandan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Ama katilin hikayesini dinledikten sonra ve sonunu gördükten sonra şaşıracaksınız. Dili hakkında bir yorum yapmama gerek yok bence sade ve akıcı. Dortlerin Imzasi bu romandan daha iyi diyebilirim.

|
    |
    Açıkçası beklemediğim bir şey oldu. 17-35veya 40sayfa aralığında biraz sıkıldım. Ama konuya adım atar atmaz meraka kapılıp bitirdim. Aşırı bir bağımlılığın insani nelere sürüklediğini anlatan güzel bir kitaptı.

|
    |

Yazarın kalemi güçlü değil malesef. İki yıl okul tatili bile güzeldi o kitaptan. Neyi eleştirdiğini anladıysanız sorun yok. Kumarbaza gelince yayıneviyle yaptığı anlaşma nedeniyle 24 günde yazılmış vasat bir kitap.

|
    |
    -Uzumaki Naruto- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6870 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Carpe Vita

Yazarın kalemi güçlü değil malesef. İki yıl okul tatili bile güzeldi o kitaptan. Neyi eleştirdiğini anladıysanız sorun yok. Kumarbaza gelince yayıneviyle yaptığı anlaşma nedeniyle 24 günde yazılmış vasat bir kitap.
    Sineklerin Tanrısı umduğum gibi olmadı maalesef. Cidden şaşırttı o kadar heyecanla aldığım kitabın hüsran olması.

Kumarbaz bana göre güzeldi. Keyif vericiydi. Zevkler ve renkler tartışılmaz bence.

|
    |

Gerçekten etkileyiciydi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

ömer Allah belanı versin.günümüz filmi olsa öcü vb bekleyeceğim bir kitap ismi.ancak roman eski dönemlerde geçiyor olup insan ilişkileri ve hırsları ile ilgili.macide ve ömer tesadüflerle bir çift olup birbirlerine zıt yaşam tarzları arasında ilişki kurmaya çalışıyorlar.şuan okuyunca o dönemin zıpırları bile bey efendiymiş gibi görünüyor.o döneme göre düşünüp yorumlamalı.okudukça film izler gibi oldum gene,sahneler gelip gidiyor...macide tıpkı eşim gibi.düşünce tarzları hatta bi yede kullandığı cümle yapısı bile aynı.gerçekten baya üzüldüm.
    https://www.kitapyurdu.com/kitap/icimizdeki-seytan/489147.html&filter_name=i%C3%A7imizdeki%20%C5%9Feytan
    |
    |

Amatör Youtube Kanalım

• Yarbay
    6870 Mesaj
    Aslinda Cehennemi okuyordum ama paltoyu okumadan edemedim.
    Palto: Pek fazla bir olay yok konuda. Insanin ruh halini anlatan bir kitap. Özellikle Akaki Akakiyevicin üst ile ilişkileri yaşadığımız bu dönemde bile görülüyor. Hayatın gerçekliğini çok güzel yansıtılmış. Ama Akakinin başına gelen olay biraz üzücüydu. Aslında üzülmemin sebebi fazla benimseyerek okumamdan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Ama anlatılmak istenen mesajla kitabın adı hakkında ilişki kuramadim maalesef.
    Dostoyevsk'nin bu kitap hakkında ki sözü etkileyeciydi paylaşmak istedim:
    "Hepimiz Gogol'un "Palto"sundan çıktık "

|
    |

5 kitaplık bir seri. İlk kitapta olaylar ağır işliyor açıkçası ilk 50-75 sayfa biraz sıkıcı ama sonradan açılıyor ve gayet sürükleyici oluyor. Olaylar, karakterler lotr ile oldukça benzer. Fantastik severlere tavsiye ederim

Yalnız Metis gibi bir yayın evi dünyada çok başarılı efsane kapakları olan bu seriyi ülkemizde neden ilkokul öğrencisine tasarlatmış ciddi hayal kırıklığı kapak kalitesiyle içerik hiç uyuşmuyor.
    |
    |
    İşlemci : İntel Core i7 4790 \\ Anakart : Msi Z97 Pc Mate \\ Ekran Kartı : Sapphire Nitro+ Amd RX 580 \\ Ram : Corsair Vengeance 16 Gb \\ Hdd : 2.5 TB Sata 3.0 \\ Ssd : Sandisk ssd plus 120gb \\ Monitör : Lg Flatron 19" \\ Ses Sistemi : Creative x-fi xtreme gamer sound card -- Creative T6160 5+1 \\ İşlemci soğutucu : Xigmatek Red Scorpion

• Yarbay
    6870 Mesaj
    Cehennem:
    Kitap 200sayfaya kadar su gibi geçti. Ani olaylar insanı meraklandiriyor. 200-300 arası biraz sıkıldım nedense. 300 sonrası gayet heyecanlıydı. Dili sade ve akici.Meraktan dolayı bitirdiğiniz zaman ben bunu hangi ara bitirdim sorusunu soruyor insan.

Da Vinci şifresini almama sebeb olan bir kitap diyeyim.

|
    |

çeviri kitaplar bana hep soğuk gelmiştir.bu kitap ise sanırım sabahattin ali den sonra ben de etki bıraktı diyebilirim.kitap baya kısa zira içerisinde vaad ettiği şeyi anlatıyor.eksik bulduğum yönü ana erkek karakterden DİKKAT SPOİLER olayın sonunda yeterince söz etmeyişi.ben biraz daha devam etmesini bekliyordum.hikaye olarak platonik aşka tutulmuş bir kadının aşkını saplantı haline getirmesi anlatılıyor.etkileyici bir kitap.
    |
    |

Amatör Youtube Kanalım
Reklamlar
SEO
emek server
Canlı Tv izle
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.