Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz? (444. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.711
Cevap
93
Favori
358.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

Para için yazdıkları yalan değil. Ama ben gene de beğeniyorum. Beğenmeyen varsa da ok çünkü bu dönemde herkesin 1000 sayfalık eser okuyacak sabrı ya da zamanı olmayabilir.

Kaldı ki olsa bile ben mesela Anna Karenina'da "amma caz yapmışsın be Lev Kardeşim" deyip 600. sayfada falan bırakmıştım.

Bazı eserlerde bilhassa bu para kastı iyice kendini belli ediyor.

Alıntıları Göster
    Sayfa konusu benim için sorun değil, 1600 sayfa Monte Cristo Kontu'nu 8 günde okumuştum mesela. Zaten onun üzerine klasiklere biraz şans vereyim dedim ama Suç ve Ceza'yı okuyunca Monte Cristo Kontu'nun bir istisna olduğunu düşünmeye başladım.
  • Hasta yatarken 3 günde okudum Ahmet Ümit'den Bab_ı Esrar'ı ve çok beğendim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vadideki Zambak okudum damn bro okuduğum en kalın kitaptı
  • Martin Eden'ı okudum ve bayıldım. Dil harika, Martin'in mücadelesi de beni kendine çok bağladı. Okuyacaksanız kesinlikle İş Bankası'ndan okuyun, hem çeviri çok iyi hem de romanı zenginleştiren notlar.
  • Dr. Jonathan Hemlock kullanıcısına yanıt
    Gerçekten bitirebildiniz mi? Hayır kalınlığı için değil, sırf dili çok ağır diye okuyamamış bırakmıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: JaCKiE_BrOwN

Gerçekten bitirebildiniz mi? Hayır kalınlığı için değil, sırf dili çok ağır diye okuyamamış bırakmıştım
    Balzac'in dili çok mu ağır ya?

• Tavsiye ederim. Kısa bir eser. Sıkmayan, uzun eserlerin ya da bilgi ağırlıklı kitapların arasına sıkıştırılabilecek türden.

En son hangi kitabı okudunuz?
  •  En son hangi kitabı okudunuz?

Sezgin Kaymaz-Lucky :6/10
    Bu kitaptan beklentilerim daha fazlaydı.
  • Kurtlarla Koşan Kadınlar- Clarissa Pinkola Estes

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi norvejli -- 4 Ocak 2019; 21:12:58 >
  • Stephen King - Kujo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Yeni God of War'dan gaza gelip okudum. Karakterleri tanıtıyor fakat öyküleri ortalama.

• norvejli kullanıcısına yanıt
    yorum lutfenn...

merak ettigim bir kitap

Rizzoli&Isles severlerin okuması gereken bir kitap...Tess Gerritsen'i zaten biliyoruz,belli bir çizgisi var...
  • Stefan Zweig Satranç

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

kitap sürekli karşıma çıktı.gerek nette gerek kitapçıda.baktım ki 89. baskı yazıyor artık almak gerek dedim.hiç öyle süslü cümleler yazmayacağım.kitabı okurken sıkıcı sandım.giriş bölümünü geçince olayların anlatıldığı bölüm daha hareketli idi.raifin yaşadığı olaylarda hem kendimden bi parça buldum hem de güzel düşünülmüş bir hikaye olarak okudum.kitabı okurken o kadar çok hayalimde canlandırdım ki sanki filmini izliyordum.bitime 15-20 sayfa kala ağladım.ama henüz kitap bitmemişti.dönüp dönüp olayları tekrar yaşamak istiyorum.

bi kaç alıntı (https://www.ensonhaber.com/kurk-mantolu-madonnadan-yurek-burkan-22-soz.html )

Yalnız onun yanındayken içimi müthiş bir korku, onu kaybetmek korkusu sarardı…

(Sayfa 129)

Yollarımız bir kere karşılaştı. Fakat ona dair hiçbir şey bilmiyorum.

(Sayfa 160)

"Berlin'de yalnızsınız değil mi?" dedi.
    "Tamamen yalnızım! Ama Berlin'de değil. Bütün dünyada yalnızım. Küçükten beri..."

(Sayfa 77)
    İnsan tahammül edemeyeceğini zannettiği şeylere pek çabuk alışıyor ve katlanıyor. Ben de yaşayacağım... Ama nasıl yaşayacağım! Bundan sonraki hayatım nasıl dayanılmaz bir işkence olacak! Ama ben dayanacağım... Şimdiye kadar olduğu gibi.

(Sayfa 46)

Bu yaşıma kadar mevcudiyetinden bile haberim olmayan insanın vücudu birdenbire benim için nasıl bir ihtiyaç olabilirdi? Fakat hep böyle değil midir? Birçok şeylere ihtiyacımızı, ancak onları görüp tanıdıktan sonra keşfetmez miyiz?

(Sayfa 86)

Zaten küçüklüğümden beri saadeti israf etmekten korkar, bir kısmını ilerisi için saklamak isterdim. Bu hâl gerçi birçok fırsatları kaçırmama sebep olurdu; fakat fazlasını isteyerek talihimi ürkütmekten her zaman çekinirdim.

(Sayfa 73)

Acı acı güldüğümü hissettim. İnsanlara olduklarından başka gözlerle bakmakta ısrar edişimi içerliyordum. Yirmi dört yaşına geldiğim hâlde hala çocukluğumun saflığından kurtulamamıştım.

(Sayfa 69 )
    Dorian Gray'in Portresi
    Konusu ve işlenişinin farklılığı ile keyifle okunan, Lord Henry'nin ilginç tespitleriyle iyice güzelleşen Oscar Wilde'ın yayımlanmış tek romanı.
    Gayet akıcı ve sadeydi. Tavsiye ederim. 8/10
  • 
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.