Şimdi Ara

en rahat flim izlenen telefon?Hangi marka ve model?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Telefon alacağım fakat o kadar çok seçenek varki hangisinde ne var hiç bilmiyorum...

Kısacası ben bir flim hastası olarak evde olmadığım zamanlarda da divx xvid mvk flimlerimi dizilerimi telefondan altyazıyı ekleyerek kulaklığımı da takarak fsp de azalma olmaksızın ve izlerken takılma-kasma olmakszın izlemek istiyorum...

Bu yazıyı yazmadan önce araştırma yaptım ve genellikle ister iphone olsun ister nokia olsun telefona uygun formata çeviriken flimlerin boyutlarını küçülterek altyazıyı üstüne gömme işlemini uygulayan programlarla izleme olanığı sunan programlar var.Ama işte bu işlem hem sıkıştırma yapacak vede alyazıyı üstüne gömcek bu demek oluyorki 1 saat sürer...

ve de Symbian olan telefonlarda ayrı bi player yükleyerek çoğu formatı destekleyen flimleri sorun olmadan izleyebilirmişiz.

peki ya başka markalarda?Mesela sonyericson da?Ve sonyerricson almak istiyorum??

Nette baya bi araştırmama rağmen sağlam kaynaklar bulamadım...

Bilgisi olanlar lütfen yazsın arkdaşlar.Bilmediğim, eksik veya yalnış olan bilgim varsa yazın...

Şuanki piyasadaki telefonalrda bu mümkün değilmi?Performans alırmıyım?

İşte bunda bilgisayardaki gibi iş görürsün dediğini telefonlar varmı???

• bilgisayardaki gibi iş görebileceğin telefon XPERIA-X1 dir.ama türkiyeye 2009 şubat ayında gelicek.microsoft windows mobile 6.1 işletim sistemi var ve 800X480 çözünürlüğünde 3.0 inç ekrana sahip.ama beklersen tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6B729B06B -- 24 Nisan 2008; 22:53:09 >
  • Bildiğim kadarıyla Motorola ROKR E2 modelinde bile yüksek kaliteli DivX filmler izlenebiliyor. Bu arada bütçe ne kadar? Daha üst modellerden tavsiyelerde bulunabiliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Katze

Bildiğim kadarıyla Motorola ROKR E2 modelinde bile yüksek kaliteli DivX filmler izlenebiliyor. Bu arada bütçe ne kadar? Daha üst modellerden tavsiyelerde bulunabiliriz.

ben SX1 de izliyorsam gerisini siz düşünün rokr e2 iyi bir seçim güncel tüm uygulamalar var ( 1,3 kamera yetersiz ), sonrada SE 9xx serisi ( 6120c ye de bakılabilir )
  • Saoluna arkdaşlar bu kadar kısa sürede cvp beklemiyordu açıkçası.Bütçe 500 e kadar ama daha iyisi olursa yükselteiblirim

Motorola ROKR E2 modeline şimdi baktım ama motorola bana çok soğuk geliyor nedense ve de Motorola ROKR E2 modeline şimdi inceledim ve ekran kalitesi çok az gibi geldi yani 256k mış.Flimlerde eksik kalır bu...16M lazım ekran için...

Nakia n91 8Gb buldum şimdi ama çok pahalı ama sanırım herşeyi destekliyor?Bilgisi olan varmı?
  • Bu arada belirtmek istemeliyimki mp3 te de çok ses istiyorum ve bu yüzden piyasada en yüksek ses veren n91 diye yazıyor nette.ExpressM daha kalitesiz kalıyormuş yanında...Tamam sonyericson hastasıyım ben ama sanırım video oynatmada eksik kalıyor???
  • yok arkadaşım videoda eksik falan kalmıyor.o sadece bir genelleme.yani alacaksan sony ericsson al yani.
  • Nokia N81 / 8 GB modeline de bakabilirsin. Ses kalitesi açısından başarılı bir cihazdır.
  • Mesela motorola Rokr E2 incelemeisne baktığımızda direct divx flimleri açan ve altyazı eklenen porgram yükleniyormuş...-->http://forum.donanimhaber.com/m_13995819/tm.htm

Peki sony de bu mümkünmü?Yani direk olarak xvid flimi atıp altyazıyı seçip izleyebiliyormuyum?

Başka bişey yapmam gerekiyormu?

Mesela w710 modelini müzik kalitesi açısından çok beyeniyorum(sesi az geliyor ama)Bunda da böyel bişey yapabilirmiyiz?Tabiki flimleri sıkıştırmadanyani çok kalite kaybı olmadan??Altyazıyı gömmeden??

Motorola e2 de anladığım üzere böylemişte...

quote:

Orjinalden alıntı: KB24

yok arkadaşım videoda eksik falan kalmıyor.o sadece bir genelleme.yani alacaksan sony ericsson al yani.

• valla filmden anlamayacağım noktalara geldin.ama sony ericssonun p serisine bi bak
  • Sony Ericsson W710i, Java platformu (J2ME) ile çalışıyor. Bu nedenle telefona çok çeşitli programlar yükleyemeyiz.
  • Evet biliyorum fakat umut kapısı işte:)

Bu arada pda ya yöneldim ben araştırıyorum hp 514 gayet sağlam ..

Biraz bişeyler bularım buray yazarım...

quote:

Orjinalden alıntı: Katze

Sony Ericsson W710i, Java platformu (J2ME) ile çalışıyor. Bu nedenle telefona çok çeşitli programlar yükleyemeyiz.
  • n95 te güzel izlenir valla kocaman ekran...
  • Başlığa göre direk iphone denir ama tek mp4 formatı desteklediğinden falso film için.çevirilir mi bilmiyorum altyazıyla birlikte mp4 formatına ..xperia guzel ama 1yılda beklenmez ki daha Tr ye ne zaman gelecek kim bilir ??

Katze hocam ın önerilerini dikkate almanı öneririm.Ekran büyük dersen bütçe sınırsız dersen N95 8gb derdim ama pek bir fikrim yok

• Bütçeniz uygunsa eğer benim aklım toshiba G900 geldi isterseniz bi göz atın;

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=31401
  • lg viewty divx formatını çevirmeden oynatabiliyor ve çok büyük ekranı var ama altyazıları gömmeden okuyo mu bilmiorum.
  • N95 8GB

DVD görüntü kalitesinde mp4 okuyor kendisi..

Core Player programı sayesinde (şöyle demeliyim sanırım) ALAYINI okuyor..

ses kalitesini tartışmaya gerek yok diye düşünüyorum

direk telefondan alınmış bir SS film karesi:

en rahat flim izlenen telefon?Hangi marka ve model?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.alkan -- 25 Nisan 2008; 23:33:06 >
  • Videoyu iyi izleyebilmek için donanım ve ekran kalitesi oldukça önem taşıyor.
  • birde sew960i ye bak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.