Şimdi Ara

En pahalı ve en ucuz arabalar hangi ülkelerde satılıyor? İşte cevabı. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
4
Favori
43.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazıktır günahtır Türk insanının çektiği oturduğum ilde 100araçtan 95'i Şahin Doğan veya daha eski toroslar reno12ler vs. vs. adam gibi arabaya binen en azından 2005 üstü arabaya binen çok az üzülüyorum bu duruma
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikoli88

özet geçeyim, kısaca en pahalı araç bizde.
    ort gelir/araç fiyatı ile sonuç ortada, birde dolar 1.94 civarında şuan.
    özetin özeti, Türkiyede otomobil çok pahlı gardaş

En pahalı otomobil+en pahalı benzin+çok az bi gelir=Ya Çinliler gibi bisiklete talim olucaz yada en kötü doğan şahin toros devam
  • sıcak para ekonomisi bizimki.dünyanın gelişmiş ülkeleri ise sanayi üretime dayalı ekonomi o yüzdende zenginleşiyorlar.bizde ise şöyle adam gibi bir fabrika açıldı mı yok?varsa yoksa inşaat yapılıyor.
  • Yeni kesin dönüş yaptığım Hong Kong'da daha da pahalı listedekilerden. C-D sınıfı bir aracı alıp yola çıkarmanın maliyeti bizim ülkemizdenin ortalama dört katı. Bu yüzden hiç heves etmedim bile.

Ayrıca sadece haftasonu trafiğe çıkabildiğiniz plakalar var, bunlardan alırsanız daha ucuz ama haftaiçi yolda görürlerse yandınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aviator007

Yeni kesin dönüş yaptığım Hong Kong'da daha da pahalı listedekilerden. C-D sınıfı bir aracı alıp yola çıkarmanın maliyeti bizim ülkemizdenin ortalama dört katı. Bu yüzden hiç heves etmedim bile.

Ayrıca sadece haftasonu trafiğe çıkabildiğiniz plakalar var, bunlardan alırsanız daha ucuz ama haftaiçi yolda görürlerse yandınız.

ilginç bir sistem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: FX35

Türkiye'nin milli gelirinin 26.000 TL olmasına takıldım. Enflasyon hesabı gibi bir bit yeniği var bu hesabın içinde. Zaten her yerde milli 10 bin dolar oldu falan diyorlar bence hikaye.

4 kişilik aileler ayda 1000 TL'yle sürünüyor, bu tabloya göre 4 kişilik bir ailenin evine senede 100.000 TL yani ayda 8.500 TL girmesi gerekiyor. Bizde bu rakamın doğru olduğuna kesinlikle inanmıyorum.

Almanya'da gördüğüm kadarıyla herkesin geliri milli gelir rakamlarıyla tutarlı ve harcamaları da o doğrultuda. Uç kısımları saymazsak tatil, otomobil tüm harcamaları milli geliri yansıtır nitelikte. Bizde ise alakası yok, nüfusun 4'te 3'ünün resmen açlıktan ağzı kokuyor, sosyal hayat sıfır, dışarda yemek diye bişey görmemişler, sinema-tiyatro hak getire.

+1

• Hafif ticari araçlardan kendi ülke ortalamasının çok altında vergi alan tek ülke biziz.

Ondan hafif ticari cenneti bir ülkeyiz.

Birde Norveç'e bakın. Adamların ticarilere karşı bi garezleri var sanki. Ülkede dolaşsın istemiyorlar basmışlar vergiyi. Bizdekinin 4 katı :)
  • Bu milli gelir rakamını, kişi başına düşen milli gelir olarak alıyorum. Peki biri bana anlatabilir mi 26.845 tl kişi başına düşen milli geliri akp ekonomistlerine mi sorup yazmışlar. 10 bin doların kurla çarpılmış hali 17.500 tl'dir. Yoksa yoksa milli gelirimiz yine mi arttı, hüloğğğğğğ
  • O kişi başına düşen milli gelir şu anda türkiye'de 26.000 TL..
    Etrafınızda kaç kişinin yılllık 26 bin lira geliri var acaba?
    Bunu kendi ülke vatandaşımıza uygularsak bir vatandaşın S350 alması için 250 yıl çalışması lazım..

Edit: düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saveyourself -- 26 Haziran 2013; 10:24:54 >
  • Liste alım konusunda bilgi veriyor ama almak başka yürütmek başka aracı.Keşke onun ile alakalı da bir liste hazırlasalar.

Ayrıca Amerika konusu da geçmiş bence olay sömürme değil olaylara yaklaşım mantığı.Diyelim ki benim ihtiyacım olan araç 4x4 pick-up buna ihtiyacım var,bu aracı almak veya yürütmek için illa zengin mi olmam lazım? Normal bir çiftçinin ihtiyacı olamaz mı? Bu arabadan alınan faiş verginin mantığı var mıdır? Yok tabiki de.İşte Amerikanın mantığı arabalar daha genel anlamda hertürlü eşya,gereç insanların işleri için lazımdır,bir araçtır benim vatandaşımın neye ihtiyacı varsa onu alsın ben onun gelirine göre vergimi alırım diyor ki mantıklı olan da bu. Ayrıca eşyadan vergi alırsanız ona bir anlam yüklersiniz zengin-fakir arasındaki uçurumun açılmasındaki en büyük faktörlerden biriside bu,maddeye anlam yükleyip vergiyi eşit değil yüklenen anlama göre almak.

Not: Avrupa olaya çevre açısından baktığı için vergiler var,o yüzden Avrupada da vergi var demeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

O degilde Amerikalilar 2 yillik maasla S serisi alabiliyorlar.

Vah ki ne vah.

Olmusuz haberimiz yok.

Lüksemburg 1.2 yıl

S Serisi Lüksemburg'da emekçi arabası bildiğin.
  • RTE:"Kişi başı milli gelirin 10.500$ olduğu Türkiye rahatsız ediyor"diyor.
    Ayda 750 lirayla 4 kişilik aile geçindirenler çılgınca alkışlıyor.

HÜLOĞĞĞĞĞĞ
  • Ne denir ki tabloya bakın allah belanızı versin be ne hallere düştük.
  • Türkiyede araba aldın diyelim...
    Yollar berbat ön düzen lastik düşmanı...
    Kasko + zorunlu sigortalar ateş pahası...
    Her şehirde istisnasız park sorunu...
    Veeee dünyanın en pahalı benzini...

G..tünün gılıyıh... Öyle de kalıcaz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saveyourself

O kişi başına düşen milli gelir şu anda türkiye'de 10.000 dolar yaklaşık 20 bin lira...
    Etrafınızda kaç kişinin aylık 20 bin lira geliri var acaba?
    Bunu kendi ülke vatandaşımıza uygularsak bir vatandaşın S350 alması için 250 yıl çalışması lazım..

Yıllık hocam o. 26 bin TL. Tabii yine uçuk bir değer. Ama ne yaparsın güçlü bir ekonomimiz var... IMF'ye borç kapandı filan... Aptallara masallar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: FX35

Türkiye'nin milli gelirinin 26.000 TL olmasına takıldım. Enflasyon hesabı gibi bir bit yeniği var bu hesabın içinde. Zaten her yerde milli 10 bin dolar oldu falan diyorlar bence hikaye.

4 kişilik aileler ayda 1000 TL'yle sürünüyor, bu tabloya göre 4 kişilik bir ailenin evine senede 100.000 TL yani ayda 8.500 TL girmesi gerekiyor. Bizde bu rakamın doğru olduğuna kesinlikle inanmıyorum.

Almanya'da gördüğüm kadarıyla herkesin geliri milli gelir rakamlarıyla tutarlı ve harcamaları da o doğrultuda. Uç kısımları saymazsak tatil, otomobil tüm harcamaları milli geliri yansıtır nitelikte. Bizde ise alakası yok, nüfusun 4'te 3'ünün resmen açlıktan ağzı kokuyor, sosyal hayat sıfır, dışarda yemek diye bişey görmemişler, sinema-tiyatro hak getire.

+1. Çok doğru.

• danimarka en pahalı araçta 1. değil yalnız. en pahalı araçta 1. biziz.

danimarka da işsiz bi adam bile 3bin euro para alıyor işsizlik maaşı olarak. çalışsalar 4bin, 5bin. güzel bi işi olsa 10bin e gibi rakamlar alıyorlar. bizimkilerin ise asgari ücreti 800 tl. bunları kıyasladığın zaman bizim 5 senede alacağımız arabayı adamlar 5 ayda alıyor.

gene en iyi kazığı biz yiyoruz. dünyada en iyisi biziz çok şükür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thecaliph16

quote:

Orijinalden alıntı: southname

15 bin tl alsan nolucak
    yine en pahalı yakıtı koyuyorsun

Her zaman 50 liralık aliyordur belki

bu espri cidden ince ve mükemmeldi. :)

• zeytinkoy kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

RTE:"Kişi başı milli gelirin 10.500$ olduğu Türkiye rahatsız ediyor"diyor.
    Ayda 750 lirayla 4 kişilik aile geçindirenler çılgınca alkışlıyor.

HÜLOĞĞĞĞĞĞ

zaten ülkenin başına ne geliyorsa bu cahil insanlar yüzünden geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.