Şimdi Ara

En pahalı ve en ucuz arabalar hangi ülkelerde satılıyor? İşte cevabı. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
4
Favori
43.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lüksemburglular 2 ayda clio alıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

lüksemburglular 2 ayda clio alıyor

Ufacık ülke.

Ne işler dönüyo orda
  • Danimarkada maaşlar çok yüksek.. 1 yıldır işsiz olan arkadaşım ayda 3000 TL karşılığı DK kronu alıyor..
    keza İsrail'de de maaşlar ortalama bizim maaşların 2 katıdır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-75E81FD3D -- 25 Haziran 2013; 13:06:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvReN 7

Amerika da ki fiyatlar bizde olsaydı bizim yollarda ferrariler, lambolar cirit atardı. bazen adamların toplantı fotoğraflarında ki arabaları görüyorum da resmen imreniyorum. bende en azından hafta sonu aracı olarak 458'e yada SLS'e binerdim. insanlarımızı sömürenler utansın. başbakan da çıkmış diyor lüks araca binmeyin, yerli aracı tercih edin. kendisi o zaman S600 L'den inip Palio'ya binsin.

Bastan sona kadar haklisiniz.

• Neden bizden çok daha zengin ve refah düzeyi yüksek ülkelerle kıyaslanmış acaba?

Müsaade edin de Almanlar, Japonlar bizden ucuza binsin.
  • ben her zaman 15 bin liralık araba alıyorum sorun olmuyor
  • nihilist76 kullanıcısına yanıt
    Meksika, Şili2 de var tabloda onlar da bizden ucuza biniyor. Hem refah düzeyi yükselince bir ürün ucuzlar mı pahalanır mı onu da düşünmek lazım.
  • özet geçeyim, kısaca en pahalı araç bizde.
    ort gelir/araç fiyatı ile sonuç ortada, birde dolar 1.94 civarında şuan.
    özetin özeti, Türkiyede otomobil çok pahlı gardaş
  • Yalan haber
    Amerikada Clio satılmıyor...
  • benim olmayan güzeli nedeyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihilist76

Neden bizden çok daha zengin ve refah düzeyi yüksek ülkelerle kıyaslanmış acaba?

Müsaade edin de Almanlar, Japonlar bizden ucuza binsin.

Demi İzlanda veya Şili mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete321

ben her zaman 15 bin liralık araba alıyorum sorun olmuyor

• Mete321 kullanıcısına yanıt
    15 bin tl alsan nolucak
    yine en pahalı yakıtı koyuyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: southname

15 bin tl alsan nolucak
    yine en pahalı yakıtı koyuyorsun

Her zaman 50 liralık aliyordur belki

• Mızıklayacağınıza almayın arkadaşım. Pahalı geliyorsa almayın. Mevcut fiyatı ile alan çoksa, bu fiyata rağmen talep varsa, neden akan musluğu kapatsın devlet? Kapatsa bir de talep patlaması, ithalat artışı falan olacak. Bu millet boğazından kesip araba almaya devam ettiği sürece vergiye mahkumdur. Arabada bir numara olmadığının farkına varıp sakinlediği zaman veya olaya tapkisini koyup "Araba almıyorum ulan!" denildiği zaman vergiler düzelecektir.

Ben memleketteki vergi oranlarını gayet müstehak görüyorum. Kusura bakmayın. Olan bize oluyor; ama müstehak abi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Mızıklayacağınıza almayın arkadaşım. Pahalı geliyorsa almayın. Mevcut fiyatı ile alan çoksa, bu fiyata rağmen talep varsa, neden akan musluğu kapatsın devlet? Kapatsa bir de talep patlaması, ithalat artışı falan olacak. Bu millet boğazından kesip araba almaya devam ettiği sürece vergiye mahkumdur. Arabada bir numara olmadığının farkına varıp sakinlediği zaman veya olaya tapkisini koyup "Araba almıyorum ulan!" denildiği zaman vergiler düzelecektir.

Ben memleketteki vergi oranlarını gayet müstehak görüyorum. Kusura bakmayın. Olan bize oluyor; ama müstehak abi.
    o zaman da insanlar illegal yoldan galeriler ile ucuz araç alıyorlar.

mesela geçen doğuş oto da 911 carrera 4s vardı. fiyatı 380 bin euro idi. aracın aynısının grey marketi 195 euro. hatta pdk şanzıman bu araç ayrıca. buyurun bakın.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-porsche-x-clusive-porsche-carrera-4s-yeni-kasa-115556600/detay/

milleti enayi yerine koyuyorlar resmen. bazen vergi kaçıranlara da hak vermiyor değilim. adam da başka çare bırakmıyorlar çünkü. adam hep devlete mi çalışacak. ben yemedim al sen ye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evren7 -- 25 Haziran 2013; 16:36:49 >
  • şaşırdım

• Türkiye'nin milli gelirinin 26.000 TL olmasına takıldım. Enflasyon hesabı gibi bir bit yeniği var bu hesabın içinde. Zaten her yerde milli gelir 10 bin dolar oldu falan diyorlar bence hikaye.

4 kişilik aileler ayda 1000 TL'yle sürünüyor, bu tabloya göre 4 kişilik bir ailenin evine senede 100.000 TL yani ayda 8.500 TL girmesi gerekiyor. Bizde bu rakamın doğru olduğuna kesinlikle inanmıyorum.

Almanya'da gördüğüm kadarıyla herkesin geliri milli gelir rakamlarıyla tutarlı ve harcamaları da o doğrultuda. Uç kısımları saymazsak tatil, otomobil tüm harcamaları milli geliri yansıtır nitelikte. Bizde ise alakası yok, nüfusun 4'te 3'ünün resmen açlıktan ağzı kokuyor, sosyal hayat sıfır, dışarda yemek diye bişey görmemişler, sinema-tiyatro hak getire.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX35 -- 26 Haziran 2013; 6:07:18 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.