Şimdi Ara

EN İYİ YETKİLİ OLMAYAN RENAULT SERVİSİ HANGİSİ ? ANKARA (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
99
Cevap
7
Favori
67.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Kardeş usta babamın oğlu değil.
    Ben 4-5 yıldır gidiyorum bende tavsiye üzerine gittim.
    Buradan birçok arkadasta gitti kafasına yatan işi yaptırdı yatmayan başka ustaya yaptırdı.
    Aranızda ne gibi diyolog geçti bilemem ama genel anlamda yoğun ve randevu ile çalışın biri. 3 tane lifi bir kendi bir yardımcı birde cirakla çalışıyor.
    Randevusuz gitsen veya haber vermeden gidilmemeli.
    Geçmiş olsun sana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

sizin buraya yazıp tavsiye etmeniz üzerine ümit ustaya gittim ,

kaçak sorunum vardı bunda bişey yok yok diye 6 ay geçti en son 6 ay oldu artık çözelim bu işi diye sıkıştırınca halletti , her gittiğimde farklı bir çırak kalfa oluyor dükkanda sürekli eleman değişiyor işi çıraklara yaptırıyor , aracımın direksiyon kutusunu yerine takamamışlar yolda TAAKK diye bir sesle direksiyon kutusu yerinden çıkmış rot ve ön düzen ayarım bozuldu direksiyon kazık gibi oldu dönüşlerde takılmaya başladı , düzelttirmek için gittim tekrar düzelttik dediler yapılmamış , tekrar gittim dükkanına bir suratlar elimde araba var onu çok salladım diyo bana arabaya bakmadı bile çok işim varlar arabayı bıraklar vs gittim başka yerde düzelttirdim 100 tl ye daha birde rot ayarı yapılması lazım

daha öncenin kalfanın direksiyonda sorun varmı demesinden bişeyler olduğunu hissettim ama işde olan oluyor

ümit ustanın bana yaşattıklarını anlatıyorum gidecek arkadaşlar bunları referans alsın

Alıntıları Göster
    2015 model dizel otomatik fluence aracım var. 10 bin bakımı yaptırmak için fiyat araştırıyordum.Yağ, yağ filtresi ve hava filtresi değişecekti sadece. 280 - 450 arası fiyat çektiler. Ümit ustayı aradım. O da 290 tl dedi. Yağ elf 5lt, filreler de muadil (!) yan sanayi takacakmış. 2 Ekim'de Ümit ustaya gitmek için anlaştık. Gitmeden önce forumda gezerken "FRED BAKER" arkadaşın mesajını gördüm ve gitmekten vazgeçtim. Ümit ustada da aşırı reklamın verdiği doymuşluk başlamış dedim kendi kendime.

Sonra, daha önceden sıfırdan klima gazı bastırmak için gittiğim My Renom adlı servise gitmeye karar verdim. Klimamın performansından pek memnun değildim. Bu bahaneyle onu da gösteririm dedim. 5 lt elf yağ ve orjinal renault filtreler için 300 tl fiyat verdiler. Tamam deyip yaptırdım. İşçilik çok hoşuma gitti. Müşteriye davranışlar iyiydi. Aracımın daha önceki servis bakımından kalan tüm sıkıntıları da bir bir söylediler. (Dizel yerine benzinli yağ filtresi takmış şerefsizler. O da şişmiş komple dirsekle beraber sökmek zorunda kaldı usta. Hava filtresi yan sanayi uyduruk bir şeydi. Karter tapasını da elle öylesine tutturmuşlar yerine. Laf aramızda iyi çınlattım kulaklarını şerefsizlerin) Bakımdan önce araca zarar gelmemesi için maske benzeri bir kumaş taktılar. Ücretsiz olarak klima dezenfekte için spreyle uygulama yaptılar, motoru komple spreyle temizlediler ve ön tamponda bi sürtme izi vardı onu da temizlediler. Bilgisayarla arıza var mı baktılar. İki ısıtma bujim bozukmuş. Onları değiştirmeye de 80 tl verdim. Klima gazını sıfırdan tekrar bastılar ücretsiz olarak.
    Sanayide dürüst usta bulmak tam bir kumar. Dükkanın olduğu sokakta 4-5 tane daha renault servisi olmasına rağmen bir tek bunların kapısının önü doluydu.

Sonuç olarak ben gayet memnun kaldım. Tekrar işim olsa yine giderim ve soranlara tavsiye ederim.

• Ümit ustaya
    Yapılacak işi söylersiniz arizaniz varsa çözer anlasirsiniz veya anlasamassiniz kafanıza yatar veya yatmaz ama dediğim gibi Teccubeli ve titiz ustalikla iş yapıyor
    Hatası veya gözden kaçan bir eksiği olabilir.

• Megan2 aracımı mais sonrası tüp takıldıktan sonra şaşmazda Ümit ustaya götürdüm. Son 6 sene tamamen Ümit usta baktı araca bir sıkıntı yaşamadık.
    Şimdi sattım aracı alan arkadaşı Ümit ustayla tanıştırdım.
    Aha aracın ustası dedim ve araçla vedalaştım...

• ümit ustama gecen gunlerde yegenımın megan 3 (otamatık)u götürdüm
    rutın bakımları yapıldı + arka fıren balatalı öne fren balatasıdavve disk degıstı.
    megan 3 otomatıklerde kronık sorun olan frende titreme olayı vardı. 10 gün sonra tekrar tıtreme oldu götürdum almıs oldugumuz dısk garantıden degıstırdı suan bır sorun yok. kredı kartıyla ödeme yaptım kartın durumuna göre taksıtlı işlemde oldu.
    facebook megann clio gruplarından çok müşterısı var ve tercıh edılıyor.

edit: resimler eklendı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mnr980 -- 22 Haziran 2020; 2:0:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cebirli

2015 model dizel otomatik fluence aracım var. 10 bin bakımı yaptırmak için fiyat araştırıyordum.Yağ, yağ filtresi ve hava filtresi değişecekti sadece. 280 - 450 arası fiyat çektiler. Ümit ustayı aradım. O da 290 tl dedi. Yağ elf 5lt, filreler de muadil (!) yan sanayi takacakmış. 2 Ekim'de Ümit ustaya gitmek için anlaştık. Gitmeden önce forumda gezerken "FRED BAKER" arkadaşın mesajını gördüm ve gitmekten vazgeçtim. Ümit ustada da aşırı reklamın verdiği doymuşluk başlamış dedim kendi kendime.

Sonra, daha önceden sıfırdan klima gazı bastırmak için gittiğim My Renom adlı servise gitmeye karar verdim. Klimamın performansından pek memnun değildim. Bu bahaneyle onu da gösteririm dedim. 5 lt elf yağ ve orjinal renault filtreler için 300 tl fiyat verdiler. Tamam deyip yaptırdım. İşçilik çok hoşuma gitti. Müşteriye davranışlar iyiydi. Aracımın daha önceki servis bakımından kalan tüm sıkıntıları da bir bir söylediler. (Dizel yerine benzinli yağ filtresi takmış şerefsizler. O da şişmiş komple dirsekle beraber sökmek zorunda kaldı usta. Hava filtresi yan sanayi uyduruk bir şeydi. Karter tapasını da elle öylesine tutturmuşlar yerine. Laf aramızda iyi çınlattım kulaklarını şerefsizlerin) Bakımdan önce araca zarar gelmemesi için maske benzeri bir kumaş taktılar. Ücretsiz olarak klima dezenfekte için spreyle uygulama yaptılar, motoru komple spreyle temizlediler ve ön tamponda bi sürtme izi vardı onu da temizlediler. Bilgisayarla arıza var mı baktılar. İki ısıtma bujim bozukmuş. Onları değiştirmeye de 80 tl verdim. Klima gazını sıfırdan tekrar bastılar ücretsiz olarak.
    Sanayide dürüst usta bulmak tam bir kumar. Dükkanın olduğu sokakta 4-5 tane daha renault servisi olmasına rağmen bir tek bunların kapısının önü doluydu.

Sonuç olarak ben gayet memnun kaldım. Tekrar işim olsa yine giderim ve soranlara tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    bu myrenom nerede hocam? ya da telefonu var mı?

• Ftoğraflarda tabelası var orda yazıyor.

• cebirli C kullanıcısına yanıt
    yazmıs oldugunuz yazıyı şimdi gördüm.
    Daha öncede bu hususa degındim kımse kımsenın babasının oğlu degil heleki reklam vb. gıbı hususlar şahsımla alakalı kesınlıkle O LA MAZ.!
    Reklam amaçlı yorumlarda gerılerde o kadar çokki
    Ben sadece işini tıtızlıkle temız yapan ustayı buradan önerdım ve en az 20 belkı 30 kısı gidip hızmet aldı arada memnun olmayanlarda oldu
    Ustanın zaten işi başından aşkın randevusuz kimseyı almıyorkı.
    Kafasına yatan arızasınızı arar anlatır tatmın olursa gider hizmetını alır.
    Ben şuan ford marka araç kullanıyorum şuan ankara ümit usta gıbı ford cu usta arıyışındayım.
    Bu devırde para zor kazanılıyor özellıkle sanayı de paranla rezil olmamak için gerçek abartısız dogru kışılerı bulmak lazım.
    herkese kolay gelsın

• quote:

Orijinalden alıntı: dionysos1977

Hem HAMZA usta, hem Zafer usta hem de diğer arkadaşlar muhteşem insanlar kaliteli sohbet etmek için bile gelinir.
    Sanayi alemlerinde bu kadar temiz özenli çalışan mekan çok az.

Kurtay Oto ve ekibine gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.

İki üç tane usta illa amortisör değiştir demişti, Hamza ustam Bu seni en az 6 ay götürür dedi. 8 ay sonra sıkıntı çıkarttı.
    Ustanın ustalığı Tamiri nden anlaşılır ama asıl parça işçilik parası için sana olmadık masraf çıkartmamasından anlaşılır.

Şiddetle tavsiye ederim
    Kurtay Oto kendi aracım dahil tüm şirket araçlarını götürüyoruz yılladır.
    Hem efendi hem usta mais de ne o şekilde profesyonel servis hizmeti sunuyor. Yazılı çizili herşey.
    Ki zaten eski yetkili servis ustası.

• Herkese öncelikle Selamun Aleyküm ;

Başlığı baştan sona okuyunca anladım ki birşeyleri ifade etmek de fayda var , bahsi geçen servisler , ustalar neden bu kadar abartılmış olabilir bu insanlar hiç mi iyi ustaya ve hizmete , hoşgörüye denk gelmemiş diye düşündüm.Şimdi bende size kendi babamı önereceğim evet kendi öz babamdan bahsedeceğim ;

13 Yaşından itibaren çıraklıktan bu işin içine girmiş 20 yaşında Reno Mais da usta olarak işe başlamış 6 sene çalıştıktan sonra Reno Mais'ın özelleşmesi alaylıların okullularla değişmesine müteakip UZUNSÖZ YETKİLİ SERVİS'de (Çoğu Kişi Hatırlayacaktır.) İskitlerde 12 yılı usta 9 yılı usta başı olmak üzere çalıştıktan sonra patronun uçan kuşa borcunun çıkmasının ardından iflas gösterip İzmire tüymesinin ardından kendi dükkanını açmış ve 8 yıldır işletmektedir. Ankara'da bu serüveni yaşayıp halen aktif çalışan usta sayısı 4 yada 5 dir. Gerçekten renault konusunda tecrübenin bedene bürünmesi bu ustalarda kendini gösterir sadece aracın sesinden arızasını bilebilmek yıllarca bu işe emek verenlerde oluşan bir yetenekdir . İlk defa dükkanın ismini google yazıp birşeyler varmı diye baktığımda denk geldiğim bu konuya biraz karalamak istedim affola ;

Denemek isteyen , Ustasından memnun olmayan , ilk kez gideceklere aşağıdaki bilgileri aktarıyorum gerisi size kalmış ;

Fazlı Usta / SAĞLAM OTOMOTİV

Macun, 197. Cd. No:13, 06374, 06374 Ostim Osb/Yenimahalle/Ankara

05545585186
    https://www.google.com/search?q=SaglamOto&ludocid=8561461573817512993&ibp=gwp;0,7&source=g.page.share

Saygılarımla
    Emre SAĞLAM
    Makine Mühendisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoaJuN -- 16 Haziran 2021; 8:44:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LoaJuN

Herkese öncelikle Selamun Aleyküm ;

Başlığı baştan sona okuyunca anladım ki birşeyleri ifade etmek de fayda var , bahsi geçen servisler , ustalar neden bu kadar abartılmış olabilir bu insanlar hiç mi iyi ustaya ve hizmete , hoşgörüye denk gelmemiş diye düşündüm.Şimdi bende size kendi babamı önereceğim evet kendi öz babamdan bahsedeceğim ;

13 Yaşından itibaren çıraklıktan bu işin içine girmiş 20 yaşında Reno Mais da usta olarak işe başlamış 6 sene çalıştıktan sonra Reno Mais'ın özelleşmesi alaylıların okullularla değişmesine müteakip UZUNSÖZ YETKİLİ SERVİS'de (Çoğu Kişi Hatırlayacaktır.) İskitlerde 12 yılı usta 9 yılı usta başı olmak üzere çalıştıktan sonra patronun uçan kuşa borcunun çıkmasının ardından iflas gösterip İzmire tüymesinin ardından kendi dükkanını açmış ve 8 yıldır işletmektedir. Ankara'da bu serüveni yaşayıp halen aktif çalışan usta sayısı 4 yada 5 dir. Gerçekten renault konusunda tecrübenin bedene bürünmesi bu ustalarda kendini gösterir sadece aracın sesinden arızasını bilebilmek yıllarca bu işe emek verenlerde oluşan bir yetenekdir . İlk defa dükkanın ismini google yazıp birşeyler varmı diye baktığımda denk geldiğim bu konuya biraz karalamak istedim affola ;

Denemek isteyen , Ustasından memnun olmayan , ilk kez gideceklere aşağıdaki bilgileri aktarıyorum gerisi size kalmış ;

05545585186
    https://www.google.com/search?q=SaglamOto&ludocid=8561461573817512993&ibp=gwp;0,7&source=g.page.share

Saygılarımla
    Emre SAĞLAM
    Makine Mühendisi

Arkadaşlar beni arıyosunuz çok memnun kaldığınızı söylüyorsunuz sanırım herkes için faydalı bir paylaşım olmuş. Gelen , uğrayan herkese babam adına teşekkürlerimi sunuyorum , minnettarız.

• quote:

Orijinalden alıntı: LoaJuN

Herkese öncelikle Selamun Aleyküm ;

05545585186

Saygılarımla
    Emre SAĞLAM
    Makine Mühendisi

TAKSİT YAPIYOR MU USTAMIZ, SADECE RENAULT ARAÇLARINA MI BAKIYOR

• Recep Bey taksitli iş yapmıyoruz fakat tüm araçlara bakıyoruz .

• makine mühendisliği okuduğunu iddia eden birisinini "herkes" yerine herkez yazması...  

• quote:

Orijinalden alıntı: Arif

makine mühendisliği okuduğunu iddia eden birisinini "herkes" yerine herkez yazması...  

@Arif Teşekkür ederim düzeltme için k.bakma keşke senin gibi sadece barajı geçip hakkari inşaattan mezun olup herkes yazmanın peşine düşecek kadar sığ biri olsaydım diye üzülemeyeceğim kolay gelsin. Ayrıca '' birisinini '' diye değil ' birisinin ' diye yazılır .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoaJuN -- 16 Haziran 2021; 8:37:23 >
  • LoaJuN kullanıcısına yanıt
    Neyse ki inşaat mühendisliği denince akla ilk gelen okuldan mezunum da çok üstüme alınmadım, ayrıca emin ol o küçük gördüğün üniversitelerden mezun olanlar bile "herkez" yazmaz.

Daha da anlamadıysan biraz daha araştır bulursun, hep böyle hazıra konmaktan oluyor bunlar biraz okusan, yazmayı da öğrenirsin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Murat_5320 kullanıcısına yanıt

Bende de aynı problem vardı. Yokuşa vurunca araba bayılıyordu. Gaza yüklenince enjektör arızası bile veriyordu. Dediğin gibi ustaların çoğu bulamadı çözümü. Meganelarda mazot veya benzin yokuş sensörü var. Küçücük bir parça. Yokta giderken mazot veya benzin sarfını ayarlayan. O sensörü değiştir. % 100 çözüm

• Öncelikle şunu belirteyim eğer renaultunuz eski ise servis randevu formlarında kayıt oluşsa da r19 gibi yetkili servisler almıyor. Ankara akbak ile bizzat görüştüm. Özel olanlara gelince Dr. Renault'ta motor yağı değişimi yapmıştım. Gayet ilgili bir yer. Sizinle şirket imkanları ile parça temini vb. Yapıp işlemleri yapıyorlar. Acar Renault servisi de var. Yüzeysel bakım işlemlerine ek olarak hortum değişimi gibi bir dizi işlem yaptırmıştım. Uğrana bilecek düzeyi en yüksek yerler.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.