Şimdi Ara

En İyi Yatırım Yolları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
10
Favori
50.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elinde uzun vadede ihtiyacı olmayacak kadar, bir miktar parası olan birisi için en iyi yatırım yolu nedir?

Fazla bir miktar değil ama 1.000-5.000-10.000 TL gibi bir parayı uzun vadede en iyi şekilde değerlendirmenin ve kazanç sağlamanın en iyi yolu yöntemi sizce nedir?
    Alternatif yollar neler olabilir.

Tartışalım...

Mesela ben Ticareti öneririm.
    Ticareti internet üzerinden yapılacak ve dükkan kirası, stoklama vs. gibi sıkıtıları olmayacak şekilde bir ticari yatırım yapılabilir. Bu uzun vadede az sermaye ile oldukça fazla bir para ve az bir gayret ile hem bir kariyer hem ek gelir hemde bir tecrübe olması açısından kaçınılmaz bir fırsat.

Bunun dışınada altına dolara yatırım yapılabilir mi sizce?
    Genel anlamda görüşünüz nedir bu konuda?

Birde hisse senedi satın almak gibi bir yol var.
    Bu konu hakkında detaylı bilgilerinizi ve varsa tecrübelerinizi paylaşırsanız müteşekkir oluruz.

Lütfen farklı eksenlere kaymadan bu konu hakkında ciddi düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Teşekkürler...

• Öyle bir param vardı küçükken biriktirdiğim gemilerde çalışan bi abi vardı bana hisse senedi aldı 3 sene görmedim bi gün çıktı geldi param üç katına çıkmıştı anlıyorsan borsa derim risk istemiyorsan da altın tabiki
  • bu memlekette yapabilinecek en guzel seylerden biri parayi dovize cevirip yatirmak
  • verdiginiz miktarla yapilabilcek en guzel ticaret - simitcilik-
    o parayla ticaret yapilmaz cunku.

1-1,5 yil doviz altin gibi mevlalara bulasmayin. cunku denge yok. dunya duzene girmedi.

borsa mantikli eger risk alirsaniz.
    teknoloji sirketlerinin hsselerini almaya calisin. hatta simdiden gecen yila gore kar oranlarini
    arastirip ona gore alirsaniz daha karli olursunuz. ilk 6 aylari acikliyorlardir herhalde artik.
  • Uzun vadede Altın risksiz en iyi yatırım aracıdır. Özellikle külçe şeklindeki altınların getirisi gayet iyidir. İster toptan al ister gram şeklinde al bankaların altın hesaplarına koy. Yanlız şu ara Altın alma bekle biraz daha düşsün.
  • Eğitim bu yatirimlardan sayilabilir mi acaba. İlerde ayda o kadar maaş alicak bir iş bulabilirsiniz yapcağınız yatirimla hemde uzun vadeli.

Ticaret olarak bakarsak internet sektörü karli tabikide.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeVeL -- 7 Ağustos 2010; 2:49:34 >
  • tefecilik. uzun değilde kısa vadede iyi para getirir.. hatta kredi çek bi 5-10bin daha. onlada tefecilik yap.
  • dolar veya hesaplamak istemyenler zorlananlar için altın derim ben;

misalen:
    1200 dolar alıp 1 ay bekledikten sonra mutlak suretle kazandırır veya sabit kalırsa yani yüksekte veya alçakta kaldığı gibi yinede sayılar oynar.

1.50 ye aldığınımızı düşünelim,1.56 olunca bozdururuz.
    maalesef Türkiye'deki dövizciler biraz daha farklı alışı 1.45 yaparlar satışı 1.52 bu yüzden 1.56 olmasını beklemeliyiz.

1.56 diye geçer piyasalarda dövizcilere bu oran 1.53 en fazla 1.54 diye yansır.

yani bir dolar için (1) 0.03 kuruş para kazanıyoruz.
    1200 Dolar için bu para; 1200*0.03=36 Tl yapar.

ama aynı fiyata daha tabiri caizse dengesiz bir halde giden altın alınırsa 381 liradan tam 3 taneye yakın alabiliyoruz üstüne çeyrek alamasakta gramla altın alabiliyoruz.

Bu altın bize daha çok kazandırır çünkü hesap daha düz ve petrolle endekslidir.
    Gramında günlük değişme olur.
    Gramını elinizdeki gramla çarpın.Sağlamasını yapın bozdurun mantığına dayanır.

Misalen fiyatı arttı +2 Tl sizdeki gramla çarpın 10-13 gram olarak almak 7 günde tam 35-50 Tl kar yaptırır buda aylık ortalama 180-200 ama bu kadar beceremem dersenizde;

Tam altın almanızı öneririm misalen bu gün ayın 9 u (09.08.2010)

''Tam Altın Fiyatı 367,91 378,72 378,40 +0,001 17:26''

Tam altın Satışı 378 Tl miş 3 tane aldığımızı varsayarsak;
    bozduracağımız zaman alış fiyatı 383-387 olarak bozduralım ve böyle olması için yaklaşık 15-21 gün beklemek gerekebilir.Ardından en az 5-9 Tl bir altını bozdurunca kar yapıyoruz.
    3 tane zaten ortalama 7 Tl olsa bile;
    15 günde = 21 Tl
    Bir ayda = 42 Tl

Bu hesapla kesin kazandıran altın bana göre.Paramızı bankaya yatırıpta işlenebilir ama faizin verdiği oranlar 1.30 civarı 100 Tl için.
    Bu yoldan 1200 Tl için 15-20 Tl arası banka faizi alabiliyoruz tabii paramızı geri çekmemiz 6 ay ve 6 aylık orada durcak para.Alınırsa tek kuruşu tüm faizler iptal.

Benim tercihim iyi bilinmiyorsa amötörcede olsa birikmiş biraz parası olanlar altınla bir ayda bir ihtiyacını karşılarlar.Kolaylık sağlamış olur.Tabii ki ben 1.200'den hesap yaptım en düşük olması açısından.

5.000-10.000 Tl & $ gibi rakamlarda daha da artmaktadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ShifT7

dolar veya hesaplamak istemyenler zorlananlar için altın derim ben;

misalen:
    1200 dolar alıp 1 ay bekledikten sonra mutlak suretle kazandırır veya sabit kalırsa yani yüksekte veya alçakta kaldığı gibi yinede sayılar oynar.

1.50 ye aldığınımızı düşünelim,1.56 olunca bozdururuz.
    maalesef Türkiye'deki dövizciler biraz daha farklı alışı 1.45 yaparlar satışı 1.52 bu yüzden 1.56 olmasını beklemeliyiz.

1.56 diye geçer piyasalarda dövizcilere bu oran 1.53 en fazla 1.54 diye yansır.

yani bir dolar için (1) 0.03 kuruş para kazanıyoruz.
    1200 Dolar için bu para; 1200*0.03=36 Tl yapar.

ama aynı fiyata daha tabiri caizse dengesiz bir halde giden altın alınırsa 381 liradan tam 3 taneye yakın alabiliyoruz üstüne çeyrek alamasakta gramla altın alabiliyoruz.

Bu altın bize daha çok kazandırır çünkü hesap daha düz ve petrolle endekslidir.
    Gramında günlük değişme olur.
    Gramını elinizdeki gramla çarpın.Sağlamasını yapın bozdurun mantığına dayanır.

Misalen fiyatı arttı +2 Tl sizdeki gramla çarpın 10-13 gram olarak almak 7 günde tam 35-50 Tl kar yaptırır buda aylık ortalama 180-200 ama bu kadar beceremem dersenizde;

Tam altın almanızı öneririm misalen bu gün ayın 9 u (09.08.2010)

''Tam Altın Fiyatı 367,91 378,72 378,40 +0,001 17:26''

Tam altın Satışı 378 Tl miş 3 tane aldığımızı varsayarsak;
    bozduracağımız zaman alış fiyatı 383-387 olarak bozduralım ve böyle olması için yaklaşık 15-21 gün beklemek gerekebilir.Ardından en az 5-9 Tl bir altını bozdurunca kar yapıyoruz.
    3 tane zaten ortalama 7 Tl olsa bile;
    15 günde = 21 Tl
    Bir ayda = 42 Tl

Bu hesapla kesin kazandıran altın bana göre.Paramızı bankaya yatırıpta işlenebilir ama faizin verdiği oranlar 1.30 civarı 100 Tl için.
    Bu yoldan 1200 Tl için 15-20 Tl arası banka faizi alabiliyoruz tabii paramızı geri çekmemiz 6 ay ve 6 aylık orada durcak para.Alınırsa tek kuruşu tüm faizler iptal.

Benim tercihim iyi bilinmiyorsa amötörcede olsa birikmiş biraz parası olanlar altınla bir ayda bir ihtiyacını karşılarlar.Kolaylık sağlamış olur.Tabii ki ben 1.200'den hesap yaptım en düşük olması açısından.

5.000-10.000 Tl & $ gibi rakamlarda daha da artmaktadır.

+ rep

• 3 sene önce 2 tane cumhuriyet altını 200 liradan almıştım gerisini siz hesaplayın. Altın her zaman kazandırır ancak en iyi zamanın beklemek lazım takip etmek lazım.
  • ticaret dışı olarak;
    dövize yatırım eskide kaldı, eur yılardır 2 TL, usd ise 1,50 TL civarlarında...dövizden kar etmek için ülkede büyük bir ekonomik krizin patlak vermesi lazım ki şu anda böyle bir kriz yok..
    o miktardaki en iyi yatırım B tipi Fon almaktır...en azından aylık internet, tlf. vs. gibi ufak aylık giderlerinizi finanse eder..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jordanf1 -- 9 Ağustos 2010; 22:39:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jordanf1

ticaret dışı olarak;
    dövize yatırım eskide kaldı, eur yılardır 2 TL, usd ise 1,50 TL civarlarında...dövizden kar etmek için ülkede büyük bir ekonomik krizin patlak vermesi lazım ki şu anda böyle bir kriz yok..
    o miktardaki en iyi yatırım B tipi Fon almaktır...en azından aylık internet, tlf. vs. gibi ufak aylık giderlerinizi finanse eder..

evet onlar daha iyi gelir sağlayabiliyor biraz daha kafa yormak lazım ve yeterli bilgi lazım.

herkez yapmada zorlanır ama altın daha kolay ve orta seviyede kazandırıyor gibi geliyor bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Cezeri

Elinde uzun vadede ihtiyacı olmayacak kadar, bir miktar parası olan birisi için en iyi yatırım yolu nedir?

Fazla bir miktar değil ama 1.000-5.000-10.000 TL gibi bir parayı uzun vadede en iyi şekilde değerlendirmenin ve kazanç sağlamanın en iyi yolu yöntemi sizce nedir?
    Alternatif yollar neler olabilir.

Tartışalım...

Mesela ben Ticareti öneririm.
    Ticareti internet üzerinden yapılacak ve dükkan kirası, stoklama vs. gibi sıkıtıları olmayacak şekilde bir ticari yatırım yapılabilir. Bu uzun vadede az sermaye ile oldukça fazla bir para ve az bir gayret ile hem bir kariyer hem ek gelir hemde bir tecrübe olması açısından kaçınılmaz bir fırsat.

Bunun dışınada altına dolara yatırım yapılabilir mi sizce?
    Genel anlamda görüşünüz nedir bu konuda?

Birde hisse senedi satın almak gibi bir yol var.
    Bu konu hakkında detaylı bilgilerinizi ve varsa tecrübelerinizi paylaşırsanız müteşekkir oluruz.

Lütfen farklı eksenlere kaymadan bu konu hakkında ciddi düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Teşekkürler...

Eksen kayması olur mu? olmaz mı? Bilemem ama en iyi yatırım. Bilgiye yatırım dır. Bilgiye yatırım para veya parasal değerlerle özeşleştirilemez. Eğer para insana mutlak haz kazandırsaydı en zenginler en mutlu olurdu! öyle olmadığı mutlak. En güzel örnek siz öldüğünüzde paranızı yanınızda götüremesiniz! Sayın Sakıp Sabancı veya Vehbi Koç ülkemiz için en iyi yatırımları yapanlar gibi görünüyor. Ama en azından 100 yıl sonra belki kimse onları bilmeyecek. Ama onların yazdıkları kitaplar! onların yaşadığı hayattan daha uzun yaşayacak.. Onları geçen yok mu? Sürüyle var! İbni Sina, Einstein, Freud bunların yazdıkları belki de ilanihaye( sonsuza dek) yaşayacak.

Para bir araç veya bir mevki, makam sağlayabilir ama bilim insanının sağladığı hazzı asla sağlayamaz. Para peşinde koşturmak yerine keşke insana açılım sağlayacak bilgi birikimi sahibi olabilsek. Para hayat kalitenizi arttırmak için elbette gerekli olabilir ama vazgeçilmez değildir. Diye düşünüyorum.

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Massaimassai -- 10 Ağustos 2010; 2:27:10 >

• Bankaların Altın hesapları hakkında bilgisi tecrübesi olan arakdaşlar var mı?

Altına yatırım yapacaklar için oldukça mantıklı gözüküyor böylesi.
    Saklama derdi olmadığı gibi gram gram istediğiniz bütçe ile alım-satım arasında minumum fark ile alışveriş yapabiliyorsunuz.

Benim merak ettiğim şey bu hesaplardan belli sürelerde ekstra kesim yapılıyor mu veya kârdan/paradan belli oranda pay alınıyor mu?
    İş bankası, finans bank, ziraat bankası...

Ayrıca İş bankasında internet üzerinden açtığımız yatırım hesaplarından ne tür kesintiler yapılıyor. Varsa dez avantajları nedir?
    Hem hobi hemde tecrübe/bilgi edinmek için hisse senedi takibi yapmak amacıyla yatırım hesabı açmayı düşünüyorum.
    Görüş ve önerileriniz nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El-Cezeri -- 30 Ekim 2010; 19:17:44 >
  • Bankaların çoğu hesap işletim ücreti bile almıyor.Zaten alış ve satışta oluşan kur fakından kazanıyorlar.Bu işten kazanç elde edenleri gördüm bu insanların alım satım yaptıkları meblağlar 1 Kg fiyatından başlıyor.
    Birde şöyle bir olay var altının fiyatını hazinelerine yüklü miktarda (tonlarca) giriş çıkış yapan devletlerde etkiliyor.Özellikle 2010 yılında başta çin olmak üzere ekonomisi sağlam bir çok ülke altın rezervine ağırlık verdi.Eğer 2011 de bu rezervleri eritmeye başlarlarsa bakın siz şenliğe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janjarre -- 30 Ekim 2010; 19:36:16 >
  • .
    Uzun vadede en iyi yatırım, gayrimenkul'dür ahi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: was

.
    Uzun vadede en iyi yatırım, gayrimenkul'dür ahi.

Ben de uzun vade yatırımlara bir alternatif sunmak isterim.

Uzun vadede en iyi yatırım, kişisel gelişiminize yapacağınız yatırımdır. Örneklemek gerekirse;

10.000 TL civarı bir para söz konusu ise, önce bilmediğim dilleri gözden geçiririm. Artık her kariyer hedefi mutlaka İngilizce istediği için, bilmiyorsam öncelikle iyi bir İngilizce kursuna giderim. Bu yaklaşık 1 yıllık bir süreçtir. Kurs süresince de interneti işe yarar hale getirir ve pratik yaparım. Ardından gerçek insanlarla gerçek hayatta ve zorunlu pratik dönemine girer, birkaç aylığına ana dili İngilizce olan bir ülkedeki herhangi bir kampa katılırım.

Döndükten sonra, ikinci yabancı dil araştırmalarına başlarım. Büyük ihtimalle de Rusça ile Arapça arasında kalır, Rusça'ya öncelik verir ve iyi bir kursa giderim. Kurs bitene kadar yine aynı yolu izler, pratiklerimi aksatmam. Kurs bitiminde ise, Rusya'ya güzel bir tatile giderim. Birkaç ay kalıp geri dönerim.

Bundan sonra da, üçüncü dil olarak Arapça kursuna gider, ve aynı yöntemleri uygularım.

Bu kadar eğitim yaklaşık 3 yıllık bir süre alır ve bu arada mutlaka ama mutlaka "Dış ticaret", "Gümrük müşavirliği" ya da benzeri bir kurs ya da diplomalı eğitimle durumumu daha da geliştiririm.

Toplamda 10.000 TL bile tutmayacak bu eğitimin sonucunda hem dünyayı daha farklı açılardan görebilir hem de iş ve kariyer imkanlarımın çoğalmasını sağlarım. Eğer biraz şans da olursa, yatırımımın karşılığını kısa sürede alabilir, devamında ise rahat (görece) bir yaşamım olabilir.

• konu eski ama yinede yazayım
    10,000 param olsa gider borsada son yıllarda kar payı dağıtmış manüpilasyona uğrayamayacak kadar büyük şirketlere yatırım yaparım 1 sene sonra yine kendi görüşüm 100%70 kar edersin örnek hisse verirsek thy tabiki borsa büyük cesaret ve sabır işi birde kumar zihniyetiyle yatırım yapmıyacaksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 5 Kasım 2010; 14:11:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

konu eski ama yinede yazayım
    10,000 param olsa gider borsada son yıllarda kar payı dağıtmış manüpilasyona uğrayamayacak kadar büyük şirketlere yatırım yaparım 1 sene sonra yine kendi görüşüm 100%70 kar edersin örnek hisse verirsek thy tabiki borsa büyük cesaret ve sabır işi birde kumar zihniyetiyle yatırım yapmıyacaksın

borsada bütün kağıtlar risk açısından yüksek sınıftadır diğer yatırım alternatiflerine göre.
  • Konuyu kurtarabildik cok sukur
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.