Şimdi Ara

En İyi Yatırım Yolları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
10
Favori
50.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bethrezen

Konuyu kurtarabildik cok sukur

Hayırlı olsun hocam Yönetici olmuşsun.
  • evet risklidir ama şuda var imkb-30 daki kağıtlar uzun vadede hiçbirzaman zarar ettirmezler
  • @TIGERSHARK, peki İmkb-30daki kağıtların değerin nedir şu sıralar?
    Oldukça pahalıdır herhalde.
  • @webbie, evet @Massaimassai'nin de dediği gibi en mantıklı yatırım eğitime yapılacak yatırımdır.
    Benimde zaten bu konuyu açarken temel çıkış noktamda eğitim olmuştu :)

Hem yatırım yollarını araştırıp bu konuda tecrübe edinmek hemde aldığım eğitimler sırasında kazandığım parayı değerlendirip ardından farklı eğitimlere yatırım yapabilmek amacıyla arayışa girdim. Yani bir anlamda feedback mekanızması kurmaya çalışıyorum :D

@was hocam, gayrimenkul çok uzun vadede büyük ihtimalle kazandıracak bir yatırım ama ona ne sermayemiz dayanır ne sabrımız :)

@janjarre, o şenlikte bulunmak istemem şahsen :S
    Altının geçmiş trentlerine baktığımızda hiç bir zaman fiyatında düştüğünü göremezsiniz. En azından ben hiç görmedim. Bilhassa son iki senede yakaladığı ivme inanılmaz bir boyutta. Buda altının yatırımcılar nezdinde değerini katbe kat artırmış durumda.
    Eğer dediğiniz gibi bir şey olursa geçerkten bir deprem ve devrim bizi bekliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: El-Cezeri

@TIGERSHARK, peki İmkb-30daki kağıtların değerin nedir şu sıralar?

@El-Cezeri

Selamınaleyküm hocam,nasılsınız? :)

İmkb de kağıtlar pahallı diye birşey göreceli olarak yoktur..Yani ne kadar paranız varsa o kadar lot alırsınız,dolayısıyla 10 lirayla dahi işlem yapılabilir..Bu tahtadaki tüm kağıtlar için geçerlidir..Yeni girecekseniz araştırmadan girmeyin derim,bunula ilgili güzel bilgilendirici ve spaklülatif barındırmayan bir konu başlığımız var incelemek isterseniz alttan buyrun :)

http://forum.donanimhaber.com/m_43391488/mpage_1/f_/key_//tm.htm#43391488

• @farukaan, Ve aleyküm selam :)
    Uzun bir zaman olmuş sizi görmeyeli. Yorumunuzu gördük daha iyi olduk :) Siz nasılsınız?

Borsa hakkında pek bir bilgim yok. Bu konuda kendi çapımda bir araştırma yapsamda olay çok kompleks ve aşırı değişken faktörler üzerine kurulu olduğunu görünce pes ettim. Ama tavsiye ettiğiniz ve edeceğiniz kaynaklarla çabuk öğreneceğimi düşünüyorum. Teşekkürler
  • quote:

@farukaan, Ve aleyküm selam :)
    Uzun bir zaman olmuş sizi görmeyeli. Yorumunuzu gördük daha iyi olduk :) Siz nasılsınız?

Borsa hakkında pek bir bilgim yok. Bu konuda kendi çapımda bir araştırma yapsamda olay çok kompleks ve aşırı değişken faktörler üzerine kurulu olduğunu görünce pes ettim. Ama tavsiye ettiğiniz ve edeceğiniz kaynaklarla çabuk öğreneceğimi düşünüyorum. Teşekkürler

Sağolasın üstadım,şükür iyiyiz bizde..Buralardayım hep aslında ama,okuyucu olarak..Yazasım pek yok... : )

Siz biraz inceleyin,araştırın..Aklınıza birşey takılırsa yardımcı olmaktan zevk duyarım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXe-C*

tefecilik. uzun değilde kısa vadede iyi para getirir.. hatta kredi çek bi 5-10bin daha. onlada tefecilik yap.

Bankadan kredi çekip tefecilik yapanı da senden duydum Tefeci tefeciyle çalışırmı nasıl bi mantık bu
  • Bu konuyu açtığım 3 Ağustos tarihinde gram altın değeri 57 TL civarında iken şu anda an itibari ile serbest piyasada gram altın fiyatı 67 TL civarında.

Ağır ama sağlam adımlarla ilerliyor.
    Bu güne kadar hiç gerilemedi.
  • 3 Ağustosta borsa 57.000 civarında idi
    1 hafta önce 70.000 civarına çıktı,
    bu gün 67.000 civarında

inip çıksa da borsa altınla aynı mı getirmiş ne
  • quote:

@TIGERSHARK, peki İmkb-30daki kağıtların değerin nedir şu sıralar?

uzun vadeli düşünüyorsan kağıdın pahalılığına bakmaya gerek yok sadece sürekli kar payı dağıtan sağlam şirketlere bakmak yeterli sonuçta yıllık verdiği karlar bizi ilgilendirir kısa vadeciysen almak için en iyi fırsat düşüşün başladığı 3.gün bence bankalardan almak yükselincede satmak aynen bugun borsada oldugu gibi şahsen nakitte olsam al sat için bankaları düşürüm tabi bu dediklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir
  • Borsa En iyi yatırım yoludur
  • altın feci arttı artık düğünlerde altın bile takamıyoruz
  • quote:

@webbie, evet @Massaimassai'nin de dediği gibi en mantıklı yatırım eğitime yapılacak yatırımdır.
    Benimde zaten bu konuyu açarken temel çıkış noktamda eğitim olmuştu :)

Hem yatırım yollarını araştırıp bu konuda tecrübe edinmek hemde aldığım eğitimler sırasında kazandığım parayı değerlendirip ardından farklı eğitimlere yatırım yapabilmek amacıyla arayışa girdim. Yani bir anlamda feedback mekanızması kurmaya çalışıyorum :D

@was hocam, gayrimenkul çok uzun vadede büyük ihtimalle kazandıracak bir yatırım ama ona ne sermayemiz dayanır ne sabrımız :)

@janjarre, o şenlikte bulunmak istemem şahsen :S
    Altının geçmiş trentlerine baktığımızda hiç bir zaman fiyatında düştüğünü göremezsiniz. En azından ben hiç görmedim. Bilhassa son iki senede yakaladığı ivme inanılmaz bir boyutta. Buda altının yatırımcılar nezdinde değerini katbe kat artırmış durumda.
    Eğer dediğiniz gibi bir şey olursa geçerkten bir deprem ve devrim bizi bekliyor...

Üstat; Ben altının geçmiş dönemlerde sert veya tatlı ama ciddi düşüşler yaşadığını gördüm.3 Ağustosta 57 TL olan fiyatın 24 Kasımda 67 TL olduğunu yazmışsınız doğrudur bugünde 67 TL ama tarih aralığı kısa ,4 aylık gözlem sürekli yükseleceğini göstermez.Özellikle 2010 altının altın çağı oldu benim tahminlerim 2011 yılında elektronik sanayinin ihtiyacı doğrultusunda altın kadar kıymetli diğer madenlere olan talebin artacağı şeklindedir. Buda altının devletler nezninde poülaritesini düşürecek.Ama bunlar benim tahminim gerçi şu aralar iki Kore bir çılgınlık yaparsa bütün yazdıklarımı unutun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janjarre -- 25 Kasım 2010; 7:25:45 >

• Bu konuyu açtığım günden bu güne has altının gösterdiği yükseliş trendi:

http://www.altinkaynak.com/C1WebChartTemp/c1c_258_190_4c53c2f2.png

Yaklaşık 55-57 TL iken şu anda 85-86 TL ve sürekli yükselmeye devam ediyor.

"Bu zamanda yatırım için daha iyisi var mı?"
    Altının fiyatını işte bu reklam artırdı beyler

http://www.youtube.com/watch?v=i_rlpczeKN0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El-Cezeri -- 21 Temmuz 2011; 12:11:30 >

• Biz hanımla beraber bütün yatırımı altın üzerinden yapıyoruz. Evlendiğimizde takılan altınlara da dokunmayarak büyük akıllılık ettiğimizi bugünlerde görüyoruz.

Altın yılbaşından beri geçen zaman diliminde yani 6,5 ayda, %22,5'e yakın getiri sağladı yatırımcısına.

Geçen haftanın ortasında 77,5 seviyesine inmesine ragmen bugün 86 küsürlerde geziyor.

Yaz devam ettiği sürece hem yurtdışı özellikle hindistan hem de Türkiye'deki düğün sezonu boyunca ciddi düşmesini mümkün görmüyorum açıkçası.

Ama ramazan araya girdiğinde muhtemelen az bir düşüş olur, ardından eylül-ekim gibi yine yükselir tahminimce, bu sene sonunda 90-92 TL civarına çıkar diye düşünüyorum.
    Dolar ve Euro'daki dengesizliğe devlet engel oluyor. Çok yükselmesine veya inmesine izin verilmiyor. Ama altına pek müdahale etmiyorlar. (muhtemelen iktidardakilerin ve çevrelerindekilerin de on yıllardır yatırımlarının altın olmasının bunda ciddi etkisi vardır diye düşünüyorum)

Sonuç olarak;
    5000-1000 TL gibi bir parayı altına yatırmak sene sonuna kadar %10-15 civarında getirir. Bu da 5 aylık bir zaman dilimi için oldukça iyi bir getiri.

Bankaların (biz işbankasını kullanıyoruz) altın hesaplarını tavsiye ederim böylece saklamaya çalışmaktan ya da çaldırmaktan korumuş olursunuz.

yalnız, bazı bankalar altın fonu diye birşey satmaya çalışıyorlar, o iş sakat, çünkü hem dolara hem altına (yurtdışı fiyat bazında) bağlı bir fon, tehlikeli gibi geliyor bana.

• hareketsizlik varsa kayıp daha çok demektir. yani daha fazla şeyler yapılabileceği halde daha azına razı olmak gibi birşey. diğer detaylara girmeye gerek yok. bence yaıormak yerine kullanmak daha hareketlilik getirir. tabi hareketi sağlayabilene. nasıl hareket ettiririz diye sorulacaksa, harcayın kardeşim, harcamazsanız gereksiz bir yere harcanacağı vaktin gelişi uzun sürmez. bir de şu var yani harcayacak zaman bulunamayabilir de. şimdi har vurup harman savurun manasında olmamak üzere harcamak en güzeli diyorum. mesela gir emlağa, eldekinin üzerine yatacağına eldekini ver kurtul, onun da üzerine ilave etmeye devam et örneği.
  • Altın satış fiyatı bu gün 100ü buldu.
    Grafikler dikine gidiyor...
  • Altının yükselişine mantıklı neden aramak boş bir gayret gibi
    Uzmanlar bile sadece sıradan tahminler yapabiliyor
    Neymiş efendim fonlar altın almaya başlamış
    Yok efendim merkez bankaları kriz beklentisine girince altın alımına giderelermiş miş mış
    Sanki dünyada daha önceleri kriz yaşanmadı
    SANKİ EFENDİLERİMİZ HALKLARIN BİLMEDİĞİ BİR FELAKETİ BEKLİYOR GİBİLER!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nocen -- 9 Ağustos 2011; 23:29:54 >
  • Daha öncede demiştim;
    Bana sorarsanız bu altın fiyatlarının yükselişi ve sürekli stoklanması savaş çanları ile eşdeğer.

Asıl mesele altından yapılma bu çanlar kimin için çalışıyor...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.