Şimdi Ara

en iyi saç ekim merkezi neresidir (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.215
Cevap
602
Favori
6.456.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rica ederim sevgili arkadaşım. Benim gözlerim miyoptu , inceltilmiş cam kullanıyordum. Ve gözlerimin numarasının ilerlemesi durur durmaz da ameliyat oldum.
    doktorlar gözlük takıyor, zenginler gözlük takıyor vs. sözlere kesinlikle takılma.. Çok kolay bir ameliyat , 15 dakika sürüyor ve ameliyat sırasında sohbet ediyorsunuz. doktor ve hemşireler ile. 2 gün sonra da işinize dönüyorsunuz ama ben 1 hafta dinlenmenizi tavsiye ederim.. Gözlerimde kuruluk çok az olabiliyor o da bilgisayar başında saatler geçirirsem, 9 yılda toplamda 5 defa gözyaşı damlası kullandım gözlerimi rahatlatsın diye o kadar sanırım ameliyat olmamış birçok insan bile bu kadar damla kullanır :)

gözlüksüz bir yaşam çok başka :)

Konu başlıktan saptı arkadaşlar kusura bakmasın.. merak ettiğin diğer şeyleri pm ile sorabilirsin!
    saygılar
  • andrew kardeş şu sıralarda ekim yaptırıyorsun16,08,2010(23:18) ALLAH yar ve yardımcın olsun başarılar kardeşim.
  • Arkadaşlar merhabalar,

Dün gece saat 21:00 da saç ekim işlemim başladı,sabah 05:00 da bitti.Çok şükür bu dertten şimdilik kurtuldum gibi.Ekim yaptırdığım yer İstanbulestetica(İnternet sitesinden anadolu yakasında görünüyor ama ben Şirinevlerde ektirdim saçlarımı).Toplamda 3200 greft çıkarabildiler ensedeki saçlarımda çok inceymiş başımın ön tarafına daha yoğun bir ekim yapıldı arka tarafta biraz daha seyrek dikim oldu sonuçta arka tarafta biraz saçım olduğu için dengeleyeceğini düşündük.Ekimi 5 kişilik bayan ekip yaptı çokta iyi çalıştılar samimi ve içten konuşmaları da beni çok mutlu etti inanın gece boyu hiç sıkılmadım benimle çok güzel ilgilendiler, ekimde çok rahat geçti sadece ilk inler yapılırken biraz acıyor gibi o da hiçbirşey değil inanın şu anda çok mutluyum saçlarımın çıkacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum.Darısı diğer ekim yaptırmayı düşünen arkadaşların başına.

Aşağıda sizlere referans olması için resimlerimi ekliyorum umarım yardımcı olabilirim,

Saygılarımla...

Ekimden Önce : http://img708.imageshack.us/img708/5205/ekimdennce.jpg

Ekimden Sonra :http://img716.imageshack.us/img716/9977/ekimdensonra216082010.jpg

Ekimden Sonra :http://img245.imageshack.us/img245/3561/ekimdensonra16082010.jpg

Ekimden 15 Gün Sonrası : http://img210.imageshack.us/img210/7448/15gnv.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andrew -- 30 Ağustos 2010; 18:44:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji06

andrew kardeş şu sıralarda ekim yaptırıyorsun16,08,2010(23:18) ALLAH yar ve yardımcın olsun başarılar kardeşim.

Enerji06 bey ilginizden ve manevi desteğinizden dolayı çok teşekkür ederim.Evet dün o saatte ekim için greft sökülüyordu.Şimdi ise saçlarımın yeni hali ile sana cevap yazıyorum.Darısı hayırlısıyla inşallah en kıssa zamanda senin başına diyelim.

Yukarıda ekim ile alakalı bazı deteyları paylaştım bi'incele istersen.Elimden geldiğince aklımın erdiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andrew

Arkadaşlar merhabalar,

Dün gece saat 21:00 da saç ekim işlemim başladı,sabah 05:00 da bitti.Çok şükür bu dertten şimdilik kurtuldum gibi.Ekim yaptırdığım yer İstanbulestetica(İnternet sitesinden anadolu yakasında görünüyor ama ben Şirinevlerde ektirdim saçlarımı).Toplamda 3200 greft çıkarabildiler ensedeki saçlarımda çok inceymiş başımın ön tarafına daha yoğun bir ekim yapıldı arka tarafta biraz daha seyrek dikim oldu sonuçta arka tarafta biraz saçım olduğu için dengeleyeceğini düşündük.Ekimi 5 kişilik bayan ekip yaptı çokta iyi çalıştılar samimi ve içten konuşmaları da beni çok mutlu etti inanın gece boyu hiç sıkılmadım benimle çok güzel ilgilendiler, ekimde çok rahat geçti sadece ilk inler yapılırken biraz acıyor gibi o da hiçbirşey değil inanın şu anda çok mutluyum saçlarımın çıkacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum.Darısı diğer ekim yaptırmayı düşünen arkadaşların başına.

Aşağıda sizlere referans olması için resimlerimi ekliyorum umarım yardımcı olabilirim,

Saygılarımla...

Ekimden Sonra :http://img716.imageshack.us/img716/9977/ekimdensonra216082010.jpg

Hayırlı olsun Andrew inşallah sonuç istediğin gibi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzeymavi

quote:

Arkadaşlar merhabalar,

Saygılarımla...

Hayırlı olsun Andrew inşallah sonuç istediğin gibi olur.

Teşekkür ederim kuzeymavi inşallah hepimiz istediğimiz sonucu elde ederiz.
  • Sayın Andrew geçmiş olsun..
    Teknik olarak oldukça güzel bir ekim gibi görünüyor ama ben herkesin fiksi olsun diye görüşlerimi belirtmek istiyorum.
    Söyleiğim gibi ekim teknik olarak oldukça iyi görünüyor ama bence planlama daha iyi olabilirdi.
    Saç ekerken, ön tarafı daha yoğun ekmek doğru olandır. Sizde de böyle yapılmış, çok iyi. Ama bence, nacizane, ön saç çizginiz fazla aşağıda çizilmiş (bu sizin tercihinizdir belki de, bilemem). Öyle olunca da orta ve arka tarafa greftleriniz yetmemiş.
    Bence saç çizginiz biraz daha geriye alınıp, orta ve arkadaki greft sayısı 500 artırılsaydı, gelecek için daha iyi olabilirdi.
    Çünkü ekim öncesi fotoğraflarınızda buradaki saç telleriniz oldukça zayıf görünüyor. Bellli ki çok kısa bir süre içinde onlar da dökülecek.
    Yine de çok iyi bir ekim. Memnun kalacağınızı düşünüyorum.
    Tekrar geçmişler olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noplaceforchance

Sayın Andrew geçmiş olsun..
    Teknik olarak oldukça güzel bir ekim gibi görünüyor ama ben herkesin fiksi olsun diye görüşlerimi belirtmek istiyorum.
    Söyleiğim gibi ekim teknik olarak oldukça iyi görünüyor ama bence planlama daha iyi olabilirdi.
    Saç ekerken, ön tarafı daha yoğun ekmek doğru olandır. Sizde de böyle yapılmış, çok iyi. Ama bence, nacizane, ön saç çizginiz fazla aşağıda çizilmiş (bu sizin tercihinizdir belki de, bilemem). Öyle olunca da orta ve arka tarafa greftleriniz yetmemiş.
    Bence saç çizginiz biraz daha geriye alınıp, orta ve arkadaki greft sayısı 500 artırılsaydı, gelecek için daha iyi olabilirdi.
    Çünkü ekim öncesi fotoğraflarınızda buradaki saç telleriniz oldukça zayıf görünüyor. Bellli ki çok kısa bir süre içinde onlar da dökülecek.
    Yine de çok iyi bir ekim. Memnun kalacağınızı düşünüyorum.
    Tekrar geçmişler olsun.

Sayın noplaceforchance ilginizden ve geçmiş olsun dileklerinizden dolayı teşekkür ederim.

Evet saç çizgim çok aşağıda ve önlerde daha yoğun bir eki oldu arka tarafta yuvarlak bir açıklık yine olacak gibi başımın üstünde az ekim yapılan bölgede de biraz saçım var ama sizinde söylediğiniz gibi ince ve zayıf.Aslında hedefleri 4000 greft çıkarmaktı ama çıkmadı dolayısıyla bu kadar ekim yapılabildi.Ama bana şöyle bir seçenek sundular 1 ilaç varmış deri altına enjekte ediliyormuş 10 seansta ekilen saçları ve mevcutta olan zayıf saçları besliyor ve güçlendiriyormuş.Bu işlemi ücretsiz yapacaklarını söylediler.Bu işlemi de yaptıktan sonra tekrar mevcut duruma bakalım eğer yine yetersiz kalırsa bir seans daha yaparak tamamen kapatırız dediler bana da mantıklı geldi.Tabiki sizinde değerli bilgilerinizi ve tecrübelerinizi can kulağı ile dinlerim.

Saygılarımla...
  • Umarım iyileşme döneminiz sıkıntısız ve rahat geçer. Yeni saçlarınızla mutluluklar dilerim:)

Bir konuyu da sanırım tam istediğim gibi ifade edemedim. Açıklamak isterim mahsuru yoksa.
    Saç çizginiz 1-2 cm yukarı alınsaydı eğer, alan daralınca zaten mevcut greftleriniz artacaktı ve onları mevcut boşluklara ekme imkanı olacaktı. Yoksa mevcut durumda sizden 4000 greft çıkamayacağı bence aşikar.

Ama dediğim gibi güzel bir çalışma olmuş. İyi günler dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noplaceforchance -- 18 Ağustos 2010; 9:48:21 >
  • sayın andrew .nasılsınız çok şükür memnunsunuz darısı bize .merak ettim nasılsınız herhangi bir sıkıntı oluyormu yoksa herşey anlatıldığı gibimi işliyor.birde resimleri göremedim açılmıyor linkten sanırım.selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji06

sayın andrew .nasılsınız çok şükür memnunsunuz darısı bize .merak ettim nasılsınız herhangi bir sıkıntı oluyormu yoksa herşey anlatıldığı gibimi işliyor.birde resimleri göremedim açılmıyor linkten sanırım.selamlar

Sayın Enerji06 çok teşekkür ederim iyiyim hiçbir sıkıntım yok çok şükür.
    Bugün ensemdeki bandajı da çıkardım inanın saç derimde hiçbir acı hissetmiyorum normalde takribi 6500 adet delik açılan bölgede sızlamalar olması gerekir diye düşünüyor insan ama bende hiçbir acı sızı yok.Birgün ara verdikten sonra oruç tutmaya da devam ediyorum.Yarında bir aksilik olmaz ise saçlarımı yıkatmaya gideceğim.Yıkandıktan sonra yara kabukları da büyük ölçüde giderse geriye sadece saçların uzamasını beklemek kalacak :)

Resimleri şimdi tekrardan denedim açılıyorlar bir sıkıntı görünmüyor ama sizde neden açılmıyor anlayamadım!
  • Hayırlı olsun Andrew kardeş, inşaallah memnun kalırsın. Gayet iyi görünüyor çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalendar

Hayırlı olsun Andrew kardeş, inşaallah memnun kalırsın. Gayet iyi görünüyor çünkü.

İlginizden ve iyi niyet dileklerinizden dolayı teşekkür ederim.

Durumumu merak eden arkadaşlar için yazıyorum bugün itibari ile 5. günüm saçlarımı yıkamaya başladım.Ensemde az miktarda yara izi ve kabuk kaldı.Dikkatli bakılmadığı taktirde belli olmuyor gibi.Ekim yapılan alandaki yaralar %40 oranında temizlendi ama yinede bariz bir şekilde ekim alanı belli oluyor.Şu anda tek sıkıntım 2 gün önce başlayan anlımdaki şişlik oldu.Bu şişlik gün geçtikçe aşağıya doğru inmeye başladı.Şu an anlımın ortası ve gözlerimin kenarları şişmiş durumda.Doktorlar beni uyarmıştı sırt üstü yat ve öne doğru eğilmemeye çalış diye ama ben farkında olmadan yüz üstü yattım bu sebepten dolayı da yüzümde şişlik oldu.Bunun haricinde hiçbir sıkıntım yok.

Saygılarımla...
  • Sevgili ANDREW KARDEŞİM
    İYİ HABERLERİNİ Almak BİZİ MUTLU EDİYOR.İNŞALLAH YAKIN ZAMANDA YİNE RESİMLERİNİ Bekleriz İNŞALLAH . EN Kisa ZAMANDA NORMAL SAĞLIĞINA KAVUŞURSUN.GECE UYURKEN Dönme Durumu YAN Dönme Durumu OLUYORDUR BU COK SIKINTI VEREN BİR DURUMMU.SİZE Ekim YAPAN KİŞİLER GERÇEKTEN EHİL KİŞİLERMİYDİ YANİ BU İŞTE TECRÜBE ÖNEMLİ. DOKTORUN EKMESİ GEREKMİYOR. ÖYLE BİR Kani EDİNDİM SİZDEN BAZI KLİNİKLERDE HER EKİME AYNI Ekip BAZI YERLERDEDE ( FABRİKASYON YAPANLAR MERKEZLERDE ) FARKLI Ekip GİRİYORMUŞ YANİ Gunde 1 Ekim YAPANDA VAR 20 Ekim Yapan MERKEZDE VAR .ÇABUCAK BİTSİNDE EVE GİDELİM ZİHNİYETİYLE HAREKET EDENLERE KİMSE EKİM YAPTIRMAK İSTEMEZ SANIRIM.SİZE NAKLEDİLEN SAÇLARIN TAMAMINA YAKINININ ÇIKACAĞI SÖYLENDİMİ.BEN SAYIN Moy ARKADAŞIN Ekim YAPTIĞI Yerde KARAR KILDIM HAYIRLISIYSA AMA . ASTIM PROBLEMİM YÜZÜNDEN SON BAHARDA İNŞALLAH YAPTIRACAĞIM .TECRÜBELERİNİZİ BEKLİYORUZ.SELAMLARIMLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enerji06 -- 21 Ağustos 2010; 12:32:13 >
  • quote:

İlginizden ve iyi niyet dileklerinizden dolayı teşekkür ederim.

Durumumu merak eden arkadaşlar için yazıyorum bugün itibari ile 5. günüm saçlarımı yıkamaya başladım.Ensemde az miktarda yara izi ve kabuk kaldı.Dikkatli bakılmadığı taktirde belli olmuyor gibi.Ekim yapılan alandaki yaralar %40 oranında temizlendi ama yinede bariz bir şekilde ekim alanı belli oluyor.Şu anda tek sıkıntım 2 gün önce başlayan anlımdaki şişlik oldu.Bu şişlik gün geçtikçe aşağıya doğru inmeye başladı.Şu an anlımın ortası ve gözlerimin kenarları şişmiş durumda.Doktorlar beni uyarmıştı sırt üstü yat ve öne doğru eğilmemeye çalış diye ama ben farkında olmadan yüz üstü yattım bu sebepten dolayı da yüzümde şişlik oldu.Bunun haricinde hiçbir sıkıntım yok.

Saygılarımla...

Geçmiş olsun, umarım sonuç güzel olur...
    Geçenlerde bir saç ekim merkezine ait sitede okumuştum. Ekimden sonra kafa derisindeki kanlanmayı gidermek için deri altına ilaç enjekte ediliyormuş. Eğer doktorların tavsiyesine uymayıp yatarak istirahat etmezsen bu ilaç deri altından önce alına ordan da göz çevresine doğru akıyormuş. Bu durumda göz çevresinde şişlik ve morarma olmasının gayet normal olduğu yazıyordu. Sanırım sizdeki morarma da bu nedenden ötürü oluştu..
    İmkan varsa 5 günün sonundaki fotoları koyabilir misiniz?

Tekrar geçmiş olsun.
  • @ Andrew

Kardeşim senin operasyonun tam 8 saat sürmüş ve 3200 greft ekim yapılmış. Peki kaç paraya yaptırdığınıda söyleyebilirmisin?
  • Arkadaşlar tekrardan merhabalar iyi niyet dileklerinizden dolayı çok teşekkür ederim.Saçsızlık çoğumuzun ortak sorunu.Özgüvenimizi ve psikolojimizi doğrudan etkileyen bir eksiklik.Bu eksikliğin giderildiğini görmek insanı inanılmaz derecede motive ediyor diyebilirim.Daha saç çıkmamasına rağmen aynaya bakmak çok güzel bir duygu :)

ENERJİ06 bey gece uyurken yatakta çok dönüyorum benim için pek sıkıntı olmadı.Sadece yüzümde şişmeler oldu bu da çok normal sonuçta benden kaynaklandı.Şu anda yüzümdeki şişlikler inmeye başladı.Bazı insanlar yatağa yattığı gibi hiç hareket etmeden uyuyup kalkabiliyor.Eğer sizde böyle iseniz hiç sıkıntı çekmezsiniz kanaatindeyim.
    Ekimi yapan 5 kişilik ekibin başında Ayşegül hanım vardı.Senelerdir bu işi yapan daha da geçmişinde askeri hastanede plastik cerrahı yada estetik doktoruydu yanlış hatırlamıyorsam.Ekipdeki diğer bayanda fut yönteminde uzmanlaşmış saç derisini çok iyi alıp en az iz ile dikim yapan hatta şu anda da bazı ekim merkezlerine gidip fut yöntemini uyguladığını söyledi(Fut yöntemini bayanlar tercih ediyorlarmış saçları kazıtmak istemedikleri için) Bu klinik günde bir hasta alıyor ve ekim sırasında hiç üşenmiyorlar benimle çok ilgilendiler ensemden max greft çıkarmak için bayağı uğraştılar ben de dedim artık çıktığı kadar fazla aramayın sonuçta 5 saat sökmek için uğraştılar.Bana ekilen saçların tamamının çıkma olasılığının çok yüksek olduğu söylendi.Tabi sonucu ilerleyen günlerde göreceğiz.Daha öncedende söylediğim gibi ekim yaptırdığım yerdeki insanlar bana çok samimi davrandılar benim güvenimi kazandılar.Biraz daha zaman geçsin sonuçlara göre tekrardan bilgi paylaşırım.

Arama_Botu bey teşekkür ederim.Evet sizinde söylediğiniz gibi yüzümün şişmesi o sıvının ön tarafa doğru gelmesinden kaynaklandı.Bu da tamamen benim yüzüstü yatmamdan oldu.Bu gün şişlik büyük bir ölçüde indi.Şu anda saçlarımı yıkamaya devam ediyorum kabuklar tamemen söküldükten sonra takribi 5 gün sonra tekrardan resimlerimi paylaşacağım.

carlsteiner bey , Kalendar bey 3200 gretf ekimini 2500TL ye yaptırdım.

KoCaKuRT_ bey teşekkür ederim darısı ve daha iyisi tez zamanda sizin başınıza diyelim.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andrew -- 22 Ağustos 2010; 12:29:55 >
  • @ Andrew

Cevaplar için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlsteiner

Size bir soru daha sormak istiyorum yukarıda göremedim FUT yöntemiyle mi yaptırdınız ekimi?

Hayır ekimi fue yöntemi ile yaptırdım.
    Saygılarımla...
  • belki işinize yarayabilir, hangi bölgeye ne kadar kök ve saç sayısı gerektiğini söylüyor.
    http://sacekimmerkezi.com/index.php?page=3
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.