Şimdi Ara

en iyi saç ekim merkezi neresidir (451. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.214
Cevap
602
Favori
6.456.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: taner_sen

Ha birde bana olan henüz olmadı ekimi yaptırdım saçım çıkmaya başlamadıki olan olsun:)hele bir başlasın olan olmuşmu,yoksa çok güzel olmuşmu göreceğiz,ektireli 1 ay olmuşken bana ne olduğunu nasıl gördün nasıl anladın,erdinmi yoksa:)sen milleti yanlış yönlendirme ve şurada ekitirmiş keyfi yerinde olan onca kişininde moralini bozup durma.Madem dediğin teknik o kadar iyi senelerdir araştırıyorsun neden HALA EKRİRMEDİN????????????????????????????????? hastamısın anlamadım gitti.

canım kardeşim sana anlattım neden hala yaptırmadım diye.. manuel alım yapan biri olacak mümkünse kalem kullanacak biri olsun istiyorum.. param olsa dediğmi gibi ispanya ya giderdim ..dr lorenzo die biri var.. manuel alım yapıp kalemle ekiyor sonuçlar mükemmel.. benim de bilgim yoktu kafaya taktım araştırdım.. şimdi de bunları paylaşıyorum belki faydam olur diye.. en az 5 -6 isim saydım tekrar sayıyım istersen sen anlamıyorsan ben napıyım.. benim sözüm ekim yaptıramış arkadaşlara bütçeleri elveriyorsa dediğm yöntemle yaptırsınlar .. sen de madem yaptırdın bari insanları yanlış yönlendirme..
  • quote:

yok123

canım kardeşim sana anlattım neden hala yaptırmadım diye.. manuel alım yapan biri olacak mümkünse kalem kullanacak biri olsun istiyorum.. param olsa dediğmi gibi ispanya ya giderdim ..dr lorenzo die biri var.. manuel alım yapıp kalemle ekiyor sonuçlar mükemmel.. benim de bilgim yoktu kafaya taktım araştırdım.. şimdi de bunları paylaşıyorum belki faydam olur diye.. en az 5 -6 isim saydım tekrar sayıyım istersen sen anlamıyorsan ben napıyım.. benim sözüm ekim yaptıramış arkadaşlara bütçeleri elveriyorsa dediğm yöntemle yaptırsınlar .. sen de madem yaptırdın bari insanları yanlış yönlendirme..

cümle sonlarına konulan .. , ... işaretlerine bakacak olursak yok123 ve humpreybogard ında cümle sonlarının aynı bittiği görülüyor.

yok bundan sonra seni sanırım yok sayacağız:)

Bu arada birini yönlendirdiğimi gören varmı arkadaşlar ,adres verdiğimi,gidin şu doktora yaptırın dediğimi,şu yöntem çok iyi aman aman mutlaka bunu deneyin dediğimi?????

bu arada kalem tekniğini dene yaptır saçların çıksın ondan sonra gel bu yöntemi hangi nickle istersen o nickle savun,denemediğin bir yöntemi savunacak kadar kör cahilsin.dr lorenzo ya ispanyaya gitmek için bankadan para çekebilirsin,ben gidersem ispanyaya gezmeye giderim CANIM ÜLKEMDE BÜSSÜRÜ DOKTOR SAÇ EKİMİNDE İYİ İKEN GİDİP ELİN DOKTORUNU ZENGİN EDEMEM,üstelik yurt dışından türkiyeye akın akın saç ekimine gelen varken dışarı gitmek mantıksız.
  • Arkadaşlar Yeniden Merhaba
    Dr Erkan Demirsoya kuzenimin fotograflarını gönderdim ve bana saç ekimi ortalama 4000 greft olarak söyledi fakat saç ekimi için alınacak bölgelerdede dökülme oldugu için ilerde o saç ektiği yerdende dökülürmüş bunla ilgili ne dersiniz gidip başka yerlerede sordurmak gerekirmi yoksa dediği mantıklı birşeymi sonuçta 4000 greft için 4000 euroluk bir ödeme gerçekleştirecek sonuçta 2 yıl sonrada döküldüğünü bilmek saçma bir şey geliyor bunun hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
    Teşekküler
  • serkan42 saçların güzel olmuş güle güle hayrını gör, darısı bana ve benim gibi olanlara... özveri ile aylardır bir şeyler paylaştın. bir çok zamanda doktorunu kourumaya aldın. antipati oluşturdun nedenini bilmiyoruz ama sonuca bakılırsa artık diyecek bir şey yok.ne diyelim helal olsun. güle güle kullan saçlarını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: csurgeon

yildo 74 arkadaşım. Belgeyi inceledim .Bilgi edinme için istenmiş ve kimin istediği de gizlenmiş. herhalde siz medikal estetik uzmanı sertifikansına sahipsiniz ya da yanında çalışmaktasınız.Veya onlar size bunu verdi .Ya da nette buldunuz.Bunlarla ilginiz yok. Neyse bu iş sonrasında bitebilir. Yani bakanlık bu ekim işini sadece cerrahi müdahele yapabilecek bölüme verebilir. Bence bu olacak. Ameliyathane koşulları diyor, ameliyat yetkisi olmayan bir kişi almış eline bistüriyi basıyor kafana.Doktor olması neyi değiştirir. Bu sertifika işi bizim bakanlığın bir güzelliği. İşler normale dönene dek zaten milyon euro kazanacağı için bu şahıslar sonradan onlara birşey olmaz.

Ben Fut yaptırdım ama tamamen tercih meselesi. Duygu hanım Fue de yapıyordu. Ama o zaman bu daha uygundu. Fue nedir nasıl yapılıyor, fut nedir nasıl yapılıyor iyi biliyorum artık. konudan bir haber forum üyeleri bu operasyon resimlerini nereden buluyor. İşlemi yaparken foto mu çekiliyor. Ekimi yapanlar ya da yardımcıları girmiş forumlara yaz babam yaz. Millet de aaaa şu meşhur doktora bir koşu gidip yaptırayım diye hemen biniyor otobüse.

Tekrar söylüyorum bu medikal estetik dalgası, illegal ekim yapanların işleri yakın zamanda bitecek.Epilasyonla bu müdahele aynı mı? Adam yüzün kaslarını anatomisini bilmez botox yapar, dolgu yapar. İşi bilen uyanıklar oldu estetik uzmanı.başınıza birşey geldiği zaman ekim yaptırdığınız meşhur şahıslar piyasadan kaybolunca neden hata yaptığınızı anlarsınız.

ekiminizi plastik cerraha yaptırın.Hangisine güvenirseniz ona. İlim bilim bunu emreder. Bazı resimlere bakıyorum saç kökleri resmen enfekte. Merdivenaltı teknisyenler piyasayı tuttu gidiyor.Fue kötü yapılırsa tam facia oluyor. Dikkat edin lütfen. tek bir hekime kliniğe odaklanmayın. Yarın bir gün diyelim ki kafanızda bir sorun oldu. Oraya cerrahi müdahele gerekti. Hakan bey ne yapacak. Gönderecek plastik cerrah arkadaşına sizi.
    Yani komplikasyonunu temizleyecek yetkisi olmayan cerrahi müdahele yapamaz kardeşim. Bunu bakanlık düzeltecek

bekleyin de görün

bana göre lüzumsuz bir tartışmaya girilmiş. iki arkadaşın da haklı ve haksız olduğu yönler var. plastik cerrah olacak olmayacak gibi gereksiz bir inatlaşma.

csurgeon arkadaşa bende muahlif oldum. kendisi doktormuş ama 2012 de futu savunmak biraz geride kalmışlık giib geldi. her ne ise.bildiklerim kadrı ile..,
    sacekimini kendisi yapan pllastik cerrahlar, muttalip keser, zekeriya kul,serdar görkem,erkan demirsoy gibi toplasanız 5-6 plastik cerrah.hepside bu ülkede nadide iş çıkaran doktorlar.. ee peki gerisi. yani lastik cerrhalr için diyorum gerisi ne.....

peki bu konuda dünyada durum ne... dünyada bu işi layıkı ile yapan isim yapmış top 10 diyebileceğimiz doktorların durumunun bizden farkı ne ?
    bu konuyu araştırırken epey zaman once bu konunun başkabir saç ekimi forum sitesinde tartışıldığını gördüm. onları aktarayım.

http://www.sacekimiforum.com/sac-ekimi/?cid=91245

http://www.sacekimiforum.com/sac-ekimi/?cid=91281

bu linklerde yazılanların özeti.... dünyada saç kemini konusund amarka olmuş doktorların biyografileri...

Dr.Armani, aile hekimi ve pratisyen doktor;
    Dr.Umar; ,iç hastalıkları ve cildiye;
    Dr.John Cole; pratisyen ve iç hastalıkları,
    Dr.Bisanga; acil tıp uzmanı,
    Dr.Victor; Hassaon, pratisyen doktor,
    Dr,Jery Wong;acil tıp uzmanı ve anestezi doktoru
    Dr,Ray Woods; kadın doğum ve iç hastalıkları uzmanı,
    Dr,>Roıhn Shapirao, iç hastalıkları,
    Dr;Robert Bernstein; dermatoloji profesörü
    Dr,Jeffrey Ebstein; plastik cerrah,
    Dr.Bessam Farjo; genel cerrah ( basurcuda denilebi,liyor muş)

Dr.umar iç hastalıkları ve dermatologi http://www.dermhairclinic.com/dr-umar-hair-restoration-fue-sfet-los-angeles-california.html
    Dr.John cole pratisyen ve iç hastalıkları http://www.forhair.com/Our_Team/John_Peter_Cole_MD.htm
    Dr.Armani aile doktoru-pratisyen doktor http://www.hairsite8.com/htdocs/alvi/bio.htmhttp://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=55&threadid=47166&STARTPAGE=2&FTVAR_FORUMVIEWTMP=Linear
    Dr Christian Bisanga acil tıp uzmanı http://www.hairsite.com/hair-transplant-europe.htm
    Dr.Victor Hasson pratisyen hekim http://www.hassonandwong.com/about/dr-hasson.php
    Dr. Jerry Wong acil tıp ve anestezi uzmanı http://www.hassonandwong.com/about/dr-wong.php
    Dr. Ray Woods kadın doğum ve iç hastalıkları http://www.thewoodstechnique.com/Default.asp?DocumentID=245&MenuID=164&RefMenuID=&Category=
    Ron Shapiro iç hastalıklarıhttp://www.hairtransplantdocs.com/hair-transplant-surgeons/Minnesota/Ron-Shapiro-MD/details.html
    Robert Bernstein Dermatoloji profesörü http://www.hairtransplantdocs.com/hair-transplant-surgeons/New-York/Robert-Bernstein-MD/details.html
    Jeffrey Epstein plastik cerrah http://www.hairtransplantdocs.com/hair-transplant-surgeons/Florida/Jeffrey-Epstein-MD/details.html
    Dr.Bessam Farjo genel cerrah http://www.hairtransplantdocs.com/hair-transplant-surgeons/Europe/Bessam-Farjo-MD/details.html

bu linklerden alıntılar kadarı ile
    yani saç keiminde dünyada isim marka olmuş doktorlar içinde her branştan var, plastik cerrah da var.

benim elde ettiğim sonuç........ dünyada da saç ekimini plasitik cerrah yapar diye bir kural yok. top 10 da sadece 1 tane plastik cerrah var..
    sonuç...işini iyi yapan ehli olan öncesi sonrası rerferansları ile sağlam olan bir doktor......... plastik cerrah olsa daha mı iyi olur .onu bilemiyorum

araştıracağız. en cok alvi armaniye şaşırdım. dünya da 1 numara olarak gösteriliyor.... plasitik cerrah değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iflus1 -- 6 Mayıs 2012; 22:57:03 >
  • arkadaşlar biri bana yardımcı olabilirmi acaba sorumu tekrarlıyorum

ben ekim yapalı 2 hafta oluyor ekilen bölgedeki kabuklanmlar hala duruyor geçmiyor bepantholu uzun süre kullanmanın ekilen saçlara zararı varmıdır acab bide minoxidil tampon yaparak sürerken kabuklarla bütünleşmiş şekilde saçlar geliyor elime sizce bunlar şok dökülmeden doalyımıdır yoksa ekilen saçlar travmaya uğrayıpmı dökülüyordur...
  • Arkadaşlar hayırlı akşamlar geçen hafta bir tanıdık vasıtası ile bir bir klinikte ünlü bir doktora aitmiş gerçekten kalite bir yer çok yönlü plastik cerrahi vb. işleride yapıyorlar benim enseden max 2500 greft ve 150 göğüs kılı ekebilirim dedi 2750 tl fiyat verdi ekim konusunda sağlıklı olabilir kanaatindeyim fakat fiyat için ne dersiniz fikri olan varsa evinirim
  • yahu arkadaş ekimi yaptırmışsın artık, ne diye minox kullanıyorsun artık. Defalarca yazıldı çizildi, minox bir nevi saç dopingidir, bırakınca herşey biter. Ömür boyu kullanmakta çözüm değil, 6 ay sonra etkisi azalmaya başlar. Testo türü iğneler var mesela, üç ayda Arnold yapar adamı ama ya sonra, işerken bile kas kaybedersin. Testoyu dışardan almaya alışan bünye üretimi keser ve beter olur adam. Şu minoxu öven doktorlara tek sorumm var, MİNOX varken neden saç ekimi yapmaktasınız. Dayayın minoxu fışkırtın saçları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: havvelka

arkadaşlar biri bana yardımcı olabilirmi acaba sorumu tekrarlıyorum

ben ekim yapalı 2 hafta oluyor ekilen bölgedeki kabuklanmlar hala duruyor geçmiyor bepantholu uzun süre kullanmanın ekilen saçlara zararı varmıdır acab bide minoxidil tampon yaparak sürerken kabuklarla bütünleşmiş şekilde saçlar geliyor elime sizce bunlar şok dökülmeden doalyımıdır yoksa ekilen saçlar travmaya uğrayıpmı dökülüyordur...

Arkadş madem minox sürüyon ne tanponu yapıyosun artık, sprey değilmi bu ne diye elini sürüyosun. Saçlarıına bepanten sürerken dikkatli ol ve dikkatlice dağıt, bastırmadan yani. Havalar sıcak yarım saat yeterli, sonra ılık suda yıka. Duş kullanma, kovadan su tasıyla falan dikkatlice başını yıka ve minoxdan uzak dur bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: medunax

yahu arkadaş ekimi yaptırmışsın artık, ne diye minox kullanıyorsun artık. Defalarca yazıldı çizildi, minox bir nevi saç dopingidir, bırakınca herşey biter. Ömür boyu kullanmakta çözüm değil, 6 ay sonra etkisi azalmaya başlar. Testo türü iğneler var mesela, üç ayda Arnold yapar adamı ama ya sonra, işerken bile kas kaybedersin. Testoyu dışardan almaya alışan bünye üretimi keser ve beter olur adam. Şu minoxu öven doktorlara tek sorumm var, MİNOX varken neden saç ekimi yapmaktasınız. Dayayın minoxu fışkırtın saçları.

Minoksidil, ağırlıklı olarak vertex bölgesine etki eden bir ürün. Bu anlamda özellikle ön bölgelerdeki açıklıklarda, ekime alternatif olarak kullanılması söz konusu değil. Ayrıca saç fışkırtma noktasına gelmesi için finasterid desteği de gerekmekte. Onun da yan etkileri malum.
    Bunun yanı sıra ; yurtiçi olsun yurtdışı olsun birçok doktor tarafından tavsiye edilen fda tarafından onaylanmış bir ürün. Ekim sonrası saçın toparlanmasına destek ve süreci hızlandırması amacıyla belli bir süre kullanımının yarar sağlayabileceğini düşünüyorum. Ancak çok uzun süreli kullanımına ben de karşıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iflus1

serkan42 saçların güzel olmuş güle güle hayrını gör, darısı bana ve benim gibi olanlara... özveri ile aylardır bir şeyler paylaştın. bir çok zamanda doktorunu kourumaya aldın. antipati oluşturdun nedenini bilmiyoruz ama sonuca bakılırsa artık diyecek bir şey yok.ne diyelim helal olsun. güle güle kullan saçlarını.

teşekkür ederim kardeşm. allah dedigin gibi bu dertte olan herkeze en güzelini versin... saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: yok123

quote:

Orijinalden alıntı: Raif07

quote:

selam arkadaşlar bir süredir foruma giremedim. maşallah yazıyor millet. Arkadaşın biri belge göndermiş. sağolsun okudum. İşin mevzuatının son durumunu ben de araştıracağım. fakat bu medikal estetik uzmanı sertifikası zaten memleketimin bir faciası.Adam bir sertifika ile (dikkat edin eğitim olmaksızın) bir anda estetik cerrah,estetik uzmanı, kozmetik uzmanı vs oluyor. diğer yanda onca sene uzmanlık eğitimi boşa gidiyor. Bilirkişi arkadaşlar yurtdışında medikal estetik uzmanları mı ekiyor saçları!Zaten öyle bir uzmanlık yok ki! bir arkadaşıma sordum sertifika hangi uygulamaları kapsıyor araştıracak. o zaman bu hekim arkadaşlar estetik ameliyat da yapsınlar o süper lüks hastanede. Allah kahretsin bu memleketi. Birileri tutturmuş gidiyor. Bakanlık zamanında verdi uyduruk sertifikayı. estetik cerrahlarla davalık oldular. Şimdi sayın arkadaşlar saç ekimi cerrahi bir uygulamadır. Nakildir. Ameliyathane şartlarınde ve cerrah olanın yapması lazımdır. Birşey olsa saçınıza kafanıza hazret nasıl düzeltecek.Tamam Hakan bey veya başkası işini iyi yapıyor olabilir. Bu iş işcilik güzelse güzel olur.Ona sözüm yok. Benim ekimim kanal açmayla oldu. İzleri belli olmadı. İğne ile yapılınca olur diğerleri olmuş çok yanlış. Ben FUT ile yaptırdım. Sonuç gayet iyi. Sonrasında FUE ile bir kez daha yaptırabilirim ekimi. İyi yaparsa bir hekim işini sonuç güzel olur.

Antalyada ben estetik ve plastik cerrah olan Anadolu Hastanesinde çalışan Duygu Hanım a ekim yaptırdım. Başkası başka birine güvenir. Reklamcı değilim.Bazı arkadaşların fotolarını gördüm burada tam facia malesef. Ayrıca Fue nin berbat sonuçlarını da gördüm ben ayrıca. Ama bazı arkadaşların ekimi güzel olmuş.

Neyseee. Memlekette işini yürüten malı götürüyor. İşin uzmanlığına felan bakmayın. Bu ülke böyle. Biz böyleyiz. Verin euroları önüne gelen ekiyor zaten. Boşverin bu ülke böyle oldukça adam hergün ekim yapar. İntenete de fotosunu koyar. Saç ekim uzmanı diye de yazar. Bakanlık da bakar .

Adamın biri damarları %99 açıyoz diyip tv lerde bu ülkede boy göstermiyor mu? Balları yemedi mi memleket. Zayıflatıyoruz, uçuruyoruz diye neler dönüyor?

Saç ekimini kim yapabilir diye siz yine de bir sağlık müdürlüğünü arayın isterseniz ! Belki değişmiştir birşeyler .Olur ya!!

sayın doktor arkadaşım. kendinizi doktor olarak tanıtmıştınız. ben doktor değilim. resimleri yükledim. birisi kanal açma birisi kalem ile ekim. kanalı açarken bir dikini açmak zorundasınız değilmi. hani ağaç fidanı dikerken tam 0 acısında kanal acarsın. ağaçta dimdik yukarıya doğru çikar.

resimdede görüldüğü üzere kalem le ekim yapılırken bakın kalemin kafaya giriş acısına bakın. saclar havaya değil alına döğru çıkıyor. belki kanal yönteminde eski saçlarla beraber bir fark göremezsiniz. ama eski saclar dökülüpte ekilen saçlar kaldığı zaman ilerki yaşlarda çok kötü görünüm de oluyorlar.

teşekkürler...

en iyi saç ekim merkezi neresidir

çok saçma bir mantık o resimde dik görünüyor diye her iğneyle eken dik ekiyor demek mi oluyor? saçma.. tabi ki iğne kullanılınca da doğru düzgün açı verilebilir.. illa sizin üstadınız hakan hocanın aletini kullanması gerekmez..

selam...

O resimde dik görünüyor diye bir şey yok. o resimde dik ise bütün resimlerdede dik olur. çünkü bunun yapılışı bu. bazı sonuçlar gösterilebilir. bak kanal açma ile oldu güzel oldu diye. ama ileriki 5 yılda o dik çıkan saçları saklayan doğal gibi görününm müş gibi sağlayan dökülmeyen eski saçlar döküldüğünde olacağını söylüyeyimmi sana.

ekilen saçlar sırıtmaya başlayacak. hem türküyede sadece bunu yapan hakan hocanın aleti değilki. sen hakan hocanın aletini beğemeye bilirsin.. bunu uygulayan bir kaç yer daha olduğunu biliyorum ben. sen dersenki ben tartışmaya devam edicem .. illa benim dediği doğru dersen bende iddiaa ediyorum benim dediğim doğru...

teşekkürler saolasın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanw42

7 ay 15 günlük halim... saygılarımla..

valla süper ekim...
    ben 18 yaşımda bile böyle saçlara sahip değildim... :DD
    son zamanlarda böyle fotolar paylaşan arkadaşlara yapılan baskılar var. (biriside ben) ...
    hatta yeter artık seni görmek istemiyoruz diyorlar....
    görmek istemiyorsan girmezsin foruma olur biter kardeşim......
    çünkü bazı arkadaşlar ancak 10-20 günlük sonuçlarını paylaşabiliyorlar.
    7 ay 1 sene gibi sonuç paylaşan arkadaşlar pek yok. buradan kim saç ekimi yaptırdıysa paylaşsın lütfen...
    kime nerede yaptırdığı çok önemi yok....
    yalan yalnış bilgiler verilmesin...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

selam arkadaşlar bir süredir foruma giremedim. maşallah yazıyor millet. Arkadaşın biri belge göndermiş. sağolsun okudum. İşin mevzuatının son durumunu ben de araştıracağım. fakat bu medikal estetik uzmanı sertifikası zaten memleketimin bir faciası.Adam bir sertifika ile (dikkat edin eğitim olmaksızın) bir anda estetik cerrah,estetik uzmanı, kozmetik uzmanı vs oluyor. diğer yanda onca sene uzmanlık eğitimi boşa gidiyor. Bilirkişi arkadaşlar yurtdışında medikal estetik uzmanları mı ekiyor saçları!Zaten öyle bir uzmanlık yok ki! bir arkadaşıma sordum sertifika hangi uygulamaları kapsıyor araştıracak. o zaman bu hekim arkadaşlar estetik ameliyat da yapsınlar o süper lüks hastanede. Allah kahretsin bu memleketi. Birileri tutturmuş gidiyor. Bakanlık zamanında verdi uyduruk sertifikayı. estetik cerrahlarla davalık oldular. Şimdi sayın arkadaşlar saç ekimi cerrahi bir uygulamadır. Nakildir. Ameliyathane şartlarınde ve cerrah olanın yapması lazımdır. Birşey olsa saçınıza kafanıza hazret nasıl düzeltecek.Tamam Hakan bey veya başkası işini iyi yapıyor olabilir. Bu iş işcilik güzelse güzel olur.Ona sözüm yok. Benim ekimim kanal açmayla oldu. İzleri belli olmadı. İğne ile yapılınca olur diğerleri olmuş çok yanlış. Ben FUT ile yaptırdım. Sonuç gayet iyi. Sonrasında FUE ile bir kez daha yaptırabilirim ekimi. İyi yaparsa bir hekim işini sonuç güzel olur.

Antalyada ben estetik ve plastik cerrah olan Anadolu Hastanesinde çalışan Duygu Hanım a ekim yaptırdım. Başkası başka birine güvenir. Reklamcı değilim.Bazı arkadaşların fotolarını gördüm burada tam facia malesef. Ayrıca Fue nin berbat sonuçlarını da gördüm ben ayrıca. Ama bazı arkadaşların ekimi güzel olmuş.

Neyseee. Memlekette işini yürüten malı götürüyor. İşin uzmanlığına felan bakmayın. Bu ülke böyle. Biz böyleyiz. Verin euroları önüne gelen ekiyor zaten. Boşverin bu ülke böyle oldukça adam hergün ekim yapar. İntenete de fotosunu koyar. Saç ekim uzmanı diye de yazar. Bakanlık da bakar .

Adamın biri damarları %99 açıyoz diyip tv lerde bu ülkede boy göstermiyor mu? Balları yemedi mi memleket. Zayıflatıyoruz, uçuruyoruz diye neler dönüyor?

Saç ekimini kim yapabilir diye siz yine de bir sağlık müdürlüğünü arayın isterseniz ! Belki değişmiştir birşeyler .Olur ya!!

sayın doktor arkadaşım. kendinizi doktor olarak tanıtmıştınız. ben doktor değilim. resimleri yükledim. birisi kanal açma birisi kalem ile ekim. kanalı açarken bir dikini açmak zorundasınız değilmi. hani ağaç fidanı dikerken tam 0 acısında kanal acarsın. ağaçta dimdik yukarıya doğru çikar.

resimdede görüldüğü üzere kalem le ekim yapılırken bakın kalemin kafaya giriş acısına bakın. saclar havaya değil alına döğru çıkıyor. belki kanal yönteminde eski saçlarla beraber bir fark göremezsiniz. ama eski saclar dökülüpte ekilen saçlar kaldığı zaman ilerki yaşlarda çok kötü görünüm de oluyorlar.

teşekkürler...

çok saçma bir mantık o resimde dik görünüyor diye her iğneyle eken dik ekiyor demek mi oluyor? saçma.. tabi ki iğne kullanılınca da doğru düzgün açı verilebilir.. illa sizin üstadınız hakan hocanın aletini kullanması gerekmez..

selam...

O resimde dik görünüyor diye bir şey yok. o resimde dik ise bütün resimlerdede dik olur. çünkü bunun yapılışı bu. bazı sonuçlar gösterilebilir. bak kanal açma ile oldu güzel oldu diye. ama ileriki 5 yılda o dik çıkan saçları saklayan doğal gibi görününm müş gibi sağlayan dökülmeyen eski saçlar döküldüğünde olacağını söylüyeyimmi sana.

ekilen saçlar sırıtmaya başlayacak. hem türküyede sadece bunu yapan hakan hocanın aleti değilki. sen hakan hocanın aletini beğemeye bilirsin.. bunu uygulayan bir kaç yer daha olduğunu biliyorum ben. sen dersenki ben tartışmaya devam edicem .. illa benim dediği doğru dersen bende iddiaa ediyorum benim dediğim doğru...

teşekkürler saolasın...

yeter be kardeşim bu kadar da cahilik olmaz.. önce kanal açma yöntemi ile o gösterdiğin yöntemin farkını öğrenin be.. o gösterdiğin yöntem kanal açma yöntemi değil.. cahil diyicem artık ya.. yeter..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkürler...

selam...

teşekkürler saolasın...

yeter be kardeşim bu kadar da cahilik olmaz.. önce kanal açma yöntemi ile o gösterdiğin yöntemin farkını öğrenin be.. o gösterdiğin yöntem kanal açma yöntemi değil.. cahil diyicem artık ya türkiye de bu şekilde uygulayanlar var muttalip keser koray erdoğan bi sürü ekimleri senin saçlarından çok güzel raif17 bu nasıl bir müritlik anlayışı anlamak imkansız.. önce kanal açma yöntemiyle diğer yöntemlerin farkını öğren sonra konuş..saçma sapan bilgilerle insanların kafaların karıştırma..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ficu

quote:

Orijinalden alıntı: asil25

quote:

Orijinalden alıntı: recep712

asil25 ekimi hangi doktora , kaç gref ektirdin dostum söyleyebilirmisin . özelden mesaj nasıl atabilirim biigisi olan arkadaşlar yönlendirebilirmi .?

istersen ekle arkadaşım ordan detaylarını yazarım sana.. :) (nihatgezgin@hotmail.com)msn adresim.. bu arada bana 3000 greft ekildi.ön araştırmalarımda transmed ve estehaır ile görüştüğümde bana 1500-1600 ekeriz demişlerdi.demek o kadar ekseler çok seyrek olucaktı patronum doktor arkadaşını tavsiyesi üzerine bahadır beyle görüştüm şükürler olsunki bizzat kendisi yaptı ve ilgilendi.. 3000 greft ile çok sık bi ekim oldu canlı örnek bile gördüm orda.. isteyen arkadaşlara referans olurum.. bu arada çevre hastanesi ilede görüştüm hiç ilgilenmediler bile size ekime gerek yok demezlermi gayet iyi saçlarınız.. sanki ben onlara fikirlerini sordum :) ayrıca fut ekimi yaptıran biri geldi görüntüden rahatsız oldum hemen orayı elemiştim...

ne kadara ektirdin?

3500 tl...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: asil25

quote:

Orijinalden alıntı: recep712

asil25 ekimi hangi doktora , kaç gref ektirdin dostum söyleyebilirmisin . özelden mesaj nasıl atabilirim biigisi olan arkadaşlar yönlendirebilirmi .?

istersen ekle arkadaşım ordan detaylarını yazarım sana.. :) (nihatgezgin@hotmail.com)msn adresim.. bu arada bana 3000 greft ekildi.ön araştırmalarımda transmed ve estehaır ile görüştüğümde bana 1500-1600 ekeriz demişlerdi.demek o kadar ekseler çok seyrek olucaktı patronum doktor arkadaşını tavsiyesi üzerine bahadır beyle görüştüm şükürler olsunki bizzat kendisi yaptı ve ilgilendi.. 3000 greft ile çok sık bi ekim oldu canlı örnek bile gördüm orda.. isteyen arkadaşlara referans olurum.. bu arada çevre hastanesi ilede görüştüm hiç ilgilenmediler bile size ekime gerek yok demezlermi gayet iyi saçlarınız.. sanki ben onlara fikirlerini sordum :) ayrıca fut ekimi yaptıran biri geldi görüntüden rahatsız oldum hemen orayı elemiştim...

bazısına sormazsın zorla doktor reklamı yapar.. bazısına sorarsın adam cevap vermez.. kime yaptırdın söle işte..

söylemem dedimmi garip garip yorum yapma isteyen olursa yardımcı olurum diye msn yazdım.
    ismi bahadır sercan ayar.
  • selam arkadaşlar. Bazı şahıslar benim söylediklerimi anlamıyor. çünki bu şahıslar tek bir yöne kendilerini odaklamışlar. Bakın sayın arkadaşlar , ben FUT yöntemini tercih ettim. Ekimi yapanlar FUE de yapıyor. Neden anlamıyorsunuz. Birisi antika demiş bana. Sayın cahil arkadaşım önce öğrenmen gerekir. FUT yöntemi en güncel yöntem diyen mi var. Sen ne gördün de atıp tutuyorsun. FUT yönteminde ense bölgesinden şerit şeklinde bir doku alınır. bu doku köklere zarar vermeden ki en zarar vermeyen yöntem bence bu. Bunları ayırmak özen gerektiriyor ama direkt olarak kökleri en iyi şekilde görerek ayırdığınız için sonuç çok başarılı olur ehil ellerde. Mikromotorla ekimi kendi ekimimden önce rica ettim vakaya aldılar kendim gördüm. Aslında köklere zarar verebilir bu. çünki belli bir açıyla girdiğinizde farklı açıdaki bir köke teorikte zarar verebilir. verir demiyorum ehil elde yapılırsa zararı çok az olur. Fut ile fue yönteminin farkı greft alma şeklidir. grefti aldık ne yapacağız. kanal açma olayıne gelelim. Ehil olmayan biri bistüri ucu ile saçma sapan kanal açarsa tabi ki kanal izleri fazla olur. Kalem de kalem diye tutturmuşsunuz. ekimdeki en önemli şey eken kişinin tecrübesi, özenle kanalı açması ve en doğru açıyla en iyi biçimde aldığı grefti o kanala yerleştirmesi. Ayrıca FUT u herkes yapmak istemez. Enseden grefti kim alacak. Çoğu yerde bu işte alışık olan pratisyen hekimler var onlar yapıyor. Arkadaşlar enseden doku şeridi alınacak ve uygun şekilde dikilecek . Bu tam cerrahi bir iş herkese yaptırılmaz.

Yıl 2012 fut u savunma diyenler. Ben savunmuyorum ve FUT FUE ye üstün demiyorum. Ne zaman dedim. Ama ekimşebekesinden tek mesajlık tipler hooop hemen hücum. İsteyen istediği kişiye yaptırsın. diğer bir araştırmacı gazeteci arkadaşım üşenmemiş dünya örneklerini vermiş. Dahiliyeci olo saç ek. İyi o zaman biyokimyacı da saç eksin. Kardeşim ülkemizde mümkün mü.? Uyduruk estetik hekimi sertifikası olmasaydı ülkede kime saç ektirecektiniz. Aile hekiminize ya da dahiliyeci arkadaşınıza mı. O ülkelerde işin eğitimi, sertifikası vs var. Bizde var mı ? yok. Neyi savunuyorsunuz. Bu ülke yapanın yanına kar kaldığı ülke. Bana göre cerrah olan yapmalı. Ya da o eğitimi tam almalı. Hayatında hiç ekim görmesen, bilmesen medikal estetik uzmanı diye sertifikayı eskiden alırdın. Şimdi niye yok peki ! Geçerli güzel etkin bir durum ise neden bakanlık bunu kaldırdı? Belki bir süre sonra bir bakarsınız toptan bu işi yasaklar. Çünkiplastik cerrahlar önceden bu işle pek uğraşmıyorlardı. Ama artık uğraşıyorlar ve ekim yapıyorlar.

Birleri 4000 greftlerden bahsediyor. Saç teli derseniz o olur bak. Greft farklı bir şey. O çakallar paranızı almak için sallıyor sayıyı çarpıyor euro ile oooh. Tek seansta zaten alınmaz o kadar ama ensenden (hele bir de zayıfsa o bölge) fue ile gerçek 4000 greft alınsın sen gör o enseni bakabilecek misin bir daha. ensede çok gür saçın olursa belki belli olmaz diyecem ama yolunmuş gibi belli olur. Ben bir sürü örnek gördüm. Ayrıca fut ile ilgili de kötü örnekler gördüm.

İsteyen istediğine ekim yaptırır. Ben illa bu kişiye yaptırın demedim. Bu ülkede cahiller aldı başını yürüdü. Birşey yazıyoruz hemen ekim esnasında çekilmiş fotolar, bilirkişi gibi tekniği anlatan yorumlar , cevaplar geliyor. Ben sadece tek bir kişinin ya da birkaç paragöz ve onun simsarlarının yaptıklarına karşıyım. Ekim yapan bir sürü düzgün ve ehil insan var.

Diğer bir konu. ensesinde saçı olan adamdan FUT ile doğru şekilde doku alınırsa asla dışarıdan anlayamazsınız. Çok ince belli belirsiz o da anca 3 numarayla ya da daha ince kestirseniz görülecek bir çizgi kalır. Bu çizgide eğer skar dokusu aşırı oluşmadı ise siz bir kasaba diktirmedi iseniz boşluk saçsız alan felan olmaz normalde. Bende olmadı. Berberim saçların altına iyice bakınca ancak anlayabildi.

FUT bir yöntemdir. Greftler manuel olarak tek tek ve çok güzel ayrıldığı için greft sağlığı açısından kötü bir yöntem değil.Ama artık hep fue yapılıyor.

arkadaşlar en önemli şey greftin sağlam alınıp doğru açı ile kanala konması. Zaten daha az greft ile daha başarılı sonuçlar mümkün. Adam 3000-4000 greft ekidi diyor ya da aslında 1000 greft ekilmiş ama eken çakallar 4000 greft x 1 euro= 4000 euro diyor ve gerçekten başarılı sonuç alıyorlar ama aslında siz o sonucu 1000 greftle elıyorsunuz ve 4000 eurocuk ödüyorsunuz. Ben de sizin yarı fiyatınıza tam olarak 1800 greft kadar ekim yaptırıyorum ve memnun oluyorum. Olay bu. (tek seans için konuşuyorum)

Yani bazı isim yapmış! insanlar bunu vakıf hizmeti için mi yapıyor. Adam tabi ki hiçbir doktorun kazanamayacağı parayı buradan kazanıyor. İşini düzgün, dürüst yapan doktor arkadaşım kazanacak parayı helal olsun. Benim sözüm sahtekarlara.

Ben de ikinci ekimi biraz daha dolgunlaştırmak için düşünüyorum. dünyada daha güzel yöntemler iyi merkezler vs vardır. Bunu kimse reddetmiyor. Ama ülkemizde bu iş bir düzene sokulmuş değil.Ama o da olacak
    hepinize selamlar
  • Arkadaşlar bugün doktora gittim.Minoxil kullan dedi ama Türkiyede pahalı.Aşağıdaki linten ürün alan hiç çıktımı ? Fiyatı çok uygun sonuçta sahte olma iktimalide yok 7bin adetten fazla satmış ama yinede alan varmı diye forumdan merak ediyorum.

http://www.ebay.com/itm/6-MONTHS-KIRKLAND-MINOXIDIL-5-MENS-HAIR-LOSS-REGROWTH-/400184945779?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d2ce1ac73
  • quote:

Orijinalden alıntı: californiadream

quote:

Orijinalden alıntı: serkanw42

quote:

Orijinalden alıntı: californiadream

4 bucuk senedir sac ekimi konusunda arastırıyorum akla gelen her kaynagı.turkiye sınırları içinde gerçekleştirilmiş gördüğüm en başarılı saç ekimi sonucu budur.açık ve net.

eyvllh kardeşim yok be oda çok abartı oldu normal sonuç budur bence gibi geliyor bana. mutlaka vardır güzel sonuçlar. allah sanada bu derdi çeken herkezede en iyisini nasip etsin. tekrardan teşkkür yorum için.

yok inan abartmıyorum.bunu soylerken de açıklık alanını ve ona gore aldıgın verimi degerlendiriyorum.sadece ön hattı dökülmüş birine yapılan ekimin sonucu cok daha iyi durur elbette ama bu kadar açıklık alanı bulunan birinde 1 seferde bu sonucu gormedim daha once.sadece koray erdoganın bir sonucu vardı daha basarılı ama o da 1 sene arayla yapılan 2 ekimin sonucunda idi

bu defa resimleri de ışıkta ve daha kaliteli makina ile çekmissin çok daha göstermis ekimin kalitesini.bu sonucu finasterid kullanmadan aldın bi de işin o kısmı var

fazlasıyla katılıyorum, bu sonuç gördüklerimizin arasında rahatlıkla "en iyi" ünvanını taşır, serkan şimdi saçların istediğin gibi unuttun tabi ilk halini ;) aşağıdaki resim belki sanada hatırlatır durumu.

güle güle kullan saçlarını (resmi bendeki ve paylaştığın resimlerden yaptım rahatsız ederse kaldırırım. )

• 
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.