Şimdi Ara

en iyi laptop markası (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
3
Favori
60.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İş için apple hp toshiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • danger_snake kullanıcısına yanıt
    Fiyat dostum...
  • Cengaver53 C kullanıcısına yanıt
    hp nin servisi kadar rezalet bir servbis görmedim. aynı parça 3 kere değiştir 3 kere bozuldu 1 hafta içinde. ne sonununda paramı aldım geri. ben lenovoyu her türlü şartta 7 yıl kullandım. 1 kere arıza çıkarmadı. lenovo ucuzu cıkarmıyor. olması gereken fıyatta cıakrıyor. diğerleri insanları kazıklıyo. özellikle sony ve toshiba. markaya bu kadar para vermek cok sacma bence
  • danger_snake kullanıcısına yanıt
    Marka savunmadım lenovo içinde bilgiklerimi ver gördüklerimi söyledim her serisi sıkıntılı değil ama son senelerde çokça orta segment ürünlerinden şikayetler görüyoruz bu arkadaşlarımda da oldu bu tip forumlarda da çokça gördüm benim anlatmak istediğim satış rakamının sağlamlığı göstermediği her markada sıkıntılı seri olabilir vardır da ama çok sayıda olmamalı diye düşünüyorum.Size çok iyi makine denk gelmiş olabilir diğer markalarda da sıkıntısız ürün kullnan var ama siz direkt isim vererek yerden yere vuruyorsunuz.Toshıba ve sony nin fiyat politikası açısından size katılıyorum bende sıksık ilgili başlıklarda dile getiririm o markalar önceki serilerinde eski makinelerinde adlarında çokça söz ettirdiler.O nun sefasını sürüyorlar çok pahalı olmasına rağmen ve donanım düşük olmasına rağmen servisle uğraşmak istemiyorum ben bundan alacağım diyenlerin sayısı çok .Birde mağazaya gidip oradaki eleman şu toshıba sony alın sıkıntı yaşamazsınız diyor bilmeyende alıyor lenovo ucuza mal ediyor ama ilerde sorun çıkarması açısından şahsi görüşüm bana güven vermiyor.Son 5 seneki modellerinde baktığımda bazı serilerde zamanla sorunlar baş gösterdiği gördüm bu her seride olacak anlamı taşımaz

• casper ve grundig en iyisi bence , onlardan daha iyisi var exper
  • tamamen laptopın ne icin kullanılıcagına baglı. Performans laptoplarında onemli olan seyler kasa, anakart ve sogutma sistemi(performans icin) geri kalanı tamamen uretici firmanın makinanın icine ne koymak istedigi ile dogru orantılı. Kısaca Performans icin su anda assagıdaki markalar ve bu markalarla aynı kasaları kullanan bazı yoresel markalar dısında pek bir secenk yok bildigim kadarıyla.

-Origin pc-
    -nerdeyse full kisisellestirmeye izin verir hatta verilicek paraya baglı olarak sitedeki urunlerin dısına cıkmak bile mumkun olabilir.
    -desktop gibi sonradan parca degistirmek mumkun sanırım.
    -Kasalarının bazıları cift fanlıdır.(cpu/gpu ayrı heatsink ve fana sahiptir.)

-Alienware-
    -bircok kisisellestirme secenegi mevcutdur.
    -En ozellestirilmis kasaya sahip olan markadır(bircok rakibinin aksien 1900lerden ibmlere benzemez).
    -desktop gibi sonradan parca degistirmek mumkundur.
    -cok esnek bir garantisi vardır.(notebookreview forumlarındaki alienware temsilcilerinin imzası "... Laptopınızın arkasını acmanız laptopı garantiden cıkarmaz. Buda nasıl yapılıcagı..." diyerek alienwareservices youtube channel'ına link verilmektedir. Laptopın yanında gonderilen kılavuzlardan biri tamamen laptopın ic bakımı ve parca degisimi hakkındadır.
    -kasası cift fanlıdır.(cpu/gpu ayrı heatsink ve fana sahiptir.)

-Sager/Clevo-
    -nerdeyse full kisisellestirmeye izin verir hatta desktop islemcisi kullanan modeli bile mevcuttur.
    -Quadrolu ve xeonlu workstation alternatifleri mevcutdur.
    -Kasaları guvenilirdir ve yerel bircok marka tarafından tercih edilmektedir.(monsterın ilk kasaları sager/clevo kasalarıdır.)
    -cogu zaman hem f/p olarak hemde fiyat olarak en mantıklı secenektir.

-Msi-
    -laptop alırken yaptıgım arastımada pek dusunmedigim icin elimde cok fazla bilgi yok ama edindigim kanı genel olarak burdaki markalar icinde orta karar oldugu yonundedir(bu tamamen benim fikrim).
    -uygun fiyatlı ve amd islemcili(bu bir artı mı bilmiyorum cunku amd nin laptop islemcilerinin performansları cok dusuk) versiyonları vardır.
    -steelseries klavyeye sahiptir(bunun ne kadar artı ne kadar eksi oldugu tartısılır.)

-Asus-
    -genel olarak sogutma sistemi ile unludur.
    -Son cıkan 780m li modelleri dısında performansları dusuktur.
    -Kasası cift fanlıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sandro -- 19 Kasım 2013; 16:20:00 >

• apple
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sandro

tamamen laptopın ne icin kullanılıcagına baglı. Performans laptoplarında onemli olan seyler kasa, anakart ve sogutma sistemi(performans icin) geri kalanı tamamen uretici firmanın makinanın icine ne koymak istedigi ile dogru orantılı. Kısaca Performans icin su anda assagıdaki markalar ve bu markalarla aynı kasaları kullanan bazı yoresel markalar dısında pek bir secenk yok bildigim kadarıyla.

-Origin pc-
    -nerdeyse full kisisellestirmeye izin verir hatta verilicek paraya baglı olarak sitedeki urunlerin dısına cıkmak bile mumkun olabilir.
    -desktop gibi sonradan parca degistirmek mumkun sanırım.

-Alienware-
    -bircok kisisellestirme secenegi mevcutdur.
    -En ozellestirilmis kasaya sahip olan markadır(bircok rakibinin aksien 1900lerden ibmlere benzemez).
    -cok esnek bir garantisi vardır.(notebookreview forumlarındaki alienware temsilcilerinin imzası "... Laptopınızın arkasını acmanız laptopı garantiden cıkarmaz. Buda nasıl yapılıcagı..." diyerek alienwareservices youtube channel'ına link verilmektedir. Laptopın yanında gonderilen kılavuzlardan biri tamamen laptopın ic bakımı ve parca degisimi hakkındadır.
    -kasası cift fanlıdır.(cpu/gpu ayrı heatsink ve fana sahiptir.)

-Sager/Clevo-
    -nerdeyse full kisisellestirmeye izin verir hatta desktop islemcisi kullanan modeli bile mevcuttur.
    -Quadrolu ve xeonlu workstation alternatifleri mevcutdur.
    -Kasaları guvenilirdir ve yerel bircok marka tarafından tercih edilmektedir.(monsterın ilk kasaları sager/clevo kasalarıdır.)
    -cogu zaman hem f/p olarak hemde fiyat olarak en mantıklı secenektir.

-Msi-
    -laptop alırken yaptıgım arastımada pek dusunmedigim icin elimde cok fazla bilgi yok ama edindigim kanı genel olarak burdaki markalar icinde orta karar oldugu yonundedir(bu tamamen benim fikrim).
    -uygun fiyatlı ve amd islemcili(bu bir artı mı bilmiyorum cunku amd nin laptop islemcilerinin performansları cok dusuk) versiyonları vardır.
    -steelseries klavyeye sahiptir(bunun ne kadar artı ne kadar eksi oldugu tartısılır.)

-Asus-
    -genel olarak sogutma sistemi ile unludur.
    -Son cıkan 780m li modelleri dısında performansları dusuktur.
    -Kasası cift fanlıdır.

teşekkürler türkiyede sadece monster var

• Asus ve Apple

• quote:

Orijinalden alıntı: hebelehubele

casper ve grundig en iyisi bence , onlardan daha iyisi var exper

Şakacı
  • Şu an her markanın en iyi laptopu en iyi laptop tur , rockstar game'e microsoft'a yazılım grafik çizim yollamıyacağınıza göre her markanın en iyi denilen laptopunu alabilirsin aralarında ufak tefek kayda değmez farklar için canını sıkmana gerek yok
  • Bence öncelikle hiç alınmaması gerekenleri sıralamak lazım, özellikle şikayet endekslerine ve firmaların tüketiciye nasıl davrandığına bakın... Gördüğüm kadarıyla bu işte asus ve sony çok iyi.
  • ben bilgisayarı markadan çok kullanılan donanımlarına göre sınıflandırmayı tercih ederim.Asus kullanıyorum fakat sevmediğim özelliği çoğu modelde halen 5400 rpm HDD kullanması :(
  • lenovo da iyidir apple samsung

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImaginePerest -- 22 Kasım 2013; 21:56:30 >
  • ImaginePerest I kullanıcısına yanıt
    Samsung
  • en laptop sıralamasında
    1. Samsung
    2. Asus
    3. Dell
    4. HP
    5. Toshiba
    6. Acer
    7. Lenova
    8.
  • konuyu ben açtım ben cevap vereyim bilgisayarda şuanlık en iyi marka diye bişey yok her marka kendisine göre en iyidir ama casper exper sahiplerinin kullandıgı bilgisayarlar başka markadır diye düşünüyorum
  • markaya göre en iyi notebook markası diye bir şey olmaz.

her markanın çok iyi modelleri olabileceği gibi çok kötü modelleri de vardır.

burada bahsi geçen markaların çok kaliteli modellerini de gördüm bu kadar da olmaz dedirten modellerini de.

o nedenle bilgisayar alırken bölgenizde veya ülkenizde satış sonrası hizmeti iyi durumda olan markaların fiyatı ve donanımı işinize gelen modeli alır geçersiniz.

marka takipçisi olmanın gereği yok şu 3 (Üç) kuruşluk dünyada.
  • Lenovo, Apple ve Dell
  • Beyler 4.nesil ıntercore işlemcı 4.nesil i5 2gb nvıdıa geforce gt740 ekran kartı 8gb ram CASPER laptop aldım bugun nasıldır acaba bıldısı olan cevaplaya bılrımı casper markası saglam degıldır cabuk bozulur dıyorlar varmıdır boyle bırsey ve ne yaparak ömrünü uzatabılrıım sımdıden tesekkur ederım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.