Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.286
Cevap
55
Favori
597.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam çok soru sordum kusura bakmayın.fakat satıcı ve takıcılar bilgi kirliliği yaratıyorlar.eksik veya yanlış bilgilerini bize aktarıyorlar.yüksek fiyat çekiyorlar.
    almak istediğim kombinin birinin genleşme tankı 6 litre diğerinin 10 litre bu önemli bir kriter midir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • n96 N kullanıcısına yanıt
    standart büyüklükte evlerde 80-100m2 evlerde çok önemli değil, satıcılar maalesef böyle
  • Eca 40 hatası veriyor sanırım ateşleme, servis henüz gelip açmadı. Onun kilidi felan var mı ki. Merak ettim açtım ama çalışmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar yeni daire alıyorum ama odalardaki petek ( tadyatör ) cok kisa koymuşlar 60 cm 100 cm gibi misal 12 metrekare odaya 80 ama yuksekligi kısa radyatör koymuşlar..Sorun baglantilar capraz degisim nasıl olur yapilabilirmi ?ev net 115 metrekare kombi öneriniz nedir

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam tavsiyelerinle gb062 aldim , tesekkur ederim.
    Modulasyonlu oda termostati kablolu rc150 , kablosuz rc20 tavsiye etmistin ancak,
    Kablolu kullanmak istemiyorum kablosuz da pahali bayağı.
    Internette akilli kombi kitleri var , bizim cihaza uyan düzgün bi uygun kit yok mu ?
    N11de cosa diye bi kit bayagi satiyor , akilli telefonla da kullaniloyormus ?

• Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    gb62 hayırlı olsun
    akıllı kombi kitleri hakkında detaylı bilgim yok piyasada cosa,honeywell,netatmo...vs var teorik olarak hepsi uyumlu ama hangisi randımanlı çalışıyor dh kombi bölümünde ilgili başlıkları takip etmen gerekiyor
  • Merhaba,

Evimde bulunan Buderus FC kombim bugün artık son nefesini verdi sanırım servisi arayıp sordum 4 hatası veriyor. 100 derece sıcaklığa kadar çıkıyor. Boyler termostatının bozulduğunu söylediler. Baya eski bir kombi olduğundan onarım yaptırmayı düşünmüyorum. Yeni kombi alacağım fakat hiçbir bilgim yok. Vaillant veya Baymak önerdiler sorunsuz kullanım için, ev 80 m2 civarında nasıl bir kombi almam gerekiyor. Özellik tavsiyeniz marka model tavsiyeniz varsa çok iyi .olur Bütçem kısıtlı olduğu için aşırıya kaçamayacağım.

Birde kombi değişimi için bu süreçte işlemleri, yapmam gerekenleri iletebilirseniz çok sevinirim.
  • callousx C kullanıcısına yanıt
    istanbuldaysanız eski kombi sökülüp aynı yere yeni kombi takılacaksa proje çizilmiyor sadece igdaş değişim formu yeterli
    vaillant ın kombileri pahalıdır baymak'tan baymak eco 24fi ve baymak brötje star extra öneririm
    buderus tan memnun kaldıysanız buderus u72 (bosch class 6000w) ve buderus u22 (bosch class 2000w) tercih edebilirsiniz bosch ve buderus kombiler aynıdır
    5 yıl garantili airfel integrity ve eca proteus plus blue gibi alternatifler de var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 22 Ekim 2016; 20:41:29 >
  • istanbuldayım iğdaş değişim formunu nereden temin etmem gerekiyor? Açıkcası buderus taşındığım evde takılı idi. 6 aydır kullanıyorum en baştan beri sorunluydu o yüzden memnun kalma fırsatım olmadı. 17000 mi 20000lik mi almak gerekiyor?
  • callousx C kullanıcısına yanıt
    igdaş projesi çizmeye yetkili dükkanlardan bulabilirsiniz form doldurulup igdaşta onaylatanacak, kombi monte edildikten sonra da servisi eve çağırıp kombinin garantisini başlatacaksınız
    evinizde 20kW (17000kcal) ve 24kW (20000kca) her iki kapasitede kombi olur ama piyasada 24kW kombiler daha yaygındır
  • anladım çok teşekkür ederim bilgi için
  • Merhabalar yaklaşık 25 yıldır Vaillant kombi kullanıyoruz. Hiç bir zamanda başımızı ağrıtmadı. Mevut kombiyi köye götüreceğimizden yenilemek için sizin model ve fikirlerinize ihtiyacım var. Şöyle ki;

Ev İstanbulda yaklaşık 90 m^2 Kuzey Güney yönlerinde camlar ve balkon mevcut. Doğu Batı ise bitişik nizam apartmanlar var. Evde toplam (1,20 m * 2 + 1 m * 3 + 0,8 m * 1 ) 6.20 m petek mevcut. En baba kış şartlarında bile kombiyi 55 in üstünde hiç çalıştırma gereği duymadık .Genellikle 40 - 50 arasında çalıştı hep. Şimdi gelelim sorulara :

1 - Yoğuşmalı kombiye ihtiyacımız olur mu ? Olursa bunun bize ekonomik faydası olur mu ? (Mevcut petek yapısı göz önüne alındığında)

2 - Bu şartlar için önereceğiniz kombi marka modelleri nelerdir ? (Açıkçası 25 yıllık neredeyse 0 arızasız Vaillanttan sonra başka markaya geçmek için bir sebep göremiyorum ama tabii 25 senede çok şey değişmiştir elbet ) Toplam bütçemiz 2500 TL Maks. Bütçe artarsa internet kontrol edebileceğim kitleri de yanında almak istiyorum . Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum .

• bultar B kullanıcısına yanıt
    Mevcut kombinizi kış boyunca 40-50c kazan sıcaklığında kullanmışsınız yoğ kombi için tek kuraldır ve sizin eviniz uygun
    Bu kazan sıcaklığında yoğ kombi kullanırsanız ortalama %15-20 civarında tasarrufunuz olur
    Vaillant tan memnun kaldıysanız premix yoğ kombi alabilirsini 20kw kapqsite uyar
    20kw vaillant 236-5-5 ecotec plus
    20kw vaillant 236-5-3 ecotec pro

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

İyi bir cihaz. Kullanım suyu gücü iyi 29-30kw gücünde tek eksiği modülasyonlu oda termostatı ile dış hava sensörü takılamıyor

Bu bilgi kesin mi?Ben bu cihazı hem modülasyonlu hem de dış hava sensörü var diye almıştım.Hatta modülasyonlu uzaktan erişimli bir kablosuz oda termostatı bile düşünüyorum.Siz yazınca kafam karıştı biraz.Satan yer 50W yerine bunu verelim hem modülasyonlu hem daha yeni dedi..
  • Demiurgos kullanıcısına yanıt
    evet kesin, piyasada viessmann marka modülasyonlu oda termostatı ve viessmann dış hava sensörü yok sadece bu modelde değil genel olarak viessmann ın bütün bu kombilerinde aynı durum var uzaktan kontrol akıllı kombi kiti diyorsanız o durum başka akıllı kitlerle çalışır on off şekilde aç kapa yaptırır
    Evet akıllı kiti kastedtim.Mesela honeywellin kitleri.Mesela vitodens 50w de OT+ OT- bağlantısı var diyorlar! O nedemek peki open therm değil mi?Ayrıca cihazın modülasyonlu olması modülasyonlu kablosuz termostatı desteklediği anlamına gelmez mi?Bir de şunu sorayım hazır cevaplamışken bu kitlerin on of yapanı ile modülasyonlu olanlar arasında tasarruf açısından çok fark var mı?Bu konularda çok bilgisizim ve yeni aldım cihazı yanlış bir şey yapmak istemiyorum.Bir kaç gündür takip ediyorum sitenin bu bölümünü kafam allak bullak oldu :( Honeywell 2008 ilede kullana var 2032 ile de modülasyon opentherm on/off derken kafam bir milyon oldu :)
  • Demiurgos kullanıcısına yanıt
    ilk mesajda yazdığım ve sizin alıntı yaptığınız mesajda anlatmak istediğim kombinin kendi modülasyonlu oda termostatı ve dış hava sensörünün piyasada olması ayrıca ankartta ilgili port ve yazılımının olması
    örnek vermek gerekirse: buderus gb62 , buderus rc150 modülasyonlu oda termostatı ve buderus dış hava sensörü ile üçlü kombinasyon
    eca scot, eca lago fb modülasyonlu oda termostatı ve eca dış hava sensörü ile üçlü kombinasyon
    baymak idee, baymak idee modülasyonlu oda termostatı (i-sense) ve baymak idee dış hava sensörü ile üçlü kombinasyon
    ariston genus premium evo, sensys ara yüzü, ariston evo dış hava sensörü
    ....vs

gerçi her anakartta ya opentherm veya bus portu vardır ama aktif değildir, resmi olarak viessmann ın ilgili ürünleri yok.sizin sorunuz tamamen başka bir konu ve internetten kontrol ile kombiye modülasyonlu akıllı kombi kitleri konusu bu konunun dışındayım

Anladım.Araştırmaya devam o zaman.Teşekkür ederim ilginiz için
  • arkadaslar 118m2 kuzey dogu cepheli evimde kisları 40derecede yaktığım kombimin ev isitmasindan memnun değilim 50 lere cikmadikce petekler ılık otesi oluyor.
    babamlarda viesmannla 40 derecede el değmezken bizim yalıtımlı demirdokum petekli evde ilik otesi. ay sonu aynıya yakın fatura geliyor. ayrıca banyoda su bi soguyor bi isiniyor bakım vs petek temizliği yaptık yine aynı. sozun ozu Protherm Leopard Kombi marka satın aldiğim evde benden once evin eski kiracısı tarafından alınan bu kombiyi değissem isinma banyo su isisi felan fark edermi acil yardım bekliyorum. ne marka bir kombi alsam normal ısınır evim. 2000 civari bütçe ayırabilirim.
    not: bugun actik mesela sadece 3 tane 90cm lik petekği yani 3 oda acık ama yine ılık acil oneri bekliyorum.
  • gzegen kullanıcısına yanıt
    f/p premix yoğ kombi alabilirsiniz premix yoğ kombiler hem verimli cihazlar hem de kullanım suyu stabil ve kesintisizdir
    baymak duo tec,airfel digifel premix,termoteknik logic,eca scot premix,bosch condens 2500w,buderus gb62
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.