Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
2.288
Cevap
54
Favori
535.956
Tıklama
Giriş
    21496 Mesaj

Duvarın dibinden mdf dolabın içinden boruyu döndürerek lavabo giderine bağlayabilirsin veya o pencerenin dışında pimaş borusu varsa pimaşa da bağlanabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    hulea kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
  • Kurmay Yarbay
    21496 Mesaj

İyi bir cihaz. Kullanım suyu gücü iyi 29-30kw gücünde tek eksiği modülasyonlu oda termostatı ile dış hava sensörü takılamıyor

|
    |
    Deep Hypnosis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
  • Kurmay Yarbay
    21496 Mesaj

Balkon giderine verin ama boruyu dışarda ya duvara gömerek izole edin veya kauçuk alüminyum folyolu borularla izole edin
    Damacana da olur ama bu suya temas etmeyin. Sizin eve 30kw civarında premix yoğ şart

|
    |
    altayselahattin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    45 Mesaj
    benim ev teras olduğu için duvar dışında 3 mt balkon var.balkona akacak oradan balkon giderinden kanalizasyona gidecek.yoğuşmalı yoğuşmasız hangisini önerirsin.1000tl farka değermi?

Teşekkür ederim bilgi için. Şimdilik oda termostatı düşünmüyorum, termostatik vana kullanacağım 3 adet. Kombi 2 gün önce takıldı, 35 derecede tutuyorum yeterli oluyor şimdilik. 10.5 metre eca petek var. Ancak banyoya sıcak su geç geliyor gibi geliyor bana. Daha önce elektirikli termosifon kullanıyordum iyiydi. Sıcak su için 2-3 dk kadar suyu akıtmak zorunda kalıyorum. Acaba bunun için kombide bir ayar yapmam gerekir mi?
    |
    |
    disintegration kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eviniz çok büyük tabi ki değer
    Sizin eve premix yoğ takılmayacakta hangi eve takılacak

|
    |
    altayselahattin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    42 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Duvarın dibinden mdf dolabın içinden boruyu döndürerek lavabo giderine bağlayabilirsin veya o pencerenin dışında pimaş borusu varsa pimaşa da bağlanabilir

Peki hocam boru çok göze batabilir. hermetik olana yönelsem yakıtta çok farkeder mi? tavsiye etmezmisiniz? 3+1 110 m2 net daire için hermetikte neyi önerirsiniz sessiz olması önemli maksimum 2000-2500 arası verebilirim
    |
    |
    |
    |

Bosch class 6000w

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    hulea kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    21496 Mesaj

Mobildeydim yanlış okumuşum sizin kombi 50T yani üç eşanjörlü yarım yoğ kombi
    50w modeli Premix tam yoğ değil ayrıca sıcak su gücü 30kw değil, sıcak suyun biraz geç gelmesi normal eğer musluk kombiye uzaksa

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Deep Hypnosis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3359 Mesaj
    quote:

Mobildeydim yanlış okumuşum sizin kombi 50T yani üç eşanjörlü yarım yoğ kombi
    50w modeli Premix tam yoğ değil ayrıca sıcak su gücü 30kw değil, sıcak suyun biraz geç gelmesi normal eğer musluk kombiye uzaksa

evet banyo uzak biraz. Demek ki kombinin durumu böyle. Teşekkür ederim.
    |
    |
    arkadaşlar merhaba,
    evim 2+1 90 m2 kuzey cephe istanbul.
    apartman eski olmasına rağmen mantolama var.
    toplamda 5 petek bulunuyor ve petekler döküm. aşağı yukarı 4,5 - 5 metre toplam petek boyu.
    15 yılı aşkın kullandığım buderus marka kombi artık ömrünü tamamladı ve yenilememiz gerekiyor.
    kaç kw almamız gerekir? hermetik ve yoğuşmalı kombiler var farkları neler bizim için ideali nedir? marka model olarak tavsiyelerinizi bekliyorum.

eski kombinizle kış boyunca 55c ve aşağısında bir kazan sıcaklığında ısındıysanız yani devamlı olarak kombiyi 60-65c de kullanmadıysanız ve de bütçeniz varsa en iyisi premix yoğ kombi
    düşük kazan sıcaklığında daha tasarruflu oluyor
    ama petekleriniz döküm, döküm radyatörler çok daha fazla su hacmi barındırır kombiyi gereksiz yorar tesisatta daha fazla su dolaşmasına neden olur yapabiliyorsanız panel radyatör ile değiştirin
    |
    |
    bilal.37 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    714 Mesaj
    quote:

demirdöküm neva piyasanın en sorunlu kombilerin başındadır bu kombiye masraf yapmayın ve değiştirmenizi öneririm
    bölgenizde immergas servisi varsa koşulsuz 7yıl garantili immergas alpha cb 24 tf öneririm kiracı kombisidir uzun vadeli garantilidir
    alternatif olarak 5 yıl garantili airfel integrity öneririm
    bosch class 2000w,eca proteus plus blue,baymak eco 24fi gibi seçenekler de var

Hocam ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.İmmergas satan en yakın bayi selçukluda orası da 200-300 kilometre arası mesafe var.Yani yaptırdım mı servis olayı sıkıntı diğer önerdiğiniz cihazlara yönelecem bütçeme göre .

Steam İd:viktor1574

Steam Oyunlar : Mafia 2 - L.A Noire - Gta San Anders - Alan Wake - Fallout New Vegas - Grand Theft Auto IV - Assassin's Creed 2 - Limbo
  • Teğmen
    168 Mesaj
    quote:

eski kombinizle kış boyunca 55c ve aşağısında bir kazan sıcaklığında ısındıysanız yani devamlı olarak kombiyi 60-65c de kullanmadıysanız ve de bütçeniz varsa en iyisi premix yoğ kombi
    düşük kazan sıcaklığında daha tasarruflu oluyor
    ama petekleriniz döküm, döküm radyatörler çok daha fazla su hacmi barındırır kombiyi gereksiz yorar tesisatta daha fazla su dolaşmasına neden olur yapabiliyorsanız panel radyatör ile değiştirin

eski kombimde oda termostatı vardı ve kombi içi sürekli 60 c deydi. ev içi ise 22-23 c aralığında duruyordu çok da ellemiyordum ayarını.
    Petekleri değiştirmek gerekiyor belki de ama o da ayrıca bi masraf şimdi benim için acaba ne kadar tutar ki? 4,5-5 metre petek boyum var evde toplam.
    Demirdöküm de muadili nedir? bir de alman markalara gereçekten gerek var mı?

• Kurmay Yarbay
    21496 Mesaj

o zaman airfel integrity düşünebilirsin 5 yıl garanti,airfel,bosch,eca,baymak servisleri mutlaka olmalı

|
    |
    viktor1574 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    21496 Mesaj

panel radyatörün markasına göre değişir ama metre tül ortalama 150-160lira
    alman markalarına hiç gerek yok en iyisi yerli üretim kombilerdir: baymak,eca,airfel,bosch/buderus...vs

hermetik kombilerde mümkün olduğu kadar yerli üretim+sorunsuz+ve fiyatı uygun donanımlı kombiler öneriyorum bu tanıma giren cihazlar
    1200-1400lira
    eca confeo plus,eca proteus plus blue
    baymak eco 24fi,baymak star extra
    airfel integrity
    bosch class 6000w,bosch class 2000w
    |
    |

• Teğmen
    168 Mesaj
    quote:

panel radyatörün markasına göre değişir ama metre tül ortalama 150-160lira
    alman markalarına hiç gerek yok en iyisi yerli üretim kombilerdir: baymak,eca,airfel,bosch/buderus...vs

hermetik kombilerde mümkün olduğu kadar yerli üretim+sorunsuz+ve fiyatı uygun donanımlı kombiler öneriyorum bu tanıma giren cihazlar
    1200-1400lira
    eca confeo plus,eca proteus plus blue
    baymak eco 24fi,baymak star extra
    airfel integrity
    bosch class 6000w,bosch class 2000w

aşağı yukarı 600-800 lira arasında fark oluşuyor hermetik-yoğuşmalı arasında.
    o da 3 yıl amorti gibi bişey. yoğuşmalı almak daha mantıklı gibi. peki proje değişim masrafı falan ne çıkar igdaş ta?

eski kombi sökülüp aynı yere yoğ kombi takılacaksa istanbulda igdaş ta projeye gerek yok sadece igdaş değişim formu yeterli
    formu temin edip igdaşa gidip onaylatacaksınız bir kopyası sizde kalacak ve servisi çağıracaksınız
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.