Şimdi Ara

En iyi çay markası hangisi? (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.478
Cevap
67
Favori
557.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Champion Acılaşıyor ve tadını beğenmiyorum mevlana kat ve kat üstün bir çay.
  • tiestoly kullanıcısına yanıt
    Artık Türkiyeyede getirenler var ya ben Almanyadan gelirken almıştım.
  • Her gün 4 litre (Abartısız 4 litre) earl grey çay içen biri olarak Do Ghazal'dan daha iyi çaya denk gelmedim. Uzun yıllar Mahmood ve Ahmad Tea olanları da kullandım ama hiç biri bu çay gibi değil. İstanbul'da şebeke suyu ile çayı demlememe ve direkt kaynar suyu üzerine dökmeme rağmen bile harika oluyor. Aynı çayı birgün sonra bile ısıtıp içseniz bayat olduğunu anlamıyorsunuz bile. O derece iyi. Bilenler bilir, İstanbul'un şebeke suyunun tadı içilemeyecek kadar kötüdür. Ki kireçsiz su ile ve de daha düşük sıcaklıkta usulünce demlerseniz bu çayın nasıl mükemmel ötesi olabileceğini tahmin edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelebekxax

Her gün 4 litre (Abartısız 4 litre) earl grey çay içen biri olarak Do Ghazal'dan daha iyi çaya denk gelmedim. Uzun yıllar Mahmood ve Ahmad Tea olanları da kullandım ama hiç biri bu çay gibi değil. İstanbul'da şebeke suyu ile çayı demlememe ve direkt kaynar suyu üzerine dökmeme rağmen bile harika oluyor. Aynı çayı birgün sonra bile ısıtıp içseniz bayat olduğunu anlamıyorsunuz bile. O derece iyi. Bilenler bilir, İstanbul'un şebeke suyunun tadı içilemeyecek kadar kötüdür. Ki kireçsiz su ile ve de daha düşük sıcaklıkta usulünce demlerseniz bu çayın nasıl mükemmel ötesi olabileceğini tahmin edebilirsiniz.
    4 litre mi? Hocam dokunmuyor mu? Uykunuz kaçmıyor mu gece veya. Maşallah + afiyet olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kelebekxax K kullanıcısına yanıt
    Vücudun tüm demirini yok ediyorsun. Bu kadar çok içmemelisin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ne dokunması, çay neredeyse bir yaşam biçimi olmuş benim için. Sabah kahvaltısından sonra 4 tane 500 ml'lik kupa bardakta şekersiz earl grey seylan çay, akşam yemeğinden sonra da aynı şekilde 4 tane 500 ml'lik olmak üzere her bir günde 4 litre çay içiyorum. Nedeni biraz alışkanlık, biraz tiryakilik biraz da böbrek taşı sıkıntısını tekrar yaşamamak için bol sıvı alma zorunluluğu hissetme. Bu kadar çay içmezsem eksiklik hissediyorum. Uykumu kaçırmıyor. Çünkü uykuyu etkileyen asıl faktörler bence geç kalkma ve sıkıntılardır. Eğer erken kalkarsanız ve de sizi uykudan alıkoyacak sıkıntı, stres vb.neden yoksa çayın başlı başına uykuyu kaçırmadığını tecrübe ediyorum. Zararı ise yukarıda bir arkadaş da sormuş, çoklu alıntı yapamadım, zaman zaman B12 vitamini gibi bazı vitaminlerin eksikliğine neden olabilmesi. Ama geçen yıl Ramazan ayında 1 ay boyunca hiç çay içmediğim de olmuştur. Bol çayın faydasını da söyleyeyim: Tok tutması. Sabah kahvaltısını bazan sabah 7 de bazan 10 da yapıyorum, akşam yemeği de öğleden sonra saat 3-5 arası. İki öğün beslenme ve bol çay. Sürekli tokluk hissi verdiği için de daha az yiyorsunuz ve gereksiz atıştırmaları engelliyorsunuz.

• doctorfo kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınız, B12 ve d vitaminleri eksikliği yaşadığım oluyor zaman zaman. Ama yeterince çay içmeyince de hiç yemek yememişim gibi hissediyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekxax -- 8 Nisan 2020; 0:7:31 >
    şu an beta tea taç yaprak ilk dem çayını içmekteyim, öyle söylenildiği gibi mükemmel bir çay izlenimi görmedim, sıradan türk çayı, altınbaş ve çaykur tireboludan iyi değil, bir kaç dem sonra puanlamayı yazarım, ilk dem olduğu için şu an tam kesin bir şey diyemiycem ama öyle söylenildiği gibi bir çay değil reklam yapılıyor galiba
  • Araştırann A kullanıcısına yanıt
    Hadi ya. Teşekkürler

malesef öyle çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Araştırann -- 9 Nisan 2020; 16:6:6 >
    Siz Çaydan Anlamıyorsunuz. Dediginiz çaylardan 2-3 Gömlek daha üstün bir çay Beta tea taç yaprak.Reklam Felanda yapan yok reklam yapıcak olsam daha önceki mesajlarımda farklı çaylar önermem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IVANGUARDI -- 9 Nisan 2020; 16:49:50 >
  • beta tea taç yaprak puanım eklendi, puanlamamı görmeden alım yapmayın bence

el-ruha(ceylon) 9/10
    çaykur altınbaş 7/10
    çaykur tirebolu 6/10
    beta tea taç yaprak 4/10
    lazika 2/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Araştırann -- 11 Nisan 2020; 2:10:59 >
  • El ruha biraz bozdu gibi sanki son aldığım partiyi begenmedim neden böyle oldu anlam vermiş değilim

Seylan Çayıyla Türk çaylarını aynı kategoride puanlamak mı ? seylan çayı öneriyoruz madem Mevlana Tea den başkası yalan.
  • SkYNeT-06 kullanıcısına yanıt
    en kolay yemek tariflerinin adresi yemek-ye.com birbirinden güzel tarifleri sizler için hazırladık, sizler de sevdikleriniz için hazırlayabilirsiniz.
    Bizleri takip etmeye devam edin. yemek-ye.com
  • Atl@s kullanıcısına yanıt
    en kolay yemek tariflerinin adresi yemek-ye.com birbirinden güzel tarifleri sizler için hazırladık, sizler de sevdikleriniz için hazırlayabilirsiniz.
    Bizleri takip etmeye devam edin. yemek-ye.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: Araştırann

beta tea taç yaprak puanım eklendi, puanlamamı görmeden alım yapmayın bence

el-ruha(ceylon) 9/10
    çaykur altınbaş 7/10
    çaykur tirebolu 6/10
    beta tea taç yaprak 4/10
    lazika 2/10
    Altinbasla beta ahaha sabah sabah güldürdün beni Allah ta seni güldürsün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • IVANGUARDI kullanıcısına yanıt
    onu hiç içmediğim için dolayısıyla eklemedim
  • altınbaşın aroması daha yüksek ve iyi, taç yaprağın hem aroması yok hem de acı
  • _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    hadi ya, champion çay alacaktım çok pahalıydı el ruha alayım dedim umarım sıkıntı çıkmaz
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.