Şimdi Ara

En iyi boş dvd medya önerisi ? arşivciler için nedir ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
7.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdiye kadar DMS den hiç şikayet etmedim.
  • DVD writer olayında henüz yeniyim. Protech diye bir marka denedim kesinlikle önermem. Fakat Nortech NT diye bir marka var hakikaten çok iyi. 4x olanını 7.5 kuruştan alabiliyorsun. Bende bunu önereyim artık. Yaw şu 16x boş dvdler çıkmadı değilmi piyasaya. Bİr tane bile olsa denemek için almak istiyorum ama yok galiba...
  • Arkadaslar dms,diamond,protec aynı uretim seklinde medyalar dandik ... hele hele princo dunyanın en lanet medyası neden mi ? cunku otekiler dandikte bu iyi diye bilirsiniz alırsınız bir suru bir zaman sonra elinizde kalır yazdıgınız dvd ler okunmaz bir sekilde ... tecrubeyle sabittir :( :( :(

dunyanın en iyi dvd leri taiyo youden veya TY denilen markadır,bu marka ulkemizde bulunmamaktadır ancak cdfreaks.com gibi cd/dvd yazma isinde uzmanlasmis kisilerin bulundugu sitelerin forumlarına gore en iyilerden sayilan verbatim datalifeplus (datalifeplus kısmına dikkat etmek gerekli) su an hepsiburada.com da satılıyor, gercekten ama gercekten degmiyor arkadaslar princo veya diamond 750.000 veya 1000000 a ... 25 tanesi 40 milyon hepsiiburada da tanesi 1600000 e geliyor ve o kadar bu isin erbabına sordum (turkiyedeki isguzar saticilardan soz etmiyorum onlara gore en iyi medya princo ve digerlerini niye satsın ki princo bu kadar "hesaplıyken") hicbir yerde verbatim datalifeplus lar icin kotu bir soz isitmedim...

Az once 10 tane princo dvd-r 4x aldım, ve salak seylerden ikisini yazdıgımda duzgun yazılan dvd lerin okunmadıgını gordum bu yazıcı hatası olabiliyor evet, ama nedense bu hatayı princo dan baska bir medyada gormedim ve her yazıcıda bu hata princo da goruldu,,,, lanet olsun 1 kutu princo elimde kaldı..... verbatim alacagim artik bu kesin ... 2 milyonda deseler ona yonelecegim cunku bıktım artık zamanında yazdigim 1 cizik bile olmayan dvd lerimin birdenbire okumamaya baslamasına ... dvd yazma isine yeni baslayan arkadaslar icin hersey daha yeni basliyor ve siz sakın ucuz die ondan bundan kaliteli duyduk die princo/diamond gibi medyalara gitmeyin... sonra cok pahalıya patlıyor bendne soylemesi ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trn -- 14 Kasım 2004, 3:20:25 >

• Divx için hangisini almamız gerekiyor,- olanalrımı + olanlarımı.Yada bu -,+ farkı nedir,biri anlatabilirmi?Bende bir dvd writer düşünüyorumda ne önerirsiniz?
  • +- farketmez divx için -+'nın farkı dvd okuyucular tarafından tanınma konusunda yaşanıyor ve genelde bu eski okuyucular için geçerli yeni çıkanlar zaten çoğunlukla tanıyo bu formatların hepsini, tanınma kosunda en avantajlı format şuan için dvd-r daha sonra dvd-rw, dvd+r ve dvd+rw yer alıyor ama gelecekte bu dvd+rw,dvd-r,dvd+r ve dvd-rw şeklinde olacağı söyleniyor. DVD writer konusunda özellikle benim gibi ucuz media kullancam yada ne bulursam kullancam diyorsan LG almanı öneririm.

Boş dvd olayına gelince iki gün önce 50 adet tanesi 55 ykr (550 bin TL)'den fly aldım, lg 4181b 2x, lg 4160b 4x görüyo, sanırım bu fly Türkiye'de üretilen princo taklidi bir marka ama, daha öncede kullandım bir sorun çıkmadı, bu fiyata iş görür sanıyorum ama arşiv yapılırmı bi fikrim yok doğrusu

• quote:

Orjinalden alıntı: trn

Arkadaslar dms,diamond,protec aynı uretim seklinde medyalar dandik ... hele hele princo dunyanın en lanet medyası neden mi ? cunku otekiler dandikte bu iyi diye bilirsiniz alırsınız bir suru bir zaman sonra elinizde kalır yazdıgınız dvd ler okunmaz bir sekilde ... tecrubeyle sabittir :( :( :(

dunyanın en iyi dvd leri taiyo youden veya TY denilen markadır,bu marka ulkemizde bulunmamaktadır ancak cdfreaks.com gibi cd/dvd yazma isinde uzmanlasmis kisilerin bulundugu sitelerin forumlarına gore en iyilerden sayilan verbatim datalifeplus (datalifeplus kısmına dikkat etmek gerekli) su an hepsiburada.com da satılıyor, gercekten ama gercekten degmiyor arkadaslar princo veya diamond 750.000 veya 1000000 a ... 25 tanesi 40 milyon hepsiiburada da tanesi 1600000 e geliyor ve o kadar bu isin erbabına sordum (turkiyedeki isguzar saticilardan soz etmiyorum onlara gore en iyi medya princo ve digerlerini niye satsın ki princo bu kadar "hesaplıyken") hicbir yerde verbatim datalifeplus lar icin kotu bir soz isitmedim...

Az once 10 tane princo dvd-r 4x aldım, ve salak seylerden ikisini yazdıgımda duzgun yazılan dvd lerin okunmadıgını gordum bu yazıcı hatası olabiliyor evet, ama nedense bu hatayı princo dan baska bir medyada gormedim ve her yazıcıda bu hata princo da goruldu,,,, lanet olsun 1 kutu princo elimde kaldı..... verbatim alacagim artik bu kesin ... 2 milyonda deseler ona yonelecegim cunku bıktım artık zamanında yazdigim 1 cizik bile olmayan dvd lerimin birdenbire okumamaya baslamasına ... dvd yazma isine yeni baslayan arkadaslar icin hersey daha yeni basliyor ve siz sakın ucuz die ondan bundan kaliteli duyduk die princo/diamond gibi medyalara gitmeyin... sonra cok pahalıya patlıyor bendne soylemesi ...

Tühhh.. NT(Nortech) bulamadım diye Diamond aldıydım. Demek dandikmiş buda. Abi tipi dandik gibi duruyor ama diamond iyidir diye almıştım.(gerçi elimde 5 tane var da olsun ben yine ağlıyayım)

• Divx arşivi için aldığım
    80 DVD-R 4X princo
    20 DVD-R 4X Dms
    sorunsuz şekilde yazmama rağmen (DATA verification yapmadım) daha sonra içindeki filmlere baktığımda bir çok filmin tamamen okunamaz durumda olduğunu görüp küçük bir şok geçirdim. Bu tecrübeyi yaşayana kadar bütün forumlardaki ve çevremdeki kişilere princo ve DMS dvd medya önerdim çünkü fiyatları uygundu vs...
    Şuan 10lu fiyatı 10milyon olan IOMEGA kullanıyorum. DVD içeriklerinde herhangi bir bozulma ile karşılaşmadım. Kesinlikle öneriyorum.

Ucuz markaları kullananlar mutlaka data verification yapsınlar. Burn process successful yazısına aldanmayın arkadaşlar bu önerimi dikkate alın.

DVD+RW önerisi isteyen varsa TDK 4X 'i öneriyorum.
  • Adana da 1 yıldır boş cd ve dvd satıyorum.1 yıldırda her türlü cd ve dvd ye yazdım eğer dvd yazıcınızda ve işletim sisteminizde bir sorun yoksa anladığım kadarıyla magic dvdler bu konuda çok iyi.Yalnız diğerlerine göre biraz pahalı.Princo gerçekse ki medyanın üzerinde hatırladığım kadarıyla for data gibi bir yazı yoksa princo da iyi.Ayrıca cursor ve hp nin dvdlerindede sorun yaşamadım.Yalnız data verification işe yaramıyor.Neroda Programlar dan nero toolkit içindecd-dvd speed i kullanın.Orda Ek ayarlarda scan diski çalıştırın dvd veya cd ye yüzeysel tarama yaptırın.Bu yazdığınız dvd veya cd için daha garanti bir yöntem olduğunu düşünüyorum.Bide Diamond marka dvdler çok kötü çıktı.Alan tüm müşterilerimden şikayet geldi.Yazdıktan sonra okumuyordu.
  • Nero DVD speed ve kalite testi, yazılan DVD'nin kalitesi hakkında çok iyi bir fikir verebilir haklısın.
    DVD speed deki dalgalanmalara bakarak iyi bir karar verilebilir.
  • Bir gözlemimi daha eklemek istiyorum.İlk sattığım dvd ler DMS idi.Cd den bahsetmiyorum.Ki o zamanlar DVD yazıcı fiyatları 600 milyon falandı.kolay kolay kimsede dvd yazıcı yoktu hele adanada.yaklaşık 6-7 ay dms dvd ler bankoda kaldı.Yazıcılar yaygınlaşmaya başladığında ilk olarak DMS dvdler satılmaya başlandı.ya bende ki partide bir sorun vardı yada DMS lerde genel bir sorun,istisnasız tüm DMS dvdler yazdıktan sonra okumama sorunu yaşadı.Ama yazdıktan 1 ay sonra falan.DVD lerde bayatlama sorunu diye bir şey varmı bilmiyorum ama ben böyle nitelendiriyorum DMS dvd ler bayatlıyor.Alındığı gün yazın.Alıp 2 ay sonra yazarsanız sorun yaşayabilirsiniz ve DMS dvd ve Cd lerinizi sık sık kontrol edin.Geçen bir müşterim (benden almamış) DMS dvd ve yaklaşık 100 tane alıp film lerini arşivlemiş.Ben vakti zamanında uyarmışım DMS ile ilgili olarak hatırlamıyorum ,geldi ve 100 dvd sini kontrol etmiş ve 80 ni okunamaz durumdaymış.
  • Vestel divx player hangilerini okuyabiliyor.+ - ikiisnide okuyormu acaba?Ona göre alıcamda.Birde +yıda okuyan bir dvd rom ne öneririsizniz.16x lardan.Teşekkürler.
  • Piyasada şuan güncel bütün dvd-rom'lar dvd+r+rw okuyabiliyor sanırım, hatta yeni çıkan bazıları lg'nin dvd-rom'ları özellikle dvd-ram bile okuyabiliyo fakat vestel divx player hakkında fazla bilgim olmamasına rağmen bir arkadaştan dvd-r okuyabildiğini duymuştum yanlış hatırlamıyorsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xander -- 15 Kasım 2004, 8:23:58 >
  • Arkadaşlar ben de yeni bir Nec dvd-rw aldım.Ama hangi medyayı kullanacağım konusunda çok kararsız kaldım.Ayrıca tüm bu yazılanları okuduktan sonra iyice kafam allak bullak oldu.Yazılanlara göre DMS ve bir sürü ıvır zıvır medyalar arşiv yapmaya uygun değil çünkü sorun çıkarıyorlar.Ben geçen gün DMS ve NT alıp filmlerimi yazdım.Sonuç olarak ikisinin de kalitesi bana aynı geldi.Aynı sürede yazma işlemi bitti falan.Hatta kopyalanıyor mu diye baktım yazılan dvd.Sorunsuz hdd'ye kopyalandı.Bana sorun yok gibi geldi.Yalnız burada yazılanlara bakınca tek şeçenek olarak pahalı TDK VERBATIM gibi medyalar mı kalıyor?
  • verbatim
  • Vestel okuyormuş +larıda,denedim.Birde bu 4.7liklerden daha büyük kapasiteli dvdler varmıdır,yada çıkacakmı,çıkackasa şu anki writerlara uyarmı?Ayrıca bir soru daha,bu double layer dvdler nerede satılır,göremedimde pek.
  • nec in hepsiburada.com a gelen 16x dual layer dvd writer iyla verbatim 4x dvd-r denendi, ondan sonra yazdım zaten yukardaki yazımı siprasi ettim direkt verbatim lari, dis forumlarda nec writer lari olanlar ve bir de asus writer lari olanlar (dolayısıyla pioneer) orta halli kullanıcıya veri saklama icin verbatim oneriyor paran varsa taiyo youden al diyorlar...
  • birde yerli marka falan diye veya yemin eden bilgisayarcılara inanarak hala daha dmscok iy icok hesaplı diyenlere duyuru : rezil rezil rezil bir marka princo dan asagi kalmaz kalitesizlikte , belli (hatta cogunlukla belirsiz) bir zaman sonra hic kullanılmamıs sapasaglam medyalar okunamaz hale gelmistir, kullanan arkadas princo cuydu buna gecti boyle duyarak dms iyiymis diye bunlar daha berbat cıktı princo 6 ayda bozulurken bu dms lerden 15 gunde rahmetli olanlar vardı ... (not: meraklısına bende arkadasımda dvd yazarken tum guvenlik onlemlerimizi alıyoruz ornegin fazla ram kastırıcı seylerden kacınma, dusuk kalite medyayı uzerinde yazandan daha yavas yazma -- princo 4x -->> 2x hızda---- gibi fakat butun bunlar bu medyaların yine de bir sure sonra aniden okumamaya baslamasına yetmedi.

bazı arkadaslar nero da verify yapmayı ve cd speed den test etmeyi onermis, inanın yazıldıgı zaman tum bu testlerde cok iyi sonuclar veren dvd ler 6 ay sonra elinizde kalinca bu konuda nero nunda yapacak birseyi olmadıgini anlıyorsunuz...

• Bu verbatimlere 4x yazsak,dosyaların dayanmasını olumsuz etkilermi,yoksa garanti olsun diye 2x ilemi yazalım.
  • benim bir arkadaşın arşivinde gördüğümü anlatayım sizlere, incelediğim kadarıyla şuana kadar kullanmış olduğu dms boş cd'lerin neredeyse yüzde yüzünde uçlarından silinmeye başladığını gözledim, tıpkı bir kanser gibi cd'nin merkezine doğru bir yıpranma gözleniyor, dms dışındaki cd'lerde aynı sorun yoktu princo, nt daha sağlam gözüküyordu ...
  • DMS dvd lere kayıt yapan bir arkadaşım, bunlardan kopya yapamadığını söyledi.Üstelik bir kaç tanesinde okuyamama problemide var.
    En sağlıklı olanı DVD yazıcınızın barışık olduğu boş DVD medyalarını tespit etmek.
    50 civarı Cursor yazdım, bir kaç tanesinin kenarında fabrika hatası çizikler gördüm, onun dışında iyiydi.
    Teknosa dan aldığım FLY marka boş 4X-DVD ise bayağı iyi çıktı. Her ne kadar yazıcım 8X desede 4X yazıyorum (8x denemem fos oldu çünkü) Baskısıda gayet kaliteli duruyor. Cursor dan daha iyi.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.