Şimdi Ara

En iyi boş dvd medya önerisi ? arşivciler için nedir ? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
7.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 2 yıldır DVD kopyalıyorum, arşiv deki temel amaç bildiğiniz gibi, kopyanızı bir yıl sonra, DVD player nızda sorunsuz izleyebilmek. Şu ana kadar kopyaladığım adet sayısı yaklaşık 500. Anlayacağınız piyasada denemediğim boş optik medya kalmadı. ilk olarak olayın bilincinde olmayarak Princo markası ile başladım. tek sebeb: ucuz olmasıydı, Ankarada maltepe pazarında, 550 bin TL den alıyordum ve arşivleri mi Princo 4x DVD-R formatına kopyalıyordum. Aynı zamanda da internet ten okuduğum forumlar sayesinde kafam baya karışmıştı, Princo için bazıları çok iyi bazıları çok kötü diyordu, Hatta bazen Piyasada sahte Princoların falan olduğunu duydum. Benimkiler sahtesimiydi yoksa orjinalimiydi bilmiyorum ama, bir ay sonra ilk patlağı verdi; yazdığım filmleri oynatırken veya kopyalarken problem yaşadığım zamanlar oldu. Gerçi yazma konusunda hiç problem çıkarmadı Princo ama, arşiv ömrü konusunda problemliydi. Sonra DMS ile irtibata geçtim. Ankarada hemen Maltepe pazarının karşısında bir bayileri vardı. Oradan 20 adet DMS DVD-r 4x satın aldım. DMS lerde problemim çok daha fazla oldu 20 DMS DVD-R dan ilk 10 tanesine yazamadım bile, yazmanın ortasında hata veriyordu medyalar. O kadar uğraştıktan sonra öteki 10 taneyi direk attım zaten. Fakat DMS nin şu anki durumunu bilmiyorum, belki bana şanssız bir şekilde üretim hatası ürünler denk gelmişir. Daha sonra acil olarak optik medyaya ihtiyaç duyduğum için, Teknosadan Memorex aldım. Gerçekten kaliteli medya memorex ama çok pahalı o sıralar tanesi 2.5 - 3 milyon civarına geliyordu. Memorex DVD film kopyalama ve veri depolamada hiçbir problem çıkarmadı bana. Arşiv ömürleri de çok iyi, Halen sorunsuz çalışıyor Memorex medyalarım, ama bira tuzlu olduşlar, Sonra ucuz olsun diye versatile, NT, Diomond gibi markaları bir yandan denerken, bir yandan da kalitei DVD-R veya DVD+R optik medya arayışım devam etti. sonra birara Hepsiburada.com dan verabtim DVD-R 4x satın aldım, gerçekten süper optik medyalar. tanesi kargo ile beraber yaklaşık 1,8 - 1,9 YTL ye falan denk geliyordu. O sıralar Hepsi burada nın stogu bitti heralde ki , 2-3 aydır bu malzemeler yok depolarında. fellek fellek verbatim alacak yer falan aradım. hattawww.dvdeuroshop.com a bile basvurdum. Turkiye ye blli miktarın altında gondermiyorlar dı.www.amazon.com dada var ürün ama Turkiye ye gondermiyordu onlarda. Gonderseler bile, urunun tanesi orda 0,9 YTL ye denk gelmesine rağmen kargo ile 2,0 YTL ye falan denk geliyor. Zaman geçerken, Gittigidiyor ve e-bay den denk gelişine göre verbatim, TDK ve maxell satın aldım. fiyatları gayet iyiydi. TDK ve maxell in kalitesinin de çok iyi olduğunu test etmiş oldum, gerçekten kaliteli medyalar. Şu sıralar Imation fazla miktarda reklam yapıyor, CD r da kaliteli bir ürün, DVD-R dada kaliteli olduğunu umuyorum. Lakin sonuç olarak Verbatim ürün çeşitliliğine ve kalitesine yatişebilen başka bir marka yok. Verbatim CD-r olsun DVD-R olsun çokhızlı teknoloji geliştiriyor. Şu sıralar verbatim ürünlerimide yeni açılan bir online mağazadan alıyorum yine,www.cdvd-market.com adamlar sadece optik medya üzerine çalışıyor, ve ellerinde verbatim, maxell ve TDK mevcut şu anda bildiğim kadarıyla, Fiyatlarıda online alışverişe göre gayet iyi. 50 lik paket DVD-R 8x yaklaşık adet fiyatı 1,00 ytl , 10 luk DVD+R 16x da yaklaşık adet fiyatı 1,5 YTL.
    Saygılar.

• Acizane ben de 1999'dan beri veri yedeklemeyle uğraşıyorum, üstteki arkadaş gibi benim de denemediğim boş dvd medya kalmadı. princo kalitesiz, memorex hamur gibi, tdk ya bulaşma, kısaca hepsinde sorun yaşadım, sonradan da öğrendim ki dvd nin artısı eksisi varmış, nedir dedim, eksi olan formatlıymış, yani daha önceden dvd üzerine izler açılmış, şöyle düşünün tarlayı önce kazıyorsun sonra boş çukura tohumu atıyorsun ama üstüne toprak kapatmıyorsun, sonra artı ları öğrendim, artılar formatsızmış, bilgisayar üzerine veri yazarken izi kendi açıp veriyi sıcak sıcak yazıyormuş, ve bu çok sağlammış, ben de artık bundan sonra artı kullanmaya başladım ve aşağıda söylediğim iki dvd de sorun yaşamadım, 2 yıl önceki verileri takır takır harddiske kopyalayabiliyorum, biliyorsunuz okutmuyorum, kopyalatıyorum. Benim 1. tercihim IMATION, onu bulamazsam IOMEGA ama bu boş DVD ler mutlaka ARTI olacak yani formatsız. bu arada bir uyarı sakın eksi dvd almayın. eksi olanların ucuzluğu bu yüzdendir. mamafih eksi format teknolojisi artı format tan daha eski bulunmuştur, ama boynuz kulağı geçmiştir. hoşçakalın. bu arada iomega 50 lik setin fiyatı 20 tl dir. ayrıca dvd lerinizi bence mutlaka aldığınız saplı kutuda muhafaza edin, hem yerden tasarruf hem de çok iyi korunuyorlar, çanta çiziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenomenk -- 8 Temmuz 2009; 0:53:16 >

• oo eski bir başlık

TDK ve Verbatim benim favori iki markam. Diğer markalarda sorunlarım oldu bu ikisinde hiç sorun yaşamadım..

hepsi aynı cd çantasında ama Tdk olarak taa 2000 senesinde yazdığım cd'ler duruyor, diğer markalar pert olmuş vaziyette.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.