Şimdi Ara

En iyi boş dvd medya önerisi ? arşivciler için nedir ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
7.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hayırlısıyla hepsiburada ya 3 kutu 25lik Verbatim DVD-R siparişi verdim az önce.
  • su ana kadar 20 kadar princo ve 20 kadar mda dvd-r kullandım.. 2x ile yazıyorum tıkır tıkır ikisinde de hiç bi problemle karşılaşmadım..
  • selam
    hocam bizim sorunumuz yazıp yazmaması değil, kalıcı olması.
    zaten princo ..vs gibi dvd lere medya yazarken , yarıda kaldı, tükendi, bitti, yandı.. diyeni daha duymadım hiç
    elbette yazar, ama bu işde yıllardır olan arkadaşlar özellikle arşivciler için tavisye etmiyorlar, princo yu..

quote:

Orjinalden alıntı: mec

su ana kadar 20 kadar princo ve 20 kadar mda dvd-r kullandım.. 2x ile yazıyorum tıkır tıkır ikisinde de hiç bi problemle karşılaşmadım..
  • Verbatim
  • DMS
  • hımms ben 3-4 ay önce yazdım.. uzun bi süre sayılmas yıllansın azıcık dvdler yine haberdar ederim o zaman sizi q:o)
  • Valla ben de philips +r/w önerecem. Princo -r de kullandım ama dvd filmi için hiç tavsiye etmem, şu ana kadar yaptığımız filmlerde 1sa.ten sonrasını göstermedi. Bir de maxell +rw ler de iyi.
  • 1. Philips
    2. Sony
    3. TDK
  • Arkadaş divx arşivi için istemiş. Yani DVD'nin ömrü/dayanıklığı da önemli.

Hem çok pahalı olmayan hem de kaliteli bir DVD medya arayanlara: Verbatim
  • PRINCO DVD-R kesinlikle tavsiye etmiyorum 28 tane DVD kopyaladım ama 1 hafta sonra hepsi tırtladı. LG ile yazmıştım
  • kimse benim kadar cok dvd kaydetmiyordur herhalde ben cok dvd kaydederim dvd writerım benim için cok önemli normal datalar için filan dms kullanıyorum yada cursor amaaaa film için tdk verbatim ve sony kullanıyorum boşuna tartışmanıza gerek yok tdk,verbatim ve sony yide aynı firma üretiyor dvd lerinizin atip bilgilerini öğrenmek için cd identifier adlı programı kullanın tabi dvd writerın yazma kaliteside önemli ben nec 16x kullanıyorum "0"hata
  • sony, verbatim, tdk en iyileri.
  • TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR,

ÇOK FİKİR DEĞİŞTİRDİM AMA, VERBATİM DVD-R ALDIM SONUNDA YUKARDA YAZDIGIM GİBİ,
    ŞİMDİ ASUS 16İN STOKLARA GİRMESİNİ BEKLİYORUM, NERDE BULABİLİRM SİZCE ?
  • DMS'den çok memnunum bende arşiv yapıyorum.
  • bence de önce TDK
  • Arşiv söz konusu ise tek gerçek VERBATIM
  • PML diye bi marka var +4x dvd cdsi 850 000 çok süper hiç teklemedi ben nu dvd rw kullanıyorum bu cdden daha hiç yakmadı istanbulda PML market die biyerde eğer istanbuldaysna yaz sana yerini tarif ederim adam garanti verio cdlerine yanarsa değiştircem diye
  • quote:

Orjinalden alıntı: KitapGibi

En güzel boş media CD'si PRINCO dur. Yalnız orijinali olmak kaydı ile. Piyasada sahteleride var ve orijinaline göre daha ucuz.
    Mademki değerli bir arşiviniz var bunu CD'ye kaydetmek istiyorsunuz, bence en iyi media Teflonlu Princo veya Diamond markalardır. Hem verileri uzun yıllar saklama imkanı var, hemde çizilme sıfır denecek kadar az. Tavsiye ederim.

İyi günler ve başarılar. KitapGibi

Dediklerin doğru!.. Princo,iki çeşit dvd var.Aradaki fark dvd medyanın kalınlığından anlaşılabilir.
    Ayrıca aşağıda bir arkadaş dvd-r playerda çalışırmı demiş.Eğer kullanılan player çift formatsa(+-)
    niye çalışmayacakmış.
    Lafın kısası benim devamlı kullandığım markalar PRİNCO ve DİAMOND'dur.

• Kullandınmıda yazıyorsun? :) ben kullandım ve PRINCO dyiorum başka bişi demiyorum özellikle -dvd leri rezaaaleet 2.4 ile anca yazabiliyorsun yazdıktan sonra çalışmıyo v.s almayın aldırmayın aynı paraya +dvd alırsınız üstelik +dvd her yerde çalışıo film yazsanız bile dvd okuyucunuz onu okuyabilir

Aynı zamanda asusun hiç bir optik ürününü tavsiye etmiorum tıkpı LG leri tavsiye etmediğim gibi 2. yılını göremezsin o cihazların evet bir zamanların en iyileriydi bu bir gerçek asus lg diyince akan sular duruyodu ama malları okdar rağbet gördüki seri üretimden malların kalitesini düşürdüler

cd rw için
    AOPEN
    dvd Rw için
    NU
    tavisye ediyorum garantileride süper işliyor cdrw bozuldu götürdüm 1 hafta sonra ter termiz geri aldım ve fiyatlarıda daha ucuz kesinlikle alıcaksanız bun ikisini tavsiye ediorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadir DOĞAN -- 12 Ekim 2004, 19:01:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: sado77

selam
    hocam bizim sorunumuz yazıp yazmaması değil, kalıcı olması.
    zaten princo ..vs gibi dvd lere medya yazarken , yarıda kaldı, tükendi, bitti, yandı.. diyeni daha duymadım hiç
    elbette yazar, ama bu işde yıllardır olan arkadaşlar özellikle arşivciler için tavisye etmiyorlar, princo yu..

quote:

Orjinalden alıntı: mec

su ana kadar 20 kadar princo ve 20 kadar mda dvd-r kullandım.. 2x ile yazıyorum tıkır tıkır ikisinde de hiç bi problemle karşılaşmadım..

Arkadaşım benim kullandığın princo,kırk tane ve bunların hepsine film kopyaladım.yani o kadar da
    dandik değildir.Eğer hala için rahat etmiyecekse diamond öneririm.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.