Şimdi Ara

en iyi akü markası ve akü ömrü (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.108
Cevap
28
Favori
803.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki

en iyi akü markası ve akü ömrü

(En Son Oy Tarihi: 28.3.2024)
Giriş
    Eskisini iade edince 140tl oldu. Normalde 170tl. OPTİMUM avm nin alt tarafında ki cadde de Oto Ozan diye oto parçacıdan aldım. Bazı parçalara gayet uygun fiyat veriyorlar, öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasto_37

Eskisini iade edince 140tl oldu. Normalde 170tl. OPTİMUM avm nin alt tarafında ki cadde de Oto Ozan diye oto parçacıdan aldım. Bazı parçalara gayet uygun fiyat veriyorlar, öneririm.

orda paeçacımı varmış,otoparktan e5 e çıkınca ilk sağda dimi .benzinciye gelmeden.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Benzinliğe gelmeden sağa dön, yaklaşık 300 mt ileride sağda. Karaman Çiftliği yolu caddesinde.

• Kasto_37 kullanıcısına yanıt
    eyvallah,aklımda bulunsun.o yoldan geçenlede geçtim ama dikkat etmedim demekki ,bakım için paça sorayım.

• Bugün aküm bitti. Fiat orjinal akü Exide 12V 63A 450A start stoplu. 3.yılda bitti. Bu tip akü alan oldu mu arkadaşlar?
  • ali119 kullanıcısına yanıt
    Magnetti marellinin punto aracımda teli kopunca 60 amperlik inci aküye geçmiştim.

Magnetti 50 amperdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 2 Aralık 2016; 23:26:55 >
  • Varta-Energizer-Duracell bunların pilleri bile efsane varta 8 sene gidiyor. yeni nesil s&s arabalarda ne kadar gider bilmem.
  • 140 liraya 60a yiğit akü aldım. Bakalım ne kadar gidecek.

• Varta akü 10 seneyi doldurdu daha bitmedi ama havalar eksi derecelere gelince geç marş almaya başlayınca degiştirdim. Yine Varta blue 72 ah 680 akü aldim.
  • Dün benimde 2012 model toyota aracımdaki orjinal varta akü (12volt 60 amper) bitti ve marş basmadı.Takviye ile marş bastık ve akücünün yolunu tuttuk aklımda varta veya mutlu vardı.Akü satılan yerde her türlü akü vardı satıcı bana banner marka avusturya malı aküyü önerdi hiç şikayet almıyoruz diyince fiyatıda 150 olunca taktırdım bakalım ömrü ne kadar olacak.
  • 26 eylül 2007 de sıfır aldığım aracın üzerinde 68 amper mutlu akü vardı,2012 kasım sonuna kadar kullandım sıkıntısız,bir sabah marş basmadı sanayinin yerini tuttuk bu defa 70 amper yiğit akü taktırdım,geçen hafta aracı sattığımda hala en soğuk günde 3 gün yatmasına rağmen tek marşda çalışıyordu.
  • Varta kullanıyorum. Varta bana göre iyi çünkü önceden duracell pillerden sonra en kalitelisi varta pil idi bende o yüzden varta kullanıyorum.
  • dün benim araç da çalışırken dırın dırın etti zanlı bi şekilde marş bastı
    4 yılı geçti aracı alalı
    bu kışı çıkarsın yeter yaza değiştiririm diye ümit ediyorum
    gerçi bu sıralar haftada 1 gün çalıştırıyorum + hava soğuk onun da etkisi olabilir
  • Araba 1 haftadır 4-5.marşta çalışıyordu,dün artık tamamen artık çalışmadı.Bugün de çalışmayınca usta çağırdım akü ile elektrik verdi çalıştırdı arabayı ve sanayiye gittik,akü bitmiş dedi 5 senelik aküydü mutlu aküydü yine kırmızı bir akü tam kapalı silverdı.yerine mutlu duble tam kapalı silver 72 amperi 250tl ye değiştirdim sanayide,kazık yememişimdir umarım :D (içimden bir ses yedim diyor,fakat akünün internette fiyatını bulamadım,o yüzden öğrenemiyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitcan19901

Araba 1 haftadır 4-5.marşta çalışıyordu,dün artık tamamen artık çalışmadı.Bugün de çalışmayınca usta çağırdım akü ile elektrik verdi çalıştırdı arabayı ve sanayiye gittik,akü bitmiş dedi 5 senelik aküydü mutlu aküydü yine kırmızı bir akü tam kapalı silverdı.yerine mutlu duble tam kapalı silver 72 amperi 250tl ye değiştirdim sanayide,kazık yememişimdir umarım :D (içimden bir ses yedim diyor,fakat akünün internette fiyatını bulamadım,o yüzden öğrenemiyorum)

gelip çalıştıran ustayada ayrıca paramı verdin yoksa aküyüdemi ondan aldın aküyüde ondan aldıysan normal ama bide ona para verdiysen durum kötü görünüyor..

• Mutlu yada Bosch''tan şaşmam. Bosch listede yok gerçi konu açıldığı tarihte belki piyasaya girmemiştir.

Diğer yandan aldığıma pişman olduğum akü markası ise İnci'dir.
  • pulpa kullanıcısına yanıt
    gelip çalıştıran kişi ile birlikte gittik sanayideki dükkanına.akü + gelip çalıştırma parası + aküyü takma vesaire hepsi 250tl aldı
  • coskunserce kullanıcısına yanıt
    Hocam Varta ların eni 175 olarak yazıyor fakat civicler için 122 -129 arası uygun olarak biliyorum. Siz tam olarak 60 amper likk varta nın civic lere euyan hangi modelini diyorsunuz ?
  • Artık aküler eskisi kdar dayanmıyor. Gördüğün kadarıyla arabalrın orfünal aküleri bşe 2,5 - 3 yıl içinde bitiyor. Eskisi gibi 5-6 yıl dayanması hayal oldu sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Air Jordan11

Hocam Varta ların eni 175 olarak yazıyor fakat civicler için 122 -129 arası uygun olarak biliyorum. Siz tam olarak 60 amper likk varta nın civic lere euyan hangi modelini diyorsunuz ?

Ben Mitsubishi Lancer'a taktırmıştım. Lancer'ın orjinal aküsüde 45 Amper. Varta'nın japon araçlarına uyan bir aküsü var. Civic'lere de uyuyor. 60 Amper. Tam model ismini bilmiyorum. Varta bayileri ayarlar.
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.