Şimdi Ara

en iyi akü markası ve akü ömrü (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.108
Cevap
28
Favori
804.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki

en iyi akü markası ve akü ömrü

(En Son Oy Tarihi: 26.4.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: degobar

quote:

Orijinalden alıntı: HondatugraL

delphi ve delco dan şaşmam üstünede akü var diyene meydan okuturum aküyü

Taunusu aldığımda üzerinde mutlu vardı 2 sene sonra delphi ile değiştirdim sonra devamlı bu markayı kullandım 5 yıl dayanırdı

gerçekten guzel markalar
  • Bence kesinlikle YİĞİT akü bir numara.7 sene kullandım hiç bir sorun çıkarmadı. Fiyatı da gayet uygun.Herkese tavsiye ederim.
  • Önceki aküm İnci'ydi geçen kış Mutlu ile değiştirdim şimdilik bi sıkıntı yok bakalım.genel kanı Mutlu akünün sağlam ve uzun ömürlü olduğu yönünde.Yerli malında kaliteli bir marka varsa genelde yabancıyı tercih etmiyorum.
  • 2006 model aracımdaki, fabrika çıkışı mutlu akü idi. Geçen sene değiştirip yine mutlu akü aldım şu ana kadar hiçbir sorun çıkmadı.
  • Merhaba ;

BMW E90 DİESEL

mutlu akü 200 TL civarı
    BMW orjinal akusü 400 küsür EURO

aradaki fark çok fazla
    buna değer mi ?

BMW için mutlu akü kullanan tecrübe eden var mı?

tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasso331 -- 8 Ekim 2013; 7:57:16 >
  • bence en ıyı aku varta kafan rahat eder

aracının akusunu merak edıyorsan sana yardımcı olabılırım enis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepozane -- 6 Aralık 2013; 17:38:33 >
  • aracınızın dogru akusuhttp://www.dogruaku.com/ da . kafana takılan tum sorular ıcın bana buradan yazabılırsınız donanım haber den yazın buradan yardımcı olayım arkadaslar
  • bence varta abı herkes memnun
  • yuasa endonezyada uretılıyor

bosh ıle varta aynı banttan cıkıyor zaten kasaları bıle bakarsanız aku kapakları bıle aynıdır

bence varta arkadaslar ama sonrasında mutlu sonrasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepozane -- 6 Aralık 2013; 17:39:21 >
  • tudor niye yok 8 yıl kullanmıştım?
  • hakkaten he tudor vardı bırde ama baya oldu

ama fazla duyulmuyor pıyasada eskıden tofasdan cıkardı sımdı renoda cıkıyor sanırım ama artık eskısı gıbı kalmadı kımse de sormuyor cunku dıgerlerının fıyatları baya asagı ındı saten
  • benim arabanın aküsü de zayıflamaya başladı.. sanırım varta alacağım..
  • Otomobilimi sfır aldığımda üzerinde mutlu akü vardı. 3 defa kısa farları açık unuttuğum halde kumanda kapıları bile açmazken tekrar toparlandı ve bana 7 yıl hizmet etti. Bu sabah servise bakıma gittim. Akünün değişmesi lazım dediler. Bende hisediyordum. delphi freedom akü taktılar. Bu markayıda daha önce hiç dumamıştım. Servis merdiven altı üretim akümü taktı diye korkmuştum. Neyse iyi söyleyende var, kötü söyleyende. Gelecek ne gösterecek.
  • Delphi markası, orjinalinde General Motors (Chevrolet, Olpel vs) a ait 1994 yılı kurulmuş bir yedek parça markasıdır. GM un sallantıya girmesi ile birlikte içindeki bir sürü bir şey sağa sola satılmıştır.

Bu anlaşmaların bir taneside Akü üretimi ile alakalıdır. Delphi nin akü üretimi Johnson Controls (Varta akünün üreticisi) devredilmiştir.

Çin dışında dünyada Delphi markası ile üretilen yeni akü yoktur. Zamanında ithal edilen Delphi aküler ACDelco ayarında (neticede aynı firmanın başka markası) akülerdi ancak mevut akülerin bunlarla alakası yok, Ülkemizdeki şu anda delphi diye satılan aküler Freedom akü dür. (Freedom markasıda, zamandında Declo nun premium akü markasıdır). Eski delphinin logosuna benzer ancak hiç bir tarafında delphi yazmaz.

Özetle premium bir akü değil. Ortalama bir yerli akü performansı beklemeniz makul olacaktır.

• ben tercihimi yazayım mı

1-varta
    2-bosch
    3-mutlu
    4-delphi
    5-inci
    6-yuasa
    7-yiğit

aracınızın aküsü hangi merak ediyorsan tıklahttp://www.dogruaku.com/
  • start&stop sistemi olan arabaların aküleri hakkında fikriniz var mı? ben biraz araştırdım 250-300 lira arasında değişiyor galiba fiyatlar
  • En son akü bittiğinde usta bosch önerdi onu taktık. Önceki akü mutlu idi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdfg112

start&stop sistemi olan arabaların aküleri hakkında fikriniz var mı? ben biraz araştırdım 250-300 lira arasında değişiyor galiba fiyatlar

• quote:

Orijinalden alıntı: parker48

quote:

Orijinalden alıntı: asdfg112

start&stop sistemi olan arabaların aküleri hakkında fikriniz var mı? ben biraz araştırdım 250-300 lira arasında değişiyor galiba fiyatlar

çok mu geldi hocam
  • asdfg112 kullanıcısına yanıt
    Evet,örneğin S&S li kıytırık B sınıfı aracın aküsü 300 Tl olmamalı bence, teknoloji bunu gerektiriyorsa alınıp takılacak yapacak bişi yok .
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.