Şimdi Ara

En iyi 64GB Class 10 MicroSD Kart Hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
9.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy Note 3 LTE(SM-N9005)'te kullanmak için performanstan kayıp vermeyecek yeri geldiğinde 4k video çektiğimde dar boğaz oluşturmayacak kart arıyorum Sandisk Ultra alasım var ama 4K kayıtta v.s sorun çıkartmasından korkuyorum Extreme'e yönelmek istiyorum onlarda henüz Türkiye'ye gelmedi,Telefoncu Arkadaşım var 2-3 aydır oyalıyorlar diyor

birde daha önce s3 kullanıyordum ve sandisk ultra'm vardı,Sanırım Samsung'un uyumsuzluğu yüzünden arada kart çıkartıldı v.s diyordu bu tarz sıkıntılarla karşılaşmak istemiyorum...

• toshibaya bakabilirsin.yada vatan bilgisyara samsung micro sdler gelmiş.onlarda iyiye benziyor
  • SystemApps kullanıcısına yanıt
    Marka & Model olarak önerebilir misiniz ? :)
  • tabiki mesela

http://www.vatanbilgisayar.com/Haf%C4%B1za%20Kart%C4%B1/samsung-msd-plus-32gb-32gb-micro-sd-plus-c10/productdetails.aspx?I_ID=69176

yada

http://www.vatanbilgisayar.com/Haf%C4%B1za%20Kart%C4%B1/toshiba-16microc10-toshiba-16gb-micro-sdhc-exceria-hd-uhs-1-c10-9530/productdetails.aspx?I_ID=65571

yada

http://www.vatanbilgisayar.com/Haf%C4%B1za%20Kart%C4%B1/toshiba-16gbc10-16gb-uhs-1-c10-3030mb-hafiza-karti/productdetails.aspx?I_ID=65363

sandisk önermeyeceğim hernekadar ssd micro sd flash bellek gibi ürünlerini kullanıyor olsamda ultra plus serisinde sıkıntı var gibi...kullanıcılar dan bazıları veri kaybı okuyamama gibi sorunlarla karşılaşmış.ben telefonda bu hafıza kartını kullanıyorum ama bazen yazma okuma hatası veriyor.hernekadar verikaybı yaşamamış ve sürekli bir sıkıntıyla karşılaşmamış olsamda bu gibi sorunların ileride artabileceği olasılığı da mevcut.

sandiskin exreme serisi bazı sitelerde satılmakta ama aşırı pahalı...bu sizin maddiyatınızla alakalı...

ama sonuçta sandisk samsung toshiba gibi markaların hepsi bellek üreticisi yani fiyat performans oranını siz ayarlarsınız artık... bi not daha...bu micro sdlerin üzerinde yazan yüksek hızlara ulaşabilmek için takılan cihazında uhs standartında olması gerekiyor diye biliyorum.

http://www.teknoseyir.com/11453/sd-ya-da-cf-bellek-karti-alirken-neye-dikkat-etmeliyiz/
    bu video yararlı olabilir.

• SystemApps kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,sizin dediğiniz sanırım 16GB ve çok pahalı olan ve Extreme Pro olan model,benim dediğim Sandisk Extreme 64GB Class 10

En iyi 64GB Class 10 MicroSD Kart Hangisi ?

ama türkiye'de satışı henüz yok,muadil farklı markalara bakıyorum bana daha çok bu şekilde lazım :)
  • Bu tip ürünleri hepsiburada, teknosa veya vatan'dan almayın derim pahalı olur, akakce.com'dan fln bakın, aynı ürün gayet uygun fiyata bulunuyor, sipariş edin gelsin. Veya gittigidiyor veya sahibindende bakabilirsiniz ancak orada neyle karşılaşırsınız bilemiyorum, ancak orada geri iade gibi seçenekler mevcut..

Örneğin Kingston 32GB Class 10 (4k kayıt için uygunmudur bilmiyorum ama dosya aktarmak isteyen biri için yeterince hızlı ) 55 liraya mevcut.
    Eğer hız gibi bir derdiniz yok ise 45-50 lira arası 32GB diskler var.. Şahsen 64'leri bilmiyorum, ben kendi telefonumda 32 kullanıyorum ancak, şimdi ki kartım bozuldu, yeni kart alıcağım yakında..

• ro xl kullanıcısına yanıt
    biliyorum teşekkür ederim,ben zaten bütün alışverişlerimi akakçe,cimri,gittigidiyor veya bilindik siteler & esnaflardan yapıyorum gerçekten büyük fiyat farkı oluyor üstelik aynı ithalatçı garantisinde :) , mesela 32 lik kartımı en uygun gittigidiyorda bulmuş ve almıştım şimdi o esnafla tekrar iletişime geçtim şimdi daha da uyguna alacağım :)

https://www.meyiletisim.com.tr/Products-URUN2410079-sand304sk-32gb-class-10-ultra-m304cro-sdhc-kart.html

http://www.meyiletisim.com.tr/Products-URUN2410086-sandisk-ultra-64gb-class-10-micro-sdxc-hafiza-karti-sdsdqua-064g-u46a-220crets304z-kargo.html

• Ne aldınız kaça aldınız hocam? Bende de n9000q var. 60 fps sorun olur mu diye tereddüt ediyorum da. SanDisk Ultra 64gb alayım diyordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iphoneunu satan bilge İ kullanıcısına yanıt
    sizin cihazda ne 60 fps kayıt var nede 4k kayıt var bu yüzden sıkıntı olmaz
  • yazmayı unuttum bu aralar farklı maddi mücadeleler veriyorum bu yüzden şimdi almayacağım zaten 32GB't ta şimdilik yetiyor.Geçen hafta yeni yedek batarya aldım mesela :)
  • Hayır 60 fps kayıt yapıyor cihaz. (bkz: n9000Q teknik özellikleri ) Anlaşılan siz hala almamışsınız. Neyse ben alınca durumu yazayım da bari başkalarının işine yarasın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iphoneunu satan bilge -- 13 Ocak 2014; 10:57:27 >
    efendim sizde ağır çekim veya hızlı çekim gibi modlar var mı ? benim bildiğim N9000Q'da yok bunlar ve bunları sağlayan 60 fps çekim ;)
  • Var o modlar.
    hmm o zaman sadece 4k yok kamera konusunda sizde :)

ama onlar 1080p kayıt oldukları için bence pek fark olmaz kayıt hızlarında :)
  • Durdum durdum, Samsung Galaxy Note 3 N9000Q cihazım için; sonunda "64'e gerek olmaz, e extreme serisine de gerek yok" diyerek bütçe tasarrufu yapa yapa kendimce optimum çözüm olarak Sandisk Ultra MicroSDHC UHS-1 32 GB aldım.

Ben 54 TL'ye aldım da, Kliksa'da 50 TL idi.

Şu an için 60 fps 1080p çekimde bir sorun yok gibi görünüyor. Bilginize.
    zaten o kartlar 1080p için yapılmış bana 4k lazım yinede teşekkür ederim,ayrıca ben almışken 64GB almak istiyorum sonra yer lazım oluyor olmuyor :)

şimdilik dahili 32GB yetiyor ya sanırım kart falan almayacağım alırsamda dediğim gibi 64 olur :)

Teşekkürler...
  • Arkadaşlar merhaba Z5 Premium kullanıyorum haliyle madem 4k var neden normal video çekeyim diye hep 4k video çekiyorum ona göre kart önerir misiniz? SanDisk Extreme PRO 64GB 95MBs microSDHC Bellek bi sitede 160,00 TL demiş. Operatörümde Yüzde 25 indirim veriyor o siteden alışverişe sanırım 120,00 TL ye geliyor sizce alayım mı ? Ayrıca kartın görselinde Ultra HD 4K ibareside var. Şimdiden teşekkürler
  • esoozdemir kullanıcısına yanıt
    bende senin gibi kart araştırıyorum, fiyat güzel, alırken okuma ve yazma hızlarına bak, bazılarında yazma hızı düşük olabiliyor,hayırlı olsun şimdiden, nerden alacaksın bende bakayım :)
  • SCREW86 kullanıcısına yanıt
    http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/sandisk-extreme-pro-64gb-95mbs-microsdhc-bellek-219810003 link bu geldi şimdi kart bunun orjinal olup olmadığını nasıl soruyoruz aceba :)
  • Toshiba'nın 64'lük SDXC kartını aldım ama tam kapasite bile 64GB değil. 61,9 GB üzerinden exFAT ile formatlandığında size kalan 57 GB civarı. 2 GB'si haram yemişler yani.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.