Şimdi Ara

En hafif linux sizce hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evde eski bitane netbookum var 1gb ram 1.6 atom var malumunuz. Uzerine win7 kurdum chrome guncellemeleri gelince biraz kasmaya basladi win xp kurcaktim vazgectim linux kurayim dedim. Gecen gun puppy dsl slax ve ubuntu netbook edition kurup denedim begenemedim bugunde lubuntu yuklicem sizin onerebileceginiz en uygun linux hangisidir acaba? tum yorumlara acigim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Manjaro
    Deepin

Bende de 2GB RAM , 2GHz Celeron işlemci var. Deepin kullanıyorum, memnunum. Deepin kullanmayı düşünmüyorsanız ve bilgisayarınızı akıcı bir şekilde kullanıyorsanız arch tabanlı dağıtımlar kullanabilirsiniz fakat stabilite sorunu size sorun yaratabilir
  • busybox
  • Deepin kullandim hatta remix os elementary os Phoenix os de kurmustum grafikleri hosuma gitti usb uzerine yazip actigimdanmi yoksa cpu yetersizligindenmi anlayamadim ama cok kasti pcyi sadece deepin degil bu saydiklarimin hepsinde benzer seyler yasadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendede netbook var ve haftada 3 kez falan kullanırım, emin ol her dağıtımı denedim ve şu iki dağıtımı önerebilirim:

Zorin Os 9 Lite (LXDE)
    Linux Mint 17.3 XFCE

Her ikisininde 2019'a kadar desteği mevcut.

Linux Mint biraz hantal kalıyor Zorin Os'a göre, ama tasarımsal açıdan daha iyi.

Zorin Os 9 Lite + Opera tarayıcı (Pil Tasarruf özelliği ile) beraber kullanıldığında şarj baya gidiyor. Film falan izlemek sorun olmuyor.

Eğer olursa da, Chromium'u kur geç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tesbihcekenhoroz

Deepin kullandim hatta remix os elementary os Phoenix os de kurmustum grafikleri hosuma gitti usb uzerine yazip actigimdanmi yoksa cpu yetersizligindenmi anlayamadim ama cok kasti pcyi sadece deepin degil bu saydiklarimin hepsinde benzer seyler yasadim

android-x86 4.4.r5 kurabilirsiniz. genellikle öyle birşey olmaması gerekiyor çünkü benimkide 2.0 ghz :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptocavern -- 18 Nisan 2017; 9:26:55 >
  • Tinyos, tiny linux

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BasiliKalanCtrl kullanıcısına yanıt
    hocam neden zorin os 11 lite değilde zorin 9 lite?
    internet üzerinden incelemeler gerçekten ilgi çekici, 12 lite'nin çıkmasını bekliyorum
  • Ben Zorin Os 9'u denedim hocam. 11 sürümü hakkında bilgim yok. 9'un desteği 2019'da bittiğinde, 12'ye geçersiniz :).
  • niye kimse LinuXMint 18.1 XFCE önermemiş?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.