Şimdi Ara

Emre mi Arda mı ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
1
Favori
2.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • emreyle ardanın çıkış performansları birbirine çok yakın fakat emre futbolunun üstüne hiç bişey koymadı ve şu anda başladığı noktanın gerisinde belki 20 yaşındaki emreyle 20 yaşındaki ardayı karşılaştırsak denk gelir ama şu anda arda emrenin üstünde bu da çok açık ortada..
  • maldonado
  • Ya emre kimmiş(yanlış anlaşılmasın fenere gitti diye değil)kariyeri boyunca hep yanlış işler yapıp sakatlıktan çıkamamış bir oyuncu eski emreyle kıyaslıyorsak eyvallah ama mantıklı olan şimdiki halleri olduğu için açık ara arda diyorum zaten yaşı genç avrupanın gözde isimlerinden aceleci davranmaz zamanında giderse avrupalara türk futbol tarihinin en başarılı futbolcusu olur
  • Kazım Kazım Richard..

Sag sol ayak olarak değil
    teknik taktik vicut calımı aadam gecme top surme sut cekme olarak karsılastırıyorum..
    Ve Turkiyede ve Avrupa da bu yıl Emre dende Arda dan da cok konusulacak cok daha basarılı işler yapıcak diyorum.
  • Milli takımda arda oynamadığı zaman arda neden oynamadı diye basbas bağırdınız ama emre sakatlandığı zaman emre keşke sakatlanmasa demediniz. Emre artık bitmiş bir futbolcudur bir zamanlar parladı ve gs den gittikten sonra söndü. Arda ise gs nin herşeyi neredeyse. Şampiyonlukta çok büyük bir katkısı oldu. Bu senede yine en önemli oyuncumuz ve avrupa peşinde olan bir oyuncu. Tartışmak bile gereksiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: merlinthewizard

Ya emre kimmiş(yanlış anlaşılmasın fenere gitti diye değil)kariyeri boyunca hep yanlış işler yapıp sakatlıktan çıkamamış bir oyuncu eski emreyle kıyaslıyorsak eyvallah ama mantıklı olan şimdiki halleri olduğu için açık ara arda diyorum zaten yaşı genç avrupanın gözde isimlerinden aceleci davranmaz zamanında giderse avrupalara türk futbol tarihinin en başarılı futbolcusu olur

allahını seversen ardanın başarılarını yazda şuraya emreyle arasındaki farkı daha iyi anlayalım
  • emre zeka olarak ardadan iyidir ... ama arda emreden daha yetenekli ...
  • tabiki emre daha ilk maçında 15 dk da yaptığı şeyler ortada
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sangokudbgtz

quote:

Ya emre kimmiş(yanlış anlaşılmasın fenere gitti diye değil)kariyeri boyunca hep yanlış işler yapıp sakatlıktan çıkamamış bir oyuncu eski emreyle kıyaslıyorsak eyvallah ama mantıklı olan şimdiki halleri olduğu için açık ara arda diyorum zaten yaşı genç avrupanın gözde isimlerinden aceleci davranmaz zamanında giderse avrupalara türk futbol tarihinin en başarılı futbolcusu olur

allahını seversen ardanın başarılarını yazda şuraya emreyle arasındaki farkı daha iyi anlayalım

Ya Arda daha yolun başında ne bekliyorsun ki yılın futbolcusu ödülünü mü?Arda Emre den iyidir.Onun oynadığı maçlarda milli takıma katkısı kaçınılmaz adamın kranponları nike müzesinde sergileniyor

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Sangokudbgtz

quote:

Ya Arda daha yolun başında ne bekliyorsun ki yılın futbolcusu ödülünü mü?Arda Emre den iyidir.Onun oynadığı maçlarda milli takıma katkısı kaçınılmaz adamın kranponları nike müzesinde sergileniyor

krampon olcaktı elim yanlış tuşa basmış değiştir butonu isteriz

• İkisi de çok üst düzey oyuncu , ikisi de genç yaşta büyük takımlara karşı maçlar aldılar.Arda İnşallah Emre gibi olmuyacak ve gelişimini devam ettiricektir diye umut ediyorum , fark o zaman belli olur.

Ayrıca üç ay önce ''Allah belasını versin bu adamı nasıl alırlar Milli takıma zaten oyuncu değil iki tane maçını göremedik kıl tüy'' diyen adamların sevgilisi oluvermiş Emre.Eeee demekki herşey para değil kimi yıllık 3,5m euroya kimisi bedavaya yapabiliyor bazı şeyleri.
  • quote:

Orjinalden alıntı: metinyurdaer

Milli takımda arda oynamadığı zaman arda neden oynamadı diye basbas bağırdınız ama emre sakatlandığı zaman emre keşke sakatlanmasa demediniz. Emre artık bitmiş bir futbolcudur bir zamanlar parladı ve gs den gittikten sonra söndü. Arda ise gs nin herşeyi neredeyse. Şampiyonlukta çok büyük bir katkısı oldu. Bu senede yine en önemli oyuncumuz ve avrupa peşinde olan bir oyuncu. Tartışmak bile gereksiz.

evet gsden sonra söndügü icin interde 4 sezon oynadı

cok kabaca kıyaslarsam ;
    ardanın fizigi daha iyi topu cok daha iyi saklıyor ozellikle cizgiye yakın bölgelerde ,ceza sahası dısında topu ayagında tutabiliyor

emre ise daha hızlı oynuyor kesinlikle topu hemen bos adama atıyor ,daha cevik ,ama kısa boyu var topu arda gibi tutamaz ama sutları ardaya göre daha iyi ceza sahası dısından ,ardanın ise ceza sahasında topla bulusma ve bitiriciligi daha iyi..
    arda daha ilerde oynuyor emreye gore ,mevkileri farklı neye göre kıyaslıyorsunuz

arda genc oldugu icin haliyle daha pahalı bunu bir özellik olarak söylemeye gerek yok ,ardadaki potansiyel daha fazla ama kullanabilcek mi onu tahmin etmek zor

• quote:

Orjinalden alıntı: emere

tabiki emre daha ilk maçında 15 dk da yaptığı şeyler ortada

Arda onları geçen sezon boyunca + Euro 2008 de yaptı işte
  • Emre diyenlere inanamıyorum ya
  • En fanatik Fenerbahçelinin bile Arda diyeceğini düşünmüştüm
  • Xabi xabi Emre.
  • 2side iyi oyuncu ama arda daha yetenekli daha şovmen ve yaşı daha genç
  • quote:

Orjinalden alıntı: bullshi7

quote:

Orjinalden alıntı: blade77

quote:

Orjinalden alıntı: simple

Emrenin dünyada karşısında oynamadığı bir rakip takımları sayarmısınız?

Galatasaray sağ olsun, bütün Avrupa klüplerine karşı oynattı Emreyi

Cevap süper olmuş yaa

Arda ile Emre hangi mantıkla kıyaslıyorsunuz çok merak ediyorum..Tamamen alakasız farklı oyuncular..Emre oyun kurucu pas dağıtıcı hırslı mücadeleci bir oyuncu..Ardaysa teknik ,adam eksilten ,pozisyon üreten , bir kanat oyuncusu...

Ancak Arda eğer ki Şutlarını geliştirip,Oyununu 90 dakikaya yayarsa (boşa koşmayarak) ve birazda skora yönelik gole yönelik oyununu geliştirirse..O zaman Messi -Ronaldo ayarına gelebilir..Şuan için tabi çok zor gözüküyor ama azmederse başarabilir..

• Aslında ikisini karşılaştırmak çok mantıklı değil.
    Emre galatasarayda oynadığı yıllarda oldukça iyiydi. Avrupada sakatlıklar ve fazla forma şansı bulamaması şu an için ne kadar iyi olduğundan bahsetmeye yeterli değil. Şu an Ardanın tekniğinin ne düzeyde olduğunu biliyoruz. Emreyi oynadıkça göreceğiz. Bunun için illa karşılaştırılacaklarsa bunu sezon ortasında hatta sezon sonunda yapmak daha mantıklı olur.
    Emrenin Ardaya göre artısı yaşı ve kondüsyonu. Ben teknik olarak çokta fazlası olduğuna katılmıyorum.
    Emrenin Ardaya göre artısı tecrübe. Buda özellikle avrupa kupaları için bir avantaj.
    Malesef Avrupada Nihat ve bir nebzede Tugay dışında Türkiyedeki başarısını devam ettiren oyuncumuz yok. Bu gözle baktığımızda Ardanında 1-2 sene içinde avrupaya giderse sonunun Emreden farklı olacağını zannetmiyorum. Ardanın kabiliyetine saygım sonsuz. Açıkçası bir Fenerbahçeli olarak süperligde oynayan furbolculardan takımımızda görmek isteyeceğim yegane Türk oyuncu Ardadır. Ancak biz her ne kadar kendi gözümüzde büyütsekte avrupa için daha yeterince kalifiye değil. Umarım gitmek için aceleci davranmaz. Gidersede orta düzey bir takıma gider.

• Arda daha istikrarlıdır,emre ise daha zeki..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.