Şimdi Ara

Empire: Total War (2009) [ANA KONU] (316. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.379
Cevap
10
Favori
445.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Update 8-9 hiçbiryerde yok nereden bulabilirim :) Yardım pls
  • Türkçe yama kurunca oyundan atıyor. Diğer türlüde zevki çıkmıyor birşey anlamıyorsun.

CHMPİNG haritası sıkıntı. harika oyun ama çok sorunlu
  • Ayarları en zora getirdiğinizde oyun kullanıcıyı zorlamak için saçmalıyor adeta.

Osmanlı'yı aldım 4 bir yanım düşman Doğru düzgün ne asker var ne gelir. İlk 10 turda garanti İran, Avusturya, Lehistan savaş ilan ediyor. Bir de Rusya var tabi hali hazırda savaşta başlıyoruz. İlk 10 tur bitmeden ta uzaklardan bir ülke de savaş ilan edip Mısır'a askeri çıkarma yapıyor(İngiltere, Venedik gibi). Mısır'da asker bulundursam bu sefer de İstanbul'a falan çıkarma yaparlar diye korktum oyuna devam etmedim.

İngiltere'yi aldım. Barışçıl barışçıl adamda yaşıyordum ki 15 yıl kadar geçtikten sonra kral ölüp yeni kral gelince bir anda Prusya bana savaş ilan etti. Hiç savaşmadığım için benim ekonomi uçuktu iki orduyla Prusya'ya çıkarma yaptım. Prusya bu sırada Lehistan ve Avusturya ile de savaşıyordu ben de Lehistan sınırındaki bir şehre çıkarma yapıp orayı aldım. Lehistan benle müttefik olacağına gitti bana da savaş açtı Yahu zaten Avusturya, Lehistan, Prusya birbirleriyle savaşıyor Lehistan gidip bir cephe de bana açıyor. Mantıksızlığa bak. O şehri bırakıp Lehistan'ın Rusya sınırındaki iki şehrini ele geçirdim bu sefer de Rusya savaş açtı. İngiltere ile oynarken de Osmanlı'ya Avrupa'dan savaş açan olmadı ne hikmetse. 20 yıl sadece İran'la savaştılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TMoE -- 22 Nisan 2015; 11:06:34 >

• TMoE T kullanıcısına yanıt
    Hocam DarthMod kurulu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrCnR06

Hocam DarthMod kurulu mu ?

Sanmıyorum. Oyunu birkaç ay önce edindim, Steam'den ne indiyse o :) Modlardan pek haberim yok.

Yine Osmanlı ile bir oyun açayım dedim. Bu sefer zorluk seviyelerini 3/3 yaptım. İran'a Ermenistan'ı verdim ve ittifak kurdum. Berberiler ve Kırım ile hamiliği ve ittifakı bozdum ve Rusya ile teknoloji karşılığı barış yaptım. Avusturya'ya bir bölge verip ittifak kurdum. Yine savaşsız rahat bir ekonomik gelişme sağlarım derken daha ilk 20 tur bitmeden Venedik savaş ilan etti. Hemen birkaç turda yıktım Venedik'i. Bir sonraki tur İtalyan Devletler savaş ilan etti. Onu da hemen yıktım. Hemen ardından Fransa, Avusturya ve İngiltere savaş ilan etti öh dedim Deniz gücü bakımından İngiltere ve Fransa ile zaten boy ölçüşemezdim. İlla ki Mısır'a falan çıkarma yapacaklar ki doğuda hiç askerim yok. Karada da Avusturya ile savaşmak ekonomiye çok ciddi zarar verirdi. Kaydedip çıktım oyunu. Yapay zeka nasıl savaşsız atlatabiliyor 20 yılı anlamak güç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TMoE -- 23 Nisan 2015; 10:58:41 >

• TMoE T kullanıcısına yanıt
    DarthMod kurun.O olmadan Empire oynanmaz bana göre.Osmanlı aşırı zor belki size denk gelmemiş ama Gürcistan anasını ağlatıyordu doğu anadolunun
  • Oyun çok iyi aslında, Napoleon'dan daha çok seviyom, çünkü harita daha geniş ve fazla ülke seçilebiliyor. Ama oyunun çökme hataları var. Bazen bir şehre tıklayınca çöküyor, bazen de savaştan sonra. Savaşın içinde de buglar var. Mesela bir binaya en fazla 120 asker sokulabiliyor, kontejyanı kaç yazarsa yazsın. Kale duvarı tamir edilemiyor, sağlam gözüküyor. Ama savaşa girildiğinde tamir olmadığı görülüyor, bir önceki savaştan kalan yıkıntıyla karşılaşıyom. Yapay zekayla ilgili de sorunlar var. Zor da oynasanız kolay da oynasanız hiçbir şey yapılamıyor diplomasiyle. Akıl mantık yok. Grafik sorunları da var ama oyunun çıkış tarihine bağlıyom onu. Şu ana bahsettiğim ve şu an aklıma gelmeyen sorunların birçoğu Napoleon'da yok, keşke bu oyun için de birşeyler yapılsa. Müttefğiniz bir şehri kuşattığında siz kuşatamıyorsunuz, anca yanına yanaşabilirsiniz. Ama siz bir şehri kuşattığınızda müttefiğiniz son darbeyi vurabilir gelip, şehri o kapar. Diğer sorunsa; bir ülke size savaş ilan ettiğinde müttefiğiniz sizle savaşa girmeyi kabul etmezse müttefiklik bozuluyor. Aynı şekilde ben de kabul etmezsem bozuluyor. Ama ben savaş ilan edersem öyle olmuyor, karşı tarafın müttefiği reddetse de müttefiklikleri devam ediyor. Resmen saçmalık. Oyunu Very Hard oynamayın bence. Çünkü biraz fazla abartmışlar. Yani olay sadece strateji zorluğu değil, örnek vereyim; karşında 2 bölük düşman var, sen de 2 bölükle gidiyorsun, karşıdaki 2 bölüğin moral puanı 4, senin ordudakilerin ise 6, saldırı ve defans puanların da 2 puan yüksek, ama savaşın içine girmeyip de bilgisayara bırakınca kesin yeniliyorsunuz. Bir de full ordularla savaştığınız düşünün, savaşın içine girdiğimizde ise şöyle bir strateji sergiliyor karşı taraf: yan yana duran bölükleri habire yer değiştirip duruyor. Bu niçin sorun oluyor: Siz bölükleri düşman bölükleri paylaştırıyorsunuz, o ona ateş edecek, şu şuna diye, karşı taraf ise sağa ve sola bölük yer değiştirerek düzeni bozuyor, sizin ordu da karma çorba oluyor. Herşey iç içe giriyor, bölükleriniz hızlı bir şekilde ölüyor yakın dövüşte ve kaybediyorsunuz. Bunun üstesinden gelmek için pause tuşuna basa basa oynamak zorundasınız, fakat her saniye basmak zorundasınız. Bölüklerinizi kime saldıracağını değiştirdiğiniz anda onlar hemen yer değiştiyor, daha siz tıklar tıklamaz.Eğer bu konu canınızı sıkacaksa very hard oynamayın. Ha, bir de şu var: Ekonomi konusunda sizin ve diğer ülkelerin yapısı gerçekten ilgincinize gidebilir. Öyle kolay kolay ordu basamazsınız oyunun başında, çünkü ordu giderleri yüzünden ekonomi sıfıra iner. Ama diğer ülkelerde öyle değil. Para hilesi yapsanız bile şaşırırsınız, düşmanın bölgesine bi gidiyorsun, bakıyorsun 7 tane full ordu yapmış. Bu ne saçmalıktır, yapay zekanın ekonomisi nasıl onu yapabiliyor. Mesela Fransa'yı seçerseniz Britanya Amerika kıtasındaki her bölgenize küçük küçük ordular göndermeye başlar, siz ordu basınca da ekonomi aşağı iner.Kasabaları mı geliştireceksiniz, asker mi basacaksınız, zor iş. Oyunda çok mantıksızlık var, yapay zeka sorunları var, bahsettiklerimin çoğu Napoleon Total War'da yok, bu oyundan çıkardıkları dersleri orada gidermişler. Oyunu genel olarak tavsiye ediyorum ama sorunlar çok ve bazılar çok can sıkıcı. Oyun eski ama bir güncelleme beklerim.

• Arkadaşlar oyun cidden güzel modsuz biraz sıkar sizi o yüzden tavsiyem Darthmoddur. Yapay zeka iyileştirmeleriyle oyunu geliştiriyor oynanacak hale getiriyor.Oyuna destek bitti gibi update falan beklemeyin o yüzden indirin zaten modu.Kanalımda Büyük Britanya ile oynuyorum çok zor seviyesinde.Viyanalı Yakutpaşa ise bir çok devletle darthmod kurulu oyunu ile oynuyor. Diğer total warlara kıyasla geniş haritası var sömürge olayı çok hoş total war oynamamışsanız başlayın derim total warcı olup bunu oynamadıysanız çok şey kaçırıyosunuz derim herkese iyi oyunlar.
  • TheAnonymousTR kullanıcısına yanıt
    Hangi sürümü (update) tavsiye edersiniz ? Yeniden indirip oynamak isterim.
  • 1.5 veya 1.6 idealdir.Darthmod sürmünün ise 8.0.1 sürümünü öneririm darthmodun kurulum videoları youtubeda mevcut kendin de yapabilirsin.Darthmodsuz oyun biraz yavan gelir o yüzden tavsiyem darthmodu da kurman
  • Teşekkürler tam benlik bir oyun.
  • TheAnonymousTR kullanıcısına yanıt
    Bu oyunu iki ay önce Steam'dan alıp oynamaya başladım tekrardan, özlemiştim. Fakat mod falan yüklemedim. Hatta Türkçe yamasını bile yüklemedim, tamamen orijinal şekliyle oynuyorum. Senin yorumundan sonra DarthMod Empire modunu indirip kurdum, ama olmadı, oyun açılmıyor. Nerede hata yapıyorum? Şu bilgileri vereyim:

İndirdiğim mod: DarthMod Empire v8.0.1 Platinum

Ardından indirdiğim dosya: DarthMod Empire v8.0.1 Platinum Patch

Programı yüklediğim klasör yolu: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Empire Total War (Zaten programı yüklerken kendisi orayı gösterdi, ben değiştirmedim ek olarak)

Masaüstündeki DarthMod Empire'e tıklayarak Launcher'i çalıştırdım. Ayarlarını kurcalamadım, sadece kontrol ettim. Launcher'i kapatırken iki seçenek sunuyor. Bunlar;

1- DME Ready
    2- Vanilla Ready

Oyunu mod ile oynamak için "DME Ready" seçeneğini tıkladım. Daha sonra oyunu her zamanki gibi açmak istedim, fakat açılacak gibi olurken, ekranın rengi daha siyah olur olmaz masaüstüne geri dönüyor, program çalışmayı durdurdu uyarısı veriyor. Tekrardan Launcher'i açtım, bu sefer kapatmadım, Launcher açıkken tekrar Steam'a girip oyunu başlattım, fakat yine aynı sorun oldu. Ben de artık Launcher'i kapatırken "Vanilla Ready" seçeneğini seçip oyunu, orijinal moda sorunsuz girdim. Yanlız DarthMod Empire moduyla oynamak isterim, neler yapmam gerekiyor?

Oyunun sürümüyle ilgili şunu belirteyim: Oyunu Steam üzerinden aldığım için son sürüm kabul ediyorum. Fakat 1.6'yı görünce kafam karışmıştı. Oyunun menüsünün sol altında sürüm olarak şöyle yazıyor bende: v1.5 Build 1332.21992
    Ben oyunu ilk yüklediğimde de Steam'daki ayarlardan güncelleme ayarlarını kontrol etmiştim. Otomatik güncellemeler seçeneği "Bu oyunu hep güncel tut" olarak ayarlıydı zaten. Daha sonra oyunun güncelleme ayarını "Yüksek Öncelik - Bu oyunu her zaman diğerlerinden önce günc.." yaptım, yine yeni bir güncelleme olmadı, yani oyunu son sürüm kabul ediyorum.
    DarthMod Empire moduyla ilgili sorunumun bendeki oyun sürümüyle alakalı olduğunu sanmıyorum o yüzden.

Buraya kadar okuyan varsa bundan sonrasını kesin okumalı. Yukarıda yazdıklarımın Ön izlemesine bakarak kontrol ederken birden aklıma geldi, tekrar Launcher'i açtım, sağ alttaki "Start" butonuna tıkladım, ve oldu. Oyun açıldı sorunsuz bir şekilde. Deneyeyim bakalım

• Tam ne yazacağımı düşünürken senin alttaki mesajını gördüm 1.5 1.6 olayını açıklayayım 1.6 update yapınca gene 1.5 gözüküyor oyun hatası herkesde 1.5 yazıyor(1.6 güncellemesini yapanlarda) iyi oyunlar diyim o zaman sana
  • osmanlı ile en kolay seviyede oyuna başladım öğrenme amaçlı yıl 1770lere doğru oyun takılmaya başladı ve en sonunda tur atla dedikten sonra maratha bayrağına gelince oyun takılıyor pc fanı aşırı çalışıyor yarım saat 45 dakika bekliyorum ama maratha bayrağında takılı kalıyor bu sorunu çözümünü bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk

Tür: Strateji
    Yapımcı: Creative Assembly
    Dağıtımcı: SEGA
    Platform: PC
    Çıkış tarihi: 4 Mart 2009
    Web:http://www.totalwar.com/
    Screenshots:http://media.pc.ign.com/media/958/958390/imgs_1.html
    Multiplayer: Online/Network
    Röportaj:http://www.totalwar-turkiye.com/sitesblm/tezhaber/mike-simpson-says.htm

Oyun İçi Trailer Gemi Savaşları:http://www.worthdownloading.com/bandwidth.php?gid=3366&id=16030&lid=21
    http://pc.ign.com/dor/objects/958390/empire-total-war/videos/Empire_NavalGameplay_081408.html

Oyunun sıra tabanlı haritası Kuzey Amerika, Avrupa ve Hindistan'ı içerecek. Oyundaki oynanabilir ülke sayısı 10 olacak. Yalnız CA bunların sadece altısını kesin olarak açıklamış durumda bunlar; Britanya, Fransa, Prusya, İspanya, Amerika ve Osmanlı İmparatorluğu. Empire:Total War, 3D savaşlarını, devasa kampanya haritasını ve tarihsel çeşniyi korurken bir ilk olarak da 3D deniz savaşlarını seriye taşıyacak.

Minimum sistem gereksimi:
    2.4Ghz tek çekirdek işlemci
    256MB Gfx card (DX9 destekli)
    XP işletim sistemi için 1gb ram
    Vista işletim sistemi için 2gb ram

[Kunye=6-4]

Total war serisinin ilk 3 boyutlu grafiklere sahip efsane oyunu her şey bu oyun ile başladı bir dönüm noktası oldu ETW.

• Asabi Adam kullanıcısına yanıt
    deniz savaşı olarak diyorsanız doğru onun dışında yanlış. m2tw 3 boyutlu bir oyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sroad

deniz savaşı olarak diyorsanız doğru onun dışında yanlış. m2tw 3 boyutlu bir oyun.

Evet deniz savaşlarını kas ettim ama görünüş olarak göz zevki açısından ETW den öncekiler bana zevk vermiyordu her ne kadar 3 boyutlu deselerde ETW benim için efsane ondan sonra da RTW 2 çok iyi o da efsane olma yolunda ATİLLA berbat ama en son çıkan oyun olduğu için iyi olucak dedik demez olaydık kasmaması gereken sistemde kasmalar bir türlü bitmek bilmeyen optimizasyon sorunları .
  • quote:

Orijinalden alıntı: sergen383

osmanlı ile en kolay seviyede oyuna başladım öğrenme amaçlı yıl 1770lere doğru oyun takılmaya başladı ve en sonunda tur atla dedikten sonra maratha bayrağına gelince oyun takılıyor pc fanı aşırı çalışıyor yarım saat 45 dakika bekliyorum ama maratha bayrağında takılı kalıyor bu sorunu çözümünü bilen var mı?

1770 yılındayım ve aynı ülkede aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Sanırım işlemci sıcaklığıyla alakalı ki benim de işlemci fanım çok hızlı dönüyor. Çözüm bulabildin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yigiter Blaszczykowski

quote:

Orijinalden alıntı: sergen383

osmanlı ile en kolay seviyede oyuna başladım öğrenme amaçlı yıl 1770lere doğru oyun takılmaya başladı ve en sonunda tur atla dedikten sonra maratha bayrağına gelince oyun takılıyor pc fanı aşırı çalışıyor yarım saat 45 dakika bekliyorum ama maratha bayrağında takılı kalıyor bu sorunu çözümünü bilen var mı?

1770 yılındayım ve aynı ülkede aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Sanırım işlemci sıcaklığıyla alakalı ki benim de işlemci fanım çok hızlı dönüyor. Çözüm bulabildin mi?

İşlemciyle ilgisi yok oyundan kaynaklanan bir hata. Birkaç turn geriden başlayıp faklı şekilde oynamayı dene

• Başlık güncellendi, steam linki eklendi.
  • 
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.