Şimdi Ara

Emlak satış sözleşmesi iptali

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evimin satılması için Turyap ile anlaşma sağladım. Fakat 2 hafta oldu eve ne gelen var ne giden. 1 Allahın kuluda mı merak edip gelmez? Neyse bana özelden biri geldi komşunun arkadaşı dedi ki birisi ilgileniyor. Ama işin içindede Turyap var. Sözleşme olayını pek anlamadım.Sözleşme başlangıç tarihi var ama bitiş tarihi yok. Ben bu işten vazgeçtim kendim ilgilenmek istiyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim?

• Selamlar hocam...Bende Antalya da çalışıyorum sözleşmenin olması kötü olmuş gerçekten.Eğer ki sözleşme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız ve illaki almayı düşünüyorsanız emlakcı arkadaş ile uzlaşabileceğiniz bir yöntem söyleyebilirim.(emlakcıyı aradan Çıkartmadan çok daha az maliyetle evi almak)

İlgilenirseniz whatsapp üzerinden 0532 795 15 39 dan ulaşabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben evi almicam evimi satıyorum
  • Pardon yanlış yazdım;O kişi gerçekten alıcıysa tek sorun sözleşme ise o konuda yardımcı olabilirim.

• Ne türlü bir yardım olacağını burdan paylaşsanızda herkes faydalansa...
  • Eğer ki o kişi ciddi alıcı ise farklı bir emlak ofisine gidiyor ve turyap daki size ait daireyi almayı düşündüğünü söylüyor.O kişiye sadece komisyon olarak 1.000 tl teklif ediyorsunuz ki kabul eder sonuçta havadan hazır gelen para.. 2.emlak ofisi turyap ı arayacak ve herkes kendi müşterisinden çalışacak şeklinde anlaşacaklar.Turyap sizden evi alan kişide 1.000 tl komisyon ile evi almış olacak. Direk turyap a giderse %3 konusunda diretebilir yada 1.000 tl den çok daha fazla daha komisyon verecektir

Normalde böyle şeyler söylemem ama sözleşmeye tarih yazmayarak sizi mağdur etmişler. Diğer bir yol turyap genel müd. Arayarak durumu anlatın belki yardımcı olabilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antalya.Gayrimenkul -- 4 Ekim 2017; 19:48:37 >
  • Teşekkür ederim. Şuan kışa yaklaştığımız için ve okulların açılmasından dolayı işlerin durgun olduğunu düşünüyorum. Kış sonuna kadar bekleyip ardından alan olmazsa TURYAP ile iletişime geçip sözleşme bitiş tarihi sıkıntısından dolayı fesihini talep ederim
  • GORAX kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.Sadece bir öneri olarak söylemek istedim.Diğer detaylar size kalmış elbette..İyi günler

• İşin komik sadece benim imzam var fakat satıcıdan herhangi bir kaşe imza yok
  • Evet önemli olan sizin imzanız o açıdan onlar sonra arsada problem olmaz diye düşünüyorum.

Bence sözleşmeyi imzalayan cok amatör birisi ne tarih ne kaşe ne imza var :>))

• Bileydim bulaştırmazdım. Açıkcası kurtulmanın yolunu aramıyor değilim. 1,5 hafta oldu gelen giden yok
  • O zaman genel müdürlük ile görüşüp soruna çözüm getirebilirsiniz.Turyap remax vb kurumsal firmalar komisyon olarak %3+kdv konusunda direttiği için pek kimse aramak istemeyebiliyor.Farklı firma olsa 3 5 bir şekilde anlaşılıyor.Sözleşmeyi iptal için görüşüp o muhitte bir ofis ile görüşmenizde fayda vardır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.