Şimdi Ara

EMİSYON VERGİSİ GELİYOR (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
1
Favori
6.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Euro V Clio DCi 90 BG araba 90 g/km emisyonu var ve ingilterede 100'ün altına vergi yok diye biliyorum. Değerler bence iyi ama bu değerlerde tam emin değilim ama benzinlide ve dizelde farklı oranlarla sınıflandırılıyor.
    Araç neydi?
  • Yeter yaa vergi vergiii....gırtlağa kadar geldi.!!!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

Euro V Clio DCi 90 BG araba 90 g/km emisyonu var ve ingilterede 100'ün altına vergi yok diye biliyorum. Değerler bence iyi ama bu değerlerde tam emin değilim ama benzinlide ve dizelde farklı oranlarla sınıflandırılıyor.
    Araç neydi?

Chevrolet Spark 1.2 LT
  • Buradan yeni vergi çıkacağını nasıl çıkardınız anlamadım.
    Aslında ülkemizi yönetenlerin çok da iyi niyetli olmadığını düşündüğümüzde, haklısınız :)
    Gene de teşvik dediği için ben tam tersi, ötv de indirim olacağını düşünüyorum. Veya düşünmek istiyorum :)

• Değer benzinli bir araca göre çok iyi. 4.5 -5 Lt civarı mı yakıyor?
  • quote:

Değer benzinli bir araca göre çok iyi. 4.5 -5 Lt civarı mı yakıyor?

Maalesef arabaladan anlayan biri değilim.İnternette 100 km de ortalama 5.1 LT yazılmış.
  • FreudeAmFahren kullanıcısına yanıt
    LPG'li araçların da emisyonu vardır ama avrupada 0-100 arası vergisiz 100-200 arası vergili 200 üstü katlıyor. Aynı değerleri kullanırlarsa 100'ün altı vergi vermeyebilir.
  • O arabaya ve motora göre iyi bir değer.
    Güle güle kullanın.
  • quote:

O arabaya ve motora göre iyi bir değer.
    Güle güle kullanın.

Benim anlamadığım nokta vergilendirme nasıl olacak?
  • Arabalara zam geleceğinin habercisidir.hava kirliliğinin azalmasini destekliyorum.yasa gelsin.Türkiye yavaş yavaş avrupa ya yaklaşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mng1 -- 21 Eylül 2014; 22:26:40 >
  • Avrupada 0-100 gr arası vergisizmiş 100-200 arsına bir vergi dilimi 200-300 arasına bir vergi dilimi gibiymiş.
  • mng1 M kullanıcısına yanıt
    Bizim esnaflar çakallığa yatar yüksek emisyonlu araçların fiyatı değişmezken düşük emisyonlu clio gibi araçların fiyatı yükselir bence.
  • Devlet baba o kadar aç ki elektrikli arabalara bile vergi gömçürdü.
  • İngiliz vatandaşı daha neler düşünüyor acaba
  • 95 oktan benzin fiyatına LPG bile alamadığımız bir ülkede kendi vatandaşının can ve iş güvenliği düşünülmezken elin Suriyelisinin bilmem nesinin can güvenliği yok diye ülkeye alıp 4 bi tarafına dağıtıp yukarıda arkadaşın dediği gibi ev + iş + çocuklara üniversitelere sınavsız giriş verilirse bunların da paraları biyerlerden çıkıcak tabiki. Ve yine herzamanki gibi (kimse kusura bakmasın) Enayi Türk Vatandaşından!
  • Zenginden az fakirden çok vergi alınacak
  • amaç yeni gelir değilmiş bunu söylerken utanmıyorlarda her yer eski tır kaynıyor forumda çoğu kişi dikkat etmiştir tırlar vvooooooommm pooooovvvvv vvoooooooooommmm povvvvvvvvvvv diye dolaşan tırların hatta biçoğunun egzozundan simsiyan duman atıyor duman atarak geziyor

YİYORSA BU SEKTÖRDEKİ TIRLARIN ALAYINI HURDAYA ATTIRIP SIFIR 2014 MODEL MERCEDES VOLVO SCANİA ALDIRTABİLİR MİSİNİZ ?

işiniz gücünüz gariban halkla inşALLAH aldığın o uçak düşer düşmeden önce evlatların ölür seninde uçağın düşmeden en güzeli evlat acısı çekerek yana yana ölürsün inşALLAH AMİN
  • sıkıntı yok hep 50 bin liralık araba alıyorum zaten etkilenmiyorum
  • Adam çevreye katkı olsun diye dandik elektrikli araçlara 100-150 Bin TL(parası neyse bilmiorum) bayılacak,bir de üstüne çevreyi koruduğu için vergi alınacak.Bu nasıl ülke arkadaş.

• quote:

Devlet baba o kadar aç ki elektrikli arabalara bile vergi gömçürdü.

%25 degil miydi artti mi

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.