Şimdi Ara

EMİSYON VERGİSİ GELİYOR (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
1
Favori
6.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ahahahahha bizim forumdaşlar emisyona göre vergi beklerken emisyon başlı başına külfet vergi olarak çıktı..

Halkımız sevilmeyi seviyor.. "4S"
  • Bize kabaran bişi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlık hatalı bence emisyon vergisi gelmiyor, yıllık otomobil vergileri emisyona göre düzenleniyor,
    yıllardır konuşulan bir şey. Bir Allahın kulu da gerçeği yazmamış ne kadar seviyoruz goygoyculuğu.
    Laf olsun yeterki bize

• quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

Başlık hatalı bence emisyon vergisi gelmiyor, yıllık otomobil vergileri emisyona göre düzenleniyor,
    yıllardır konuşulan bir şey. Bir Allahın kulu da gerçeği yazmamış ne kadar seviyoruz goygoyculuğu.
    Laf olsun yeterki bize

Vallahi yaaa
    Bence bu düzenleme bazı araçlarda lehimize olacak.

• Ehliyet yenilemelerinde de 100 TL herkesten "haraç" sövüçleyeceklerdi.

Bir de utanmadan etmeden yeni bir vergi değil amaç diyor.

Bar vatandaşı soyuyorsunuz bari üzerine alay etmeyin. Yeni bir vergi değil amaç demek ne demek.

"Vatandaş sen aptalsın sana böyle yediriyorum" demektir.

• büyük tuvaletinizi yaparken osurmayın sakın vergiye tabi kalabilirsiniz.
  • Başlığı okuyunca Mtv kalkıyor o zaman diye sevindim de böyle saçma iş mi olur hem emisyon hem mtv araba da çift egzoz varsa iki ile de çarpsın madem çıkan değeri tam olsun.

• Sinek ilaçlar gibi yolda giderken simsiyah duman bulutu eşliğinde yol alan bir Magirus Minibüs 20 tane sıfır aracın emisyonundan bile daha fazla tehlikeli bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: everydayforus

Sinek ilaçlar gibi yolda giderken simsiyah duman bulutu eşliğinde yol alan bir Magirus Minibüs 20 tane sıfır aracın emisyonundan bile daha fazla tehlikeli bence.

Ayrıca içinde ki biyodizelden gelen iğrenç yağ kokusu ve bu yağın ciğerler tarafından solunması da ayrı bir dert. Güya biyodizel ile çevreci ve ekonomik bir yakıt sağlanacaktı ancak bana göre şimdiler de biyodizelin formülü şu şekil: 10 Numara kaçak yağ + 10 Litre Fastfood atık kızartma yağları 1 litre de normal mazot Sonuç: Pis kokulu sağlıksız kirli hava ve Vergi kaçakcılığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qx5 -- 22 Eylül 2014; 0:39:45 >
  • böyle bi konuyu geçen senede okudum diye hatırlıyorum
  • yapılması gerekli olan bu .. motor hacmi vs yanlıştı zaten.. ilk alımda motor hacmi yüksek ise fiyat yükseliyor ve vergi artıyor, sonraki yıllada emisyon daha önemli olmalı ..
  • Yeni Türkiye...
    (5-10 seneye ülkemizin ismide değişir)

• Geçen yıl da vardı bu haberler. Umarım gelmez

• Alın anam alın yoksa arapları kim besleyecek

• Şimdi emisyonu belli sınırı geçen araçlara ek vergi mi geliyor yoksa mtv emisyona göre mi düzenleniyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Başlığı okuyunca Mtv kalkıyor o zaman diye sevindim de böyle saçma iş mi olur hem emisyon hem mtv araba da çift egzoz varsa iki ile de çarpsın madem çıkan değeri tam olsun.

Öyle bir şey yok kardeş, sanırım herkes başlığı okuyor sadece içeri girip, saydırıp saydırıp nefsini hafifletip çıkıyor.
    Yaılan şey Mtv nin emisyona göre düznlenmesi, adam daha nasıl anlatacaktı.
    Başlığı atan arkadaş yanlı mı yazmış yoksa goygoyculuk mu yapıyor bilmiyorum ama başlık son derece yanlış ve yönlendirici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TickTok

Yakında nefes almanın bile vergisini istese bu hükümet bunu destekleyecek zekadan yoksun insanlar var.

870 lira asgari ücret ile 5000-6000 TL asgari ücret alan ülkelerdeki fiyatlar bile bizden daha ucuz.Kimsede sesini çıkarıp bir şey demiyor.Daha geçen Almanyada oturam teyzemle konuşuyorum.İşsizlik maaşı 400 Euro'ymuş.Çoçuk başınada + 200 Euro veriyorlarmış.Kafayı yicem harbi.

Bu ötv nin yerime geçerse telefon fiyatlarında 500-600 TL indirim olacak.

Kuzenlerim Fransa'da yaşıyor, yengem çocuk parasını mı ne biriktirmiş. 140 bin liraya felan ev bakıyorlardı.

• Ayakkabı kutuları boş kaldı tabi doldurmak lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ray Kurzweil -- 22 Eylül 2014; 2:27:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

Şimdi emisyonu belli sınırı geçen araçlara ek vergi mi geliyor yoksa mtv emisyona göre mi düzenleniyor?

Mtv hesaplama sistemi değişiyor, işte bizim milletimizin bilgi edinme, yorumlama ve analiz kabiliyetini forum üzerinden test edebilirsin.
    Küçük türkiye bu forum, kimse doğrusu ne diye bakmaya bile yeltenmiyor, kim dedi mahmut, vaaay bee, ben böyle işin te..

Bu kadar böyleyiz işte, ondan sonra vay efenim Avrupa da böyle, şurda böyle.
    Biz nasılız ki insan kalitesi olarak da, toplum kalitesini biz meydana getiriyoruz işte bu seviye ile.
  • Benim bu ulkede kizdigim sey, vergi aliniyor ama icraat yok.

Istanbulda cevreyi kirlettik diye odeyecegimiz mtv emisyon vergileri ile istanbula co2 salinimini engellemek icin veya oksijen uretimini arttirmak icin birsey mi yapiliyor?

Biz devletin havasini mi kirletiyoruz da havayi kirlettigimiz icin vergi veriyoruz. Yoo hayir kendi havamizi kirletiyoruz. Velevki devletin havasini kirletiyoruz ve vergi veriyoruz da devlet kirlettigimiz havayi temizlemek icin ne yapiyor?

Once bunlari bir irdelemek lazim. Yani bir is icin odedigimiz vergi , onu duzeltmek icin mi kullaniliyor? Hayir.

Nereden biliyorum? Hukumet acikladi zaten deprem vergisiyle yol yaptik, yol vergisi ile vs vs.

Deselerki mtvden emisyondan toplanan vergi x tl. Biz de bu hava kirliligini gidermek icin x tl para harcadik. Eyvallah diyecegim. Ama boyle birsey olmayacak.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.