Şimdi Ara

Emir Inalbay pt alan var mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
2
Favori
27.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: alikara123

Hocam zor veya kolay diyemem. Yani diyo ki sabah su saatte sunu yiceksin. Oglen su saatte sunu yiceksin vs. Degisimi kafaya koyduysaniz basarirsiniz hocam yapiliyor bi sekilde
    Hocam merhaba iyi akşamlar

Prgramı uyguladınızmı ne durumdasınız :)
  • Bu emir hocanin vucut hatlari saglam damarlar felan sirf onun icin bende almayi dusunuyorum ve beslenme icin antreman yada program en basiti zaten hareketler. Bende bi yil geckindir yapiyorum inanin bir yerden sonra sanki destek verekiyor..
  • buffon1987 B kullanıcısına yanıt
    Iyi aksamlar hocam

Gonul isterdi ki iyi seyler soyleyeyim ama maalesef. Verdigi antrenman ve beslenme programina %90 uydum. Hic aksatmadan gittim spora ki zaten isim de yok. Sadece spor ve dinlenme var hayatimda simdilik. Her neyse amacim kas kutlesini artirip hacim kazanmakti ve buna yonelik program istemistim. Kendisinin verdigi programi 1 ay uyguladim ve 2 kilo vermistim. Kendisine mail attim ve kilo verdigimi soyledim. Kendisi bu durumun normal oldugunu ve metabolizmamin hizlanip yag yaktigimi soyledi. Dusuk kalorili bi beslenme yazdigini fakat bundan sonra yuksek kalorili yazip adeleleri dolduracagimizi yazdi. Yani bilemiyorum haftanin her gunu gittim ne dendiyse yaptim. Agirlik idmani olsun cardio olsun. Beslenme anlaminda resmen tek duze beslendim ne yazildiysa onlari tukettim hani robot gibi. Sosyal hayat 0, bu ise gonul verdigimi az cok anlamissinizdir(yarismaci filan olmayi tabii ki dusunmuyorum tamamen amator sporcuyum)

1 ayi tam doldurdugum icin kendisine fotolarimi cekerek mail attim ve ikinci beslenme ve idman programini bekliyorum. Eger verecegi seyler kafama yatmazsa uygulamicam buyuk ihtimal. Bakalim ne cevap verecek

Ayrica kendisine yazildiktan sonra gunluk rutin ve foto istiyor sizden daha once de bahsettigim gibi ama bence burda onemli olan metabolizma hiziniz. Yani herkesin metabolizma hizi farklidir bunun olcumu icin ilk doktora gitmek gerekir ki ona gore beslenme programi olusturalim, makrolari mikrolari ayarlayalim. Kendisi benden bunu istemeden beslenme programi yazdi ve dedigim gibi uyguladim sonuc bu simdilik. Bu kadar emek veriyorken istedigim sonucu alamayinca insanin bi morali bozulmuyor degil ama yapacak bisi yok. Kendi beslenmemden daha cok yiyorum halbuki ama 2 kilo vermisim. Her neyse zaman gosterecek bakalim. Kendisi bugun veya yarin ikinci programi gonderir mail yoluyla ve ben de sizleri buradan bilgilendiririm. Saglicakla kalin

• gladyo38 G kullanıcısına yanıt
    Hocam vucut hatlari saglam damarlari cikmis vs bunlarin farkli sebepleri var. Kendisi 10 kusur yildir bu sektorde ona bir sey demiyorum ama ilac da kullandi. 3 yarismaya katildi ve yarisma isine girdiyseniz ilac kullanmak sart(steroit). Demem o ki videolarini filan izleyin youtube dan bilgisine bir bakin. Eger icinize sinerse ve maddi durumunuzda uygunsa deneyin.
  • Halihazırda yarışmalara hazırlanan biri zaten kafa olarak dolu ve meşgul olur bence ayrıca tabiki üstteki postta dendiği gibi yıllardır emek vermiş bu işe ama sonuçta ilaçla ilerleyen bir sporcu. Kendisine saygım sonsuz ama sonuçta doğal olarak bu sporu yapan birinin, doğal olarak yapan bilgili ve tecrübeli birinden destek alması daha iyi olur bence. Zaten ilaç alan kişilerin neredeyse hepsi yarışma hazırlıgı icinde oluyorlar çoğu dönem, bu yüzden tam verimlilik almak zor.
  • Hocam kendisi 3 yarismaya katildi ve bu yarismalara katildiktan sonra birakti o isleri. En azindan kendisinin dediklerini soyluyorum. Ilaci da kestigini soyluyor ve bu yarisma olaylarindan tamamen kopmus. Kendisini sadece kurmus oldugu mutasyon academy ye adamis durumda. 1 yasinda oglu da var belki o yuzden kafasina dank etmistir ilaci kesip yarismalari birakti yani. Ama dediginiz seylere de saygim sonsuz
  • Emir inalbayı uzun süredir takip ediyorum , evli çocuğu olan bir adam ama spor anlamında bir şeyler insanlara katmaktan ziyade paraya değer veriyor.Nerden anladım bunu.Yağ yakma videosu var youtubeda o zamanlar grenade sponsoruyudu çıktı övdü l carnitinlerin kimse işe yaramadığını söylediği zamanlarda.Şuan organik satınal sponsoru heryerde reklamını yapıyor , sponsoru yapmasın mı yapsın tabi ama verim alıp söylemeli diye düşünüyorum.Şuanda hardline sponsoru uzun bir süre hardline görücez diye düşünüyorum.
    Gelelim yazdığı programa , emir hocanın izlediği yol şu olduğunu düşünüyorum yağ oranı artırıp adeleye öne çıkarıp , yağsız adelenin yağlıya karşı durduğu irilikten faydalanmak istiyor sonuçta yarışmacı hazırlamıyor.Ne demeye çalışıyorum 2 kişi olsun 1i 33cm %8-10 yağ oranı olan 2. 38cm kol ama %20 yağ oranı olan iki kişiyi yanyana getirin kolları size neredeyse aynı hatta 33cmin daha sexy bir görüntüsü olucaktır.Pazarlama gibi bir şey aslında.
    3 aylık aldıysanız size 3 aylık bir ilerleme planlamıştır hoca belki o yüzden şimdiden karalar bağlamayın.Düşük kalori ve karbonhidrattan mahrum bir beslenmeyle adele içindeki su boşalmıştır , bu ay yapacağın yükleme adeleni doldurup bir anda çok fazla büyük gelebilirsin.Program ne aşamada bilmediğimden bir şey diyemeyeceğim.Vücut geliştirme çok meşakatli ve sabır gerektiren bir spor.Unutma ne yaparsan yap dünden iyi olucaksın bellirli bir programa bağlı kaldığın sürece.
    Kafanda hala soru işareti varsa hocanın attığı word belgelerini yollarsan inceleyip sana analiz edebilirim.
    İyi forumlar.

• quote:

Hocam kendisi 3 yarismaya katildi ve bu yarismalara katildiktan sonra birakti o isleri. En azindan kendisinin dediklerini soyluyorum. Ilaci da kestigini soyluyor ve bu yarisma olaylarindan tamamen kopmus. Kendisini sadece kurmus oldugu mutasyon academy ye adamis durumda. 1 yasinda oglu da var belki o yuzden kafasina dank etmistir ilaci kesip yarismalari birakti yani. Ama dediginiz seylere de saygim sonsuz
    Arada bir gittiği bir salon var kozyatağında, ordaki hocalardan biri böbrek yetmezliğinden öldü birkaç ay önce çok genç bir yaşta, o kararı da bu olaydan sonra aldı. Ben de temmuz ayında işten ayrıldıktan sonra bir ay o salona yazılmıştım değişiklik olsun diye, ordan biliyorum.
  • beyler size normalde hakaret etmek isterdim ama etmiyorum ban yemek istemiyorum , paranizi sokakta mi buluyorsunuz ? Nasil bir memleket bu adamlar dopinge asilip sisiyor sonra coluk cocugu pt ayagina kekliyorlar bu yaavsaklar madem bu kadar spor konusunda bilgili gitsinler herhangi bir futbol basketbol klubunde kondusyoner olarak calissinlar.
  • Bu kadar kafaya takman inanılmaz saçma,robot gibi çalışıp sporu hayatının merkezine koymana gerek yok istediğin gelişimi elde etmek için.

Ayriyetten doğal sporcusun bu istenilen gelişimler keşke 1 ayda 3 ayda olsa herkes vücut yapsa değil mi,öyle olmuyor işte o gördüğün vücutların üzerinde yılların emeği var ve herkesi kendinle bir tutmaman gerek arkadaşınla aynı anda spora başlarsın o 3 ayda senin 2 katın olur sende ise gözle görülecek çok birşey olmamıştır bunlar çok normal,her insan farklıdır.

Gerçekten gelişmek istiyorsan boşver emir inalbayı ptyi falan progressive overload nedir araştır öğren ve sabırlı ol,benim kişisel fikrimde estetik olmayı o kadar umursama,kalorileri arttır kas kütlesi koy belli bi kas kütlesine ulaştıktan sonra zaten kendin karar verirsin estetik olmayı yada bulky kalmayı.
  • quote:

Iyi aksamlar hocam

Gonul isterdi ki iyi seyler soyleyeyim ama maalesef. Verdigi antrenman ve beslenme programina %90 uydum. Hic aksatmadan gittim spora ki zaten isim de yok. Sadece spor ve dinlenme var hayatimda simdilik. Her neyse amacim kas kutlesini artirip hacim kazanmakti ve buna yonelik program istemistim. Kendisinin verdigi programi 1 ay uyguladim ve 2 kilo vermistim. Kendisine mail attim ve kilo verdigimi soyledim. Kendisi bu durumun normal oldugunu ve metabolizmamin hizlanip yag yaktigimi soyledi. Dusuk kalorili bi beslenme yazdigini fakat bundan sonra yuksek kalorili yazip adeleleri dolduracagimizi yazdi. Yani bilemiyorum haftanin her gunu gittim ne dendiyse yaptim. Agirlik idmani olsun cardio olsun. Beslenme anlaminda resmen tek duze beslendim ne yazildiysa onlari tukettim hani robot gibi. Sosyal hayat 0, bu ise gonul verdigimi az cok anlamissinizdir(yarismaci filan olmayi tabii ki dusunmuyorum tamamen amator sporcuyum)

1 ayi tam doldurdugum icin kendisine fotolarimi cekerek mail attim ve ikinci beslenme ve idman programini bekliyorum. Eger verecegi seyler kafama yatmazsa uygulamicam buyuk ihtimal. Bakalim ne cevap verecek

Ayrica kendisine yazildiktan sonra gunluk rutin ve foto istiyor sizden daha once de bahsettigim gibi ama bence burda onemli olan metabolizma hiziniz. Yani herkesin metabolizma hizi farklidir bunun olcumu icin ilk doktora gitmek gerekir ki ona gore beslenme programi olusturalim, makrolari mikrolari ayarlayalim. Kendisi benden bunu istemeden beslenme programi yazdi ve dedigim gibi uyguladim sonuc bu simdilik. Bu kadar emek veriyorken istedigim sonucu alamayinca insanin bi morali bozulmuyor degil ama yapacak bisi yok. Kendi beslenmemden daha cok yiyorum halbuki ama 2 kilo vermisim. Her neyse zaman gosterecek bakalim. Kendisi bugun veya yarin ikinci programi gonderir mail yoluyla ve ben de sizleri buradan bilgilendiririm. Saglicakla kalin
    hocam sonuc nasıl oldu anlatırmısınız

• Beyler boşverin ptlere para bayılmayın(çok zor, kilit, ozel ilgi harici duzelmeyecek bir vucudunuz yoksa). Elbet işe yarar ama onun soyleyecegi seyleri internette bedavaya bulacaksiniz zaten, geri kalan senin elinde yaparsan sonuc alırsın yapmazsan almazsan. O kadar para dökene kadar saglam bi vucut forumuna at vucudunu sana bedavaya yardim edecek bir suru insan cikacak
  • Konuyu okudum aradan 2 yıl geçmiş sonuç ne oldu merak ettim son zamanlarda ınstagramda cok reklamlarını görüyorum.
  • Konuyu görünce nacizane kendi görüşümü yazmak istedim.

Bir kere, indirim son gün geyiklerine kanmayın. Sürekli indirim yapıyor. Sınırlı kontenjan diyor zaten bunlar pazarlama taktikleridir. Ekim Kaya ile eskiden iş birliği tarzı bu mevzuları da vardı. :)

Ben ve 1 arkadaşım aynı dönem de PT aldık. ( 2 sene olmuştur.) Ben yağlı bir vücut yapısına sahibim. O dönem kas kütlem yerinde ve spor geçmişim 4-5 sene ve pazarlama taktiklerine kanıp yağ yakmak amaçlı başvurdum. Arkadaşım bunun aksine askerden yeni gelmiş, 1 deri 1 kemik ve spor geçmişi çok az ve benden 15 20 kilo zayıf. İkimize de aynı program, neredeyse de aynı beslenme programı yazıldı. Programı uygulamak ise akşam saati spor salonu ortamında imkansız olup çok da mantıklı gelmedi.

Bunun yerine bu işin okulunu okumuş, neyin ne olduğunu bilen kişilerden yardım aldım.

Takdir sizindir.

• Kendisinden program almadım tanımam etmem sadece araştırdım yorumları okudum. Bu tür online diyet online program veren kişiler genelde herkese aynı programı veriyor diye şikayet var. Herkes diyet konusunda "kilo verdiren muhteşem karışım" lar ve değişik tarifler bekliyor. Ama maglesef öyle birşey yok. Günlük ihtiyacın olan kalorinin 500 kalori azını alırsan kilo vermeye, 500 kalori fazlasını alırsan kilo almaya başlarsın. Olay aslında bukadar basit. O yüzden kilo verdiren diyet diye bir kalıp olmaz. Diyet kişiye özel olur ve kalori hesabı da metabolizma hızına, günlük yaşantısına, spor aktivitesine vsvs bağlıdır. Özet verecek olursam. Kısacası aynı diyetisyenin farklı kişilere yazdığı diyetler birbirine coooook benzer. Genelde sadece gramajlar değişir. Ama ben yinede online program hazırlayanların nokta atışı program yazacaklarıma inanmıyorum. Yüzde yüz metabolizma hızı tespiti için ölçüm şart, kilo vermeye engel bir durum varmı diye kan tahlili şart. Kısacası diyetlerin birbirine benzemesi normal ama size özel nokta atışı bir kalori hesabı varmıdır? Sanmıyorum.

Spor programına gelecek olursak. Spora yeni başlayan bir insan, kilo almaya, kilo vermeye hatta gelecekte yarışma hayali bile varsa başta uygulayacağı program yine bir hocadan bahsediyorsak herkese yazacağı aynıdır hatta aynı olmalıdır. Çünkü hedef ne olursa olsun ilk amaç kas kütlesi arttırmak ve form oturtmaktır. Aslında bir hoca size en başta nekadar şekil şukul, tam instagramlık hareketler yazıyorsa o program aynı orantıda kalitesiz ve yetersizdir. Yani yine aynı durum söz konusu. Aynı hoca tüm danışanlarına benzer programlar yazar. Çünkü işe yarayan hareketler ve gelişime giden yol kişiye göre sabittir. Yani A hoca bacağı squatla güçlendirir ve danışanlarınada squat önerir, B hoca leg press kullanır ve danışanlarınada leg press kullandırır. İkiside doğrudur ve programlarında kendi bildikleri yolu kullanırlar.

Özet verecek olursak benim görüşüme göre online diyet olmaz, ama online spor programı olabilir. Ama beslenme olmadanda vücut geliştirmeden bahsedemeyiz. İkisi tamamen bir bütündür. Vücut geliştirmeye kendinizi adayacaksanız, bu sporu ciddi şekilde yapan her sporcu gibi arastıracaksın öğreneceksin sonra yanıldığını farkedip tekrar doğrusunu öğreneceksin :) Sonrada hayatın boyunca araştırıp öğrenmeye devam edeceksin.

• İndirim varmış yine :) var mı yakın zamanda pt hizmeti alan acaba

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.