Şimdi Ara

EminEvim (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.371
Cevap
45
Favori
359.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bana bugün teslimat yapıldı.beni aradılar teslimat yapılacak şubeye gelin diye bende gidemedim.öğleden sonra aradılar paranız isminize eft yapılmıştır diye.bankadan paramı çektim ve borcumu kapattım.

bugün yine eminevim çalışanıyla tatsız olayımız oldu.çünkü para 350 tl eksik yatmış.bana sormadan beni sigortalamışlar ve daskım olmasına rağmen tekrar dask kesilmiş.benim dask poliçem zeyilnameliydi.satın aldığım kişi dask poliçesi kestirmiş bende onu onlardan izin alarak zeyil yaptırdım kendi adıma.genel merkezde çalışan kişi zeyilnamenin ne olduğunu bilmediği için benim dosyamda dask poliçesi yok diye tekrar poliçe kesmişler.

artık kaç tl lik dask kesildi kaç tl lik hayat sigortası kesildi bilemiyorum.tahminimce 150 tl dask 200 tl hayat sigortasını bize pahalı bi şekilde kestiler.

kızdığım nokta madem hayat sigortası keseceksin bana bi sor ben gideyim sigortacımdan kestireyim.boşu boşuna kazıklandığımı düşünüyorum.

onların kestikleri dask poliçesinin ücretini yatıracaklar geriye bana.

bizim son 1 aydır eminevimle gerek evi alış şeklim olsun gerekse bunlar olsun hep problem yaşadık.saolsun şubedeki bey işi bi şekilde lehime çevirdi ama şu sigorta olaylarına kızdım.

Teslimattan sonraki ilk yıl mecburmuş hayat sigortası.Seneye yapmıcaklar.Ayrıca seneye de dask ı yeniletmme gerekcek ama onlara yaptırmıcam poliçeyi.

• Eminevim ıstanbulda ahenk evler diye konut projesi yapmış. Son gün 31 ekim mis. Istanbulda olanlar düşünebilir fakat fiyatlar bayağı yüksek geldi bana. Istanbula göre normal mi semtine göre yüksek mi bilmiyorum.
  • Arkadaşlar İstanbul'da olanlar için artık sistemi değilde direk eminevimin yaptığı evleri öneririm. Şİmdi kurtköyde bir proje var. Aynı sistem geçerli. Faizsiz ödemeleri bölüyorlar. Biz şirketin bir eminevim hissesini oraya kaydırdık, yani bir üyeliğiniz var ise oraya aktarılabiliyor. Değişik ödeme planları mevcut ilgilenenler varsa baksın bence. Lakin evler 3 sene sonra teslim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lacivert25

Arkadaşlar İstanbul'da olanlar için artık sistemi değilde direk eminevimin yaptığı evleri öneririm. Şİmdi kurtköyde bir proje var. Aynı sistem geçerli. Faizsiz ödemeleri bölüyorlar. Biz şirketin bir eminevim hissesini oraya kaydırdık, yani bir üyeliğiniz var ise oraya aktarılabiliyor. Değişik ödeme planları mevcut ilgilenenler varsa baksın bence. Lakin evler 3 sene sonra teslim.

Nerden bilgi alabiliriz link varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: superhead

quote:

Arkadaşlar İstanbul'da olanlar için artık sistemi değilde direk eminevimin yaptığı evleri öneririm. Şİmdi kurtköyde bir proje var. Aynı sistem geçerli. Faizsiz ödemeleri bölüyorlar. Biz şirketin bir eminevim hissesini oraya kaydırdık, yani bir üyeliğiniz var ise oraya aktarılabiliyor. Değişik ödeme planları mevcut ilgilenenler varsa baksın bence. Lakin evler 3 sene sonra teslim.

Nerden bilgi alabiliriz link varmı?

İnternette görmedim. Eminevimi arayarak bilgi alabilirsiniz. Kurtköyde satış ofisi var, proje alanında.
  • lacivert25 kullanıcısına yanıt
    Merhaba yazımda sadece forum siteleri ile ilgili kısmı dikkatiniz çekmiş kendinizce ona cavep vermişsiniz aklıma geleneni yazmadım aklıma takılan şeyleri yazdım bu forumda İstanbul yada Türkiye genelinde yapılan her hangi başka bir konut edindirme ile ilgili başka bir başlık konu topik vs varmı acaba yokkk neden sadece evim evim isimli firma burada var olmuş Reklam için ,firma o kadar güvenilir o kadar sağlam o kadar çok müşteri portföyüne sahip ise neden burada sayfalar dolusu reklam kokan işler içi üşenmeden bıkmadan ve usanmadan aynı tezler üzerine yazılara cevaplar yazılmış .
    Firma yeni müşteri arıyor o kadar ve bence insanların dini inanış ve dini yaşayışlarını kendi işleri için alet ediyor diyorum .
    Her zaman masayı kuran kazanır neden çünkü kurallları o koyar
  • Bu ay teslimatim yapilacak hayirlisiyla, gelismeleri buraya yazicam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asityanığı

Merhaba yazımda sadece forum siteleri ile ilgili kısmı dikkatiniz çekmiş kendinizce ona cavep vermişsiniz aklıma geleneni yazmadım aklıma takılan şeyleri yazdım bu forumda İstanbul yada Türkiye genelinde yapılan her hangi başka bir konut edindirme ile ilgili başka bir başlık konu topik vs varmı acaba yokkk neden sadece evim evim isimli firma burada var olmuş Reklam için ,firma o kadar güvenilir o kadar sağlam o kadar çok müşteri portföyüne sahip ise neden burada sayfalar dolusu reklam kokan işler içi üşenmeden bıkmadan ve usanmadan aynı tezler üzerine yazılara cevaplar yazılmış .
    Firma yeni müşteri arıyor o kadar ve bence insanların dini inanış ve dini yaşayışlarını kendi işleri için alet ediyor diyorum .
    Her zaman masayı kuran kazanır neden çünkü kurallları o koyar

Yine aynı şeyleri başa alıp duruyorsunuz. Konunun hepsini okuduysan buraya eminevim çalışanıda yorum yazmış oradan teslimat alanda. Kim neyin reklamını yapmış? Yorumlarımı oku bakalım, artıları eksileri belirtmemişmiyiz? Sen ne biliyorsunda karalıyorsun? Bu sisteme girmiş ve ödemesini zamanında yapmış ve parasını alamamış bir kişi bul bakalım belgeleriyle. Hep aynı laf insanların dini duygularını sömürüyorlar. Arkadaşım bir gün çık gel yanıma belgesiyle sana kaç para ödemişim kaç almışım göstereyim. Bak bakalım başta denilenin dışında bir para alınmışmı. Artık yeter. Olumlu veya olumsuz birşeyi kanıtıyla biliyorsanız yazın buraya. Aynı şeyleri yazıp durmanın anlamı yok. Sistem çok basit o kadar basit ki sizin gibiler yüzünden bile zorlaşmıyor.

1- Kirada oturan biri için sistem HİÇ KARLI DEĞİL.
    2- Bugüne kadar binlerce teslimat varken ve hiç ödeme alamamış insan yokken yok duyguları kullanıyorlar demenin anlamı yok.

Varsa başka aklına takılan bilgim dahilinde cevap vereyim. O yazdığına cevap vermemin sebebide bunu bile duymam oldu. Şimdi sen diyorsun ki bu forumda yapı firmalarıyla ilgili birtane bile başlık yok ha? Çok güzel :). İlk mesaja bir bak bakalım ne yazmış vatandaş? Eminevimmi açmış bunu?

Anlamıyorum ki amaç ne? Ben dahil bir çok eski üye teslimat aldık diyoruz, lakin sistemin şöyle eksileride var diyoruz. Sen ne diyorsun? İnsanların dini duygularını sömürüyorlar. Neye göre diyorsun? Kanıtın var mı? Yok. Bizden kanıt mı istiyorsun? Hodri meydan tapusuyla banka dekontuyla hazırım.

Cidden artık yeter, tek bu konuda değil dünyada ki herhangi bir konuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı bırakalım.

Ha bu arada asityanığı forumda dini duyguları sömürüyor.

Lafı uzatıp sizle burada klavye tartışmasına girme niyetimde değilim.Herkez gibi bende kendi fikirlerimi ve düşünceleri yazdım ve paylaştım buradaki birileri gibi bir amaç ve gayem olmadı olmazda siz benim yazdıklarımdan benim hiç değinmediğim konulara getirmişsiniz konuyu kendinize göre yorumlayıp değerlendirmiş ve benim hiç yazmadığım şeylerle cevap vermişiniz önemli değil dediğim gibi tartışmaya girmek ve daha başka da yazmanın anlamı yok
    Sisteme girip ev Alana hayırılı olsun işine gelen sisteme girer işine gelmeyen girmez bu kadar basit değilmi.
    Bir sistemin içine girip ona inanıp doğru yada yanlış körü körüne o konuyu savunmak ve tartışmak bilgi sahibi olduğun anlamı gelmez .
    Size de hayırlı olsun evinizi almışsızız umarım çok borcunuz kalmamıştır güle güle oturun ailenizle
    Görünen köy Kılavuz istemez kanıt aramaya gerek yok her şey ortada
    Kalın sağlıcakla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asityanığı -- 5 Kasım 2013; 15:09:52 >

• Hocam benim merak ettiğim şu gördüğünüz köy neresi. Neye göre insanların dini duygularını sömürüyorlar diyorsunuz? Ben bunu gerçekten merak ediyorum. Ortada dolandırılan bir kişi olmadığı gibi ayda bir forumdan bir kişi gelip buraya bunlar duyguları sömürüyor diyorlar. Gerçekten merak ediyorum neye göre bunu diyorsunuz? Ne öğrendiniz duydunuz bunu diyorsunuz?

Adamların iki sistemi var.

1- Vade ortası. Diyorki ödeyebileceğin taksit miktarını ve fiyatı söyle. Ben sana ödemenin yarısında paranın hepsini vereyim. Şu kadar yüzde de komisyon alırım diyor.

2- Çekiliş sistemi var diyor. Çekilişi erken çıkan kiradan kurtulacağı için çıkmayana göre belli bir hesaba göre daha fazla ödeme yapar. + Komisyon.

Şimdi bu adamlar bu işi babalarının hayrına yapıp komisyonu kaldıracak halleri yok. BU devirde varsa öyle biri söyle ondan faydalanalım. Versin toplu parayı biz taksit taksit ödeyelim.

Buraya yazsanız ki. Siz ödeme yaparken ki evin değerinin artması + ödediğiniz kira ve bunun gibi şeyleri toplayınca krediden karlı değil. Derim ki eyvallah. Ama şunu gerçekten anlamıyorum. Nasıl duygu sömürüyorlar?

Aklıma şu geliyor. Senin eminevim çalışanlarından, yönetiminden tanıdıkların var adamlar biliyorsun ki adamlar bu paraları içkide kumarda yiyor. Veya biliyorsun ki topladıkları paraları akşam x bankasında faize yatırıyorlar.

Böyle birşeyi biliyor ve kanıtlıyorsanız amenna. Ama sırf adamlar kendilerine muhafazakar deyip iş hayatında aksamadan ilerliyorlar diye ikide bir bunu diyorsanız kusura bakmayın bu art niyetten başka birşey değil. Ayrıca ben klavye tartışmasına girmiyorum. Diyorum ki benim söylediklerime kanıtım hazır istiyorsan gel buyur çayımı iç bak. Seninde varsa kanıtın geleyim çayını içeyim göster. Bu duyguları sömüren insanlarla beraber savaşalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lacivert25 -- 4 Kasım 2013; 16:16:16 >

• quote:

Hocam benim merak ettiğim şu gördüğünüz köy neresi. Neye göre insanların dini duygularını sömürüyorlar diyorsunuz? Ben bunu gerçekten merak ediyorum. Ortada dolandırılan bir kişi olmadığı gibi ayda bir forumdan bir kişi gelip buraya bunlar duyguları sömürüyor diyorlar. Gerçekten merak ediyorum neye göre bunu diyorsunuz? Ne öğrendiniz duydunuz bunu diyorsunuz?

Adamların iki sistemi var.

1- Vade ortası. Diyorki ödeyebileceğin taksit miktarını ve fiyatı söyle. Ben sana ödemenin yarısında paranın hepsini vereyim. Şu kadar yüzde de komisyon alırım diyor.

2- Çekiliş sistemi var diyor. Çekilişi erken çıkan kiradan kurtulacağı için çıkmayana göre belli bir hesaba göre daha fazla ödeme yapar. + Komisyon.

Şimdi bu adamlar bu işi babalarının hayrına yapıp komisyonu kaldıracak halleri yok. BU devirde varsa öyle biri söyle ondan faydalanalım. Versin toplu parayı biz taksit taksit ödeyelim.

Buraya yazsanız ki. Siz ödeme yaparken ki evin değerinin artması + ödediğiniz kira ve bunun gibi şeyleri toplayınca krediden karlı değil. Derim ki eyvallah. Ama şunu gerçekten anlamıyorum. Nasıl duygu sömürüyorlar? Aklıma şu geliyor. Senin eminevim çalışanlarından, yönetiminden tanıdıkların var adamlar biliyorsun ki adamlar bu paraları içkide kumarda yiyor. Veya biliyorsun ki topladıkları paraları akşam x bankasında faize yatırıyorlar.

Böyle birşeyi biliyor ve kanıtlıyorsanız amenna. Ama sırf adamlar kendilerine muhafazakar deyip iş hayatında aksamadan ilerliyorlar diye ikide bir bunu diyorsanız kusura bakmayın bu art niyetten başka birşey değil. Ayrıca ben klavye tartışmasına girmiyorum. Diyorum ki benim söylediklerime kanıtım hazır istiyorsan gel buyur çayımı iç bak. Seninde varsa kanıtın geleyim çayını içeyim göster. Bu duyguları sömüren insanlarla beraber savaşalım.

Arkadaşım ben konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum ama sen hala üstüne geliyorsun bak senin yazdığın yerde kırmız ile dikkat çekmeye çalıştığım yer konuyu özetlemiş .
    Bu sistemin banka kredisinden daha karlı hiç bir yanı yok hatta banka kredisi daha karlı oluyor ilk sayfalarda banka kredisi ile bu sistemin arasındaki farklarını defalarca hesaplarını yapan arkadaşlar olmuş çok güzel hesap kitap yapmışlar.
    İşte burada konu faiz haram ama birde böyle bir sistem var gelin bu sistemden faydalanın diye bir şirket kurulmuş , kuruluş amacı faiz haram biz başka bir şekilde insanları ev sahibi yapıyoruza dayanıyor .
    Ben bu firmaya dolandırıcı, sahtekar , yalancı hırsız vs vs gibi hiç bir ithamda bulunmadım yok para topluyorlar evleri teslim etmiyorlar geciktiriyorlar gibisinden de hiç bir şey söylemedim Evet bu güne kadar belkide 20.000 ev teslim etmişlerdir bu konuda bir teredtütüm yok
    Şirket sahiplerini tanımam bilem özel hayatları nasıl yaşarlar hiç bilemem beni de ilgilendirmez.Ankarada bir şekilde bir arkadaşım vasıtasıyla bürolarına gittim ve sistemin işleyişini yetkili ağızdan dinledim .
    Şimdi sistemin işleyişini anlatır iken defalarca fazisiz sistem faizsiz sistem diye belki de 15,20 kere üstüne bastıra bastıra konuştular ama faizsiz sistemden siz daha pahalıya alıyorsun evini ona hiç değinmiyorlar benim baştan beri anlatmak istediğim de bu bir şekilde ben bu alışverişten zaralı çıkıyorum banka faizine göre ev bana daha pahalıya geliyor ayrıca banka fazileri düştüğü zaman yapılandırma yapma olanağın var ve beklediğinden daha az ödeme imkanın bile oluyor bu sistemde bildiğim kadarıyla yok .Bakın ben fazi HARAM değildir demiyorum evet faiz dinimize göre haramdır ve aslını inkar eden dinden çıkar
    Ayrıca ortada bu kadar çok toplanan paralar var sizce bu toplanan taksitleri komisyonların önden ödenen toplu paraları hepsini kendi kasalarındamı muhafaza ediyor veya değerlendiryorlar bence bir şekilde finansal sistemin içine muhakkak o paralar giriyor ama faizsiz bankacılığa ama faizli bankacılığa.
    Benim baştan anlatamak istediğim konuyu umarım açıklayabilmişimdir

• Hocam hala aynı şeyleri söylüyorsun. Dini duyguyu nasıl sömürüyorlar orayı bize göster. Adamlar sana tutup orada hesap mı yapacak kredi çekersen şu kadar ödersin, bizde sisteme girersen yok evindeğeri şu kadar artar şu kadar kira ödersin bunları toplayınca krediden daha karsız olur falan filan. Tutup bunları mı demelerini bekliyorsun? Allah'a şükür herkes az çok hesap yapabiliyor. Şimdi bu adamlar sana benim dediklerimi deseydi dini sömürmüyor olacaktı ama demediler sömürmüş oldular. Tamam anladım, sen ilk mesajında burada ki insanları reklamla suçladın, bak eski yorumlarıma ben bu söylediklerini en başlarda söylemişim? Ne oldu şimdi biz sana göre reklam yapıyorduk? Senin söylemek istediğini senden önce söylemişim. Şimdi dini duyguları kullanmıyorlar mı?

Benim demek istediğim, buraya ayda bir bir kişi geliyor sistem nasıl işler? Parasını alamayan var mı? Bu sistemden mağdur olan veya kazanan var mı? veya bunun gibi bilgi edinecek soruları sormuyor. Bu adamlar dini duyguları kullanıyor der, yada ortada birtane teslimat alamayan yokken sistem güvensiz der. Yahu Allah aşkına bırakın bunları varsa bir kanıtınız gösterin bizde bilelim, öğrenelim, bilgileri paylaşalım.
    Şimdi eminevimdeki adam krediye girersen daha karlı olursun demediği için firma dini duyguları sömürüyor demek hangi akla mantığa yatar. Ayrıca adamlar sonuçta ticaret yapıyor. Hangi esnafa gittiğinde sana ya bizim mal iyi ama şuradan alırsan daha karlı olursun der. Burada eminevime giren hangi arkadaş bu hesabı yapmamıştır? O kadar cahil mi insanlar. Umarım anlatmak istediğimi anlaşılmıştır. Varsayımlarla veya kişisel düşüncelerle konuşulacak konu var konuşulmayacak konu var.

Sende hala aynı şeyleri savunuyorsun senle bu konuda anlaşamıyacağımız apaçık ortada benim yazdıklarım açık ve net neyi söylemek istediğimi ilk sayfalarda başka başka arkadaşlarda defalarca yazmışlar .Senin anlayacağın şekilde Daha açık nasıl yazabilirim seni çözemedim Ben seni anlıyorum ama sen beni anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun veya işine gelmiyor .Sen Kanıt, kanıt ,kanıt deyip duruyorsun neyin kanıtını arıyoruz ortada cinayet yada başka bir adli olaymı var sen görmek istediğim taraftan görüyorsun
    Sen ya bu firmanın elemanısın yada iyimser olarak bir şekilde sistemin içine girmiş ve körü körüne sistemin işleyişini savunuyorsun çözemedim anlayamadım o yüzden ithamda bulunmak istemiyorum.
    Ben sondan bir önceki mesajımada bu sistemden ev alana hayırlı uğurlu olsun diye yazdım sanada ayrıca hayırlı olsun borcunu ödemek nasip olsun dedim yapıcı ve tartışmadan uzak kalmaya çalışıyorum
    Sen anlamak istediğin ne ise onu anlıyorsun .Beni söylemediğim şeylerle itham etmeye çalışıyorsun firma hakkında yazmadığım konuları öne sürüp beni suçlayıcı şekilde konuşuyorsun bence seninde aklına takılan sorular çok ve burada kendince çözüm arıyorsun .
    Bu konuda Son sözüm şu olacak Bu sitemden ev alan vatandaşıma hayırlı uğurlu olsun herkez ailesi ile mutlu huzurlu sağlık ve sıhhatli oturmak nasip olsun.
    Satan ve sistemi işleyişini sağlayan kişiler ve şahıslara kusura bakmasınla hayırlı işler dilemiyeceğim ha onlarında çok umurlarında olacağını sanmıyorum
    Sonuçta bu sitemden alanda SATANDA memnun..
    syg

• Sayın hocam benim birşeyi savunduğum yok. Ben sadece öğrenmek istiyorum sen ve o belirttiğin arkadaşlar neye dayanarak bunu diyor. Varsayımlarımla veya hislerimle buraya birşey yazmıyorum. Sisteme girmiş sistemin olumlu veya olumsuzlarını görmüş yaşamış biri olarak yazıyorum. Diyorum ki şöyle şöyle hesaplarsak sistem mantıklı değil ama bize şöyle şöyle kolaylıklarda sağladılar. Veya şu amaçla girerseniz mantıklı (eviniz var ve birim için). Yani senin o söylediklerini bak ilk mesajlarıma, ben ilk başlarda söylemişim. Ayrıca mesajlarım hepsinde direkt olarak sana cevap yazmadım hepsine alınma, belirttim orada, ayda bir biri gelip böyle böyle diyor diye. Allah razı olsun hayırlı olsun demişsin. Ben seni çok iyi anlıyorumda bir türlü soruma cevap alamıyorum ayrıca kanıt sadece cinayetlerde istenen birşey değildir. Sana diyorum ki "düşünüyorumla" veya "bence" ile değil. Bilgiyle tecrübeyle hareket edelim. Şu ana kadar sorduğum tek bir soru var ama yazdıkların içinde cevap olarak sadece adamlar görüşmede karlılık ile birşey söylemediler ondan dini duyguları sömürüyorlar cümlesini duydum. Bir kez daha diyorum varsa olumsuz bildikleriniz gelin bize gösterin bilelim ve böyle adamların ağına düşmeyelim.

• bu katılım olayları da bankalardan beter. Bankalar bence bu işi daha dürüst yapıyor en azından faizi biliyorsun. haram olduğunu da biliyorsun. Burda ise kendini kandırıyorsun. Yok alım satım komısyonu, yok kira bedeli, yok aidatı geç ödeyınce faiz vs vs . şimdi bu iş faizsiz mi oluyor.?

Size bir Osmanlı Vakıf çalışma sistemi örneği vereyim.
    Bir kişi osmanlı zamanında vakıftan para isteyecek, e haliyle dindar devletiyiz ya biz de faizsiz vermemiz lazım, esnaf kardeşimiz geliyor 100 altın borç istiyor. vakıf tamam vereyim diyor. ancak bizim vakfımızın bir sistemi var, bizden faizsiz kredi alanlar şu el yazması kitaplardan satın almak zorunda. Esnaf soruyor ne kadar bu el yazması kitaplar, 10 altın. Tamam alayım dıyor esnaf. Ancak vakıf hoooopp daha bitmedi, o el yazması kitabı vakfa geri hedıye etmen gerekıyor ki bız de senın bu ıyı nıyetınle sana bu kredıyı verelım aksı takdırde veremeyız . sonucta adam 90 altın alıyor ama öderken 100 ödüyor.

Bakın arkadaşlar bu işlerde önemli olan girdi=çıktı eşitliliğidir.
    100 lira aldıysan 100 lira verirsin 5 ise 5, kana kan, dişe diş. ve en iyi sistem kooperatif sistemidir

En çok sevdiğim bir yazarın sözleri ile bitireyim.
    '' Dikat edin de kandırıcı sizi ALLAH ile kandırmasın'' Fatır suresi 5. ayet.
    Yazar = Hz. Allah c.c.

• erkmenson kullanıcısına yanıt
    En çok sevdiğim bir yazarın sözleri ile bitireyim.
    '' Dikat edin de kandırıcı sizi ALLAH ile kandırmasın'' Fatır suresi 5. ayet.
    Yazar = Hz. Allah c.c.

• Ortada bir ticaret var, insanlar buradan ekmek yiyor. Bilgili arkadaşlar girdi çıktı eşitliği olmalı diyor. Allah aşkına bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak neysede, bilgi sahibi olmadan ayet paylaşmak ne oluyor. Hangi mantıkla ticarette girdi çıktı eşitliği olacak denir. Mesleğiniz nedir bilmiyorum ama size ayet paylaşmadan önce biraz araştırma yapmanızı öneriyorum, haşa bu işlerin şakası olmaz. İnandığım doğruları savunacağım diye sadece işime gelen kısmı alıp burada paylaşırım demek çok tehlikeli bir durumdur. Önce gider sistemi araştırırsın, ticaretle ilgili, vadeli satışla ilgili ayetleri, efendimizin hadislerini okursun, büyüklerin firma ile ilgili veya bu sistem ile çalışma hakkında ki fetvalarını okursun, anlamadığın yerleri bilenlere açıklattırıp sonra gelip buraya ayet paylaşırsın. Allah korusun ama bu iş insanı dinden çıkarmaya kadar götürür. Sen şu anda resmen bu firmanın (veya firmaların) Allah'ı kullanarak insanları kandırdığını söylüyorsun. Hakkımızda hayırlısı.

• Arkadaşlar bende 100 binlik teslimatımı sorunsuz almış bulunmaktayım zamanı gelince herkes sorunsuz alır inşallah.

• quote:

Arkadaşlar bende 100 binlik teslimatımı sorunsuz almış bulunmaktayım zamanı gelince herkes sorunsuz alır inşallah.

Hayirli olsun hocam, cekilisli miydi sisteminiz

• quote:

Orijinalden alıntı: narec

quote:

Arkadaşlar bende 100 binlik teslimatımı sorunsuz almış bulunmaktayım zamanı gelince herkes sorunsuz alır inşallah.

Hayirli olsun hocam, cekilisli miydi sisteminiz

Sağolun Allah razı olsun. Peşinatlı erken teslim sistemiydi.

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.