Şimdi Ara

Emekli maaş promosyon & dayanışma & tartışma (İlk mesajda en yüksek 5 banka olacaktır)25.09.23) (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.930
Cevap
637
Favori
1.539.761
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
174 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    KK almadan esnek hesap ile sanırım maaş taşınıyor ypk ye ama esnek hesap için işletim ücreti var mı yok mu belirtmemişler.
  • TEB yeniden emekli maaşını almayı taahhüt edenlere 350 TL bonus hediye kampanyası başlatmış. (http://www.teb.com.tr/sizin-icin/emekli-bonus-hediye/)
    Açıkçası kredili mevduat hesabı zorunluluğu biraz insanın canını sıkıyor. Bu uygulama nedir, kesinti yapılıyormu? Bilgi sahibi kimse varmı bu konuda veya daha önce bu şekilde TEB den emekli maaşı çekip kesinti yaşayan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nyyankees -- 9 Ekim 2014; 14:44:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nyyankees

TEB yeniden emekli maaşını almayı taahhüt edenlere 350 TL bonus hediye kampanyası başlatmış. (http://www.teb.com.tr/sizin-icin/emekli-bonus-hediye/)
    Açıkçası kredili mevduat hesabı zorunluluğu biraz insanın canını sıkıyor. Bu uygulama nedir, kesinti yapılıyormu? Bilgi sahibi kimse varmı bu konuda veya daha önce bu şekilde TEB den emekli maaşı çekip kesinti yaşayan varmı?

400 lira bonus verdiği dönemde babam emekli maaşını bu bankaya aldı. Maaş hesabından havale eft ücretsiz, hesap işletim ücreti yok. Kredili mevduat hesabı açmışlar ama kullanmıyor. Marifetli hesap da açtırmış maaş gelince ihtiyaç fazlası marifetli hesapta gecelik faiz kazandırıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teb'den başka kampanya var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximillano1

Teb'den başka kampanya var mı acaba?

Konunun ilk mesajını oku.

• En son yapı kredi aklıma yattı, 3 yıl, 300 tl, kredi kartı puana falan gerek yok. internet işlemleri ücretsiz, en az 500 tl maaşının olması ve hesap işletim ücretinin olmaması ,
    ektra bilgi
  • 1 yıllık neler var?
  • benim emekli maaşımda yaklaşık 2 yıldır finansbankta. o zaman 2 yıllığına 300 tl vermişlerdi, daha önceleri 400 lira idi sanırım şu günlerde 3 yıllığına 300 lira gibi bir para veriyorlar.
    esnek hesap açıyorlar kullanmazsanız hiç bir masrafı yok.
    kredi kartı zorunluluğu yok bildiğim kadar. ücretsiz olanlardan isterseniz bir defaya mahsus ve kart süresi dolduğunda veya kaybolduğunda 10 lira gibi kart parası alınıyor. başka masrafı yok ama puan vermiyor veya çok az veriyor.
    3 ot. ödeme talimatı hesaba, 3 ot. ödema talimatı k.kartına verdinizmi toplam 90 tl para veriyor.
    hesap işletim ücreti vs. yok.
    tüm bankamatiklerden ücretsiz para çekebiliyorsunuz.
    havale, eft ücreti yok.
    arada bir canınız sıkılmıştır falan diye değişik sebeplerle 15-20-30 lira gibi puanlar yüklüyor.
    ben de gold card var şube personelinden tanıdık var, başta aidatı olunca ben istememiştim, tanıdıkta önemli değil buradan yazarız iptal ederler deyince almıştım 2 defa 75 lira gibi bir aidat geldi iptal ettireceğiz diye anamız ağladı. biraz birikim falan vardı bankanızda neyim varsa iptal ederim falan diye tehditvari dilekçe yazınca zorla iptal ediyorlar. normal iptal isteklerini tınlamıyorlar.
    kısacası memnunmusunuz derseniz finasbanka takıldık gidiyoruz, tanıdık olunca bazen yardımcı oluyor.
    şu ana kadar toplam 500 lira civarında bir avantajım oldu.
    tahminen günün dolmuştur başka bankaya grçsem veya dolaylı yoldan tekrar finansbanka gelsem mi diye düşünüyorum ama bir sürü otomatik ödeme talimatı vs. var sıkıntı olacak.

• Arkadaşlar biz garantiye hesabı taşımıştık konuyu ilk gördüğümde. Fakat ne altını verdiler nede kart gönderildi aylardır babam işini gücünü bırakıp bankaya gidip çekiyor. Altınında üzerine yattılar. Bir dünya kağıt imzalatmışlar babama ben yokken haliyle. Defalarca kart talebinde bulunduk gelmedi. Şimdi maaşı tekrar taşımak istiyorum en makul finansbank olarak gözüküyor başka fikri olan varmı? Ayrıca taşıma yaptığımız için kesinti vs olurmu ?
  • hayvandoktoru kullanıcısına yanıt
    baban bu durumda sana kızmıyor mu :))

bak yukarıda yazan arkadaş Finansbank nasıl yazmış ,yalnız ayrıntıları kaçırmayın derim

3 adet otomatik ödeme talimatı gibi
  • esnaf adam değişiklik oluyor :)
  • yapı kredi hala taşımadı 1 ay geçti maaşı hala eski bankadan alıyoruz

dedikleri mazeret eski banka müşterisini hemen vermek istemiyor oldu

siz de durumlar nedir arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer14

yapı kredi hala taşımadı 1 ay geçti maaşı hala eski bankadan alıyoruz

SGK yatiriyor parayı, hangi bankadan talep edilirse o bankadaki hesaba yatar.

Eski yada yeni bankayla alakası yok.
    SGK ile görüşün.
  • bu toplu ödeme mevzusu nedir ?
  • quote:

yapı kredi hala taşımadı 1 ay geçti maaşı hala eski bankadan alıyoruz

bu işler bankanın keyfinde değil ki, e devletten banka değişikliği yaparsınız veya gidersiniz eski bankanıza maaş hesabınızı iptal edersiniz olur biter.
  • fabialife F kullanıcısına yanıt
    bankanın değil ama maalesef çalışanların keyfinde oluyor

illa azarlamakla iş yapıyor bazılarının kafası bankada

kadın anneme demiş 3 ay sürer git gel ara ara

böyle adi bir yaklaşımda bulunuyorlar yaşlı insanlara bilmiyorlar diye başlarından savıyorlar

şimdi baktım sonuç devir gerçekleşmiş..kadın gitti eski bankaya maaş çekmeye sırf o personelciğin başından savması sonucu
  • quote:

bankanın değil ama maalesef çalışanların keyfinde oluyor

illa azarlamakla iş yapıyor bazılarının kafası bankada

kadın anneme demiş 3 ay sürer git gel ara ara

böyle adi bir yaklaşımda bulunuyorlar yaşlı insanlara bilmiyorlar diye başlarından savıyorlar

şimdi baktım sonuç devir gerçekleşmiş..kadın gitti eski bankaya maaş çekmeye sırf o personelciğin başından savması sonucu

e-devlet şifresini ptt den alıp turkiye.gov.tr den banka değişikliğini yapın.
    kampanyadan yararlanacağı bankaya beraber gidip halledin.
    sonrasında sıkıntı olmaz.

• ykb ye taşıyıp

300 tl alan oldu mu arkadaşlar
  • quote:

ykb ye taşıyıp

hocam 30 kasım son tarih ve şartlarda 25.000 kişi ile sınırlı diyor. geç kalmayın derim.
    http://www.yapikredi.com.tr/kampanyalar/detay/24614.aspx

düşünürseniz teb 350 lira bonus veriyor ve son başvuru tarihi 31.12.2014 kişi sınırlaması yok.
    http://www.teb.com.tr/sizin-icin/emekli-bonus-hediye/

• quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

ykb ye taşıyıp

hocam 30 kasım son tarih ve şartlarda 25.000 kişi ile sınırlı diyor. geç kalmayın derim.
    http://www.yapikredi.com.tr/kampanyalar/detay/24614.aspx

düşünürseniz teb 350 lira bonus veriyor ve son başvuru tarihi 31.12.2014 kişi sınırlaması yok.
    http://www.teb.com.tr/sizin-icin/emekli-bonus-hediye/

valide geçti ekim ayında da daha yatmamış ondan sordum

kasım sonuna kadar yatması gerek..takip eden ay sonuna kadar yatması gerek şartlarda bu yazıyor

teb de iyi duruyor

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.