Şimdi Ara

Elite: Dangerous (2015) [ANA KONU] (61. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.718
Cevap
38
Favori
74.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M.Savas

Güncellemeden sonra oyun çok değişti. Görevler kendi sunucusunda olduğundan board-flip olayı artık yok ve malesef yolcu görevleri yeteri kadar kar getirmiyor. aslında robigo mines yerine hausers reach ile daha çok para kazanmıştım. son 3 günde board flip kalkmadan parutis medb gibi bir sistem aradım saatte 140 milyon civarı kar elde ettim. Sadece oyun arkaplan simulasyonunu biraz çözerseniz kimsenin bilmediği altın madenini bulabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için söylemem gereken tek bir şey var oda en büyük gemilere geçmek için acele etmeyin, fed rank dahil olmak üzere corvetin maliyeti bana yaklaşık 1.5 milyar kredi civarında oldu :). Gemi 180 milyon kredi evet, outfitting ile bu rakam 900-950 milyon kredi arasına çıkıyor. yaklaşık 300-400 milyon kredi ise rank açmak için gitti. şu anda hata yapıp kalkanımı düşürürsem 50 milyon kredi ödemem gerekiyor gemiyi tekrar alabilmek için :D .

Ufak gemiler güzeldir halen railgun dizili eagle ile bounty hunting yapıyorum ve corvette kullanmaktan daha iyi vakit geçirtiyor. yeni başlayanlar için para yapmak istiyorsanız herhangi bir gemi iyi bir kalkan ve herhangi bir silah ile bolca para kazanabilirsiniz. cobranıza atlayıp high res site içinde büyük elite olan gemilere bakın polisler saldırdığı zaman hull %5 civarında bir iki el ateş edin ve bırakın kolluk kuvvetleri halletsin geri kalanını. Elite anaconda yaklaşık 350 bin kredi veriyor :D.

10 milyon civarında vulture ile kendi başınıza büyük gemilere kafa tutabilirsiniz (eğer arkasında kalmayı başarırsanız). daha sonra yolcu görevleri ve güzel bir trade route ile bir milyon civarına kadar kasarsınız kısa sürede. önemli olan python gibi bir gemiyi elde etmek en başta.

vakit geçirmek isteyenler görüşelim, kanyon-srv yarışı, bounty hunting hobilerim :).
    Hocam ilk cümlelerde bahsettiğiniz alternatif altın madenlerini nasıl buluyoruz? Bir de kanyon yarışı dediğiniz Rover ile mi?

•  Elite: Dangerous (2015) [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    Hocam passenger görevleri için öncelikle;
    İlk olarak boom durumundaki iki sistem buluyoruz, ben bilgisayar başında çok durmadan para kazanmak için 36 Ophiuchi sistemini ve ortalama 30 ly yakınındaki sistemleri seçtim. Sistemler boom durumunda olduğu için birbirlerine görev çıkarma ihtimali yüksek. Ayrıca görevi aldığınız factionunda boom durumunda olması gerekmekte. State olayı sistem-istasyon-faction olarak ayrı ayrı bulunmakta. her board flipte ortalama 1-2 görev çıkartarak anacondayı vip passengerlar ile doldurdum bu olay yaklaşık 20 dakika sürdü. şimdi benim kullandığım yöntemde kilit nokta 36 Ophiuchi'nin istasyonları yıldızına 4,200,000 ls civarında bir uzaklıkta. yani yıldızdan istasyona ulaşmak ortalama 45 dakika sürüyor. aldığım görevler 20 milyon civarına kadar çıktığı oldu. görev gelmedi vs derken 5-6 tripte yaklaşık 1 milyar kredi kastım.

Şimdi buradaki olay iyice araştırma ve deneme yanılma ile oldu. eddb üzerinden istasyonları filtreleyip bir rota üzerinde görevlerin spawn durumunuda ve factionların birbirlerine olan ilişkisine baktım (manuel olarak her istasyona gittim) 1-2 gün vaktimi aldı. sistemlerde değişiliklik olmuş olabilir görev çıkmayabilir mesela birazda şans ile alakalı. sistemlerin sadece boom olması kriter değil. Mesela famine sistemlerde gıda ürünlerinin alış fiyatı artıyor güzel bir sistem bulursanız ciddi kazanç kapısı çıkar. yada ard arda aynı tip mining görevleri spawn eden bir nokta buldunuz para kazanmak için bir yöntem daha.

kanyon yarışlarını genellikle eagle ile yapıyorduk. Bir ara imp courier ile yapmışlığımızda oldu, hatta slf ile yapanları bile duymuştum.

• Yazıldı mı bilmiyorum ama abrasion blaster'ı ikili basıp kaynakları vurduğunuzda kaynaklardan iki tane çıkıyor. Muhtemelen bug.

• quote:

Orijinalden alıntı: brokenwings

Canın sağolsun sanada bir piton alırız

Alıntıları Göster
    Pitonu aldım. Şimdiki aşama ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: Elan Morin Tedronai

Pitonu aldım. Şimdiki aşama ne?

Alıntıları Göster
    Robigo sistemine gel orada savaşırız

• quote:

Alıntıları Göster
    Arkadaşa core madenciliğini öğretiyorum. Gelirim bir ara

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim Python şimdi böyle:https://s.orbis.zone/1mu9

Onu böyle yapmayı planlıyorum:https://s.orbis.zone/1mum

Sizce uğraştığıma değermi yoksa direk Anaconda'yı mı geliştireyim? Jumpconda 60 ıy menzile ulaşıyor diyorlar o nasıl oluyor hiç anlamadım, en küçük motorla falan o kadar oluyorsa kalsın valla! Type 7'de öyle bir sıçrama menzili kastım da traktör gibi yerinden kalkmıyordu, böyle hem it dalaşına girebilsin, görev yapılsın yada keşif yapılsın hemde iyi menzili olsun anacondada çok daha iyi olur mu? Yoksa Python devam mı?

Dayanamadım kendim baktım :))https://s.orbis.zone/1mvg

Anaconda 3 katı kargo yüküyle 2 katı zırhla, saldırı gücüyle vs yine 6 ıy daha uzun menzile sahip saçma o zaman Pythona abanmak, tek esprisi orta boy olması..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminmetehan -- 6 Ocak 2019; 1:3:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eminmetehan

Arkadaşlar benim Python şimdi böyle:https://s.orbis.zone/1mu9

Onu böyle yapmayı planlıyorum:https://s.orbis.zone/1mum

Sizce uğraştığıma değermi yoksa direk Anaconda'yı mı geliştireyim? Jumpconda 60 ıy menzile ulaşıyor diyorlar o nasıl oluyor hiç anlamadım, en küçük motorla falan o kadar oluyorsa kalsın valla! Type 7'de öyle bir sıçrama menzili kastım da traktör gibi yerinden kalkmıyordu, böyle hem it dalaşına girebilsin, görev yapılsın yada keşif yapılsın hemde iyi menzili olsun anacondada çok daha iyi olur mu? Yoksa Python devam mı?

Dayanamadım kendim baktım :))https://s.orbis.zone/1mvg

Anaconda 3 katı kargo yüküyle 2 katı zırhla, saldırı gücüyle vs yine 6 ıy daha uzun menzile sahip saçma o zaman Pythona abanmak, tek esprisi orta boy olması..
    Piton için anacondadan vazgeçmezdim. Pitona geçtim çok bir numarasını göremedim. Benim eski vulture ile daha iyiydim combatta. Core mining için de aspx yeterli (hatta 5 abr blaster ile en iyisi). Exploring için anacondadan iyisi yok ama. Piton ly kasmak için kötü.

Bir de ikinci attığında en az bir tane büyük multicannonu beam lazer ile değiştirirdim ısı sorun yaratmıyorsa. Shield indirmek zor olmaz mı onunla?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elan Morin Tedronai -- 6 Ocak 2019; 20:1:51 >

• eminmetehan E kullanıcısına yanıt
    Hocam tam olarak ne için kullanacaksınız acaba bu condayı ? Amaca göre değişmesi gereken çok şey olacak bütün işleri tek gemiye yüklemektense farklı gemileri kullanabilirsiniz.
  • quote:

Piton için anacondadan vazgeçmezdim. Pitona geçtim çok bir numarasını göremedim. Benim eski vulture ile daha iyiydim combatta. Core mining için de aspx yeterli (hatta 5 abr blaster ile en iyisi). Exploring için anacondadan iyisi yok ama. Piton ly kasmak için kötü.

Bir de ikinci attığında en az bir tane büyük multicannonu beam lazer ile değiştirirdim ısı sorun yaratmıyorsa. Shield indirmek zor olmaz mı onunla?

Alıntıları Göster
    Aynen hocam pitonun tek esprisi orta boy olması bu sayede illegal işler yaparken yakalanma tehlikem olmadan takılıyorum ama anaconda gerçekten her işi daha iyi yapıyor silent running'i çözüp anacondaya geçerim ilerde.

Beam lazeri piton için demişsin herhalde hocam? Aracın üstündeki 4 top sürekli düşmana ateş etmeye devam ediyor, altındaki 1 büyük ise it dalaşına göre ara ara çalışıyor, altındakini beam lazer olarak değiştirebilirim ama üstündekileri değiştirirsem zararlı çıkarım herhalde çünkü zırhını çabuk indirmezsem atlayıp kaçıyorlar. Şimdilik pve takılıyorum işte rütbesi yüksek eleman gelirse dediğin gibi biraz kalkanı indirmek için uğraşıyorum ama zırhını çabuk yiyor mcler genelde hiç kaçma şansları olmuyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: M.Savas

Hocam tam olarak ne için kullanacaksınız acaba bu condayı ? Amaca göre değişmesi gereken çok şey olacak bütün işleri tek gemiye yüklemektense farklı gemileri kullanabilirsiniz.
    Çok amaçlı olsun her işi yapsın diye düşünüyordum hocam ama dediğin gibi tek gemiye yüklenmekten ziyade farklı farklı gemileri kullanmak en güzeliymiş. Şimdilik bir Type 9 birde Aspx alıp modifiye edeceğim, Anacondayıda ilerde alırım. Ama böyle tek tek gemi alıp modifiye etmekte materyal açısından baya sıkıntı çıkartıyor en azından şu basit elementler satın alınabiliyor olması lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminmetehan

Çok amaçlı olsun her işi yapsın diye düşünüyordum hocam ama dediğin gibi tek gemiye yüklenmekten ziyade farklı farklı gemileri kullanmak en güzeliymiş. Şimdilik bir Type 9 birde Aspx alıp modifiye edeceğim, Anacondayıda ilerde alırım. Ama böyle tek tek gemi alıp modifiye etmekte materyal açısından baya sıkıntı çıkartıyor en azından şu basit elementler satın alınabiliyor olması lazım..

Alıntıları Göster
    Grid resistorleri nereden buluyoruz? Veren bir görev görmedim. Czlerde var diyorlardı ama czden sağ çıkabilsem enkazları bulamıyorum. Savaşın ortasında da arayamıyorum enkazları. Farseer istiyor. Nasıl olacak?

• eminmetehan E kullanıcısına yanıt
    Hocam ben genellikle 3 gemi kullanıyorum, PvE için corvette, uzun mesafe materyal görev vs için DBX, genel amaçlı kargo-yolcu için conda.

Şimdi tek gemi ile idare etmek istiyorsanız kullanabileceğiniz ikinci yöntem ise iç malzemeleri alıp sık kullandığınız istasyonlara depolayabilirsiniz. CNav beacona gitmek istediğimde yakındaki istasyondan corvete modlu silahları ekleyip combatta gereksiz kalacak fsd vs gibi şeyleri depoluyorum işim bitince yeniden gemiyi dizip istediğim yere gidiyorum.

Ayrıca turretlara çok fazla güvenmeyin cutter yada type-10 kullanmıyorsanız gereksiz dps kaybı. Class 3 ve üstüne kinetik silahlar takmanız hedef modülleri daha çok hasar verebileceğiniz anlamına gelir class 2 ve 1 içn termal silahlar herzaman daha iyi. Yerinizde olsam overcharged multi cannon ve efficient thermal vent beam kullanırdım eğer sıkıştırabilirseniz araya birde corrosive multi cannon koyarsanız dpsniz dahada artar. Gimbal hatta fixed silahlar kullanmaya özen gösterin sonuçta geminizin manevra yeteneği var %30 hasar artışı ise ciddi bir miktar.

Anaconda tarzı gemilerde silent running pek mantıklı değil, gemi oldukça büyük savaş anında kalkanlarınız kapanırsa iç slotları hull reinforcement ile doldurmamışsanız bir dakikadan kısa sürede gemiyi kaybedersiniz. Silent running npclerde işe yaramıyor malesef ama yinede silent running kullanmak istiyorsanız ısınızı çok iyi kontrol etmeniz ve 3-4k civarı hull biriktirmeniz gerek.

Eğer kalkanlarınız güçlü olsun istiyorsanız bi-weave kalkan ve bolca resistence augmented shield booster kullanın kalkanınız yeternice güçlü olursa hullu kafanıza takmanıza gerek kalmaz. Kalkan azaldıkça scb basarsınız combat dışında ise kalkanınız daha çabuk dolar. Prismatic kalkanda kullanabilirsiniz ama aslında combat gemilerinde çokta iyi performanslı değil dolum süreleri çok uzun bendeki corveti boş bırakırsam kalkanlar 1 saat gibi bir sürede kapalı konumdan %100'e doluyor :) , prismaticler daha çok type 9 gibi bir gemilerde class 8 normal kalkan yerine class 7 prismatic takıp aynı kalkan miktarına daha çok kargo taşımak için tercih ediliyor. Amacı sadece sizi tehlikeden tek seferlik korumak olunca prismaticler çok daha uygun.

Şimdi benim buildlerimden bahsetmek istiyorum size anlattıklarımdan biraz farklı ama size bir iki fikir verebilir.

Corvetimde yaklaşık 4k kalkan var resistancelar ile kinetik ve termal için yaklaşık 9.5k kalkan hasarı vurmaları gerek, 2 c4 gimball efficient beam, c3 fixed long range beam, ve gerisi efficient turret beam. Bu tamamen pve buildi ve emin olun başka hiç bir işe yaramıyor.
    Şimdi geminizi reboot ettiğinzde yada supercurise'a çıktığınız zaman kalkanlarınızın yarısı doluyor, kalkan azaldığı ve scb kalmadığı zaman reboot edip hızlıca 2k kalkan toplayabiliyorum bu yöntemler istasyona dönmeden sabahtan akşama kadar cnb de durabiliyorum. Ama openda eğer bir oyuncu reveb torpido ile vurursa 30 saniyede gemiyi kaybederim, kalkan açık olsa dahi.

Dbx ise tamamen silahsız ve sadece rover taşımak için kullanıyorum, vehicle bay, en ufaktan kalkan, bir miktar kargo kapasitesi var. geminin ufak olması gezegen yüzeyine inmek istediğim zaman kolayca yer bulabilmemi sağlıyor.

Anaconda ise yolcu taşımak istediğimde genellikle kalkansız oluyor, kargo için ise prismatic, ecm, point defence, ve slf hangarı taşıyorum eğer risk az ise slf yi çıkartıp daha küçük kalkan ile kullanıyorum. mining için küçük boy kalkan bolca limpet controller, uzun mesafe yol için afmu, reapir limpet, fsd bosster, fuelscoop ve c4 srv hangarı ve bir miktar kargo alanı yeterli oluyor.

Şimdi eklemek istediğim birkaç şey var.

Dokcing computer kullanmayın, geminizi kendiniz indirin hem daha hızlı hemde daha güvenli olur.

Büyük gemilerde chaff kullanmayın geminiz zaten büyük ve yavaş chaff açık olsa bile kolay hedef.

Openda shield tank kullanıyorsanız reverb torpidoları için ecm taşıyın, rebuy ekranından sizi koruyacaktır.

Hull tank kullanıyorsanız point defence bulundurun, pack-hound'a karşı çok etkili olmasada modüllerinizi daha uzun süre koruyabilirsiniz

Eğer malzemeniz var ise ve shield tank gemilerde lightweight bulkhead'i Heavy duty modu yapabilirsiniz, bulkhead zaten 0t olduğu için ekstra mass artmayacaktır, ayrıca yine lightweight moduda işe yaramayacaktır.

A sınıf life support çok önemli bir upgrade değil onun yerine d sınıfı hafif olanını seçin
    A sınıf sensörler ise eğer gerçekten 7-8 km uzağı görmeniz gerekmiyorsa gereksiz yük, D sınıfı hafif olanını kullanın.

• quote:

Alıntıları Göster
    Ceos/sothis fed rank kasıyorum. AspX ile geldim, pitonu malloctan getirtiyorum. Hala robigodaysan uğrarım

• quote:

Ceos/sothis fed rank kasıyorum. AspX ile geldim, pitonu malloctan getirtiyorum. Hala robigodaysan uğrarım

Alıntıları Göster
    anaconda almak için orada çalışıyorum 5 tur filan yapacağım ama daha sonra modülleri içinde çalışabilir yani kısacası orda takılacağım orda savaşılacak alan varsa buluşabiliriz.

• quote:

anaconda almak için orada çalışıyorum 5 tur filan yapacağım ama daha sonra modülleri içinde çalışabilir yani kısacası orda takılacağım orda savaşılacak alan varsa buluşabiliriz.

Alıntıları Göster
    Robigoya geliyorum

Geldim gezdim biraz. Johnny vox diye kel ve pitonlu, robigo minestan çıkıp hauser's a giden birinin peşinde takıldım. Interdiction atacaktım ama vazgeçtim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elan Morin Tedronai -- 7 Ocak 2019; 2:4:56 >

• quote:

Robigoya geliyorum

Geldim gezdim biraz. Johnny vox diye kel ve pitonlu, robigo minestan çıkıp hauser's a giden birinin peşinde takıldım. Interdiction atacaktım ama vazgeçtim

Alıntıları Göster
    turistleri gezdirdim geldim alacağım milyonların hayalini kurarken biri beni patlattı o sen miydin doğruyu söyle?

• quote:

turistleri gezdirdim geldim alacağım milyonların hayalini kurarken biri beni patlattı o sen miydin doğruyu söyle?

Alıntıları Göster
    Yok kimseye ellemeden fed rank kasmaya döndüm

Sen miydin johnny vox, keşke durdurup öldürseydim

• Horizons DLC'si olmayıp da bu yeni gelen madencilik silahlarını (Sismik Launcher ve Abresion Blaster) istasyonlarda bulup alabilen var mı?

Oyunda bug olabilir, biraz araştırdım benim gibi birçok kişi EDDB ve Inara'ya bakıp bunların satıldığı/satılabileceği istasyonları gezmiş ve bulamamış.

Saatlerdir istasyon istasyon dolaşıyorum, bazı yerlerde sadece Horizons sahibi olanlar görebilir demişler ama kesinliği yok, oyunun sitesinde Mining bölümünde, Requirements kısmına bakınca Horizons yazmıyor. (Gerekli olanlarda "Horizons" ibaresi var.)
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.