Şimdi Ara

ELİNİZDEKİ DİREKSİYONUN HAKKINI VERDİĞİNİZİMİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ!!! BİRDE BU STANDLARA BAKIN. BUDUR İŞTE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
3
Favori
6.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ELİNDEKİ DİREKSİYONUN HAKKINI VERDİĞİNİMİ DÜŞÜNÜYORSUN!!! BİRDE BU STANDLARA BAK. BUDUR İŞTE DİYECEKSİN

Değerli arkadaşlar elinizdeki direksiyonların hakkını verin. Bakın vatandaş neler yapıyor..
    Tahminim konsoldan direksiyona giden usb kablodan hat alıp aynı verinin pistonları yöneten elektronik devreye gitmesini sağlıyorlar veya direksiyonun beyninin titreşim motorlarına gönderdiği veriyi hat alıp pistonların devresine gönderiyorlar.
    Yazılımını yapacak meraklı arkadaş olsa valla yapılmayacak iş değil. Pistonları ve bağlantı elemanlarını bir şekilde buluruz.

Büyük ihtimal kendileri yapıyorlar. Mekatronik mühendisliği okumak varmış.

1.

2.

3.

4.

5.

6.
    [DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=ld6xT5yfbhw&feature=player_embedded#!]

7.

8.

9.

10.

11. Buda bu işdeki son nokta olsa gerek mutlaka ama mutlaka sabırla sonuna kadar izleyin.

12.

13. Buda kendinden geçmiş F1 pilotu olma hayali ile yaşayan bir dünyalı

Benim en beğendiğim 3. ve 5. videolardaki setler. 1. ve 2. videolardakilerde uçak simülasyonları için birebir olabilir. Uçağın önünün kaldırdımı şahlanır. Araba için o kadar şahlanmasına gerek yok. 4.videodaki ürün ise yeri dar olan ve adam gibi bir stand arayan arkadaş için olabilir. 8. de tamamen amatör çalışma ve piston kullanılmadan elektrik motoru ve makaralarla yapılmış o yüzden sert tepkimeler yok. 9. da benim midem bulanır. 10. ya BMW ciler için titreşim eklenebilir. Göstergelerin eş zamanlı hareket etmesi çok hoş gaz ve fren pedalından gelen verilerden yararlanmışlar.

Ben bugün yapacak ortama sahip olsam 3 numarayı yapmaya çalışırım. 11 numaraya diyecek lafım yok son nokta olsa gerek.

Sizlerin görüşleri ne yönde arkadaşlar. Sizce en kolay yapılabilir pistonlu hangisi
    Başka bildiğiniz videolar varsa paylaşın lütfen.

Hazır almak isteyen varsa işte satan yerler açılan siteden ürettikleri modele bakabilirsiniz. Company bilgilerinden Türkiye ile çalıştıklarınıda görebilirsiniz veya açılan logolara tıklayın. Her biri bir bayi ve değişik modeller var. Özellikle Almanya firmasına bakın
    işte link
    http://www.force-dynamics.com/company/partners.php

Adamlar ya yapıyorlar ya alıyorlar birşekilde elde ediyorlar. Evlerinde, ofislerinde kullanıyorlar.

Bu kadar modele rağmen 5. videodaki kişinin vites değiştirmesi ve ayak hareketlerini hiç birşey
    tutmuyor.

11.Videodada ağzım açık kaldı. Sözün bittiği yer

Harbiden Mekatronik mühendisliği okumak varmış.

Arkadaşlar videoları tek tek izlemenizi tavsiye ederim. Hepsi seçmece her birinde ayrı bir güzellik ayrı bir heyecan var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 1 Eylül 2016; 20:38:30 >

• Aşmışlar Biz de burada iskemleyle ütü masasıyla uğraşalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supreme99 -- 30 Kasım 2010; 20:19:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Supreme99

Aşmışlar Biz de burada iskemleyle ütü masasıyla uğraşalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Supreme99

Aşmışlar Biz de burada iskemleyle ütü masasıyla uğraşalım

• 1. süper ama göz bozar o.
  • 5 numara bence 10 numara müthiş
  • 5 numaradaki direksiyon orjinal logitech direksiyonun yerine takılmış büyük boy gerçek araba direksiyonu

Buda direksiyon değişimi için gerekli malzemelerin ve yapım aşamasının olduğu videoların sitesi
    http://chilicoke.com/logitechwheel.htm

Aynı şekilde pedallarıda değiştiriyorlar daha büyük pedallar takıyorlar.
  • Buda kendinden geçmiş F1 pilotu olma hayali ile yaşayan bir dünyalı

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

Buda kendinden geçmiş F1 pilotu olma hayali ile yaşayan bir dünyalı

aşmış

• sağa sola yatmasını tahmin edebiliyorum feedbacke gelen kabloyu çiftlemişlerdir sinyal seviyesinin gücüne göre sağa sola yatırıyordur diye tahmin ediyorum. hızlanma ve yavaşlamayı nereden okuyor ? mekanik tasarım işiyle uğraştığım için mekanik kısmını çözmekte sorun yok ama yazılım kısmında çok soru işareti oluştu açıkçası... gt5 usb den ne sinyaller gönderiyor neler geri alıyor çok merakeder oldum :)

düzeltme: ilk videoyu 2 kez daha izledim sanırım fren ve gaza basışına bakıyor.vites değiştirirken gazdan ayağını çektiği için bayağ sallanıyor ileri geri. formula hariç yavaş araçlarda tepki nin gerçeğinden fazla olma durumu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi santanio -- 30 Kasım 2010; 21:46:35 >
  • Tahminim yukarı kalkma ve öne yatma hareketlerini Gaz ve Debrajdan giden sinyale göre gerçekleştiriyor. Sağa Sola yatışlarıda direksiyona yansıyan tepkime sinyallerine göre ayarlıyor.

Evet 1. ve 2. videodaki abartı olmuş 3. ideal gibi sonuçda ekran aşırı sarsıntıdan bir yerde zarar görebilir. Bence ekranın sabit olması daha iyi
    Şişman insanlar için bire bir kilo vermelerine yardımcı olur.
  • Bunları gösteriyorsunuz , sonra babamla kavga ediyoruz herşeyi istiyorum diye
  • Hepsi bir birinden güzel bir an joistik çarptı gözüme atıcaktım az kalsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M0nkey D. Luffy

Hepsi bir birinden güzel bir an joistik çarptı gözüme atıcaktım az kalsın.

O kadar sinirlenmeyin. Bende ilk gördüğümde ağzım açık kalmıştı isyan etmiştim. Ama umudum var bir gün bizdede olur. Sonuçda bunlar bir yerde satılmıyor kendileri yapmış bir yerde satılıyor isede pahalıdır zaten ama hobi olarak bu işe başlansa malzemeleri parça parça küçük paketler halinde ebayden temin ederek fiziki yapıyı oluşturabiliriz. Programlanmış elektronik devreyi ve bağlantı şemasınıda bu elemanlarla iletişime geçip temin edebiliriz. Uygun bir fiyata hallederiz gibime geliyor.

Benim sermayem olsa Türkiyede üretimini yapar tüm orta doğuya pazarlarım.. Düşünsenize bırakın ev kullanıcılarını ps cafeler ve eğlence merkezleri alsa yine yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 1 Eylül 2016; 20:38:19 >

• Arkadaşlar yeni videolar ekledim tek tek izlemenizi tavsiye ederim. Hepsi seçmece her birinde ayrı bir güzellik ayrı bir heyecan var.

11.Videoda ağzım açık kaldı. Sözün bittiği yer

Eğer nerden alabilirim diyorsanız videoların altında son yazdıklarımı okuyun.
  • çok masraflı iş,buna verilecek parayla bir hacı murat alınır
  • aga o bmw ön konsolu olan süper ya
  • 1. videoda araç takla atsa sürenin halini merak ediyorum direk pert herhalde.Ayrıca çok abartılı fazla kaptırmamak gerek. Saolasın paylaşım için.
  • http://www.youtube.com/watch?feature=youtube_gdata_player&v=CvG5rxVeY5M

çalıştığım firma ürün tanıtımı için yapmış zaten (pnömatik kas)... isterseniz bunuda ekleyin listeye çeşit artsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: santanio

http://www.youtube.com/watch?feature=youtube_gdata_player&v=CvG5rxVeY5M

çalıştığım firma ürün tanıtımı için yapmış zaten (pnömatik kas)... isterseniz bunuda ekleyin listeye çeşit artsın

Ekledim binbaşım sizin videonuz 12 numarada
    ----------------------------------------------------

Benim bu tür şeylere merakım git gide arttı. Elimden bu tür işlerde gelir. Ama tek başına bu yola çıkmak sıkıntı

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.