Şimdi Ara

Elimizde kelepir Telekom var,var mı alan?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • En nihayetinde oldu ve sevgili Telekomumuz için gereken yasa Bakanlar Kurulundan geçerek yasalaşma hedefine bir adım daha yaklaştı.Ne var ki seneler önce o zamanın parasıyla 40 milyar dolara satılmak istenen Telekom a 5 milyar bile veren yok artık. Ve dış borçlanma kredibilitesi tamamen büyük çaplı kamu kuruluşlarını yok yere satmaya çalışan ülkemizin vay haline.Ama fazla üzülmeyelim lakin yasa tasarısının içindeki yeni nesil icatlar - örneğin altın hisse - bu satışı zorlayacak gibi.Aslına bakarsanız kimse talip bile olmayabilir.Hele hele yabancılar...Düşünsenize hem o kadar para vereceksiniz hem de ne dolaylı ne de dolaysız payınız yüzde 45 ten fazla olamayacak,tabiki oy hakkınızda.Evet ben de sizler gibi gülüyorum şu an.

Gelelim borsa açısından önemine...
    Aslına bakarsanız kimse Telekom'un fiilen satışına falan bakmıyordu.İstenilen ve de beklenilen bu yolda siyasilerin bir adım atmasıydı.Çünkü imf den gelecek kaynak buna bağlıydı ve nitekim bu, dün gece itibariyle gerçekleşti.Sabah ilk açılışta bu iyimser bir hava yaratsa da 12700 civarlarındaki zorlanma ilk satış sinyallerini verdi.Ve gün sonu -133 puanla yine büyük oyuncuları zengin etti.
    Ben açık söylemek gerekirse bugün çok yukarı olur hatta 13 bin psikolojik direnci kırılır diyordum.Ama demek ki alt seviyelerden alınan o kadar hisse varmış ki bugün dayanamadılar ve sattılar.Göünen o ki endeks iyiden iyiye 12 13 arasını sevdi.Ve yeni bir beklenti olana kadar da buralarda sürünecek.

Telekom yasası bono ve faiz cephesini rahatlattı,puanlar az da olsa düştü;dövizde de aşağı trend olumlu haberlerle devam etti.Ama fazla umutlanmayalım,turizm ve tekstil gelirleri düşmesin diye mutlaka merkez bankası kura müdahale edecek ve dolar 1 150 nin altına gelmeyecektir(tabii diğerleri de).

Hepinize bol kazançlı günler...

• bu bizim ve yöneticilerimizin iyi düşünemediğinden kaynaklanıyor.
    ama şimdi satmak ımf kredisi ve kredi kuruluşlarının güveni için şart galiba.
    yoksa sunni teneffüs yapmayacaklar.
    bana email ni verebilirmisin?
    benimki

servergoksel@hotmail.com

HAYATTA HER ZAMAN MUTLU OLUN
  • gucluokay@hotmail.com
  • türk telekoma talibim. görüşelim.

tabiki şaka
  • 6 aya kadar %0 faiz alıyoruz.
    Yani peşin fiyatına 6 taksit.
    Gel kardeş gel!
    Kelepir bunlar gellll!!!!
  • kredi kartına kaç taksit yaparsın

elimde 8310 cep tel war takasa olurmu
  • Vay be o günlerde satılsın mı diye düşünülüyormuş.Şimdilerde Oger telekom çoktan aldı türk telekomu

2001 den kalma konuyu hort ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalet -- 13 Şubat 2009; 11:04:36 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.