Şimdi Ara

Elimdeki Casper adam olurmu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ve üstadlar öncelikle herkese saygılar....
    Soru şu ..bende Casper dene firmanın(acemilik yaparak amanında aldığım sistem) p4 alfa force modeli var.
    Belli bir süre idare etti beni..gerçi çok şükür hala idare ediyorum..tprent filan internet olayı gayet iyi.
    Ama eskiden need for speed gibi çok sevdiğim araba yarışlarını oynayabiliyorken şimdi pro street ten itibaren maalesef oynayamıyorum..ufak birkaç değişiklikle nasıl pro street,undercover yada GRİD tarzı oyunları nasıl oynarım..Yada beijing olympics tarzı..
    Sistem şu p4 3.40gh
    512 ram
    nvidia fx5500 ekran kartı Daha fazla bilgiyede gerek yok herhalde..

Sadece işten arta kalan zamanlarda can sıkıntısını gidermek için oyun oynuyorum..
    Crysis oynamaya niyetim yok ..
    Eğer dersenizki anakart ve işlemciyi,hatta komple sistemi değiştir diye bende derimki çok haklısınız
    ama şimdilik bütçe fazla ayırmayı düşünmüyorum..
    İyi,kötü,açıklayıcı,uyarıcı her türlü yoruma açıktır..
    SAYGILAR

• işlemcin fena değil.anakartın agp destekliyor.uygun bir 1gb ram ve 2600xt ile adam olabilir o sistem.
  • azad et kespırı, tıkılı kalmasın evde

şaka bi yana, bütçe söylemen gerekli, ona göre denilebilir bu işe giriş veya girişme
  • Valla en sağlıklısı sistemi değiştirmek ne yalan söyleyeyim.

Ama kısa vadede işe yarar bir performans artışı almak istiyorsanız yapacağınız 2 şey var.

1) Öncelikle FX5500 yerine bir ekran kartı alın. AGP almak zorundasınız.

1650pro, 7600gs gibi kartların AGP modelleri gayet ucuz. Bu kartlar ile bir çok oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz. Forumun 2. el bölümünden uygun fiyatla teminde edebilirsiniz biraz daha araştırarak 0 olarakda bulabilirsiniz.

Bunlar haricinde 2600pro, 2600xt, Hd3650 gibi kartlarında AGP versiyonlarını bulabilirsiniz ama yukarıda andığım kartlardan performans olarak çok fazla önde olmadıkları halde fiyat olarak baya öndeler. Yine de 2. el de falan bu kartların AGP versiyonlarını ucuza bulabilirseniz alın.

2) Raminiz çok yetersiz. 512 mb en kötü uygulamalarda bile size sorun yaşatacaktır. XP kullanıyorsanız 1 gb ram daha almanızı tavsiye ederim. 1,5 gb XP için gayet iyi bir ram miktarı olacaktır.

Beklentileriniz aşırı yüksek değilse( Ki yukarıda yazdığınıza göre değil) bu değişiklikler sizi bir kaç yıl daha götürecektir. Eski PC ye göre eşşekten inip, ata binmiş gibi olacaksınız. Crysis oyununu bile düşük ayarlarda oynatabileceğini tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naga Sadow -- 4 Ekim 2008; 21:10:24 >

• Herkese teşekkürler arkadaşlar..üşenmeyip bu kadar uzun uzun yazdığınız için..
    Bütçe ne söylemeliyim ki arkadaşlar bilemiyorum..benim aklımda ram yükseltip ekran kartı değiştirmek vardı..
    eğer dediğiniz gibi en az 1gb ram takıp ekran kartını değiştirirsem bu iş olurmu diyorsunuz..
    Dar boğaz denilen bir olay varmış,boşuna masraf edip kullanamamazlık olurmu acaba üstadlar?Malum, maaşlı eleman:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ericentertainer -- 4 Ekim 2008; 21:37:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ericentertainer

Herkese teşekkürler arkadaşlar..üşenmeyip bu kadar uzun uzun yazdığınız için..
    Bütçe ne söylemeliyim ki arkadaşlar bilemiyorum..benim aklımda ram yükseltip ekran kartı değiştirmek vardı..
    eğer dediğiniz gibi en az 1gb ram takıp ekran kartını değiştirirsem bu iş olurmu diyorsunuz..
    Dar boğaz denilen bir olay varmış,boşuna masraf edip kullanamamazlık olurmu acaba üstadlar?Malum, maaşlı eleman:)

Yok söylediğim ekran kartları zaten senin sistem için uygun kartlar. Daha pahalılarını alman saçma olur işlemci darboğazından. Ama 1650pro, 7600GS, 2600xt, Hd3650 gibi ekran kartlarını taşır sistemin 1 gb ram de alırsan tabi.

Ayrıca çokda memnun kalırsın.
  • ne kadar para ayırdın???

para sorun deyil parası neyse verecem sırf pro street için dersen:

ekran kartını hd3850
    rami 2gb yaparsın bu iş olur
  • sanırım bu ekran kartları arasında en iyisi 2600 xt..gpupreview dan karşılaştırma yaptım..3650 den iyi çıktı sonuçlar..neden daha fazla vereyimki sonuç aynı yada daha kötü olucaksa.
    .Üstadlara saygılar....işini bir bilene sormak gibisi yok..
  • arkadaşımda benzer bi bilgisayar vardı işlemcisi 3.00 olan

ram,ekran kartı,anakart yeniledi fıstık gibi şimdi bilgisayarı grid falan full hepsi psu 400w olduğu için değiştirmeye gerek duymadık

aldığı parçalar

gigabyte p35c-ds3r
    2x1gb 800mhz
    sapphire hd3870 gddr4

450 lira
  • Pro street bir örnek ti..oyunun kötü olduğunu duydu..Ama undercover ve grid oynamayı isterdim..Ayrıca söylediğin özellikler pro street için çok değilmi?
    quote:

Orjinalden alıntı: enis271

ne kadar para ayırdın???

para sorun deyil parası neyse verecem sırf pro street için dersen:

ekran kartını hd3850
    rami 2gb yaparsın bu iş olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: a1a1a1fs

arkadaşımda benzer bi bilgisayar vardı işlemcisi 3.00 olan

ram,ekran kartı,anakart yeniledi fıstık gibi şimdi bilgisayarı grid falan full hepsi psu 400w olduğu için değiştirmeye gerek duymadık

aldığı parçalar

gigabyte p35c-ds3r
    2x1gb 800mhz
    sapphire hd3870 gddr4

450 lira

Güzel söylemişsin ama bütçem maalesef o kadar değil..benim sistemi komple satsam o kadar etmez:):)
  • 512 ram var...1 gb mı alıp takmalıyım ..yoksa 2 tane daha 512 mi?öyle birşeyler duymuştum..1. ve 3. slota takılır gibisinden..
  • Dostum, fazla yapılabilecek bişey yok ama, 1 GB Ram al toplam 1.5 GB Ram ın olsun,
    Birde bulabilirsen AGP X1950Pro al ikinci el, yada 2600XT falan tak onuda 2 sene daha götürür seni.
  • quote:

512 ram var...1 gb mı alıp takmalıyım ..yoksa 2 tane daha 512 mi?öyle birşeyler duymuştum..1. ve 3. slota takılır gibisinden..

1gb alırsan dha ii olur 512 liklede uyumlu olması lzm bazen uymyıp pc de zamansız donmalar oluşabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: inspiretr

quote:

512 ram var...1 gb mı alıp takmalıyım ..yoksa 2 tane daha 512 mi?öyle birşeyler duymuştum..1. ve 3. slota takılır gibisinden..

1gb alırsan dha ii olur 512 liklede uyumlu olması lzm bazen uymyıp pc de zamansız donmalar oluşabilir

İşte o bazen uyuşmazlık zamanlarından çekiniyorum..Çünkü bazenler bana direk kafadan denk gelir..
  • ericentertainer

sen cpu-z den resimleri koy bide bütçeni tam ver ona uygun en iyi önerileri yapalım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.