E

Teğmen
23 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 31 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Istanbulkart, havaist ve daha bir çok konu başlığı ile ilgili ile ilgili, yabancı ziyaretçilere bilgi veren site;
https://www.turkeytraveljournal.com/istanbulkart
silinebilir.
Arkadaşlar 2nci bir hard disk taktım bilgisayara ve bilgi aktarımı çok yavaş..Normalde 600 mb lık divx filmi çok kısa zamanda atmama rağmen,yeni taktığım hard diskte en az 7-8 dakika..ve eğer bu 600 mb lık dosya rar'da ise ben deyim en az 30 siz deyin 50 dakka..Neden olabilir acaba?
Hard disk;Samsung 500gb 7200 rpm 16mb bellek aktarım hızı...
Evet arkadaşlar herkesin sevmediği,uyuz olduğu şeyler vardır..Mesela karşısında limon yenilmesi yada yanında balgam çıkarılması gibi..
Mesela benim en sevmediğim şeylerden birisi;
Tuvalette büyüğümü yaparken, düşen dışkının suyu kıçıma septirmesidir..
Eminim ki buna benzer enteresan huylar ve kişilikler çıkacaktır..Haydi bakalım..
Arkadaşlar yeni bir ekran kartı aldımx1650 pro.. oyunları başlatınca bilgisayar kapanıyor.ilk başta psu yetmiyor sanıyordum ama pc wizard la kontrol ettiğim de işlemci fanı çalışmıyor gösteriyor fakat fan dönüyor.sorun ne olabilir?.ısı 30 c den 60 dereceler çıktı ..
Sitem p4 3.2 ghz 1.5 gb ram 400w psu(casperın ama gücü yeterli)
iyi forumlar
Merhaba arkadaşlar,
Casper dan yaklaşık 2 sene önce almış olduğum(acemiliğime geldi,şimdi olsa verdiğim paranın yarısına,iki katı sistem toplardım ya,neyse) sistemi yenilmeye karar verdim..Anakart agp olduğu için mecbur agp ekran kartı ile upgrade edebiliyorum..
Şimdi konu şu; bendeki fx5500 kartı satıp yeni almak istediğim x1950 pro ,2600xt yada 3650 kartlarının çok psu kullandığını okudum..Casper'ın psu'su 400w (gerçek değer olup olmadığını anlamak mümkün değil),acaba
söylediğim ekran kartları için yeterlimi?Yoksa x1650 yada onun ayarında kartlara karar vericem..
Herkese saygılar ve iyi forumlar..
Arkadaşlar benim casper bilgisayarda bir ram var 512 mb..ram yükselticem ama aynısından almak istiyorum..pc wizardla hızına, mhz sine filan baktım..Hiçbir şey anlamadım..şöyle yazıyor:
DDR-SDRAM PC2-4300(266 mhz) |DDR2-533|.
şimdi bu ram'in aynısından almak istiyorum..ne alıcam...??yardım lütfen..
Arkadaşlar ve üstadlar öncelikle herkese saygılar....
Soru şu ..bende Casper dene firmanın(acemilik yaparak amanında aldığım sistem) p4 alfa force modeli var.
Belli bir süre idare etti beni..gerçi çok şükür hala idare ediyorum..tprent filan internet olayı gayet iyi.
Ama eskiden need for speed gibi çok sevdiğim araba yarışlarını oynayabiliyorken şimdi pro street ten itibaren maalesef oynayamıyorum..ufak birkaç değişiklikle nasıl pro street,undercover yada GRİD tarzı oyunları nasıl oynarım..Yada beijing olympics tarzı..
Sistem şu p4 3.40gh
512 ram
nvidia fx5500 ekran kartı Daha fazla bilgiyede gerek yok herhalde..

Sadece işten arta kalan zamanlarda can sıkıntısını gidermek için oyun oynuyorum..
Crysis oynamaya niyetim yok ..
Eğer dersenizki anakart ve işlemciyi,hatta komple sistemi değiştir diye bende derimki çok haklısınız
ama şimdilik bütçe fazla ayırmayı düşünmüyorum..
İyi,kötü,açıklayıcı,uyarıcı her türlü yoruma açıktır..
SAYGILAR
Evet arkadaşlar yeni hard disk aldım..500 gb samsung..bilgisayara taktım ve windows hard disk i gördü..
ama bilgisayarımda görünmüyor.
SAğ tıklayıp yönet e girdim..
Windows un yüklü olduğu C ve Ayrıca D sürücüsü var(160 gb tek hard disk...ikiye bölünmüş..)
disk yönetimi bölümünde C için "birincil",,D için "Mantıksal sürücü " diyor..
Yeni hard disk te görünüyor ama ayrılmamış diyor..
Soru şu ??NAsıl şekillendiricem..yanlış bir şey yaparsam.hard disk gider mi?
Yardım lütfen Üstadlar..
Evet üstadlar,benim hızlı başlatıcı problemim var şöyleki,bilgisayar her açıldığında sağ alt köşede,saat in olduğu yerde hızlı başlatıcılar açılıyor..
Ram'i meşgül etmesinler diyer her bilgisayarı açtığımda tek tek kapatıyorum..Bunların başlat menüsünde bir iptal olanağı yokmu? mesela open office quick starter acayip canımı sıktı..yardım lütfen..saygılar..
Hakkında
Forum İmzası:
Your Free Guide in Turkey - Get information before you travel to Turkey about Istanbulkart, Havaist Bus & Cappadoccia Map -http://www.turkeytraveljournal.com
Forum İkinci El İmzası:
Hakkımda:
1F59890E910D480B87181822A49A0C18.jpg
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 222
İkinci El Bölümü Mesajları: 90
Konularının görüntülenme sayısı: 41.025 (Bu ay: 178)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.