Şimdi Ara

Elektroşok şarj ederken neden arc olayı olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ge'enlerde internetten police zz-2013 tipi elektroşoklu el feneri aldım. Kullanma kılavuzunda kullanmadan önce 8 saat şarj edin yazıyor. Ben de şarj kablosunu aldım fakat şarj kablosu küçük adaptörsüz bir kablo. Prize takinca kabloyu arc denilen olay oluyo. Elektrikli süpürge ütü vs taktığımda böyle birşey olmuyor. Bu sıkıntılı bir durum mu. Benim yoksa elektroşoklar hep böylemi.

• Büyük ihtimal topraksız fişdir bundan dolayı oluşabilecek bir olaydır onun haricinde ise yanlış bilmiyorsam elektro şok içinde bulunan kondansatör içinde kalan artık yüklerden yapabilir.
  • dolunaychill kullanıcısına yanıt
    Topraklama sağlam ve priz topraklı değil. O dediğin sebepten dolayı olabilir. Ama normalden fazla ses çıkıyo prizden.
    Fiş bu
    Elektroşok şarj ederken neden arc olayı olur?
  • Üçlü prizin fişi taktığınız yerin içinden zzzzccczzZ sesler geliyorsa, diğer ütü veya soba fişleri üçlünün içindeki yuvaları genişlettiği için fener fişi tam tutmuyor ve zczczczz ses oluşuyor,,,

Eğer durum bu ise ,, üçlüyün içini açıp, fisin girdiği kıskaçları sıkıp, tekrar denediğinizde sorun çözülür,

Fakat ütü veya soba gibi fişler, yuvayi geri bozacaktır..

Bu gibi durumlar için orijinal viko vb grup pirizleri tercih ediniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer pat edip daha ses çıkarmıyorsa kapasitörün şarjından dolayıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.