Şimdi Ara

Elektronik Sigara Yararları, Zararları Ve Merak Ettikleriniz (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
747
Cevap
14
Favori
39.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam aleti çok güzel değerlendiriyorsunuz.. güle güle kullanın.. bu sarım 2 ohm civarı vermeli ama mesh ıslanınca bu ohmaj 1,5 lara düşüyor değil mi ? bende öyle oluyor.. ben slikayı biraz uzun tutuyorum , silika sayesinde daha çok sıvı damlatabiliyorum...

yeni phoenixler bu hafta gelecekti - ben elden getirtiyorum, getiren çocuk unutmamak için en son bir torba hazırlamış çıkış kapısının yanına koymuş.. sonra kapıyı çekip çıkmış.. kızamadım.. çünkü torbada istanbuldaki evinin anahtarları bile o çantadaymış.. evine girmek için bile çilingir çağırttı.. şimdi yeni mal aldırdım.. oradan gelen birisi ile göndertiyorum...

meshi yan bağladım, ama kenarlara değmemesi için dikkat gerekiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: sg888

Hocam aleti çok güzel değerlendiriyorsunuz.. güle güle kullanın.. bu sarım 2 ohm civarı vermeli ama mesh ıslanınca bu ohmaj 1,5 lara düşüyor değil mi ? bende öyle oluyor.. ben slikayı biraz uzun tutuyorum , silika sayesinde daha çok sıvı damlatabiliyorum...

yeni phoenixler bu hafta gelecekti - ben elden getirtiyorum, getiren çocuk unutmamak için en son bir torba hazırlamış çıkış kapısının yanına koymuş.. sonra kapıyı çekip çıkmış.. kızamadım.. çünkü torbada istanbuldaki evinin anahtarları bile o çantadaymış.. evine girmek için bile çilingir çağırttı.. şimdi yeni mal aldırdım.. oradan gelen birisi ile göndertiyorum...

meshi yan bağladım, ama kenarlara değmemesi için dikkat gerekiyor...

1.5 ohm cok dusuk degılmı serhat abı. ben 2.4 ohm da bıle bazen yanık tadı alıyorum. bırde ohm un okadar dusuk olması pıle zarar vermezmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neofobic -- 29 Ağustos 2013; 21:06:41 >

• quote:

hangi pili kullandığına bağlı.. ego pil ise bu piller ya regülelidir sabit 3,8 civarı çıkış verir , ya da regülesizdir dolu iken 4,2 V civarından kullandıkça 3,3 lere azalarak çıkış verir..

mesela pilin 4 volt veriyorsa 2,4 ohm : 6,67 watt üretir... düşük bir güç değil... hele o pile 2 ohm bağlarsan güç 8 watt olur.. yanık tadı gelebilir.. pile kesik kesik basarak kullanmaya çalışırsın... zaten ego piller 2 ohm altında kısa devre uyarısı verebilir... ben regülesiz ego pil seviyorum onunla da kullanıyorum - pil dolu iken pile kesik kesik aralıklarla basıp duman alıyorum...

çoğu zaman da vamo kullanıyorum, vamoda gücü ayarlayabiliyorsun .. gücü 5 watt ta tutuyorum.. 1,5 ohm bağlasam da 5 watt çıkış için vamo çıkış voltunu 3 voltun altına çekiyor...

bak tablo vereyim işine yarayabilir.. mod cihaz kullanmanın avantajı budur...

niye 1,5 ohm yapıyorum dersen - avantajı : ohmaj düşük olduğu için daha düşük voltaj çıkışı ile aynı-yeterli güçe ulaşabilmek ve sonuçta pili çok yormamak- pil süresini de uzatmaktır...

bu arada vamo reklamı yapmış iken : elime bugün 3 adet yeni vamo V2 geldi - 2 şer 18350 pil ve 2'li şarj aleti ile...

selamlar...

eywallah cvp ıcın. ben ego kullanıyorum regulesız ve dedıgın gıbı pıl azaldıkca volt da azalıyor. ben genelde 2.4 veya 2.6 sarıyorum tam oluyor. daha dusuk oldugunda yanık tadı gelıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: neofobic

quote:

hangi pili kullandığına bağlı.... pil süresini de uzatmaktır...

bu arada vamo reklamı yapmış iken : elime bugün 3 adet yeni vamo V2 geldi - 2 şer 18350 pil ve 2'li şarj aleti ile...

selamlar...

eywallah cvp ıcın. ben ego kullanıyorum regulesız ve dedıgın gıbı pıl azaldıkca volt da azalıyor. ben genelde 2.4 veya 2.6 sarıyorum tam oluyor. daha dusuk oldugunda yanık tadı gelıyor.

regülesiz pil daha iyidir... doğru yapıyorsun.. dediğim gibi zaten ego pil daha düşük ohmajlarda stress yapabiliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sg888 -- 30 Ağustos 2013; 11:47:07 >

• Şu an Kullandığım tel 1.1ohm k100ile çok güzel netice.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahanemir

Şu an Kullandığım tel 1.1ohm k100ile çok güzel netice.

K100 mekanik mod.. hele bi de kick kullanmıyorsan tadından yenmez..
  • quote:

quote:

Şu an Kullandığım tel 1.1ohm k100ile çok güzel netice.

K100 mekanik mod.. hele bi de kick kullanmıyorsan tadından yenmez..

Hayır kullanmıyorum gerek yok zaten1.1ohm zaten:-)genelde standart bu değerler bende18650samsung pil var rahat rahat yetiyor gün içinde zaten kick in bir anlamı yok bu şekilde .

• Fakat ne hikmetse sizden aldigimiz telden mutlu olamad8k maalesef..kardesim zamaninda tel almis cok guzel onu kullaniyoruz hem dusuk om veiyor hem de baglantida teli yukari asagi oynayabiliyoruz ..sizin tel ise bunlarin tam tersi maalesef

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yazılanları okumaya çalıştım ama o kadar çok mesaj varki bitiremedim. sonlardan okuyayım dedim bu sefer de toplayamadım olanı biteni. konuya biraz tepeden düşmüş gibi olacak ama alacak olan birine hangi ürünü tavsiye edersiniz acaba? 4-5 ay önce de merak salmıştım bu esigaraya. türkiyede orjinal bulmak sıkıntılı diye yurt dışından da getirtmeyi bilemediğimiz için arkadaşla vazgeçmiştik. araya finaller girince de unutuldu gitti. şimdi tekrar aklıma geldi.
    önerdiğiniz ürünü nasıl nerden alabilirim o konuda da tavsiye ederseniz bi kat daha memnum olurum valla :)
  • Bende 2 yildir camel bagimlisiyim arkadaslar. Ama artik hem maddi durumdan ötürü hemde fazla bir sure kullanmadigim icin simdi birakmayi dusunuyorum. Gecen bakkalda yok diye winston box aldim. Kusuyordum adeta. Acaba elektronik sigarayi denesem mi ?

• Sg888 ,nikli arkadasi bulun onunla pm lesin istediginizi size verecektir ilk baslangic icin ucuz e.c ile baslayin sonrasi zaten gelir ...likit olarak damak tadinizi bulana kadar biraz masraf yapabilirsiniz ..ayrica soylemem lazim hic 1 likit gercek sigara tadini vermez pipo veya yas tutun tatlari var size tavsiyem 24 mg nikotinli meyve agirlikli likitleri denemenizdir..24 dememin sebebi sertlik derecesinden dolayi sonra isterseniz 0 kadar dusebilirsiniz .ben 0 nikotin iciyorum meselakappucino ve dagmix karisimi bana gore cok guzel oldu hatta cilek ise anlatilmaz yasanir ..daha sonralari size likit ile ilgili link de veririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ishan -- 13 Eylül 2013; 13:24:29 >
  • ishan hocam tavsiyeniz için tşk..

bu arada:

Amerikan e-sigara forumu (ecigarette-forum.com) 19 Eylülde dünya (milli) buharcılar günü kutluyor. Bunun için aşağıdaki mesajı hazırlamışlar ve basın kuruluşlarına e-mail bombardımanı yapmayı düşünüyorlar.
    ÖRNEK EMAIL
    Konu : Milli ve dünya e-sigara günü. e-sigara beni 4000 kimyasaldan kurtardı
    Mesaj : Sigaranın içinde yaklaşık 600 madde vardır. Yandığı zaman 4.000'in üstünde kimyasal üretirler. Bu kimyasalların en az 50 kadarı kanserojendir. Pek çoğu da zehirlidir. Öte yandan elektronik sigarada sadece 4 madde vardır. Propilen glikol ve/veya Bitkisel gliserin, gıda katkısı aromalar(isteğe bağlı) ve nikotin. Hepsi Amerikan FDA tarafından onaylanan ve hiç biri kanserojen olmayan maddelerdir.

(Kendi tarihinizi girin) tarihinden beri sigara içmedim bu da (Kendi numaranızı girin) Sigara demek. Ve (Kendi sayınızı girin) LirayıTütün ve sigaraya harcamadım.

Bunu elektronik sigaraya borçluyum

Bunu tüm haber ajanslarına ve medyaya duyurmak istiyorum, ve sizlerden sigara şirketleri ve İlaç firmalarının avukatlarının sizlere empoze etmeye çalıştığı gibi e-sigaranın zararlı olmadığını düşünmenizi istiyorum.
    SİGARA ÇOK DAHA ZARARLIDIR

Nikotin bantlarının, sakızların ve ilaçların başarı oranları çok düşük. sokaktaki insanları dinleyin.göreceksiniz ki bizlerden yani e-sigara kullanarak sigarayı bırakan çok insan var. Milyonlara ulaşamadıysak onbinlerce yüzbinlerce kişi bunu başardı. Ve bu sayı gün geçtikçe artmakta.

• Private v2 mod kullanan var mı arkadaşlar ?
  • Son zamanlarda Fransız bir şirketin araştırması yayıldı, E-Sigara da aslı kadar zararlı diyorlar.

Nikotin içeren likitler için mi geçerlidir ki bu acaba. Ben nikotinsiz likit kullanıyorum acaba herhangi bir zararı var mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonyali61

http://www.mynet.com/haber/dunya/abde-sigaralara-yeni-sinirlamalar-823845-1

Bu haberin devamı benim verdiğim linktedir.. oylama yapıldı ve daha az zararlı olduğu kabul edilerek serbest ticareti onaylandı. Bu esigara için ÇOK OLUMLU BİR KARAR .. daha bizimkiler yasakta ne kadar inat edecekler bilemiyorum ...

ÖZET KARAR : 30 mg altı esigara likiti nikotinli ürünler tıbbı ürün sayılmayacak ve satışı serbest kalacak. Esigara ve ürünleri, diğer tütün ve sigaraların satıldığı her yerde, "önemli ölçüde daha az zararlı alternatif olarak" müşterilere sunulabilir olmaya devam edecek.

• arkadaşlar bişey sorcam. aşağıdaki rda damlatmalı tankdan almayı düşünüyorumda, bu nekadar likit alıyor ve kaç nefes çekebiliyorsunuz tek dolumla. zırt pırt likitmi koymak gerek. ayrıca performansları nasıl bunların.

• neofobic kullanıcısına yanıt
    bu ufak bir RDA dır , içine saracağınız silikanın boyuna göre de değişmekle beraber ortalama bir damla boyutu ile 10 damlaya kadar alabilir , yarım saat kadar içebilirsiniz.. tabii damla boyutunuz da önemli - ince uclu şişelerin damlaları ufak oluyor, bazı likit şişelerinin damlaları daha büyük oluyor. duman ve nefes de çok değişken kimi kısa nefes çekiyor - kimisi nargile gibi uzun uzun, o sebeple bu tip sorulara net yanıt bulmak zor..

yine de bu tip RDA ler panarai ve h357 gibi carto tarzı drippinglerden daha fazla likit alır..

mesela benim sattığım phoenix RDA ler fazla likiti dışarıya da akıtmaz ve 15 damlaya kadar alıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sg888 -- 24 Ekim 2013; 9:39:59 >
  • Bugün ısviçre de yaşayan biri ile tanıştım elinde e.pipo vardı vaktimiz de vardı biraz sohbet ettik öz ile şöyle ısviçre de likit serbest rahatlıkla her yerden alabiliyoruz diyor fakat bir şart ile nikotin 0 olmak şartı ile böyle bir durum varmış nikotin olmayacak .

• quote:

Bugün ısviçre de yaşayan biri ile tanıştım elinde e.pipo vardı vaktimiz de vardı biraz sohbet ettik öz ile şöyle ısviçre de likit serbest rahatlıkla her yerden alabiliyoruz diyor fakat bir şart ile nikotin 0 olmak şartı ile böyle bir durum varmış nikotin olmayacak .

fransada parlamento oylaması ile 30mg nikotin altı likitlerin heryerde serbestçe satılabilmesi kabul edildi.. yavaş yavaş yayılacaktır..
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.