Şimdi Ara

Elektronik sigara hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce kullanan varmı? Normal sigaradan ne gibi farkları var?

• quote:

Orijinalden alıntı: killer10

Daha önce kullanan varmı? Normal sigaradan ne gibi farkları var?

Hocam ben aldım da orjinalinin yerini tutmuyor
  • thejollyjoker kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani hocam merak ediyorum. Aroması mı farklı geliyor? Yoksa sahte olduğunu hissediyor mu vücut?
    @thejollyjoker
  • güncel
  • uzak dur derim
  • hocam ben bizzat kullanmadım fakat bir arkadaşta vardı baktım tadına normal sigaranın yerini tutmaz, arkadaşta normale döndü zaten sonra yani canın istediğinde hemen bir fırt alırsın orası iyi ama yemek üstü felan yapamıyorsun yani o keyfi alamıyorsun, ayrıca ciğerleri sulandırdığını duymuştum hatta yasaklanmıştı bir ara.
  • Neden hocam bir açıklama yapaydın iyiydi @Gabe Newell

Ciğerlerin su toplama olayını bilmiyordum. Peki içenler 80% oranında sigarayı bıraktıklarını söylüyor gerçekten sigaradan soğutuyor mu insanı? yani arkadaşında böyle birşey gözlemledin mi? @Ray Donovan
  • arkadaşta öyle bir şey olmadı, bana göre zaten sigarayı bırakacak son insanlardan biriydi, sigarayı daha rahat içmek için almıştı elektronik sigarayı, eğer sigarayı tamamen bırakıp elektronik sigaraya geçersen bırakabilirsin bildiğim kadarıyla kapsülleri değiştirerek nikotin miktarını azaltıyorsun zamanla elektronik sigarada, bizim arkadaş 1 hafta sonra normal sigaraya dönmüştü Normale dönme sebebi sigaranın tadını vermemesi sigara içiyorsan anlarsın onu zaten, elektroniğinde nikotinli su buharı çekiyorsun o tadı alamıyorsun yani ama şevkini kırmayayım elektronik içen tanıdığın varsa bir dene veya git al bir tane 100 liraya felan vardı sanırım, eğer günde bir paket içiyorsan bir haftalık sigara paran oluyor zaten hemen hemen.
  • Gabe Newell kullanıcısına yanıt
    3 günde 1 paket içiyorum zaten (çay, kahve, yemek sonrası vs.) elektronik sigaraya geçersem tamamen bırakırım diye düşünmüştüm ama işler öyle yürümüyormuş demek ki her neyse tekrar sağol hocam bilgilendirme için. @Gabe Newell
  • Alacağın cihazın Sağlık ve ya Tarım Bakanlığı onayı vs olması gerek.
  • bizim arkadaş 100 tl verip aldı bir hevesle almış kahvede hava attı millet 2 şer fırt çekti
    mavi renk bir şeyi var ışıklı falan,bende merak ettim 1 fırt çektim tatsız bir şey bir işe yaramazbirde durmadan içindeki sıvıya para vermek lazım
    o arkadaş bir daha devam etmedi normal sigaraya devam etti,sakın alma
  • ben kullandım ve hala ticaretinide yapıyorum,sigarayı gercekten bıraktırıyor nikotin ihtiyacını karşılıyor vücudun zaten bağımlılığımızın sebebi nikotindir,ama 6 ay sonra geri döndüm normal sigaraya çünkü likiti bitti derdi , şarjı bıttı derdı(yedek pil şart ) emzik gibi hep elinde kesmiyor çünkü ve daha da bı fazla içtim sanki ben öyle düşünüyorum,ama işe yarıyormu 100 /99 yarıyor içmiyorsun normal sigara tadı bı tuhaf gelıyor bır sure sonra normal sıgaranın,ama ben sevıyorum sıgarayı o yuzden bırakmak ıcın degılde degıklık olsun dıye ıctım sanırım elektronıgı:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: redkiwi

ben kullandım ve hala ticaretinide yapıyorum,sigarayı gercekten bıraktırıyor nikotin ihtiyacını karşılıyor vücudun zaten bağımlılığımızın sebebi nikotindir,ama 6 ay sonra geri döndüm normal sigaraya çünkü likiti bitti derdi , şarjı bıttı derdı(yedek pil şart ) emzik gibi hep elinde kesmiyor çünkü ve daha da bı fazla içtim sanki ben öyle düşünüyorum,ama işe yarıyormu 100 /99 yarıyor içmiyorsun normal sigara tadı bı tuhaf gelıyor bır sure sonra normal sıgaranın,ama ben sevıyorum sıgarayı o yuzden bırakmak ıcın degılde degıklık olsun dıye ıctım sanırım elektronıgı:)

sigara bağımlılığın ne kadar süreliydi? ben 6 senedir içiyorum, zevk için filan değil sadece nikotin için. camel box içen biri olarak direk bir satın alma linki filan atar mısın, en kalitelisi hangisiyse alalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

quote:

Orijinalden alıntı: redkiwi

ben kullandım ve hala ticaretinide yapıyorum,sigarayı gercekten bıraktırıyor nikotin ihtiyacını karşılıyor vücudun zaten bağımlılığımızın sebebi nikotindir,ama 6 ay sonra geri döndüm normal sigaraya çünkü likiti bitti derdi , şarjı bıttı derdı(yedek pil şart ) emzik gibi hep elinde kesmiyor çünkü ve daha da bı fazla içtim sanki ben öyle düşünüyorum,ama işe yarıyormu 100 /99 yarıyor içmiyorsun normal sigara tadı bı tuhaf gelıyor bır sure sonra normal sıgaranın,ama ben sevıyorum sıgarayı o yuzden bırakmak ıcın degılde degıklık olsun dıye ıctım sanırım elektronıgı:)

sigara bağımlılığın ne kadar süreliydi? ben 6 senedir içiyorum, zevk için filan değil sadece nikotin için. camel box içen biri olarak direk bir satın alma linki filan atar mısın, en kalitelisi hangisiyse alalım.

12 senedir içiyorum 2 gunde 1 paket marlboro kırmızı içiyordum,elektronık kesıyordu benı ama dedıgım gıbı kullanması sıktı beni şarjı likiti taşıması vs yoksa işe yarıyor makına.

• 20 sene 1-2,5 paket arası sigara içtim ...Bir kaç kez bırakmayı denedim ama olmadı, nikotin bantı denedim elim ağzım durmadı :) sonra elektronik sigara aldım, ilk tercihim çok başarısızdı..sonra ki elektronik sigara modelime hayran kaldım ve sigara içmedim sonrasında bu firmaya iş teklifinde bulundum ve kabul ettiler..Açıkçası elektronik sigara ile sigarayı bırakmak istiyorsanız ilk önce kullandığınız model ve ürün kalitesi özellikle tercih ettiğiniz likitin size hitab ediyor olması ve herşeyde olduğu gibi güvenebileceğiniz bir yerden temin edebilmek çok önemli.

Ciğerlerde su toplama gibi bilimum haber çıkıyor ve bunca zamandır takip ettiğim ve gözlemlediğim kadarı ile bu tarz haberler çoğunlukla hastalıkların yaşandığı , salgınların başladığı aylarda gündeme geliyor. Sonuçta elektronik sigara için bin tane şüphe yaratıldı..Normal sigarada 5000-4000 toksit maddenin olduğu bunun yanında 43 kanserojen madde içerdiğinden eminiz ama hala hiç bir şeyden şüphe etmeyip bile bile kullanıyoruz.

Bu bana biraz rant amaçlı veya bilinmeyene suç yüklemek gibi geliyor. Bir ara hatırlarsanız zeytinyağ zararlı demişlerdi ve ülkeye Amerika da bolca bulunann mısırözü yağları sokuldu ve meth edildi.Son bir kaç yıldır tekrar dediler ki zeytinyağ iyidir kullanın ..Anlatabiliyorum umarım....Zeytinyağ'ının herşeye faydası olduğunu aslında bebekliğimizden beri biliriz.....

Yaz aylarında yazılan yorumlara baktığınızda sağlık açısından kimseler şikayet etmiyor !? Ben elektornik sigara kullanırken sigara ile ilgilisi olmayan babamın ciğerlerinde ödem oluştu yani su topladı..!!!

Tabiki herkesin düşüncesi ve tecrübesi kendine....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.