Şimdi Ara

Elektronik Sigara - ANA KONU- (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.697
Cevap
230
Favori
509.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Türkiye'de değilsiniz heralde? Amazon göndermez Türkiye'ye.
  • saf nikotin alımı-satımı özel izinlerle falan oluyor diye biliyorum. normal vatandaşa tamamen yasak olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.
  • Merhaba e sigara konusunda yetkin ve bilgin bir arkadaş yardımcı olursa cok sevinirim.
  • FasTBoY kullanıcısına yanıt
    Khalasar kullanıcısına yanıt
    @fastboy

hocam maskem eldivenim var aslında, kimyada öss zamanı 14full yapıp üstüne gazide okurken kimya sınavlarında ve kimya labda birinciydim

elim alışkındır sağolsun eski öğretmenlerim tane tane mala anlatır gibi anlattılar zar zor öğrendik bişeyler

ben zaten bu işi tozsuz bir yerde maske eldiven ile yapmak istiyordum ama kaliteden şüphe ettirmeyecek kadar pahalı, bütçemi sarsmayacak kadar ucuz bir nbase bulup denerim, öneriniz varsa pm atarsanız sevinirim

@khalasar

amazon gayet de yolluyor hocam ülkemize ben denemek için aldım

gümrük mevzuatına aykırılığı yok, vergi sınırı altında 2.5litre vg ve pg toplamı

sabun yapımında mum yapımında kullanılıyor kimse ne aldığıma karışamaz

karışanın alnını karışlarım, bende gümrükçüyüm

isterseniz pm atın link veririm

hatta pm ile vg ve pg linki isteyen herkese veririm ama ben alıp süreci görüp ürünü deneyip öyle önermek isterim açıkcası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam özel izne tabi olsa bile ülkemiz mis gibi kanunlar konusunda

e sigara ve likit de yasak aslında

ama satılıyor

yeter ki alacak adam bulsun bizim esnaf seni beni satar

• TormentedSoul kullanıcısına yanıt
    Amazon İngiltere gönderiyor sanırım, 2.5L kimyasal madde dikkat çeker takılır onlar gümrüğe, söylemedi demeyin, Türkiye'de de kaliteli markalar satılıyor, balmumcukimya sitesine göz atın. Birkaç site daha var satan, macera aramaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 19 Mart 2017; 1:47:17 >
  • Khalasar kullanıcısına yanıt
    hocam maksat gelip gelmeyeceğini ve kalitesini test etmek

kendim gümrükçüyüm zaten tehlikeli madde sınıfında olmadığı için izin verilir diye biliyorum

geri dönerse bile birşey öğrenmiş oluruz

balmumcu kimya başka bir forumda çok önerilmediği için direkt amazona yöneldim

gelmezse hollandada kuzen var ona aldırıcam gelirken ki geliyor ayda bir getirticem

sonuçları buradan paylaşırım

• TormentedSoul kullanıcısına yanıt
    Gümrükçüsün ama işin hep kaçak göçek.

Yolcu yanında getirilmesi de yasak. Belli bir hacme kadar belli sıvıların izinleri var, kapalı torbalarda vs. Bol şans. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 19 Mart 2017; 3:4:55 >
  • arkadaslar simdi ben bu esigarayı nargile gibi kullanmak istiyorum yani 0 nikotin olacak sekilde bana önerebileceginiz nedir bi de likitleri evde yapmayı düsünüyorum oran olarak 70 30 mu 60 40 mı uygundur
  • cnruzl C kullanıcısına yanıt
    70/30 falan tamamen bogaza vurum ile alakalidir siz buyuk ihtimal nikotin-sigara sevmediginiz icin bogaza vurumsuz bir icim isteyeceksiniz yani aradiginiz aroma ve buhar. Vg ne kadae yuksek bulursaniz o kadar rahat icersiniz.Nikotin kullanmayacaginizdan balmumcudan vg alip aroma ile karistirip demleyip icebilirsiniz aromayi %10 kullansaniz bile 90-10 vgpg olur idealdir size.Ben sahsen bogaza vurumunu seviyorum ancak nikotin cok tuketmek istemiyorum bu yuzden 3mg 70/30 kullaniyorum ttamin ediyor

• Kaliteli likit temini için önerisi olan var mı? Özel mesaj bekliyorum.

• Hocam ana konu olması itibariyle önerilen likit marka ve türleri,likit puanlama ve satın alma için önerilen yurtiçi ve yurtdışı siteler yazılabilir şuan arayış içerisindeyim sayfalar arasında belki mevcuttur bu dediklerim ama bi yerde toplamak güzel olur diye düşünüyorum
  • Arkadaşlar Joyetech Ego aio kullanıyorum.

Son taktığım 2 coil de hemen yandı (fokurduyor ve likit sıçrıyordu ağzıma.) (normal 0,6 ohmluk)
    Takmadan önce içine likit koydum bekledim 20 dakika falan herşey normal daha önceki taktıklarımda sorun yoktu ama bu taktıklarımda neden böyle olduki acaba?
  • VuvuzelaTR kullanıcısına yanıt
    likit seçiminiz yanlış olabilir. 1ohm ve üzeri coil kullanmanız hem alete hem coile hem de pilinize daha iyi gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msncicocuk

Hocam ana konu olması itibariyle önerilen likit marka ve türleri,likit puanlama ve satın alma için önerilen yurtiçi ve yurtdışı siteler yazılabilir şuan arayış içerisindeyim sayfalar arasında belki mevcuttur bu dediklerim ama bi yerde toplamak güzel olur diye düşünüyorum

Likit konusunda yardımcı olabilirim hocam
  • LynXMaSTeR kullanıcısına yanıt
    Mentol Elma Kahve Çikolata Portakal Kurabiye Kola tatlarında likit arıyorum 0 nikotin yurtdışından getirtmek istiyorum f.sttech olabilir burada çok pahalıya geliyor veya vg alıp evyap tarifiniz varsa onları da dinlemek isterim.
  • bir arkadaşım aracılığıyla elektronik sigara alma düşüncem var. modeli i just s , 150 tl civarına bırakıyor. arkadaşım e-sigaranın çok kullanılmadıgını söyledi ancak almadan önce bakmam gereken önemli noktalar nelerdir ?
  • Arkadaşlar eleaf istick pico ile bende aranıza katıldım , birkaç sorum var yanıtlarsanız cok memnun olurum.

1) Sigara içimi - ciğer içimi nedir bunlar neye göre ayarlanıyor ?
    2)Ne kadar sürede coil değiştirmek gerekiyor , tüm coiller benim cihaza uyar mı ? Ve kaçlık coil almamız gerekiyor ?
    3)Kaç watta olmalı cihaz ? Benimkini satıcı kendisine göre ayarladı üzerinde 0.47 3.50V 26.0 W yazıyor.
    4)Kullanmadıgımız sürede sürekli kapalı mı kalmalı ? Actıgımız zaman kullanmak ıcın biraz beklemelimiyiz ?
    5)Pil sarj cihazı almalımıyım ? Arastırdıgım kadarıyla pili cok yavas sarj ediyor bu harici cihazlar , cihaz üzerinde sarj etsem ne gibi sıkıntılar mevcut olur ?

Tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __Nikolaus__

Arkadaşlar eleaf istick pico ile bende aranıza katıldım , birkaç sorum var yanıtlarsanız cok memnun olurum.

2)Ne kadar sürede coil değiştirmek gerekiyor , tüm coiller benim cihaza uyar mı ? Ve kaçlık coil almamız gerekiyor ?
    3)Kaç watta olmalı cihaz ? Benimkini satıcı kendisine göre ayarladı üzerinde 0.47 3.50V 26.0 W yazıyor.
    4)Kullanmadıgımız sürede sürekli kapalı mı kalmalı ? Actıgımız zaman kullanmak ıcın biraz beklemelimiyiz ?
    5)Pil sarj cihazı almalımıyım ? Arastırdıgım kadarıyla pili cok yavas sarj ediyor bu harici cihazlar , cihaz üzerinde sarj etsem ne gibi sıkıntılar mevcut olur ?

Tesekkurler.

1- Sigara içimi daha az buhar, ciğer içimi daha çok buhar demek oluyor, makinelerin verdiği performansa göre isimlendiriliyo.
    2- Yanık tadı gelmeye başladığı zaman coil değiştirmeniz lazım, coillerin belirli dirençleri vardır, her cihaza her coil gitmez.
    Örneğin bi coil 100-150 watt da en iyi performansı veriyorsa, sizin 75 watt lık piconuz ile o coilden pek verim alamazsınız.
    3- Taktığınız coil in üzerinde Best şeklinde bi ibare vardır. Mesela bendeki Smok Alien cihazda T8 coil var, üzerinde Best 55-65 W yazıyor, ben 55 watt ta içiyorum.
    4- Kapalı kalırsa şarj bakımından gün içinde daha uzun süre sizi götürür. Açık kalsa da ateşleme tuşuna basmadığınız sürece sorun olmaz, ancak lcd ekranı olanlar çok pil tüketiyor. Açtıktan 2-3 saniye sonra buharlayabilirsiniz.
    5- Pil için harici şarj cihazı almanız daha iyi olacaktır. Çünkü usb den çekilen 12 volt ile piller pek de verimli şarj edilemiyor. Cihaz üzerinde şarj edip sıkıntı yaşamayanlar var ancak en sağlıklısı haricen şarj etmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR

quote:

Orijinalden alıntı: __Nikolaus__

Arkadaşlar eleaf istick pico ile bende aranıza katıldım , birkaç sorum var yanıtlarsanız cok memnun olurum.

Tesekkurler.

1- Sigara içimi daha az buhar, ciğer içimi daha çok buhar demek oluyor, makinelerin verdiği performansa göre isimlendiriliyo.
    2- Yanık tadı gelmeye başladığı zaman coil değiştirmeniz lazım, coillerin belirli dirençleri vardır, her cihaza her coil gitmez.
    Örneğin bi coil 100-150 watt da en iyi performansı veriyorsa, sizin 75 watt lık piconuz ile o coilden pek verim alamazsınız.
    3- Taktığınız coil in üzerinde Best şeklinde bi ibare vardır. Mesela bendeki Smok Alien cihazda T8 coil var, üzerinde Best 55-65 W yazıyor, ben 55 watt ta içiyorum.
    4- Kapalı kalırsa şarj bakımından gün içinde daha uzun süre sizi götürür. Açık kalsa da ateşleme tuşuna basmadığınız sürece sorun olmaz, ancak lcd ekranı olanlar çok pil tüketiyor. Açtıktan 2-3 saniye sonra buharlayabilirsiniz.
    5- Pil için harici şarj cihazı almanız daha iyi olacaktır. Çünkü usb den çekilen 12 volt ile piller pek de verimli şarj edilemiyor. Cihaz üzerinde şarj edip sıkıntı yaşamayanlar var ancak en sağlıklısı haricen şarj etmek.

''Çünkü usb den çekilen 12 volt ile piller pek de verimli şarj edilemiyor.''

Usb 12volt ?

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.