Şimdi Ara

Elektronik kitap önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben Elektronik Mühendisliği öğrencisiyim. Hocamız bu sene bir kitap önerdihttp://eu.wiley.com/WileyCDA/WileyTitle/productCd-EHEP000490.html ama fiyatı 150 küsür lira. Yani anlayacağınız Microelectronic Circuts Sedra&Smit ve az önce linkini verdiğim kitap ayarında Türkçe-İngilizce farketmez doyurucu bir elektronik kitabı önerebilir misiniz bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sofiman -- 8 Ekim 2013; 18:31:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sofiman

Merhabalar

Ben Elektronik Mühendisliği öğrencisiyim. Hocamız bu sene bir kitap önerdihttp://eu.wiley.com/WileyCDA/WileyTitle/productCd-EHEP000490.html ama fiyatı 150 küsür lira. Yani anlayacağınız Microelectronic Circuts Sedra&Smit ve az önce linkini verdiğim kitap ayarında Türkçe-İngilizce farketmez doyurucu bir elektronik kitabı önerebilir misiniz bana

hangi okul hocam
  • Trakya Üniversitesi' ndeyim. Sanırım sizde EE okuyorsunuz?
  • quote:

Trakya Üniversitesi' ndeyim. Sanırım sizde EE okuyorsunuz?

aynen nerden anladınız?
  • Bu konuya girdiğinizden tahmin ettim. Bu arada bi arkadaşım yakın bi tarihte yurt dışına çıkacakmış. Bende rica ettim yurtdışından Microelectronic Circuts By Behzad Razavi yi. fiyatı 130$. Gerçekten dudak uçuklatıyor. Gidince getirecekmiş işte. Bakalım. Hatta hediyem olsun dedi. İyi bi kıyak yapacak sağolsun
  • quote:

Bu konuya girdiğinizden tahmin ettim. Bu arada bi arkadaşım yakın bi tarihte yurt dışına çıkacakmış. Bende rica ettim yurtdışından Microelectronic Circuts By Behzad Razavi yi. fiyatı 130$. Gerçekten dudak uçuklatıyor. Gidince getirecekmiş işte. Bakalım. Hatta hediyem olsun dedi. İyi bi kıyak yapacak sağolsun

uzakdoğudan alsanız daha ucuza gelir ama amerikada gerçekten kitaplar pahalı avrupadada amerikadaki kadar olmasada durum böyle.
  • Amerikada sadece kitaplar değil eğitimde çok pahalı. Umarım Microelectronic Circuts u almasa bile Sedra&Smit Microelectronic i alır.

Bu arada siz hangi Üni de okuyorsunuz, kaçıncı sınıfsınız, hangi programlama dillerini öğrettiler. Hangi kitapları kullanıyorsunuz? Biraz sorgu gibi oldu ama merakımı mazur gör lütfen
  • Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, elektronik kitap tavsiyesi konusunda biraz katkı sağlama itiyacı hissediyorum.

Elektrik Elektronik alanında çalışan arkadaşlar ingilizce bilmemeliler tamam, fakat elektronik temelleri başarılı yazılmış Türkçe kaynaklardan öğrenmelerini yabancı menşeili kitapları kaynak kitap olarak kullanmalarını tavsiye ederim. Altaş yayıncılğın eserleri çok iyi bu konuda (Altas kitap). Yazarlar konuyu özümleyip, uygulamalar yapıp kitaplarını yazmışlar, okuyup çalışınca zaten anlaşılıyor. Bu yayınevi eserlerinden tavsiyelerim;

PIC tasarımı ile uğraşıyor iseniz; 'CCS C ile PIC programlama' Serdar ÇİÇEK, sahasında bence en iyi Türkçe kitaplardan,

ARM ile çalışıyor iseniz; 'MikroC ile ARM Programlama'M.Ali DAL, Selim KOÇ, bana göre sahasında tek ve lider,

Elektronik malzemeleri ve devredeki davranışlarını bilmek, görünce tanımak ve test edip arıza bulmak istiyorsanız; 'Elektronikte Arıza Bulma ve Giderme Teknikleri 1-2' Önder ŞİŞER, sahasında tek ve lider,

Devre şeması çizme ve elektronik devre simülasyonu yapmak istiyorsanız; 'Proteus- Design Suite8' Hikmet Şahin, bir çok mikroişlemci ve mikrodenetleyici, ARM vs. tasarımlı elektronik devreyi başarılı simüle edebiliyor, bana göre koay kullanışlı ve sahasınd en iyi programlardan. 16 katlı PCB çizimine müsaade ediyor. Hemen hemen tüm PCB çalışmaları için yeterli esnekliğe sahip.

Ben elektronik tasarıma ilgi duyuyorum ve bir yerden başlamak istiyorum diyenlere; 'Yeni başlayanlar için MikroC ile PIC Programlama' kitabını şiddetle öneririm. C mühendislik ve paylaşım platformu çok olan tasarım dili malum. MikroC bildiğiniz C dili artıları var. Hazır kütüphaneleri ile tasarımı kolaylaştırıyor.

Başarılar, sevgilerle...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.