Şimdi Ara

Elektronik Devrenin Temizlenmesi Öneri - Fanta içerir ;( -

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
4
Cevap
0
Favori
171
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Elektronik >> Elektronik Devrenin Temizlenmesi Öneri - Fanta içerir ;( -
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3357 Mesaj
    Beyler sorunuma gelecek olursam. Bilgisayarın yan kapağı açıktı ve bu sırada sistem kapalı iken Fanta döküldü. Ekran kartının üzeri ve anakartın bazı yerlerinde yerlerine geldi. Kolanyalı pamuk ile silip iyice kurulamama rağmen hala yapışkan hissediliyor. Devreyi yanmadan iyice nasıl temizleyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

AMD Ryzen R5 1600 @4.1GHz 1.416v ~ @3.925GHz 1.232v || MSI B350M Pro-VD Plus || AMD Sapphire R9 280 @1125 | 1500MHz || ARCTIC Liquid Freezer 240 Cpu Cooler || Crucial Ballistix Tactical 3000 MHz 16 GB DDR4 || EVGA SuperNOVA G2 750w || Deep Cool Kendomen Red || PHILIPS 23" 234E5QSB/01 LED IPS || Xbox 360 Wireless Controller || Logitech G502 RGB & G633 & G710 & F710 Wireless Controller

• Yüzbaşı
    757 Mesaj
    Fırça, alkol veya fırça sentetik tiner. Bunlar işini görür. Kartı dik konuma getir, fırça ile yukarıdan aşaıya doğru fırçala, kartın altına havlu peçete koy.

Kartın soğutucusunu sökmen gerekebilir, soğutucunun yaylı tutturgaçları kırılabilir.

İki gün önce ben ekran kartının termik macununu yenilemek için soğtucusunu söktüm, o yaylı tutturgaçları kırmak zorunda kaldım. Elimde fazladan olduğu için sorun olmadı.

Saygılar...
    |
    |
    Tiner yerine flux cleaner ya da AMBERCLENS tarzı temizleyiciler öneriyorlar da bunları nerde bulabilirim onu bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

AMD Ryzen R5 1600 @4.1GHz 1.416v ~ @3.925GHz 1.232v || MSI B350M Pro-VD Plus || AMD Sapphire R9 280 @1125 | 1500MHz || ARCTIC Liquid Freezer 240 Cpu Cooler || Crucial Ballistix Tactical 3000 MHz 16 GB DDR4 || EVGA SuperNOVA G2 750w || Deep Cool Kendomen Red || PHILIPS 23" 234E5QSB/01 LED IPS || Xbox 360 Wireless Controller || Logitech G502 RGB & G633 & G710 & F710 Wireless Controller

• Yüzbaşı
    757 Mesaj
    Elektronikçilerde ya da büyük yapı marketlerde olur diye tahmin ediyorum.

Yalnız elektronikçilerden alırken, aldığınız şeyin aradağınız şey olduğuna dikkate edin.

İlk defa gülücük kullandım : )
    |
    |
1
Reklamlar
son dakika
üniversite
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.