Şimdi Ara

Elektrikte kademeli tarife nedir? Nasıl hesaplanıyor? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
3.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • saçmalık bu düzeltilip indirime gidilmezse ak koyun kara koyun olur sandıkta cevap verir bu millet çıkartmasını bildiyse indirmesinidebilir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Reis yaptırdığın camiler, açtığın kur'an kursları, dayattığın imam hatipler seni kurtaramayacak. halka zülm edip mükafatını bu şekilde alacağını sanıyorsan gerçekten büyük yanılgı içerisindesin. herkesi kandırabilirsin ama sen allah'ı salak mı sanıyorsun. yer mi bu numaraları. saray da yaşa kızına oğluna damadına eşine lüks bir yaşam sun. çevrendekiler sayen de şahlansın sonra cami yaptım, kur'an-ı kerimi yaydım, ilim için çabaladım diyerek huzura çık. kusura bakma ben sana hakkımı helal etmem. hiç bir zaman. öteki tarafta karşılaşacaz. yaptırdığın camileri, iyilikleri, dünyalık tüm çabalarına karşılık seni affederim. tüm iyiliklerine karşılık bu yaptığın zülmü affederim. ahiretini bu şekilde kurtaramazsın. madem kul hakkı ile huzura çıkmaya cesaretin var ve allah korkusu yok o zaman devam et.

sadece sen değil, senin aracılığınla bu milletin hakkını yiyen hiç kimseye hakkımı bırakmayacam. kul hakkı var. hakkım var ve yaptığınız tüm iyiliklere karşılık sizlere helal ederim.

ben bu dünya da üşürüm, ev, araba alamam, çocuğum ailem soğukta kalır. bu dünya sürgünü elbet biter. ama sen, ailen, torunların, kızın, eşin yakının da olan, seninle birlikte bu halka zülm edip hakkını yiyen hiç kimse ahirette benden kurtulamaz.

sayın cumhurbakanım, silivriye mi atarsın, idam mı ettirirsin artık keyfin bilir. bu dünya da sana gücüm yetmez. yetki ve güç senin elinde ama enin de sonunda ikimiz de bizi yaratanın huzuruna çıkacaz. o zaman adalet tecelli edecek. gücün kudretin bu dünya da kalacak. hiç olacaz. geriye amallerimiz kalacak.

• khrmndgn kullanıcısına yanıt

Onlar artık seçimde gideceklerini anladıkları için halkın feryadına kulaklarını tıkamışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 30 Ocak 2022; 12:29:23 >
  • Var mı Ben hep 50 liralık kullanırım diyen

• Ödediğim elektrik parası kadar sizin ben …. Allah belanızı verecek az kaldı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kademeli tarife... zam sözcüğünü kullanmadan en kallavi zam yapmanın diğer adıdır.

• Ilk 150kw 205 tl lik bir fatura yapıyor. O ay 250 kw harcadıysanız 100 kwx2.06=206 ₺ Ne yapar? 205+206=411₺

• khrmndgn kullanıcısına yanıt
    Onların yaptığı herhangibir iyilik olduğunu düşünüyor musun 1 Gr bile içinde iyilik olan böyle şeyler yapabilir mi sence

• kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Bundan emin miyiz?

• SilenthillDream kullanıcısına yanıt
    Bu ay evde kimse yoktu ? Şehir dışındaydınız ? Gelen fatura 300 TL öyle mi ? Bakın ben siyasi bir durumdan ötürü yazmıyorum, amacım bir şeyi savunmak değil. Siz uyduruyorsunuz. Böyle bir şey akıl alır mı ? Bana da fatura geldi. 9/6 çalışıyoruz evde kimse yok, ama akşamları ve hafrasonları son dönemde evden hiç çıkmıyoruz. 2 bilgisayar, 2 Tv ve diğer beyaz eşyalar zaten hep çalışıyor. Haftada en kötü 2 kez çamaşır makinesi çalışıyor. Her akşam 3-4 saat benim bilgisayarım çalışıyor oldukça da yüksek bir sistemdir, 3 monitör ve 2 PC kasasından oluşuyor. Faturamız 268 TL geldi

• Elektrik faturama ve tarifeme çok dikkat eden birisiyim. Bunlar zorunlu kılmadan önce de 3 zamanlı tarifeyi kullanır tüketimlerimi akşam 22’den sonra yapmaya gayret gösterirdim(bulaşık makinesi-mümkünse çamaşır,yaz aylarında klima vb) geçtiğimiz ay 170TL gelen elektrik faturam bu ay 482 TL gelmiş. Kullanım farkı sadece 72 kw fazla Bunlar allahsız bunun adı zam olamaz. günlük 5kw demişler. Eşdeğer kullanımımda 3 zamanlı tarife olduğum için genelde arkadaşlarım arasında hep en az fatura gelirdi şu an saçmalık ötesi bir fatura gelmiş durumda. Bu zam için şikayette bulunmak istesem nereye şikayet edebilirim ki ben?

• urlam U kullanıcısına yanıt
    Ven de bir duzeltme yapayim. 1,37 ve 2,06 kuruş degil TL olmasi gerekir. Illa kuruş diyecegim diye tutturan icin 2 Lira 6 kuruş demesini önerebilirim.

• urlam U kullanıcısına yanıt
    137 kuruş 1,37₺
    206 kuruş 2,06₺
    yapmıyor mu? 🤔

• Jayus kullanıcısına yanıt
    Aboneniz ticari galiba buna da %127 zam geldi.

• Bu arada haber icerisinde gormedigim icin ayrica belirteyim. Bu kademeli uygulamasi simdilik sadece mesken ve alcak gerilimden enerji alan kullanicilar icin.
    Ayni benzinde oldugu gibi devlet daha once yapmasi gereken zamlari yapmadigi icin uzun zamandir subvansiyon yaptigi icin artik devam ettirilemeyecek bir noktaya geldi ve simdi tarifeler bu durumda.
    Enerji birim fiyatlari epdk tarafindan belirleniyor ve hesaplama metodolojileri bellidir. Birim fiyatlar virgulden sonra 6 haneledir ve fatura uzerindeki bu fiyat şaşarsa epdk enerji sirketlerini öttürür. O yuzden oturdugunuz yerden sirketlere yüklenmenin anlamı yok.
    Yillik belli bir tuketimi asanlar enerjinsirketleriylr epdk tarafindan belirlenen fiyatlarin altinda ikili anlasma saglayabilir. En azindan yilda 1 fatura eksik odeyecek vir anladma yapabilir.
    Enerji dirketinde calisiyorum konu hakkinda bilgi sahibiyim her hangibir konuda bilgi almak isteyene seve seve yardimci olabilirim.

• Enerji arzında kısıtlama yapmanın yolunu, elektriğe ZAM la buldular.

• Keşke

• Elektrik zammı, 150 kw ye kadar %50
    Ne kadar yüksek değil mi?
    Peki gelirlere %50 zam oldu mu? Bir de üstüne 150 kw üstüne %125 ZAM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urlam -- 30 Ocak 2022; 19:24:55 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.