Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (378. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.726
Cevap
118
Favori
1.227.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: toprakyalin

Onu mu alayım bunu alayım derken araştırmalarım sonucu en son tek bir makinenin bir çok işi yapamıyacağını anlayıp aşağıdaki ayrı ayrı ürünlerin siparişini verdim. Çokta doğru bir karar verdim. Umarım sizlerede faydası dokunur.

Saç için makine : Powertec TR 6500
    Sakal, ense, boyun, vücut için makine: Powertec TR 1058
    Sakal sinek kaydı tıraş için makine: Powertec TR 150
    MFY 6 inç profesyönel makas
    Profesyönel tarak seti
    Traş önlüğü

Nereden aldığımı soracak olursanız toptancıdan aldım internetteki fiyatlarından hem uyguna geldi hemde kutu içeriğiniklerini açıp kontrol edip resimlerini gönderdiler çok ilgiliydiler havale yaptım onlarda kargoya verip gönderdiler resimleri aşağıdadır.

Yusuf Ekinci, Powertec Ekinci Kozmetik : 0 534 392 8633

powertec tr150 bence hiç iyi degil. Kullanınca beni haberdar et.

Bıçakları yeterli keskinlikte degil.Aynı yerden defalarca geçmen gerekiyor biraz zorlayınca kızarıklık oluyor cildinde.Özellikle boyun bölgesinde zorlanıyor.2 günlük sakalı geçtim günlük traşta bile elverişsiz hale geliyor makine.

• quote:

Orijinalden alıntı: Odyseuss

Fiyat ne kadara geldi acaba?

Teşekkürler
    Hepsini 445 TL aldım. Fakat bu aralar biliyorsunuz tıraş makinaları fiyatları altın gibi yükselişte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alembizim

powertec tr150 bence hiç iyi degil. Kullanınca beni haberdar et.

Bıçakları yeterli keskinlikte degil.Aynı yerden defalarca geçmen gerekiyor biraz zorlayınca kızarıklık oluyor cildinde.Özellikle boyun bölgesinde zorlanıyor.2 günlük sakalı geçtim günlük traşta bile elverişsiz hale geliyor makine.

Alıntıları Göster
    Fiyatı çok uyguna geldiği için almışken bunuda alayım set olsun dedim. Kullandıktan sonra deneyimlerimi paylaşırım.

• lsengul kullanıcısına yanıt
    Elektrikte iken kullanılıyor mu yoksa mutlaka şarj olması lazım mı aletin? Kablolu kullanım imkanı yok gibi görünüyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • toprakyalin kullanıcısına yanıt
    Bence Powertec TR 6500 ve Powertec TR 1058 yeterli. Powertec TR 150 gerek yok. TR 1058 ve TR 150 parasınada TR 758 alınabilirdi. Çünkü sakal traşını harika yapıyor. Sinek kaydı ayarında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jakkoba

Bence Powertec TR 6500 ve Powertec TR 1058 yeterli. Powertec TR 150 gerek yok. TR 1058 ve TR 150 parasınada TR 758 alınabilirdi. Çünkü sakal traşını harika yapıyor. Sinek kaydı ayarında.
    Bahsettigin tr6500 ve tr 1058 sinekkaydı traş felan yapamaz.1 günlük sakal gibi bir traş bırakır. Sinek kaydı ayarı bekleyip alanlar hayal kırıklıgı yaşar. Yazdıgın T bıçaklı olanalrda sinek kaydı sakal yapamaz.

Powertec tr150 ise biraz ugraşmayla her gün traş olanlar için sinek kaydı traş yapar. Powertec tr 150 bile aslında sakal için biraz ugraştırıyor yeterli keskinlikte degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alembizim -- 29 Nisan 2020; 13:46:33 >
  • Arkadaşlar selamlar, remington hc5035 kullanan var mı, sakalı da keser mi bu alet(sinekkaydı olmasına gerek yok)? Philips mg7715 almıştım remington sakalı da alırsa philipsi açmadan geri göndereyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: byshakram

Arkadaşlar selamlar, remington hc5035 kullanan var mı, sakalı da keser mi bu alet(sinekkaydı olmasına gerek yok)? Philips mg7715 almıştım remington sakalı da alırsa philipsi açmadan geri göndereyim.
    Saçı kesen makine sakalı mı kesemeyecek?

1 yada 2 günlük sakal gibi kısaltır. Muhtemelen mg7715 biraz daha kısa kesecektir ama bunun için makine almaya degmez.

Sinek kaydı için jilet yada sadece sakal traş makinesi şart.Yazdıgınız makineler en iyi ihtimal 1 günlük sakal kadar kısaltır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alembizim

Saçı kesen makine sakalı mı kesemeyecek?

1 yada 2 günlük sakal gibi kısaltır. Muhtemelen mg7715 biraz daha kısa kesecektir ama bunun için makine almaya degmez.

Sinek kaydı için jilet yada sadece sakal traş makinesi şart.Yazdıgınız makineler en iyi ihtimal 1 günlük sakal kadar kısaltır.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler, sakal özellikle boyun bölgesi zor olduğu için belki kesmez demiştim de.. mg7715 geri gitsin o zaman :)

• Arkadaşlar RF 126 aldım. İçinden 4 üç çıktı.

3mm
    6mm
    9mm
    12mm

Ben şimdi saçlarımı uzun kalsın istersem hangisini kullanacam.

Saçlarım çok kısa kalsın istersem hangi ucu kulanacam ?

Kısa saç yapmak için 3mm
    Kafada uzun saç kalması için 12mm doğru dimi yoksa tam tersi mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Yapayzeka037

Arkadaşlar RF 126 aldım. İçinden 4 üç çıktı.

3mm
    6mm
    9mm
    12mm

Ben şimdi saçlarımı uzun kalsın istersem hangisini kullanacam.

Saçlarım çok kısa kalsın istersem hangi ucu kulanacam ?

Kısa saç yapmak için 3mm
    Kafada uzun saç kalması için 12mm doğru dimi yoksa tam tersi mu ?
    Kısa saç için 3 mm, uzun saç için 12 mm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: toprakyalin

Onu mu alayım bunu alayım derken araştırmalarım sonucu en son tek bir makinenin bir çok işi yapamıyacağını anlayıp aşağıdaki ayrı ayrı ürünlerin siparişini verdim. Çokta doğru bir karar verdim. Umarım sizlerede faydası dokunur.

Saç için makine : Powertec TR 6500
    Sakal, ense, boyun, vücut için makine: Powertec TR 1058
    Sakal sinek kaydı tıraş için makine: Powertec TR 150
    MFY 6 inç profesyönel makas
    Profesyönel tarak seti
    Traş önlüğü

Nereden aldığımı soracak olursanız toptancıdan aldım internetteki fiyatlarından hem uyguna geldi hemde kutu içeriğiniklerini açıp kontrol edip resimlerini gönderdiler çok ilgiliydiler havale yaptım onlarda kargoya verip gönderdiler resimleri aşağıdadır.

Yusuf Ekinci, Powertec Ekinci Kozmetik : 0 534 392 8633

Yukarıdaki ürünleri çok araştırıp öyle aldığımı ve kıyaslamalarını yukarıdaki meaajımın bir üst mesajında paylaşmıştım.

Merak edenler için söylüyorum. Ürünler geldi ve bu gün ilk saç sakal traşımı oldum. Tek kelimeyle şunu söyleyebilirim ürünler müthiş araştırmalatım sonucu ne kadar doğru bir karar verdiğimi teyit etmiş oldum.

Saç için aldığım 6500 ile yanları ilk başta 1mm, 2mm, 3mm ve 4mm ile aldım. Ardından tarklar arası 0.5 ayar ile izleri kaybettim. Sonrasında yan üst kısımları aldığım tarak ve makas yardımı ile iyice düzelttim. Üstleride ıslatıp tarak ile bölgelere ayırdım ayırdığım bölgeyi soldan sağa doğru tarak ile toplayıp iki parmağım ile saçları sıkıştırarak uçlarını makas ile 45 derdecelik açıyla kestim. Önleri arkalara göre bir tık daha uzun bıraktım.

Sakal düzeltme için aldığım 1058 ile favorilerin altınından bıyık kısmına kadar 1mm, yanak top sakala kadar 2mm, top sakal 3mm kademeli geçişli olarak ayarladım ve son olarak enseleri kulak arkalarını çizdim.

1058 o kadar iyi ki taraksız kullanımda inanın sinek kaydı için aldığım 150 bile kullanmaya gerek kalmadı. Ben yinede boyun altları için 150 deneyim dedim bildiğiniz sinek kaydı aldı.

Uzun lafın kısası fiyat/performans olarak aldığım ürünleri iyi ki set halinde almışım verdiğin para işlevsilliklerine göre helali hoş olsun.

• Arkadaşlar daha önce bim'den sinbo'nun elektrikli saç tıraş makinesini almıştım. 1-2-3-4 numaralı tarakları var. Berberlerin kapalı olmasını fırsat bilip saçımı bununla kestim ve kendim tıraş olmaktan keyif aldım ve bundan sonra da berbere gitmek istemiyorum. Yalnız en büyük tarak 12 mm olduğu için yazın iyi ama kış için kısa geliyor. O yüzden daha uzun tarağı olan bi makine almak istiyorum. Ayrı ayrı 25 mm'ye kadar tarakları olan makine mi daha kullanışlı olur, yoksa linkini attığım tarzda bir makine mi?
    Tecrübeliler bir fikir verirse çok sevinirim.

https://www.hepsiburada.com/zaza-de-luxe-kablolu-kablosuz-sarjli-sac-kesme-makinesi-p-HBV000002NP1J?magaza=tahtatarak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçen ay alıp bir kez tıraş olduğum bu makine ile olan tecrübemi diğer başlıkta paylaşmıştım, tekrar edeyim...

İki adet tarakla geliyor, kalın olanı 24 mm den başlıyor ve üstteki ayar düğmesi ile kademe kademe ileri doğru ittirilerek 40 mm ye kadar ayarlanabiliyor. Ancak ne yazık ki teoride kalıyor bu durum. O tarak 24 mm ye ayarlı iken bile pek bir işlev görmedi, saçı kesemedim. İnce tarakla işimi gördüm, gayet güzel kesti ki onu da tıraşın sonunda çıkarırken kırıverdim, çok ince ve narin bir malzemeden yapılmış, yeni tarak için aradım, tedarik edeceklerini söylediler, bekliyorum...

Yani 35-40 mm saç kesmek gibi bir fantezi için asla uygun bir makine değil, diğer makinelerle de mümkün olabileceğini pek sanmıyorum ayrıca. Bir de mekanizma pek sağlıklı değil; biraz bastırarak kesim yapılırsa tarak geriye doğru kayıyor ki 20 mm keserken bir bölgeyi aniden 10 mm kesip oyuk açmak çok olası. Bunun yerine her ölçü için farklı sabit tarak kullanılan makineler daha iyi fikir bence...

Bıçağı çok keskin, genel olarak memnun kaldığımı söyleyebilirim. Tekrar bir makine alacak olsam, 25-30 mm ye ayarlanabilen kaliteli bir makine alırım, Wahl vs...

• sıfır sakal traşı yapabilen en uygun fiyatlı makine hangisidir ?

sinek kaydı olması lazım. hatta mümkünse uzun sakalı önce kısaltacak T ucu da olan model varsa iyi olur !

üçü bir arada diye bir makine gördüm ama marka çino, philips braun modelleri var iki uçlu 350-450 civarı...

Powertec tr150 alsak sinek kaydı gibi yapar mı ? sıfır demişler ama
  • don_civan D kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Daha önceki mesajınızı da okumuştum aslında. Zaza'dan vaz geçtim o zaman.

Amacım 40 mm değil zaten 25 mm civarı yeterli olur düşüncesindeyim.

Daha pratik olur ve aralıkları daha kısa olduğu için iz yapmama konusunda daha başarılı olurum diye düşünmüştüm.

Mekanizmaları kilitlenebilen Zaza tarzı biraz daha pahalı makineler de var. Onu düşünsem mi acaba?

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz tarz makineler saç sakal düzeltmek için yapılmış, sinekkaydı tıraş için değil. Eskiden vardı cruzer tarzı makineler. Onlara bakabilirsiniz.

• A.h.met kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam. bakıyorum ama onlar da sanırım beğeneceğim tipler değil genelde.

Braun Series 3 3010s

bunu buldum burak şolt incelemiş dh den, güzel diyor ama sanki sinek kaydı traş için birkaç yüz defa geçmek gerekiyor aynı yerden

310bt var... yakın fiyatlara remington güzel görünen ürünler var ama...

fiyatlar gittikçe çıkıyor da beğendiğim makine 1000 lira üzerine çıkıyor.
    gerek var mı o kadara çıkmaya bilmiyorum... 200-300 neise de...
  • Arkadaşlar Braun temizleme istasyonu kullanan var ise belki yardımcı olur bana...

Bende Braun Temizleme stasyonuna koyduğum zaman bateri kısmı doluyor ama hijyen kısmı dolmuyor ... neden böyle yapıyor olabilir?
  • Arkadaşlar vucut için makine bakıyorum sağlam bir şey olsun istiyorum başlığıda ne kadar büyük olursa işim o kadar kolaylaşır diye düşünüyorum şarjlı olmasınıda istemiyorum açıkcası ne önerirsiniz moser marka nasıldır ?
  • 
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.