Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (366. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.726
Cevap
118
Favori
1.227.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Philips'in MG7720 14'e 1 ya da MG5716 9'a 1 multigroom traş setini kullanan var mı?

İkisinden birini almayı düşünüyorum. Sinek kaydı gibi bir arayışım yok. Bazen orta uzunlukta bazen kirli sakal olarak kullanmak üzere kaliteli, beni her sene ürün değiştirmek zorunda bırakmayacak bir set arıyorum. Ne diyorsunuz?
  • Mrt32 kullanıcısına yanıt
    Evet ürün aynı ürün.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tt38

Evet ürün aynı ürün.
    Çok teşekkür ederim hocam. Allah razı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Panasonic traş makinasının en son çıkan modeli nedir ?
  • ayancıklı A kullanıcısına yanıt
    Es-lv6n

• quote:

Es-lv6n
    Panasoniğin sitesinde ES-LV9N var ama bu model Türkiye de yok herhalde.
  • ayancıklı A kullanıcısına yanıt
    O model tr de yok, olmasına da gerek yok. Es-lv6n ile Tek farkı temizleme ünitesinin olması ki bence ona hiç gerek yok. Es-lv6n kullandıktan Sonra Musluğun altında sıvı sabun ile 20 sn de temizlik yapılıyor. Bu arada eğer tıraş makinesi alacaksanız Es-lv6n e de gerek yok. Şiddetle es-lv65 tavsiye ederim. Elek üzerindeki tel hariç herşeyi aynı. Fiyatı da gayet uygun. Orijinal japon üretimi. Sizi en az 7-8 sene tıraş makinesi derdinden kurtarır.

• quote:

O model tr de yok, olmasına da gerek yok. Es-lv6n ile Tek farkı temizleme ünitesinin olması ki bence ona hiç gerek yok. Es-lv6n kullandıktan Sonra Musluğun altında sıvı sabun ile 20 sn de temizlik yapılıyor. Bu arada eğer tıraş makinesi alacaksanız Es-lv6n e de gerek yok. Şiddetle es-lv65 tavsiye ederim. Elek üzerindeki tel hariç herşeyi aynı. Fiyatı da gayet uygun. Orijinal japon üretimi. Sizi en az 7-8 sene tıraş makinesi derdinden kurtarır.
    Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
  • tt38 T kullanıcısına yanıt
    Bende braun 5 serisi var ancak boyun bölgesini zor alıyor, siz bu makineyi kullandınız mı boyun bölgesi performansı nasıldır?

• u_g_o_189 kullanıcısına yanıt
    Panasonic es-lv65 boyun bölgesinde problemsiz tıraş yapar. Ben yıllardır kullanıyorum ve çok memnunum. Tavsiye ederim.

• Arkadaşlar sakal çizimi için bir makine söyler misiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,
    Yıllardır Gillette Fusion kullandım ama son 2 yıldır yüzüm harap oldu nedendir bilmiyorum. Artık makinaya geçmenin zamanı geldiğini düşünüyorum ve bu konuda birkaç sorum var sizlere:
    1-Panasonic modelleri çok kafamı karıştırdı (LV65 LV95 LV6N LV9N) hangisi idealdir?
    2-Başta Braun Series 9 bakıyordum ama boyun bölgesinde çok tahriş yarattığını duydum Panasonic'ler bu konuda nasıldır?
    3-İlla temizleme kitini almam gerekir?
    4-Normal prize takıp mı şarj ediyoruz bunları?
    5-Temizlenmesi nasıl oluyor bunların baya suya tutup mu temizliyoruz yoksa fırçası vs var mıdır?
    6-Bıçakları uzun süre gider mi?
    Şimdiden yardımcı olanlara teşekkürlerimi sunuyorum.
    Hayırlı forumlar
  • Kerim5100 kullanıcısına yanıt
    1- es-lv6n ve 9n en son çıkan serilerdir. Aşırı pahalıdırlar ve yerinizde olsam es-lv65 alırdım.
    2- Panasonic boyun bölgesinde tahriş yapmaz. Aslında yüzün hiçbir bölgesinde yapmaz.
    3- temizleme kiti ekstra masraftan başka bişey değildir. Gerek yok.
    4- normal prize takıp şarj ediyoruz.
    5- elek üzerine bir damla sıvı sabun damlatıp 15-20 sn normal musluk altında yıkayarak temizliyoruz.
    6- bıçakları ve eleği düzenli bakım yaparsanız 4-5 sene çok rahat gider. Ayda bir defa yağlamanız gerekir(elek üzerine 1-2 damla yağ dökerek 15-20 sn makineyi çalıştırmanız gerek)
    7- makineyi alırsanız kesinlikle pişman olmazsınız... Forumda onlarca kişiye bu makineyi anlattım, sattım, satmayı bıraktıktan sonra da başka yerlerden almalarına yardımcı oldum.

Sağolun hocam muhtemelen LV65 alacağım. Yurtdışından bakayım dedim neredeyse buradakiyle aynı paraya geliyor hem buradan alınanlarda 24 ay garanti var yanılmıyorum di mi?
  • Kerim5100 kullanıcısına yanıt
    Döviz kuru yüksek olduğu için şu sıralar yurtdışından almak pek mantıklı değil. Tr de iyi fiyata satan Web siteleri vardı aslında. Bir-iki ay öncesine kadar 600 TL civarında fiyata ürün vardı ama şimdi baktım 890 TL den aşağı fiyat yok gibi. Bence aceleniz yoksa birkaç hafta bekleyin, fiyatlar bazen kampanyalar ile aşağı geliyor. Garanti konusunda dediğiniz gibi 2 yıl garanti var.

• quote:

1- es-lv6n ve 9n en son çıkan serilerdir. Aşırı pahalıdırlar ve yerinizde olsam es-lv65 alırdım.
    2- Panasonic boyun bölgesinde tahriş yapmaz. Aslında yüzün hiçbir bölgesinde yapmaz.
    3- temizleme kiti ekstra masraftan başka bişey değildir. Gerek yok.
    4- normal prize takıp şarj ediyoruz.
    5- elek üzerine bir damla sıvı sabun damlatıp 15-20 sn normal musluk altında yıkayarak temizliyoruz.
    6- bıçakları ve eleği düzenli bakım yaparsanız 4-5 sene çok rahat gider. Ayda bir defa yağlamanız gerekir(elek üzerine 1-2 damla yağ dökerek 15-20 sn makineyi çalıştırmanız gerek)
    7- makineyi alırsanız kesinlikle pişman olmazsınız... Forumda onlarca kişiye bu makineyi anlattım, sattım, satmayı bıraktıktan sonra da başka yerlerden almalarına yardımcı oldum.
    selamlar,

ben de sizin yazılarınızı okuyup, çok güzel makineymiş gerçekten... 3 dakikada tahrişsiz kuru ve sinekkaydı tıraş yapabiliyor. tek kötü tarafı 50 dolarlık sadece amazon.com'da satılan jiletleri... bir de oradan alanlar orijinal jiletlerle alakası olmadığını aldıkları jiletlerin performansının birkaç ayda düştüğünü söylemişler. bu konuda bilginiz var mı?

yanında gelen normal makine yağı sanırım değil mi? bitince nasıl yapacağız? yağlama işini ayda bir defa falan mı yapıyoruz? bir de temizlemeyi nasıl yapmak lazım, her tıraştan sonra mı?

bu arada aşağıdaki gibi bir video buldum, belki faydalanan olur.

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Merhaba, makinenin bıçakları 5-6 yıl çok rahat tahrişsiz sinekkaydı tıraş yapar. Ancak ayda bir defa elek üzerine 2 damla yağ damlatıp makineyi 30 sn kadar çalıştırmak gerekir. Elek üzerinde fazla kalan yağı yumuşak bir bez ile alırsanız çok iyi olur. Makine ile gelen Yağ bitince, herhangi bir hırdavatçıdan alacağınız ince makine yağı da aynı işi görür. Bence makineyi her kullandıktan sonra musluk altında sıvı sabun ile yarım dakika kadar yıkamak sonra da makine üzerinde kalan suyu bir bezle silerek makineyi kurumaya bırakmak en sağlıklısıdır. Çok doğru bir seçim yapmışsınız, Güzel günlerde kullanmanız dileği ile...

bu arada tıraş makinesi ihtiyacı olan arkadaşlar aşağıda linkini verdiğim ürüne bakabilir. Eğer ürün satıcının dediği gibi sıfır ise fiyat bence çok makul...ilgilenenler kaçırmasın derim.
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-kisisel-bakim-kozmetik-tiras-panasonic-es-lv65-803-sinekkaydi-tras-684305605/detay
  • 100-150 civarı makine tavsiye edebilecek var mı? sinek kaydı tıraşı yapabilen başlığıda olsun

• Kullanıyorum ve öneriyorum.
  • 
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.