Şimdi Ara

## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## (131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.273
Cevap
178
Favori
877.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Electrolux
  • ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Öncelikle görüşlerinizi geriye giderek okudum, vakit ayırıp yazmışsınız teşekkürler. Biz 5 yıldır electrolux ultraone zuopower diye bir model kullanıyorduk. ilk turbo fırçası arızalandı ve değişti 300 tl civarıydı ve baya oluyor değişeli. 3 ay önce de motor ve filtre değişti 400 tl ye. Bugün itibariyle çekiş gücünde azalma var ve turbo ucunda da sıkıntı var çünkü halıyı asıl temizleyen dönen parça dönmüyor. Servis ve parça değişimiyle artık uğraşmak istemedik. Yeni süpürge için yorumları okudum. Dyson, rowenta + turbo başlık veya miele cat&dog ekstra garantili ve toz torbalı paket ilgimi çekti, turbo başlığı da var fiyatı da dysondan epey uygun 1799 tl. Sormak istediğim şey şu ki, electroluxte tek turbo başlık vardı, halı süpürürken brush diye bir tuşa basıyorduk ve uçtaki mekanizma dönüyordu, sert zeminlerde kapatıyorduk ama tek tuşluk pratik bir hareket. Miele alırsak sürekli turbo başlıkla kullanabilir miyiz yani sert zeminde başlığı değiştirmezsek başlık zarar mı görür veya çekmez mi? Zaten sürekli kullandığımız şarjlı dik electrolux var, miele haftada bir açılacak. Bu konu önemli her halı zemin arası geçişte başlık mı değiştirmek gerekiyor? Yanıtlayabilirseniz çok sevinirim. Dyson ın tek başlıklı olması avantaj gibi geldi öyleyse ama yine de aradaki farka değer mi bilmiyorum. Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: cerenfka

Merhabalar,

Öncelikle görüşlerinizi geriye giderek okudum, vakit ayırıp yazmışsınız teşekkürler. Biz 5 yıldır electrolux ultraone zuopower diye bir model kullanıyorduk. ilk turbo fırçası arızalandı ve değişti 300 tl civarıydı ve baya oluyor değişeli. 3 ay önce de motor ve filtre değişti 400 tl ye. Bugün itibariyle çekiş gücünde azalma var ve turbo ucunda da sıkıntı var çünkü halıyı asıl temizleyen dönen parça dönmüyor. Servis ve parça değişimiyle artık uğraşmak istemedik. Yeni süpürge için yorumları okudum. Dyson, rowenta + turbo başlık veya miele cat&dog ekstra garantili ve toz torbalı paket ilgimi çekti, turbo başlığı da var fiyatı da dysondan epey uygun 1799 tl. Sormak istediğim şey şu ki, electroluxte tek turbo başlık vardı, halı süpürürken brush diye bir tuşa basıyorduk ve uçtaki mekanizma dönüyordu, sert zeminlerde kapatıyorduk ama tek tuşluk pratik bir hareket. Miele alırsak sürekli turbo başlıkla kullanabilir miyiz yani sert zeminde başlığı değiştirmezsek başlık zarar mı görür veya çekmez mi? Zaten sürekli kullandığımız şarjlı dik electrolux var, miele haftada bir açılacak. Bu konu önemli her halı zemin arası geçişte başlık mı değiştirmek gerekiyor? Yanıtlayabilirseniz çok sevinirim. Dyson ın tek başlıklı olması avantaj gibi geldi öyleyse ama yine de aradaki farka değer mi bilmiyorum. Tesekkurler
    Merhaba @ezgin_kral, yukarıdaki soruma ek olarak aslında şunu sormak istemiştim. Torbasız makinelerde zamanla çekiş gücünde azalma olduğunu okudum. Dysonda da bu geçerli midir sizce? Dyson kullanan varsa tecrübeleri ne yöndedir? Bu arada bizim torbalı electroluxte bile 3 ay önce motor değiştiği halde çekim gücünde neye bağlı olduğunu bilmediğimiz bir arıza var yine. Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: cerenfka

Merhaba @ezgin_kral, yukarıdaki soruma ek olarak aslında şunu sormak istemiştim. Torbasız makinelerde zamanla çekiş gücünde azalma olduğunu okudum. Dysonda da bu geçerli midir sizce? Dyson kullanan varsa tecrübeleri ne yöndedir? Bu arada bizim torbalı electroluxte bile 3 ay önce motor değiştiği halde çekim gücünde neye bağlı olduğunu bilmediğimiz bir arıza var yine. Teşekkürler

Alıntıları Göster
    Tekrar merhaba, dyson la ilgili birkaç yorum okudum ve kullanan bir tanıdığıma sordum. Ondaki model multi floor modeli ve halıda çok güçlü olduğu için halı üzerinde oynatamadığını ve servisi aradığını ek bir parça takılabileceğini söylediklerini söyledi. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba? Dyson olsun denirse hangi modeli tavsiye edersiniz?

• Miele için daha uygun fiyata turbo başlık nereden bulabilirim? Sitesinde çok pahalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cerenfka C kullanıcısına yanıt
    Aktif başlığın dönen kısmını bir tuş ile kapatma özelliği iyiymiş cidden.

Miele de malesef tam kapanmiyor, ama dönüş hızı azaltılabiliyor üzerindeki dönen yer sayesinde.
    Bana da pek kullanışlı gelmedi sürekli başlık çıkarıp takmak. Halıyı kesinlikle aktif başlık daha güzel ve kolay supuruyor.

Gel görki kullanılmayacak kadar değil tabi ama sert zeminde ses yapıyor. Sert zeminde tekerlekleri sayesinde yeri cizecegini sanmıyorum, baktığımda yere dokunmuyor gibi geldi. Tecrübeli arkadaşlar bu konuyu aydınlatır.

Aktif başlığın Keşke kapatma yeri olsaymis, çok pratik olacakmış. Diğer başlığı denedim, sert zeminde fena değil, hali üstünde ise aynı güç seviyesinde de olsa halıya daha çok yapistigindan hanimin halıyı standart başlık ile supurmesi onu yoracaktir. Aktif başlık halıda kesinlikle daha kolay hareket ediyor.

Aktif başlık da bir süpürge parası neredeyse. Üzerinde ışık ve aktif pasif ayarı olsaymış süpürge kullanmış olarak tam olacakmış.
    Yinede diğer artilarini düşününce güzel bir süpürge.

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    Aktif başlık değil; ismi Turbo başlık.

Turbo başlığın mekanizması kapatılabilse elinizde kötü bir standart başlık kalır. Çünkü turbonun vakumlama gücü, tasarım gereksinimleri yüzünden standart başlıktan aşağıdadır. Zemine temasında çok fazla boşluk vardır standart başlığa göre...

Turbo ile sert zemin temizlenmez. Parkeyi veya yüksek hızda dönen (sürtünme az olacağından) fırçayı gereksiz yıpratırsınız. Turbo sadece ve sadece ve hatta sadece halıda kullanılır.

Turbo fırçayı durdurup kullanan başlıkların performanslarını beğenmiyorum. Var bir iki tane model ama hiç mi hiç beğenmiyorum. Performansı negatif etkileyeceği gibi uzun süreli kullanımda sorun çıkarma olasılığı da var.

Zaten iyi bir şey olsa Miele yapardı; adamların ne para ne de teknoloji sorunları var. Piyasa (özellikle son zamanlarda rowenta) genelde mieleyi taklit eder. Yani sizin ilk defa kullandığınız turbo başlığın turbo mekanizmasını kapatıp standart başlık gibi kullanmak yeterli ve uygun olsaydı neden cat&dog yanında standart başlık da vermek zahmetine ve masrafına giriyorlar ?

Süpürge üreticileri turbosu kapatılan turbo başlığın çok kötü bir sert zemin performansı olacağını biliyorlar. O yüzden sadece turbo başlıkla süpürge satmıyorlar.

• cerenfka C kullanıcısına yanıt
    Yine aynı soruya yine aynı cevabı vereceğim.

Miele, Electrolux, Rowenta ve bazen Philips neden sadece turbo başlık vemiyor ?

Neden turbo başlıkları standart başlığın yanında veriyor ?

Standart başlık sert zemin ve halıda günlük işleri görecek performans ve tasarımda tasarlanır.

Turbo başlık ise her gün olmasa da haftada bir yapılabilecek derinlemesine halı temizliğinde takıp kullanılabilecek ve halı performansı rakipsiz bir başlık.

Haftada bir turbo başlığı takıp çıkarmak ise dünyanın en zor işi olmasa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 18 Nisan 2019; 21:11:29 >
  • evde bebeğim var eski supurgem samsung artık ağlıyor. miele cat&dog almak istesem de çok pahalı tel maaşlı bir aile için. toz torbalı, turbo başlıklı, toz dışarı minimum veren 1000 lira altı süpürge önerir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ezgin_kral

Yine aynı soruya yine aynı cevabı vereceğim.

Miele, Electrolux, Rowenta ve bazen Philips neden sadece turbo başlık vemiyor ?

Neden turbo başlıkları standart başlığın yanında veriyor ?

Standart başlık sert zemin ve halıda günlük işleri görecek performans ve tasarımda tasarlanır.

Turbo başlık ise her gün olmasa da haftada bir yapılabilecek derinlemesine halı temizliğinde takıp kullanılabilecek ve halı performansı rakipsiz bir başlık.

Haftada bir turbo başlığı takıp çıkarmak ise dünyanın en zor işi olmasa gerek.
    Tesekkurler cevap için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

Aktif başlığın dönen kısmını bir tuş ile kapatma özelliği iyiymiş cidden.

Miele de malesef tam kapanmiyor, ama dönüş hızı azaltılabiliyor üzerindeki dönen yer sayesinde.
    Bana da pek kullanışlı gelmedi sürekli başlık çıkarıp takmak. Halıyı kesinlikle aktif başlık daha güzel ve kolay supuruyor.

Gel görki kullanılmayacak kadar değil tabi ama sert zeminde ses yapıyor. Sert zeminde tekerlekleri sayesinde yeri cizecegini sanmıyorum, baktığımda yere dokunmuyor gibi geldi. Tecrübeli arkadaşlar bu konuyu aydınlatır.

Aktif başlığın Keşke kapatma yeri olsaymis, çok pratik olacakmış. Diğer başlığı denedim, sert zeminde fena değil, hali üstünde ise aynı güç seviyesinde de olsa halıya daha çok yapistigindan hanimin halıyı standart başlık ile supurmesi onu yoracaktir. Aktif başlık halıda kesinlikle daha kolay hareket ediyor.

Aktif başlık da bir süpürge parası neredeyse. Üzerinde ışık ve aktif pasif ayarı olsaymış süpürge kullanmış olarak tam olacakmış.
    Yinede diğer artilarini düşününce güzel bir süpürge.
    Teşekkürler tecrübenizi paylaştığınız için.

• 1500-2000 tl arası toz torbasız elektrikli süpürge arıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: clint0n

1500-2000 tl arası toz torbasız elektrikli süpürge arıyorum.
    philips marathon modelleri var genelde memnun kullananlar.
    Fakat tr de uretiliyor ve arnica tesla premium ile ayni yerde uretildigine dair yorumlar okudum.
    arnica 800 tl onu mu alsam diye dusunuyorum kararsizim

• clint0n kullanıcısına yanıt
    6- 969 TL, Toz torbasız Çift Turbo başlık ekli süpürge, Rowenta RO6993 Extreme Power 4A Animal 750W -link6-

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137736769

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet3435 -- 21 Nisan 2019; 6:47:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet3435

6- 969 TL, Toz torbasız Çift Turbo başlık ekli süpürge, Rowenta RO6993 Extreme Power 4A Animal 750W -link6-

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137736769
    Merhaba,

Ozellikler ve fiyat olarak cok guzel gozuksede halida kullanmanin çok zor olduguna dair yorumlar var.

• thinkvision T kullanıcısına yanıt
    İşte tam da o yüzden bu modelde halıda kullanımı kolaylaştıran ve halı temizlik performansını arttıran turbo başlık ek olarak var.

Turbo başlığı olmayan her süpürge halıda sınıfta kalır. Philipsler ederinin iki katına satılıyor. Turbo başlığı da yoksa bedava verseler kullanmayın. Halıda ittiremezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet3435 -- 21 Nisan 2019; 11:0:57 >
  • quote:

İşte tam da o yüzden bu modelde halıda kullanımı kolaylaştıran ve halı temizlik performansını arttıran turbo başlık ek olarak var.

Turbo başlığı olmayan her süpürge halıda sınıfta kalır. Philipsler ederinin iki katına satılıyor. Turbo başlığı da yoksa bedava verseler kullanmayın. Halıda ittiremezsiniz.
    Doğru diyorsunuz sanırım RO6954 modeli ile karıştırdım.

Arnica tesla premium için yorumunuz olur mu?
    Kullananlar genelde memnum. Turbo başlık ve hepa filtre mevcut ve fiyat uygun.
    https://www.hepsiburada.com/arnica-tesla-premium-rose-elektrikli-supurge-pm-evfemarteslarose

• thinkvision T kullanıcısına yanıt
    Philips gibi overrated. Sadece Türk tüketicisine satılan her üründen uzak durun.

Rowenta ile arnica ya bir mağazada bakın; ne kadar kalite farkı olduğunu daha yüzeysel bakışla görebileceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet3435 -- 21 Nisan 2019; 12:1:32 >
  • quote:

Philips gibi overrated. Sadece Türk tüketicisine satılan her üründen uzak durun.

Rowenta ile arnica ya bir mağazada bakın; ne kadar kalite farkı olduğunu daha yüzeysel bakışla görebileceksiniz.
    Yorumları okuduğumda çok kısa sürede çekiş gücünün düştüğünü ve turbo başlığa rağmen kullanımın zor olduğunu yazmışlar.
    Başka bir modele bakacağım.

Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.