Şimdi Ara

## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## (129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.273
Cevap
179
Favori
877.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öneri için tskler,

Bahsettiğim kol çok önemli bir olay değil ama zamanında siz iyi almışsınız 699 a bu makineleri.

Şuan 1000 lira daha pahalı aynı makine. Tabu aktif başlık VS var ama yinede o zaman iyiymiş.

Ben torbasız ile torbali arasında kaldım açıkçası. Zorlayarak taksitli cx1 de alabilirim. (dün akşamdan bu yana fiyatlar artmaya başladı)

Başka marka model bakmıyorum zaten. Torbali torbasız olayindayim. Yarın alırım tahminimce de.

Torba işi iyi ama ileride torba bulmak felan uğraştıracak gibi geliyor. Hele fiyatları artarsa torbasız almadığım pişman olabilirim. Torbali ile torbasız arasında birde filtre farkı var tabi. Şuan fiyatı 175 TL lik olan filtreyi her yıl almak lazım aynı seviyede temizlik olması için. Çok önemli değil gerçi ama kağıt üstünde bakarsak maliyet söz konusu.

Aradaki bin lira farkı 4 yıllık filtre ve 16 li 4 yıllık torba ile denk geliyor. Sonrası artık torbasız lehine dönüyor.

Açıkçası kişisel tercih arasında kaldım diyelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar.Sayfaların birçoğunu okumaya çalıştım.rowenta nın son serileri için güzel şeyler söylemiştiniz.Listenizdeki Rowenta Row Ro6481 Silence Force 4A ile Rowenta ROW RO6886EA X Trem Power 4A Animal Care 750W arasında kaldım.arada 475 tl fiyat farkı var.Sizce bu farka değer mi özellik olarak?Bir yandan da miele c3 de gözüm.Ama evde alerjik yapıda 2 bebek var.Ve hepa filtresi de eklenince miele 1775 tl gibi bir fiyata geliyor.Bana yardımcı olun lütfen
  • khardash K kullanıcısına yanıt
    C3 e daha torba da almanız lazım. Ekonomik olması için 16 li paket alırsanız 250 TL civarlarına denk gelir ki makine 2 bin oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • philips maraton ultimate karar vermiştim ancak süpürge borusu bir çok arkadaşta kırılmış çok hassas sırf bu yüzden vazgeçtim maraton ultimate ile aynı özelliklere sahip alternatif hangi marka model var acaba
  • nette satılan turbo başlıklardan yada pet baylıklarından alıp normal bi makinada kullanan oldumu acaba,, nasıl verimi
  • Merhabalar. Linkteki ürün nasıldır turbo başlık filanda var sizlerin fikrini almak istedim.
    https://www.epey.com/supurge/arnica-mila-et14440.html
  • Miele Complete c3 Cat Dog için takipteyim ancak 890 mı 1200w mı almalıyım sorusuna cevap bulamadım. Evim iki katlı süpürme işi önemli yani ve fazla halı yok geneli ince halılardan oluşmakta. 1200w gereksiz mi olur karar veremedim. Tavsiyeniz nedir hocam?
  • omaTR kullanıcısına yanıt
    1200 w AB içinde üretimi ve satışı yasak olan, eski motorlu model. Miele Türkiye bilgisi dışında ithal edenlerce getirilip satılıyor. Uzak durun.

890 watt Almanya üretimi. Miele kendisi getirip dağıtıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 11 Nisan 2019; 13:10:20 >

• 75 tl workd puan 9 taksit .
    tesekkurler ezgin kral zaten dusundugum bir modeldi senin yorumlar netleştirdi.
  • Merhaba Electrolux'ün süpürgesi indirimli şu an. Electrolux UltraCaptic EUC99TMT

Bu ürünü önerir misiniz? Halıda kolay bir kullanım sağlanıyor mu?
  • Herkese merhaba,

Uzun zamandır konuyu takip ediyorum.
    Hem köpeğimiz var hem de çocugumuz olacak yakın zamanda.

Toz torbasız kullanımı kolay ve çok ağır olmayan modellere bakıyorum.
    Electrolux'un modellerini beğenmiştim ama ağırlık sebebi ile eledim.

Altta ki opsiyonlar arasından öneriniz ne olur? 1000 tl'ye kadar çıkabilirim.
    Aslında Philips FC9332'i beğendim fakat diğerlerinden daha düşük 650w olması soru işareti oluşturdu.

1) Philips FC9332/07 PowerPro City Toz Torbasız Süpürge [Enerji Sınıfı A] 650W.
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B01MTF06KN/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A10QD32WGNPK13

2) Rowenta RO6954 X-Trem Power Cyclonic Toz Torbasız Elektrikli Süpürge, 750 Watt
    https://www.amazon.com.tr/Rowenta-X-Tream-Torbas%C4%B1z-Elektrikli-S%C3%BCp%C3%BCrge/dp/B07BRX83PN/ref=pd_ybh_a_6?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=W8F3160KJFRNFXGTPED4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thinkvision -- 13 Nisan 2019; 12:46:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: derniere

Merhaba Electrolux'ün süpürgesi indirimli şu an. Electrolux UltraCaptic EUC99TMT

Merhaba,

Daha önceki yorumlarda halıda kullanımının zor olduğu yazılmıştı.
    Ayrıca oldukça ağır. Amazonda 11.7 kg yazıyor. Bende mağazada görmüştüm ve ağır gelmişti.
    Ağır olmasa bende düşünüyordum.

Üstte yazdığım opsiyonları değerlendiriyorum
  • derniere kullanıcısına yanıt
    Ben amazondan 1230tlye aldim bir ay kadar once. Suan amazonda 1050tl bence urun harika.

Evdekilere sordum. Makina agirmis gorus birligi var.
    Tutacak kismi biraz yoruyor eli kucuk olanlari hanimlari ozellikle.Bunun disinda olumsuz bir yorum bulamadik.

Cekisi harika.
    1 aydir evden cikan tozlara inanamiyoruz.Iki gun arka arkaya odayi supuruyoruz. Baksan ev tertemiz dersin ama supurdukce hazne doluyor. Biz bunca tozun ustunde nasil yasamisiz hayret ettik:) Tozu cok guzel ayristiriyor. Altta iki filtre var, biri hepa biri de suda yikanabilen bir filtre. Onun disinda ana toz haznesi ve bir toz ayristiran filtresi var.

Evde bir adet kopek var. O yuzden euc99tmt tercih ettik. Bu modelde mini turbolu baslik var koltuklar icin guzel. Hali da supuruyorum zaman zaman ama uzun suruyo.Onun disinda da bir suru baslik cikiyor sert zemin, su, bu diye ama nihayetinde ana basligi kullaniyorsunuz. Keske ana basligi turbolu olsaymis Onu ayrica 240tlye satiyor amazon.yakinda alacagim

Son hizda (5. Seviye) hali supurmek zor ama alisiyorsun. Zaten son seviye sert zemin icin.
    Hali supururken 3.seviye oneriliyor klavuzda.
    3. Seviye daha rahat.

Dusunenlere kesinlikle oneririm.

https://www.amazon.com.tr/dp/B07CJGDQ1Q/ref=cm_sw_r_sms_apap_s2CyX1fzitBj6?tag=donanimtr01-21&ie=UTF8&language=tr_TR

Edit. Euc98tmt modeli de tamamen ayni ancak onda mini turbo baslik yok. Ve nedense amazonda daha pahali euc99tmt modelinden. Velhasil euc99 hem ucuz hem daha fazla baslikli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ays Ays Beybi -- 13 Nisan 2019; 14:58:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: derniere

Merhaba Electrolux'ün süpürgesi indirimli şu an. Electrolux UltraCaptic EUC99TMT

Turbo başlığı olmayan bir electroluxe sakın sakın sakın 1,200 TL gibi bir para vermeyin. Kesinlikle aynı paranın yarısına yine benzer performansta süpürge alırsınız. Listeye bakın. (Örneğin 460 TL lik 890 watt motorlu fakir ranger daha iyi çeker)

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137736769

Turbo başlıksız hiç bir süpürge halıda performans gösteremez. Çekişi fazlayken ittirilmez, çekişi düşükken de zaten standart başlıkla çok şey temizlenemez (basit yüzey temizliği sağlar, halı tüyleri arasına girmiş şeyleri alamaz.) Teknik bilgi dışı yorumlara hiç mi hiç katılmıyorum.

Torbasız (öyle tercih etmişsiniz), turbo başlık alınabilecek veya set içinde gelen listedeki modelleri tavsiye ederim.
    Bütçenize göre; daha pahalı olanı rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 13 Nisan 2019; 15:49:51 >

• ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    Listenizde yok bu model sanırım.

Bu ürün hakkında yorumunuz nedir?

Rowenta RO6954 X-Trem Power Cyclonic Toz Torbasız Elektrikli Süpürge, 750 Watt, Sarı [Enerji Sınıfı A]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derniere -- 13 Nisan 2019; 17:0:52 >
  • derniere kullanıcısına yanıt
    Yakın fiyatlara turbo başlıklı rowenta varken ve listeye almışken,
    diğer turbosuz rowenta modellerini almadım tabii.
    Neden benzer paraya daha azını alasınız ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezgin_kral

anladım hocam.

Rowenta RO6993 1000 lira seviyesinde en iyi ürün o zaman.

Aklımda phlips 9925 ve elektrolux euc99tmt vardı bu ikisinden üstün o zaman anlattıgınıza göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezgin_kral

Merhaba Hocam,

Philips fc9332 için yorumunuz olur mu?
    Amazon sitesinde turbo başlık ile ilgili bilgi göremedim.
    Fakat philips'in sitesinde turbo başlık olduğu yazıyor.

Amazon
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B01MTF06KN/ref=ox_sc_act_title_1?tag=donanimtr01-21&ie=UTF8&language=tr_TR

Philips
    https://www.philips.com.tr/c-p/FC9332_07/powerpro-city-powercyclone-5-teknolojisine-sahip-torbasiz-elektrikli-suepuerge#see-all-benefits

Aslında Rowenta RO6993 ürünü ile benzer bir ürün. Fakat Rowenta RO6993 için yorumlarda halı'da zorlanıldığına dair yorumlar okudum.
    Rowentadan bağımsız Philips fc9332 için yorumunuz ne olur?

Teşekkürler

• thinkvision T kullanıcısına yanıt
    650 lira fiyata turbo başlık da veriyor ise güzel olabilir. Ürünü hiç bire bir görmedim.

Eğer turbo başlığı varsa philipsin, benim listedeki rakibi bu olurdu:

https://www.akakce.com/toz-torbasiz-supurge/en-ucuz-electrolux-silent-performer-espc74swt-650-w-fiyati,100551339.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 13 Nisan 2019; 22:49:16 >
  • Merhabalar.

3- 625 TL, Toz torbasız Turbo başlık ekli süpürge, Electrolux SilentPerformer Cyclonic ESPC74SWT 650 W -link3-

4- 493 TL, Toz Torbalı Süpürge Electrolux Power Force EPF61RRT 800 W -link4-
    + 199 TL lik ELECTROLUX ZE014 Turbo Başlığı -link Electrolux_Turbo- ; Toplam 692 TL

Bu iki ürün arasında kaldım da 800 w olduğu için torbalı modelin performansı daha iyidir diye düşünüyorum.Sizce hangisi daha iyi performans gösterir.

Birde turbo başlık olarak
    https://urun.n11.com/supurge-emici-basliklar/electrolux-ze014-buyuk-turbo-baslik-P332990631

ve
    https://urun.n11.com/supurge-emici-basliklar/electrolux-epf61rrt-power-force-supurge-turbo-baslik-P322768595

bu iki ürün var uyumlu fiyat farkı çok fazla sizce performans olarak çok farkeder mi?

• 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.