Şimdi Ara

Elektrikli kaykay yapimi butce 1500 euro(basari ile sonlandi)(2.kaykay ve kumanda iyilestirmeleri) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
4
Favori
2.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: orhanyor

quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

Vauv büyük proje Elinize sağlık hocam. Motorun sesi de çok güzelmiş, duyunca kendimden geçtim.

tesekkurler bu 19v ile gelen ses malum RPM volt ile alakali daha bu sisteme 42v gelecek ozaman sesi nasil olacak bakalim :)

@Biyturs_OnSr
    valla tahtasi daha guzel motoru daha guclu menzili daha yuksek yani hakikatten tamamlayabilirsem cok daha kaliteli olacak :)
    Karbon fiber infuzyon belkide en zor kismi olacak bakalim orda bir rezillik cikmazsa gerisi kolay :D

kumandayi baglamaya calistim fakat bir kac problemle karsilastim henuz cozum bulamadim. Kumanda alicisi arduino nano bazli ve 5V ile calisiyor bildiginiz gibi. VESC ten gelen 5V malesef biraz dalgali oldugu icin 200mf kapasitor ekledim ve direk 5V - GND tan bagladim. Fakat vesc i calistirdigimda nano nedense tam olarak acilmiyor ve reset dugmesine basmam gerekiyor. Kaykayin altinda vidali kutunun icinde kalacagi icin boyle seylerle ugrasmaya imkan yok. Bu olayin basit bir cozumu varsa da ben bilmiyorum bakalim denemeler devam ediyor. Bunun haricinde kumanda calisiyor sorunu yok gaz fren calisir durumda. hiz, mesafe, batarya durumu hepsini gosteriyor.

burda bahs ettigim problemi cozdum. biraz arastirdiktan sonra arduinolarda populer bir problem oldugunu buldum. cesitli kapasitorlerle cozulsede ben elimdeki nispeten kucuk 50v 0.68uF kapasitoru RST ve GND pinleri arasina lehimleyerek cozdum. artik reset falan atmak gerekmiyor, gucu verince sorunsuz aciliyor.

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyor -- 12 Temmuz 2023; 15:36:56 >
  • Takip :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kalibi actim az once ama inanilmaz zorladi kizardim terledim yani yok boyle bisey :) incecik bir materyal nasil bu kadar saglam olabilir aklim almiyor kursun gecirmez desem yeridir. bugun zimpara isini halledip son halini yuklemeye calisacagim.
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyor -- 12 Temmuz 2023; 15:37:6 >
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyor -- 12 Temmuz 2023; 15:41:2 >
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyor -- 12 Temmuz 2023; 15:38:19 >
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyor -- 12 Temmuz 2023; 15:37:28 >
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyor -- 12 Temmuz 2023; 15:38:4 >
  • zehir azar azar alınıyor. bende longboard kullanıyorum sizin kadar profesyonel olmasada 4-5km mesafeye gidebilecek bir elektrikli dönüşüm yapmak istiorum.
  • pirasa kullanıcısına yanıt
    Olur neden olmasın, ilk dönüşümünüzse li ion değilde direk lipo batarya ile hazır bi şekilde kolayca yaparsınız. Bu işin herhalde en zor kısmı bataryayı güvenli bir şekilde toparlayabilmek ve sarsıntılara karşı dirençli oluşturabilmek. Lipo kullanırsanız tüm bu kısımları kısa yoldan atlarsınız. Bütçe sorunsa tüm bu parçaların çok daha ucuzları da var. Bugün 2.boardu bitirdim birazdan test sürüşüne çıkıyorum inşallah

• quote:

Olur neden olmasın, ilk dönüşümünüzse li ion değilde direk lipo batarya ile hazır bi şekilde kolayca yaparsınız. Bu işin herhalde en zor kısmı bataryayı güvenli bir şekilde toparlayabilmek ve sarsıntılara karşı dirençli oluşturabilmek. Lipo kullanırsanız tüm bu kısımları kısa yoldan atlarsınız. Bütçe sorunsa tüm bu parçaların çok daha ucuzları da var. Bugün 2.boardu bitirdim birazdan test sürüşüne çıkıyorum inşallah
    https://www.banggood.com/tr/ZOP-Power-11_1V-5000mAh-3S-60C-Lipo-Battery-XT60-Plug-p-1170982.html?gmcCountry=TR&currency=TRY&createTmp=1&utm_source=googleshopping&utm_medium=cpc_union&utm_content=2zou&utm_campaign=ssc-tr-all-0227&ad_id=335093001510&gclid=EAIaIQobChMI7_yC9dam4QIVTbftCh1rjQGoEAQYBCABEgIGDvD_BwE&cur_warehouse=CN

şunun gibi 5000mah ile ne kadar yol alabilirim ? hız hiç önemli değil benim için.

• birde uygun fiyatlı bi motor ve mount kit aldıkmı tamamdır :D
  • pirasa kullanıcısına yanıt
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyor -- 12 Temmuz 2023; 15:41:19 >
  • quote:

..
    lipo şarj süresi ile lion şarj süresi arasında fark var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pirasa

lipo şarj süresi ile lion şarj süresi arasında fark var mı?

Alıntıları Göster
    o tamamen bataryanin fabrika cikis ozelliklerine bagli genelde 1C rate dedigimiz oranda dolurmak en sagliklisidir bu formule gore de kapasite ne kadar yuksekse okadar buyuk bir amper ile dolum yapilabilir. mesela 1000mah bir bataryaniz varsa bunun 1C orani 1A ile sarj demektir. Beni bu konu genelde cok ilgilendirmiyor cunku bataryam nispeten buyuk hergun degil 2-3 gunde bir sarj ettigimden genelde gece takili birakiyorum ki zaten BMS in gorevini yapabilmesi icin sarj %100 e ulastiktan sonra bir kac saate daha ihtiyaci var tum batarya seviyelerini esitlemesi icin.

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyor -- 12 Temmuz 2023; 15:39:12 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.